İftardan Sonra Yapılması Gerekenler

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Oruç Bölümünden İftardan Sonra Yapılması Gerekenler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  İftardan Sonra Yapılması Gerekenler

  Reklam  İftardan Sonra Yapılması Gerekenler

  Forum Alev
  İftardan Sonra Ne Yapmalıyız,
  İftardan Sonra Yapılacaklar,
  Ramazanda İftardan Sonra Yapılması Gerekenler


  Ramazanda İftar Sonrası Yapılacaklar

  İftardan sonra fırsatınız varsa mutlaka 30 dk kadar yürümeli ve temiz hava almalısınız. Mide dinlenmeli ve kaslarınızı az da olsa çalıştırmalısınız. Tansiyonunuz düzenli olmalı ve kandaki değerler normale düşmeli. Yatmadan yaklaşık 1 saat önce ara atıştırma yapabilir özellikle uyku esnasında kandaki şeker seviyesinin dengede olmasını sağlayabilirsiniz.

  Ayrıca yastığınızı kırk derece kadar bir açıya ayarlamalı ve rüflü oluşmasını engellemelisiniz. Yatış pozisyonunun da mide problemlerine zemin hazırladığını unutmayın. İftardan sonra taze meyve, bol su ve meyveli yoğurt olabilir veya taze mısır da tercih edilebilir. Kuru meyve de alternatifler arasındadır. Kaçamak yapılıyorsa 2 top dondurma ile sınırlı kalmak gerekir.

  Ramazanda İftarda Yapılan Hatalar

  Gün boyu açlığın etkisi ile iftarda gözü kapalı yemeklere saldırabiliriz.Bu tarz beslenme tarzının yanlış olduğunu bilmek gerekir.Fakat çoğu insan kendisine hakim olamaz ve bütün yemeklerden tıka basa yemeyi tercih eder.Peki bu gibi durumlarda ne yapmak gerekir?Madem kendimize hakim olamıyoruz o zaman iftardan sonra bunu telafi edelim.Sadece tıka basa yiyenler için değil herkes için iftardan sonra yapılacak öneriler bulunmakta.Amaç tabiki sağlık..


  Beslenme ve Diyet Uzmanı
  Aylin Yılmaz 2. 2
  ZİREGÜL
  Bayan Üye

  Cevap: İftardan Sonra Yapılması Gerekenler

  Reklam  Çok yemek hem bedene hem ruha hem de kalbe zararlıdır. Fakat gün boyu aç kalmanın etkisi ile ramazana özel hazırlanan güzel ve çeşitli yiyecekleri görünce dayanamayız. Çok yenildiği zaman iftardan sonra uzanmak yerine yürümek metabolizmanın çalışmasını sağlayacaktır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi