Etrafımızdaki Sayıları Farkedin

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Etrafımızdaki Sayıları Farkedin ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Etrafımızdaki Sayıları Farkedin

  Reklam  Etrafımızdaki Sayıları Farkedin

  Forum Alev
  Etrafımızdaki Sayıları Farkedin
  Çocuklar, kelimeleri okumayı öğrenmeden önce basit sayıları okumayı öğrenirler, çünkü bir şekil bir kelimeyi temsil eder: mesela, "8" sekiz'i temsil eder.

  Kelimeler bir çok harflere sahiptir ve bu onları daha zor okunur hale getirir. Bununla beraber, sayıları anlaması gerçekten zordur çünkü sayılar farklı durumlarda farklı anlamlara gelir. Sayı "6" çok farklı anlamlar içerebilir:

  Kaç tane olduğunu anlatırken : bu kutuda 6 tane top var.

  Bir isim veya etiket : 6 numaralı otobüs.

  Nerede olduğunu anlatırken: 6. bina veya 6. kasa.

  Ne kadar sürecek ?, Ne kadar uzak ?, Ne kadar ?, Ne zaman ?, Hangi tarihte ? gibi soruların cevapları olabilir: 6 saat, 6 km, 6 kilo, saat 6'da, ayın 6'sında.

  Çocukların sayıların bütün farklı anlamlarını öğrenmeleri zaman alır. Çocuğunuzun, sayıları anlamak ve geliştirmek için günlük hayatında sayılardan konuşmaya ve onları görmeye ihtiyacı var. Anne ve baba olarak çevremizdeki sayıların farkında olarak bebeğimizin/çocuğumuzun sayıları görmesine, farketmesine ve anlamasına yardımcı olmamız gerekiyor.

  Sayıları erken dönemde farketmeye ve onlarla konuşmaya başlayan çocuklar, yaşıtlarına göre daha kolay matematik öğreneceklerdir.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Etrafımızdaki Sayıları Farkedin

  Reklam  Çocuklarımıza sayıları öğretirken etrafımızdaki şeylerden yaralanabiliriz. Mesela evde iken odada kaç sandalye olduğunu, dışarı çıktığımızda burada kaç ağaç var, bu bina kaç katlı gibi oyun şekline dönüştürerek çocuğumuza sayıları öğretebiliriz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi