Ne Duyuyorum ?- Kavram Geliştirme

+ Yorum Gönder
Çocuklarımız ve Okul Öncesi Eğitim Bölümünden Ne Duyuyorum ?- Kavram Geliştirme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  aybuke
  Usta Üye
  Reklam

  Ne Duyuyorum ?- Kavram Geliştirme

  Reklam  Ne Duyuyorum ?- Kavram Geliştirme

  Forum Alev
  Ne Duyuyorum ?- Kavram Geliştirme
  Bebeğinizin bazı nesnelerin ses çıkardığını anlamasını sağlayabilirsiniz. Bebeğinize ses çıkaran nesnelerin ne olduğu ve neden ses çıkardığı konusunda bir takım bilgiler verebilirsiniz. Bebeğiniz seslere tepki veriyorsa işiniz kolaydır. Sizde tepki verirsiniz, etrafa bakınıp sesin kaynağı konusunda konuşabilirsiniz. “Köpeğin sesini duyuyoruz.””Dinle! Baba sana sesleniyor”

  Bebeğiniz bilinmeyen veya hafif seslere aldırmayabilir çünkü bunlar onun için henüz anlamlı değildir. Sizin göreviniz sesleri anlamlandırmasına yardımcı olmaktır. Bebeğinizin ilgisini seslere çekmeli ve bu sesleri adlandırmalısınız. “Dinle! Dışarıda bir şey duyuyorum. Bu nedir? (bu şekilde ses hakkında heyecan yaratırsınız) İkiniz beraber pencereden dışarı bakarsınız. Geçen bir uçak veya helikopteri gösterebilirsiniz. “Bu bir uçak. Bunu duydun mu? Ne kadar gürültülü!” Bir kere olağandışı bir sesi fark ettiğinde aynı şeyleri tekrarlayın. “Uçağın sesini duydun. Bak dışarıda” Tekrarlamak iyidir. Bebeğiniz sıkılmaz. Belki de bir saklambaç oyunu oynayabiliriniz. Kanepenin arkasından seslenen babasının sesini dinlemesini ve onu bulmasını isteyebilirsiniz.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Ne Duyuyorum ?- Kavram Geliştirme

  Reklam  Bebeğimizde kavram geliştirme açısından sesleri algılaması ve duyması için, çalışmalar yapabilirsiniz. ona etraftaki sesleri tanıtabiliriz. mesela dışarıdan gelen bir kuş sesi, araba seslerini dinletebiliriz.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi