MYO Mezunlarına Askerlik Müjdesi

+ Yorum Gönder
Sınavlar ve Myo-Dgs Bölümünden MYO Mezunlarına Askerlik Müjdesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  gökçe34
  Özel Üye
  Reklam

  MYO Mezunlarına Askerlik Müjdesi

  Reklam  MYO Mezunlarına Askerlik Müjdesi

  Forum Alev
  YÖK Başkan Vekili Prof. Dr. İsa Eşme, Çukurova Üniversitesinde (ÇÜ) düzenlenen “3. Ulusal Meslek Yüksek Okulları Müdürler Toplantısı” için geldiği Adana’da, yeni açılan üniversitelerde gerekli şartlar oluşmadığı için sorunlar yaşadıklarını söyledi.

  Türkiye’de ÖSS nedeniyle yüksek öğretime çok fazla talep olduğunu belirten Eşme, “Bu talebin karşılanması için yeni üniversiteler açılmalı, ancak daha da önemlisi, bu üniversitelerde kapasite yaratılmalı” dedi.

  MYO OKULLARININ ASKERLİK SORUNU

  Ülke genelindeki 522 meslek yüksek okulunda toplam 482 bin 208 öğrencinin öğrenim gördüğünü belirten Eşme, bu okullardaki erkek öğrencilerin en büyük sorununun ise askerlik olduğunu kaydetti.

  MYO’larda okuyan öğrencilere, lisans öğrencileri gibi kısa dönem askerlik yapma imkanı verilmesinin, mesleki eğitime olan ilgiyi artıracağını anlatan Eşme, “Bu önemli bir sorun olarak gündemimizde yer alıyor ve çözümü için görüşmelerde bulunuyoruz” dedi.

  Görev süresi 8 Aralıkta sona erecek olan YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç’in yerine adaylığının söz konusu olmadığını da vurgulayan Eşme, atama ile ilgili kararı Cumhurbaşkanı’nın vereceğini belirtti.

 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: MYO Mezunlarına Askerlik Müjdesi

  Reklam  Bu önergeler liseden sonra öğrencilerin okumayı sürdürmeleri ve herhangi bir meslekte ellerinde bir diploma olması amacıyla sunulmuş bir istektir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi