Anaokulunda yabancı dil eğitimi

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Anaokulunda yabancı dil eğitimi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aSsude
  Usta Üye
  Reklam

  Anaokulunda yabancı dil eğitimi

  Reklam  Anaokulunda yabancı dil eğitimi

  Forum Alev
  4 - 5 yaşındaki çocuklara yabancı bir dil öğretmek çok kolay. Çünkü 'genç beyinler' yeni bilgilere açıktırlar ve her şeyi çok daha kolay öğrenirler.


  Beş yaşındaki bir çocuğun İngilizce konuşması sizi şaşırtmasın. Bu öyle garipsenecek bir şey değil, gayet olağan. Zamane çocuklarının gelişme hızına, beklentilerine ve hayallerine yetişmek gerçekten çok zor. Eğitimleri de bir o kadar ciddi bir konu. İletişim çağındaki bu bilgiye açık minik canavarlar hep daha fazlasını istiyor. Bu isteklerden biri de yabancı dil öğrenmek. Günümüzde İngilizce bilmek değil bilmemek tuhaf karşılanmaya başladı neredeyse. Bunun telaşını çocukları daha anaokul dönemindeyken yaşayan anne – babalar, en uygun olanakları sunan mekanı bulmak için çabalıyor. Böylece ülkemizde anaokuluna başlayan çocuklar birçok oyunun yanı sıra sosyalleşmeyi, paylaşımı, disiplini ve de yabancı bir dil öğreniyor. Özellikle büyük şehirlerde yaygın olan bu mekanların aslında asıl amacı; yeni bir dili şakır şakır öğretmekten çok ufaklıklarda kulak dolgunluğu oluşturmak, kelime darcığını zenginleştirmek ve sonraki yıllar için temel oluşturmak.

  Oyunlarla İngilizce

  Yabancı dildeki sesleri duymaya alışan çocuklar bunları zamanla benimsiyor ve 'yabancı' olarak algılamamaya başlıyor. Önce şarkıları anlamını bilmeden ezberleyen sevimli afacanlar, kelimeleri öğrendikçe onları da çözüyor. Oyunlarla bir araya gelince 'ders' daha da kolaylaşıyor ve bir keyif haline geliyor. Minikler duyarak, görerek ve bizzat yaşayarak öğreniyor.

  Üstelik uzmanlar 4 - 5 yaşlardakilere verilen yabancı dil eğitiminin zeka ve düşünme yeteneğini geliştirdiği ve beyni 'çalıştırdığı' konusunda hemfikir. Dahası, erken yabancı dil eğitimi, öğrenme zorluğu yaşayanlarda da olumlu sonuçlar verebiliyor.

  Çocuğunuz eğlenerek öğrensin

  Siz veya eşiniz İngilizce biliyorsanız, dil eğitimini sadece anaokulundaki öğretmenlere bırakmayın. Bu sürece siz de katılın. Evde çocuğunuzla birlikte İngilizce şarkılar söyleyip masallar okuyun, kasetler dinleyin veya seyredin, kısacası her şeyi daha eğlenceli hale getirin. O dilin konuşulduğu ülkeyi ziyaret etmek ve çocuğu bildiği kelimeleri kullanmaya teşvik etmek ise herhalde en keyifli çözüm olur. Bırakın dondurmayı kendisi ısmarlasın.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Anaokulunda yabancı dil eğitimi

  Reklam  Çocuklar anaokulunda yabancı dili daha kolay öğreniyorlar. küçük yaştaki çocukların öğrenme kabiliyeti daha iyi oluyor. özellikle de müzik ve oyun eşliğinde öğrenmeleri daha eğlenceli ve basit oluyor.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi