GTA IV’den Yepyeni Bilgiler

+ Yorum Gönder
Diğer Araçlar ve Oyun Haberleri Bölümünden GTA IV’den Yepyeni Bilgiler ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  GTA IV’den Yepyeni Bilgiler

  Reklam  GTA IV’den Yepyeni Bilgiler

  Forum Alev
  Oyunun önincelemesi oyunun PS3 versiyonundan yapılmıştır. Bu da oyuncular için ayrı bir önem taşımakta. Çünkü oyunun PS3 versiyonu ilk kez gözlendi. PS3 versiyonundan alınan görüntüler oyunun PS3 versiyonu ile Xbox 360 versiyonu arasında görüntü farkının olmadığını gösteriyor.
  Oyunun PS3 versiyonun FPS’si (saniye başına düşen çerçeve sayısı) gerçekten çok pürüzsüz.
  Oyunda X tuşu ana karakterimiz olan Niko’nun koşmasını sağlıyor. Biz X’e ne kadar hızlı basarsak Niko’da hiç bir şekilde yorulma belirtisi gözlenmeden o kadar hızlı koşuyor.
  Motosiklet ile yaptığımız önemli çarpışmalar, kafamıza giydiğimiz kaskın düşmesine sebep oluyor.

  Oyunun bir bölümünde Niko oyunda bisiklet çetesinin 10 elemanıyla bir sokak kavgasına giriyor. Bu arada bazı elemanlar da bıçaklarına sarılıyor. Niko’da doğal olarak koşmaya başlıyor ve bunu gören polis memuru Niko’nun masum bir vatandaş olduğunu düşünüp çete elemanlarını vurarak Niko’ya yardım ediyor.
  Eğer bir görevinizde başarısız olursanız cep telefonunuza bir mesaj geliyor ve görevi tekrardan yapmak isteyip istemediğinizi soruyor. Ayrıca bu gelen mesajda “atlama turu” olarak adlandırılan görevi es geçme seçeneği de mevcut.
  Kahramanımız Niko’nun kıyafetlerinde, yaptığı kavgalardan sonra kan görebileceğiz.
  Cep telefonumuzdan 911′i arayarak polisi, ambulansı, itfaiyeyi bulunduğumuz bölgeye çağırarak bir şaşırtma taktiği uygulayabilir, onların araçlarını çalabilir veya hayal gücünüzü kullanarak çok daha farklı şeyler yapabilirsiniz.
  Çok oyunculu sistem oyun içindeki telefon sayesinde gerçekleşiyor. Oyunda kullandığımız telefon ayrıca rehberde kayıtlı olan kişilere mesaj göndermek, galerideki fotoğraflara bakmak, hatırlatıcı notlara bakmak veya müzik dinlemek için de kullanılabiliyor.
  Sixaxis’teki R1 tuşu kendimizi koruma tuşu olacak. Bu korumadan kasıt bulunduğumuz ortamda ne varsa kendimizi onunla çeşitli yollarla koruyor olacağız.

  Tıpkı önceki oyunlarda olduğu gibi yine yük arabalarından ve kamyonlardan sarkabileceğiz. Ek olarak GTA IV’te ayrıca helikopterlerden de sarkabileceğiz.
  Oyunda sağlık barı büyük ihtimalle kullanılmayacak. Niko’nun zarar gördüğünü tıpkı Gears of War ve Uncharted oyunundaki gibi ekran kararmaya başlayınca anlayacağız.
  Oyundaki radyo istasyonlarında Ne-Yo, R. Kelly gibi ünlü şarkıcılar da mevcut. Araçlarda kafamızı dağıtmak için emrimize amade 18 radyo istasyonu mevcut.
  Niko bindiği taksilerde taksi şoförüne açık durumda olan radyoyu kapatmasını veya radyonun frekansını değiştirmesini isteyebilecek. Niko yine bindiği taksilerde taksi şoförüne iki kat fazla para vererek onun gitmek istediği yere daha hızlı götürmesini sağlatabilir.
  Sokakta yaya olarak dolaşırken dilenciler Niko’dan para isteyebilecek biz de hayırseverliğimizi gösterip onlara para verebileceğiz. Fakat bunda bir zorunluluk yok.
  Polisler Niko’yu arabada yakaladığında karakterimizin ellerini kaldırtabilir, kaçmasını sağlayabilir veya polislere laf attırabiliriz. 2. 2
  lonely_life
  Usta Üye

  --->: GTA IV’den Yepyeni Bilgiler

  Reklam  acaba kac gb olcak bu oyun bılgısı olan varmı 3. 3
  cbiter
  Üye
  güsel oyunmuş
  emeğine sağlık 4. 4
  yudumerkan
  Yeni Üye
  San andreas 4.65 gb olduğuna göre bu rahat 7 gb olur çünkü görsel efektler çk yüksak

 5. 5
  ozkan2199
  Üye
  oyun piyasadamı arkadaşlar yani çıktımı her yerde bulabirmiyiz oyun çok güzele benzio bide benm pc 1 GB RAM 256 MB ekran kartı kasmaz dimi rahat bi şelilde oynarım

 6. 6
  blackjack54
  Üye
  İşlemci: AMD Athlon64 X2 5000+
  Anakart: Sapphire Pure CrossFire 3200 Advantage
  Ekran Kartı: 256MB Sapphire X1950GT
  Bellek: OCZ Special Ops Edition 2 X 1GB Dual Kit
  Sabit Disk: Seagate Barracuda ES 750GB buna benzer bi sistem gerekiomus ,oyun çıkmıs toptancımdan alcam bunu cyrsisi,asssiasan creeedi falan bi bakim guselse öneriyim :D

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi