Günlük Basit Sayı Çalışmaları

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Günlük Basit Sayı Çalışmaları ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Günlük Basit Sayı Çalışmaları

  Reklam  Günlük Basit Sayı Çalışmaları

  Forum Alev
  Günlük Basit Sayı Çalışmaları
  - Banyoda küvete veya lavabonun kenarlarına plastik sayılar koyun. Çocuğunuzun sayıları yakalaması için eline bir elek ( mutfakta kullandıklarımızdan) veya bir oyuncak kürek/tırmık verin ve hangi sayıyı yakaladığı hakkında konuşun.

  - Çocuğunuzun, dergi, gazete veya broşürlerden kesilen sayılardan ufak bir kitap yapmasına yardımcı olun. Her bir sayı için ayrı bir sayfa veya kitap yapabilir ve onları değişik sayı görselleri ile süsleyebilirsiniz.

  - Telefon numaralarından oluşan bir liste yapın ve eski bir telefon edinin. Odasında bir telefon merkezi oluşturun ve önce telefon numaralarını berabe okuyun sonra onları telefona tuşlayın.

  - Çocuğunuza özel bütün sayıları gösteren kartondan bir pano yapın. Yaşı, boyu, kilosu, kapı numarası, telefon numarası, ayakkabı/giysi numarası, aile üyelerinin yaşları ve benzeri gibi.

  - Yüzlerinde 1 den 6'ya kadar sayılar olan ( noktalı değil) bir zar edinin. Karşılıklı olarak zarı atın ve hangi zar geldiğini konuşun.

  - Basit bir tombala oyunu hazırlayın. Çocuğunuzun sayı bilgisine göre numaraları sınırlandırın ve kartlara bu sayıları yazın.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Günlük Basit Sayı Çalışmaları

  Reklam  Çocuklara sayıları öğretmek için renkli kağıtlardan yapılmış sayıları kullanabiliriz. renkli sayılardan tablo yapılabilir. evin başı bölümlerine sayıları yerleştirerek sayıları görmesini sağlayabiliriz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi