Metten gizli bilgi indirme programı

+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Network ve İnternet Bölümünden Metten gizli bilgi indirme programı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  muhammet
  Emekli
  Reklam

  Metten gizli bilgi indirme programı

  Reklam  Metten gizli bilgi indirme programı

  Forum Alev
  Netten gizli bilgi gönderme programı

  Deniz Harp Okulu'nda öğretim görevlisi olan Feyzi Akar, bilgisayar ortamında 3 farklı resim içine bilgi saklamayı sağlayan program geliştirdiğini bildirdi.

  Bir programa katılmak üzere Konya'ya gelen İstanbul Deniz Harp Okulu Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Öğretim Görevlisi Feyzi Akar, dünya üzerinde sayıları giderek artan yasadışı örgütlerin gelişen teknolojiye uyum sağlayarak, internet ve bilgi teknolojilerini kullanmaya başlamasının, halen kullanılan veri gizleme yöntemlerini etkisiz hale getirebildiğini belirtti.

  İnternette saklanan bilgi ve dosyaların şifre çözümleyici programlar sayesinde bu kişiler tarafından artık kolayca ele geçirilebildiğini vurgulayan Akar, bunun da mevcut kullanılan dosya gizleme ve şifreleme yöntemlerine olan güveni sarstığını kaydetti.

  Bugüne kadar gizli bilgi göndermekte, mesajların değiştirilerek anlamsız hale getirilmesi ve daha sonra belli şifrelerle çözülmesi anlamına gelen kriptografinin kullanıldığını anlatan Akar, ''Ancak şimdi geliştirilen yeni programlar ile bunları da çözmek mümkün hale geldi. Bunun yanı sıra geliştirilen tek resim üzerine gizli dosya gömme tekniği ise çözümlenmesi kolay olduğu için güvenli olmaması nedeniyle itibar görmedi'' dedi.

  İNTERNETTE GİZLİ BİLGİ ALIŞVERİŞİ SAĞLIYOR

  Akar, bu nedenle internet üzerinde veri gizleme ve bilgi alışverişini daha güvenli hale getirmek için üzerinde yaklaşık 1 yıl çalıştığı yeni bir program geliştirdiğini vurgulayarak, şunları kaydetti:

  ''Bu yöntem ile ele aldığımız çocuk, manzara veya benzeri 3 resim dosyasına elimizdeki birkaç sayfalık bilgi dosyasını parçalayarak gizliyoruz. Sistem, verinin gömme objesi olarak tek bir resim yerine üç farklı resme dağıtılması yaklaşımına göre tasarlanmıştır. Orijinal ve şifreli resimler arasında insan gözünün algılayabileceği hiçbir fark bulunmamaktadır. Bu sayede bilgisayar ortamında internette herhangi bir siteye yüklenen resmin içine hayati öneme sahip çok gizli bilgiler yüklenebilir. Böylece, bir devlet, ordu veya kurum için çok
  gizli olan bilgiler dünyanın diğer ucundaki insanlara gizli olarak kolayca ulaştırılabilir.''

  Uygulamanın avantajının resimlerden herhangi birinin eksik olması durumunda gizli bilgiye ulaşılmasının hemen hemen imkansız olması olduğunu anlatan Akar, bu özelliğin yanı sıra ilave olarak dosyalara kişisel bir şifre de eklenebileceğini kaydetti.

  Akar, dünyada ilk kez geliştirilen program ile bir resme yüklenen verilerin, sadece aynı program ile çözümlenebildiğini belirterek, ''Özellikle 11 Eylül saldırıları ile gündeme gelen internette veri gizleme uygulamalarından geliştirdiğim yöntem, elektronik ortamda bilgi alışverişini daha güvenli hale getirecektir. Geliştirdiğim programa çok güveniyorum. Çünkü üzerinde çok çalıştım'' diye konuştu.
  program ücretli olduğu için siteyi söylemicem... arkadaşlarr 2. 2
  Kobe23
  Üye
  Reklam  emeğine sağlık dostum sağolasın 3. 3
  ZooMaKaLovE
  Üye
  harbiden güzel çalışma dostum eline sağlık ...
  KiiMiiNee GööRee aaDaaMııZ,
  KiiMiiNee GööRee YaaLaaNııZz..HEPİNİZ RAHAT OLUN....
  BiiZz aaDaaMııNaa GööRee MuuAMeeLee YaaPaaRııZz...

  krallar iz bırakıR...soytarılar kıSSkaNıR..ne
  yanGınLaЯ söner..dönüP aЯKaNa baKMa.....kraLLaЯ
  önd£ gid£Я!kaLiteMizZd£N suSSuyORuzZ 4. 4
  devilnuker54
  Yeni Üye
  siteyi solesedın be kardesssssssssssss

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi