Pikatel Combo & Pikatel Quartet Modem Kurulumu

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Pikatel Combo & Pikatel Quartet Modem Kurulumu ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Denizcan
  Usta Üye
  Reklam

  Pikatel Combo & Pikatel Quartet Modem Kurulumu

  Reklam  Pikatel Combo & Pikatel Quartet Modem Kurulumu

  Forum Alev
  Pikatel Combo & Pikatel Quartet Modem Kurulumu

  PİKATEL COMBO & PİKATEL QUARTET MODEM KURULUMU  Web Arayüzü Aracılığıyla Kurulum:  Combo Router’ın ADSL operatör şebekesi ve yerel alan ağınızla ilgili gerekli konfigürasyonlarının yapılabilmesi için web arayüzü geliştirilmiştir.  1. COMBO Routerları kurmadan önce lütfen bilgisayarınızı Pikatel modem ile aynı subnet’e alın.  Örneğin:

  IP: 192.168.7.3

  Subnet Mask: 255.255.255.0  Gerekmesi durumunda bilgisayarınızı yeniden başlatınız.  2. Web tarayıcınızı açın ve adres bar’a çubuğuna aşağıdaki URL adresini girin ve enter’a basın.  URL adresi :
  http://192.168.7.1  Bir şifre giriş ekranı görünecektir. Varsayılan kullanıcı adı ve şifresini girin.  Pikatel Combo & Pikatel Quartet modemler için varsayılan,  Kullanıcı adı : DSL

  Şifre : DSL


  şeklindedir.  3. Web arayüzünden konfigürasyona her girişinizde System View sayfası görüntülenecektir.
  Web arayüzünden bağlantı ayarlarının yapılması:  1. Web arayüzüne girin ve Quick Configuration linkine tıklayarak bağlantı ayarlarınızı yapmaya başlayın.


  2. Quick Configuration oturumu çeşitli ayar bölümleri ile ekranda görünecektir. Bir sonraki sayfadan Ayarlar tablosuna başvurun ve istediğiniz bağlantı türünü işaretleyin.


  Daha sonra doğru ayarlar/değerler ile Quick Configuration bölümünü doldurun.


  Submit butonuna tıklayın. Qu

  Quick Configuration için Ayarlar Tablosu aşağıdaki gibidir:
  3. Yes’e tıklayarak devam edin.
  4. Admin kulakçığından Web-configuration ekranına gidin.


  5. Commit&Reboot linkine tıklayarak Admin oturumunu kapatın.
  6. Commit&Reboot penceresinden Commit butonuna tıklayarak mevcut oturumu kapatın. Ekran’da oturumun başarılı bir şekilde sonlandırıldığını belirten bir mesaj görünecektir.
  7. Commit&Reboot oturumundan Reboot mode içerisindeki Reboot from Default Configuration seçeneğini işaretleyin.  Reboot butonuna tıklayarak ADSL Ethernet router’ı yeniden başlatın.  15~20 saniye kadar bir sürede modeminiz yeniden başlayacaktır. Bu sırada lütfen modemin enerjisini kesmeyin ve güç düğmesine basmayın.  Internet tarayıcısı programından Refresh butonuna tıklayarak tarayıcının ekranı yenilemesini sağlayın.

  CD ILE USB’DEN KURULUM


  1.) Pikatel modeminizin kurulum CD’sini bilgisayarınızın CD sürücüsüne takın. Karşınıza gelen pencerede İleri butonuna tıklayın.


  2.) Kurulum Sihirbazı, Pikatel modeminizle bağlantı kurmaya çalışacaktır. Lütfen bekleyin.


  3.) Ekranda açılan pencerede “Modeminiz başarıyla bulundu.” mesajı kısa bir süre için görünecektir.


  3.) Kurulum Sihirbazının sizden istediği Kullanıcı Adı ve Parola bilgilerini girin. İleri butonuna tıklayın. (Bağlantı türü, Kullanıcı Adı, Parola bilgileri servis sağlayıcınız tarafından size verilecektir.)


  5.) Ekranda, “Internet bağlantınız kurulmuş ve çalışır durumdadır” mesajı görünecektir. Lütfen Çıkış’a tıklayın. Internet bağlantınız kullanıma hazırdır.
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye

  Cevap: Pikatel Combo & Pikatel Quartet Modem Kurulumu

  Reklam  Pikatel artık telekom bünyesine girdi aslında Airtiesle işler iyidi çünkü airties kullanımı daha kolay ve daha kaliteli diyebiliriz zyxel modemler çok sıkıcı ve zordu ancak pikatel de fena sayılmaz+ Yorum Gönder
pikatel quartet,  pikatel quartet kurulum,  pikatel ea 143,  pikatel ea 143 modem şifresi,  pikatel ea 135 modem şifresi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi