Örgü Abiye Bluz ve Yapılışı

+ Yorum Gönder
Örgü Dantel ve Örgü Tunik ve Kazaklar Bölümünden Örgü Abiye Bluz ve Yapılışı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ayperim
  Usta Üye
  Reklam

  Örgü Abiye Bluz ve Yapılışı

  Reklam  Örgü Abiye Bluz ve Yapılışı

  Forum Alev
  Örgü Abiye Bluz ve Yapılışı

  Örgü Abiye Bluz ve Yapılışı.png


  Modelin YapılışıTORBA LASTİK:
  1.sıra: 1 ilmek düz örülür, iplik arkaya geçirilir, 1 ilmek şişe örmeden alınır, iplik örgünün ön tarafına geçirilir, 1 ilmek düz örülür, iplik örgünün arka kısmına geçirilir, 1 ilmek şişe örmeden alınır...şeklinde sıra tamamlanır.
  2.sıra: 1 ilmek düz örülür, örülmeden alınan ilmek düz örülür, iplik örgünün arka kısmına geçirilir, 1 ilmek şişe örmeden alınır, iplik örgünün ön kısmına geçirilir, 2.sırada örülmeden alınan ilmek düz örülür, iplik örgünün arka kısmına geçilir, 1 ilmek örmeden şişe alınır...şeklinde sıra tamamlanır.
  3.sıra: 2.sıradan itibaren örnek tekrar edilir.

  ARKA:
  176 ilmek başlanarak 3 cm torba lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftan 3 ilmek düz örülür, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir, her düz sırada 9 defa aynı şekilde 1’er ilmek kesilirken, 10 defa 3 ilmek beraber alınarak 2’şer ilmek kesilip, 118 ilmeğe düşülür. Beden boyu 42 cm örülerek ilmekler ortalanır ve ortadaki 28 ilmek bir defada kesilerek örgüye 45+45 ilmek şeklinde 2 parça halinde devam edilir. Yaka tarafından her düz sırada 6+8+ 3 defa 2+4+10 ilmek kesilirken, beden boyu 45 cm de kol evi için bir taraftan 2 ilmek örülür, 2 ilmek beraber alınarak her düz sırada 11 defa 1’er ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm de ilmekler sıfırlanır.

  ÖN:
  62 ilmek başlanarak 3 cm torba lastik örülüp, düz örgüye geçilir. Her iki taraftaki 7’şer ilmek; 3 ilmek düz, 1 dolama, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir, 1 ilmek düz, yanındaki ilmekten 1 ilmek artırılır…şeklinde örülürken, ortada kalan 48 ilmek düz örülür. Her düz sırada 19 defa aynı işlem tekrarlanarak toplam 100 ilmeğe ulaşılır. Beden boyu 32 cm örülerek yaka için ilmekler ortalanır ve ortadaki 12 ilmek bir defada kesilir. Kalan ilmekler 44+44 şeklinde 2 parça halinde örülür. Yaka tarafından her sırada 1 defa 2 ilmek kesilir. Her düz sırada yaka tarafından 20 defa 1’er ilmek daha kesilerek yaka oyuntusu yapılır. Beden boyu 45 cm olduğunda kol evi için bir taraftan 2 ilmek örülür, 3 ilmek beraber alınarak 2 ilmek kesilir…şeklinde her düz sırada 11 defa 2’şer ilmek kesilir. Beden boyu 51 cm de ilmekler sıfırlanır.

  KOLLAR:
  80 ilmek başlanarak 2 cm torba lastik örülüp, düz örgüye geçilir. 16 cm olduğunda her iki taraftan, her düz sırada 23 defa 3 ilmek örülür, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir şeklinde…1’er ilmek kesilir. Kol boyu 50 cm örülerek her düz sırada her iki taraftan 14 defa 3 ilmek örülür, 2 ilmek beraber alınarak 1 ilmek kesilir…şeklinde 1’er ilmek kesilir. Kol boyu 62 cm örülüp, kalan 6 ilmek bir defada kesilerek bitirilir.
  Kolun yan tarafından şişe 100 ilmek çıkarılır, 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. Kolun diğer tarafına da aynı işlem uygulanır.
  Diğer kol da aynı şekilde örülür. Kolların yan taraflarındaki 16 cm’lik düz bölümleri üstüste getirilerek dikilir.

  HAZIRLANIŞI:
  Bedenler omuz uçlarından dikilir.
  Kollar; kol evinden aşağı 21 cm dikilmeden açık bırakılır. Bedenin alt kısımında kalan 24 cm birbirine dikilerek bitirilir.
  Yaka; yaka etrafından misinalı şişe 142 ilmek çıkarılır. 2 cm 1+1 lastik örülüp, ilmekler bir defada kesilerek bitirilir. 2. 2
  Sena
  Bayan Üye

  Cevap: Örgü Abiye Bluz ve Yapılışı

  Reklam  Davetli olduğunuz yerlerde rahatça giyebileceğiniz örgü abiye bluz farklı modeliyle de dikkat çekecektir farklı renkler kullanarak yapacağınız bu modele siyah renkte çok yakışacaktır+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi