Facebook'ta profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Facebook'ta profil fotoğrafı nasıl değiştirilir? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Google
  Üye
  Reklam

  Facebook'ta profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

  Reklam  Facebook'ta profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

  Forum Alev
  Facebook'ta profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

  Facebook'taki profil fotoğrafınızı değiştirmek istiyorsanız ve yerine hangi fotoğrafı koyacağınıza karar verdiyseniz, öncelikle Facebook hesabınıza giriş yapın ve profil sayfanızı açın.

  Burada, farenizi sol köşedeki mevcut profil resminizin üstüne getirin. Fotoğrafın köşesinde beliren "Resmini Değiştir" yazısını fark edeceksiniz.

  Yazıya tıkladığınızda profil fotoğrafıyla ilgili işlem seçenekleriniz açılır.  Seçenekleri şöyle kullanabilirsiniz:

  Resim Yükle

  Eğer bilgisayarınızda duran, henüz Facebook'a yüklemediğiniz bir resmi profil resmi yapmak istiyorsanız bu seçeneği kullanın. Tıkladığınızda karşınıza çıkan kutuda "Gözat"ı seçerseniz, sizi bilgisayarınızın içine yönlendirir. Buradan istediğiniz fotoğrafı seçerek profil resminiz haline getirebilirsiniz.

  Albümden Seç

  Eğer eski bir profil resminizi yeniden profil resmi yapmak istiyorsanız, "Albümden Seç" seçeneğini tıklayın. Açılan sayfadan istediğiniz eski resmi seçin ve sağ alt köşedeki "Profil Resmi Yap" seçeneğine tıklayıp "Tamam"a basın.

  Resim Çek

  Eğer bilgisayarınızın kamera özelliği varsa, buradaki "Resim Çek" özelliğine girip kendi görüntünüzü çekebilir ve bu fotoğrafı profil resmi olarak belirleyebilirsiniz.

  Küçük Resmi Düzenle

  Profil fotoğrafınızı değiştirdiğinizde, arkadaşlarınızın kendi profillerinde gördükleri küçük resminiz de değişmiş olur. Ancak bu küçük resimler kare şeklindedir ve yüklediğiniz profil resminin bir bölümü otomatik olarak kesilip sizin küçük resminiz haline getirilir.

  Eğer profil resminizin başka bir bölümünü küçük resim olarak ayarlamak isterseniz, profil sayfanıza girip profil resminizin üzerindeki "Profil Resmimi Değiştir" yazısına dokunarak "Küçük Resmi Düzenle"yi seçmelisiniz.

  Açılan kutudaki kare bölümden, farenizi kullanarak resmi sürükleyebilir ve profil resminizin "küçük resim" olarak görünmesini istediğiniz kısmını ayarlayabilirsiniz.
 2. 2
  İyibiri
  Emekli

  --->: Facebook'ta profil fotoğrafı nasıl değiştirilir?

  Reklam  ßéncé ßunun qißi sacma séyLéR icN koNu yaRaTmanıZa qéRéq yoq

  :/ 3. 3
  yolcu365
  Emekli
  facebokmu hiç sevmem vardı baktım bi halt bulamadım kapatım 5 senedir açmıyorum.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi