Boyundan Askılı Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Örgü Tunik ve Kazaklar Bölümünden Boyundan Askılı Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Boyundan Askılı Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

  Reklam  Boyundan Askılı Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

  Forum Alev
  Malzemelerimiz:
  100 gram dilediğiniz renkte makrome ipi.
  3,5 numara örgü şişi.
  Süslemek için pul veya boncuk.

  Yapılışı:
  Yapacağımız ilk iş almış olduğumuz makrome ipini ucundan başlayarak sökmek ve başka bir yerde yeni bir yumak oluşturmak olacak.Bu işlemden sonra bluzumuzu başlıyoruz.38 beden olanlar için 40 tel başlıyoruz ancak daha büyük veya daha küçük giyenler istedikleri sayıda başlayabilirler.Ancak unutulmaması gereken konu tel sayısının daima çift olacak olması.

  Örgümüze lastik örerek devam edeceğiz.Bir düz bir ters olmak üzere 5 sıra lastik tamamlıyoruz.Lastiğimiz bittikten sonra lastiğimizin düz yüzünden başlayarak bir sırayı tüm düz arka sırayı tüm ters yaparak 8 cm olana kadar öreceğiz.8 cm olduktan sonra örgümüz modelimizi yapacağız.Bluzumuz zaten içine başka birşey giyileceği için delikli olmasında bir mahsur yok.Ama yinede isteyenler bu modeli yapmadan düz örmeye devam edebilirler.

  Modelimiz şöyle: Başladığımız sırada ilk teli örüyoruz ve ikinci tele geçmeden ipi şişe bir kez doluyoruz.Bundan sonraki telleri aynı şekilde bir örüp bir dolayarak o sırayı bitiriyoruz.Geçtiğimiz üst sırada ise alt sırada ördüğümüz telleri yine örüyoruz doladığımız telleri bırakıyoruz ve sırayı böyle tamamlıyoruz.

  Üst sıralarda yine eski örgümüze devam ediyoruz.Örgümüz böylece 14 cm oluyor.Artık kol ve yaka kısmını ayıracağız.Örgümüzün her iki yanındanda birer tel keserek kol ayrılmış olacak.Yakanın "V" kısmına gelince de telleri iki kısma ayıracağız ve önce bir tarafı sonra diğer tarafı öreceğiz.

  Örgümüzün yaka kısmının şeklinin verilmesi şöyle: Tellerimizi iki kısma ayırdık.Sonra ilk sırada 2 tel eksiltiyoruz.İkinci sırada bir tel ve altı sırada bir tel olarak azaltıyoruz.Ancak telleri bitirmiyoruz son kalan iki teli istediğimiz uzunlukta örerek boyun bağı yapacağız.Aynı şekilde diğer tarafıda eksilterek v şeklini vereceğiz.Boyun bağını yapacağız.

  Arka kısmı ise yine 38 tel başylıyoruz ve ön gibi düz örgü örüyoruz.Kollarını yayırıyoruz.Ön ile aynı uzunluğu gelince bitiriyoruz ve parçaları birleştiriyoruz.

  Geldik süsleme kısmına.Bluzumuzla aynı renkte veya ona uygun bir renkte almış olduğumuz pulları bluzumuzun yaka kısmının başladığı yere veya göğüs kısmının üzerine şık bir çiçek işleyerik bluzumuzu süsleyebiliriz.Eğer boncuk kullanmak istiyorsak bluzumuzun alk kısmına boncukları tek tek dikebiliriz.
 2. 2
  Fashion
  Bayan Üye

  Cevap: Boyundan Askılı Örgü Bluz Modeli ve Yapılışı

  Reklam  Boyundan Askılı Örgü Bluz Modeli

  boyundan-askili-orgu-bluz-modeli.jpg

  boyundan-askili-orgu-bluz-modeli1.jpg+ Yorum Gönder
örgü bluz modelleri,  süveter örgü modelleri ve yapılışları,  yazlık bluz örgü modelleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi