Atatürkün Afyon konuşması

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Mustafa Kemal Atatürk Bölümünden Atatürkün Afyon konuşması ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Fashion
  Bayan Üye
  Reklam

  Atatürkün Afyon konuşması

  Reklam  Atatürkün Afyon konuşması

  Forum Alev
  21 Ekim 1925

  Türk ocağı temsilcisi İsmail Bey’in söylevine verilen cevap:

  Efendiler!

  Afyonkarahisar’ın saygıdeğer halkına, tarafıma gösterdiği içten duyguya yapılan bu coşkun gösteriye karşı teşekkür ederim. Halkın duygularını dile getiren genç arkadaşımızın sözlerinden çok duygulandım. Özellikle kendilerine bir noktadan dolayı teşekkür edeceğim: O da, bana görevimin henüz bitmemiş olduğunu hatırlatmalarıdır. Görevimin bitmediğini, yüklendiğim görevin yüksek ve çetin olduğunu biliyorum.

  Arkadaşlar!

  Bu görev bitmeyecektir. Ben toprak olduktan sonra bile devam edecektir. Ben seve seve, sevine sevine bütün varlığımı bu kutsal göreve adayacağım ve onun yüksek sorumluluğunu yüklenmekle mutlu olacağım. Görevime başarıyla devam edebileceğim. Çünkü büyük milletimizin kalp ve vicdanında, bana karşı sarsılmaz bir güven taşımakta olduğunu görüyorum. Bu benim için büyük kuvvettir, büyük yetkidir.

  Efendiler!

  Bu binanın çatısı altında ne mutlu, ne tatlı anılarımı canlandırıyorum. Bir gece ben şu odada, Fevzi Paşa bu odada, İsmet Paşa da bu odada yatıyorduk. Subaylarımız şu odada çalışıyordu. Düşman ordusunu tamamen sarsmak ve yok etmek kararı şu odada çıktı. Afyonkarahisar büyük zaferin kilidi oldu. Afyonkarahisar, tarihi mücadelemizde unutulmaz bir parlak sayfaya sahiptir. Burada, buranın saygıdeğer halkıyla beraber bulunmaktan duyduğum zevk ve mutluluk büyüktür. Bana bu mutluluğu veren sizlere sevgi ve teşekkürlerimi arz ederim. 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Atatürkün Afyon konuşması

  Reklam  Afyon da Kocatepe de yurdun her yerinde milli mücadelenin Kurtuluş savaşının izleri var.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi