Slaytların müziğini kaydetmek

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Müzik Sohbet Bölümünden Slaytların müziğini kaydetmek ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Slaytların müziğini kaydetmek

  Reklam  Slaytların müziğini kaydetmek

  Forum Alev
  Slaytlardaki resimleri kaydetmek kolay. Slaytı PowerPoint ile açtıktan sonra resimin üzerine sağ tıklayıp resim olarak kaydet dediğinizde kaydediyorsunuz. Ama aynı şey müzikler için geçerli değil. Bazen öyle slaytlar olur ki müziğini kaydetmek isteriz. Ama bunun nasıl yapıldığını bilmeyiz. Oysaki slaytlardaki müzikleri kaydetmek resimleri kaydetmek kadar kolay.Müziğini kaydetmeyi istediğimiz slaytı PowerPoint ile açarız. Daha sonra, Dosya (File) dan Web sayfası olarak kaydete basarak, slaytı web sayfası olarak kaydederiz. Diğelim sunumun adı, sunum.pps. Sunum dosyasını web sayfası olarak kaydettiğimizde, kaydettiğimiz yer neresiyse örneğim masaüstünde “sunum.htm” adlı bir dosya ve “sunum_dosyalar” adında bir klasör oluşacak. İşte müzik dosyamız bu klasörde. Buradan müzik dosyasını aldıktan sonra kaydettiğiniz dosya ve klasörü silebilirsiniz.
 2. 2
  re_joe
  Üye

  --->: Slaytların müziğini kaydetmek

  Reklam  saol ark ım güzel paylaşm
  ama bn bişi sorcam ya bazı slayt lar war direk olark başlıo mesela powerpointteki o açılış sayfasına gelmeden yani doğal olarak dosya(file) nasl gelceimi bulamadm
  yardmcı olursan sewinirm 3. 3
  DDeBBuS
  Emekli
  Arkadaşlar ben bir şey daha eklemek istiyorum. Konu Müzik kaydı olunca.

  Müzik değilde, bilgisayırınızdan veya internetten çıkan sesi kaydetme imkanı mevcut.

  Mesela internetten bir siteden bir müzik dinlediniz. Ama site onu kayıt etme imkanı vermiyor.

  Demokraside çareler tükenmez. yeterki kullanmasını bilelim.

  Bu durumda bir ses kayıt programı bizim imdadımıza yetişebilir. Örnek bir program ismi vereyim. Programın ismi Absolute Sound Recorder

  Bu programla artık sizin duyduğunuz her türlü sesi kaydedebilirsiniz. Absolute Sound Recorder sesleri MP3, WAV ve WMP formatlarında kayıt etme özelliğine sahiptir.

  böylece Oluşturduğunuz ses ve müzikleri Winamp, Windows Media Player, Quick Time, Real Player, Flash vb. gibi programlarla çaldırabilirsiniz.

  ama bu programı kullanabilmek için bilgisayarınızda ses kartı olması lazım.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi