Haydi çocuklar internete (TTçocuk)

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Haydi çocuklar internete (TTçocuk) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ORKUN
  Usta Üye
  Reklam

  Haydi çocuklar internete (TTçocuk)

  Reklam  Haydi çocuklar internete (TTçocuk)

  Forum Alev
  Haydi çocuklar internete (TTçocuk)


  Türk Telekom, www.ttcocuk.com adresinde yayına başlayacak olan TTçocuk portalı ile 3-9 yaş arasındaki çocuklara kaliteli ve güvenli içerik sunacak.

  Türk Telekom, geliştirdiği TTçocuk portalı ile çocukları internetle tanıştırıyor. Yakında www.ttcocuk.com adresinde yayına başlayacak olan TTçocuk, 3-9 yaş arasındaki çocuklara hitap ediyor. Türk Telekom’un ailelerin çocuklarını internete güvenle yönlendirebilmeleri amacıyla geliştirdiği portalın, çocukların bilgisayar ve internet başında geçirdikleri zamanı daha verimli ve yararlı hale getirmesi ve çocukları “eğlendirirken eğitmesi” hedefleniyor. Portalda yayımlanacak olan animasyon diziye (webisode) ise çocukların büyük ilgi göstermesi bekleniyor. Tamamı üç boyutlu (3D) modelleme tekniği ile üretilen bu dizi, Türkiye’de geliştirilmesi ve yüksek kalitede bir animasyon filmi olma özelliğiyle öne çıkıyor.

  Çocuklar oyunlarla öğrenecek
  TTçocuk, Türk Telekom’un sunduğu Masal ve Müzik Servisi’ndeki sevilen masalların yanı sıra genel kültür, teknoloji ve doğa konularında eğitici içeriğe sahip. Tüm içeriğin görsel destekli bilgi oyunlarıyla birlikte sunulduğu portalda çocuklara özel oyunlar, masal animasyonları, doğa sevgisi ve çevre bilinci aşılayan konular yer alıyor. Çocuklardaki yaratıcılığı geliştirmeyi hedefleyen TTçocuk’ta, boyama ve el becerilerini geliştirecek oyunların yanı sıra, İngilizce öğrenmeye yardımcı uygulamalar da bulunuyor. Çocuklar, “Dünyamızı Tanıyalım” isimli harita oyununda dünyadaki ülkelerle Türkiye’nin illerini ve “Çarpan Balık” oyunu sayesinde de çarpım tablosunu öğrenebiliyor.

  İçerik desteği Sebit’ten
  TTçocuk portalının içerik desteğini ise geçen yıl Türk Telekom bünyesine katılan ve geliştirdiği “Adaptive Curriculum” eğitim programı ile Yazılım ve Bilgi Endüstrisi Birliği tarafından verilen CODiE bilişim ödülüne layık görülen Sebit A.Ş sunuyor. Sebit A.Ş, portaldaki masalların canlandırılması ve oyunların hazırlanmasında aktif rol alıyor.
 2. 2
  sivaslı_kız_
  Usta Üye

  --->: Haydi çocuklar internete (TTçocuk)

  Reklam  çok güzelmişş beğendimm .... 3. 3
  Hozukcan
  Emekli
  kardeşimin haberi olmasında ne olursa olsun:)+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi