TTnet Güvenlik Uyarısı

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden TTnet Güvenlik Uyarısı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  TTnet Güvenlik Uyarısı

  Reklam  TTnet Güvenlik Uyarısı

  Forum Alev
  Değerli Müşterimiz,

  Son günlerde bazı TTNET A.Ş. müşterilerimizin farklı telefon numaralarından "TTNET Çağrı Merkezi" adı altında arandıkları ve farklı gerekçeler kullanarak kredi kartı bilgileri istendiği tespit edilmiştir.
  • TTNET A.Ş. Çağrı Merkezi 444 0 375 nolu telefon haricinde başka bir numaradan arama yapmamaktadır.
  • TTNET A.Ş Çağrı Merkezi müşteri temsilcileri tarafından yapılan aramalarda hiçbir zaman kredi kartı, şifre gibi özel bilgiler sorulmamaktadır.
  • TTNET A.Ş müşterilerinden e-posta yoluyla hiçbir şekilde bilgi talep etmemekte ve kişisel bilgilerinin tamamını istememektedir.
  TTNET A.Ş., sadece, son ödeme tarihi geçmiş ama henüz faturasını ödeyememiş abonelerimize Sesli Yanıt Sistemi ( IVR) ile otomatik arama yapıp borcunu hatırlatmaktadır.Bu aramalarda abonelerimiz eğer uygun görürlerse telefon tuşlarını kodlayarak sesli yanıt sistemindeki ilgili menu aracılığıyla kredi kart bilgisini sadece kendisi kullanarak fatura borçlarını ödeyebilmektedirler. Ancak bu işlem sadece sesli yanıt sistemi aracılığıyla yapıldığından abonelerimizin Müşteri Temsilcileriyle hiçbir şekilde teması olmamaktadır.
  Müşterilerimizin, bu tür kötü niyetli kişilerin dolandırıcılık faaliyetlerinden dolayı zarar görmemesi için benzeri durumla karşılaştıklarında herhangi bir bilgi vermeden ve sisteme bilgi girişi yapmadan görüşmeyi sonlandırmalarını tavsiye ederiz.
  Saygılarımızla
  TTNET A.Ş.

  Kaynak : http://www.ttnet.com.tr/i/assets/alertContent.html 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: TTnet Güvenlik Uyarısı

  Reklam  Bazen bu sayede insanları kandırıp kredi kartı bilgilerinden tutun dolandırıcılık yapanlar bile var onun için kimseyle gizli bilgilerinizi adınızı paylaşmamanız ve anne kızlık soyadınızı kimseye vermemeniz gerekir+ Yorum Gönder
ttnet güvenlik uyarısı kaldırma,  ttnet uyarısını kaldırma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi