Baldur's Gate II: Shadows of Amn Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Baldur's Gate II: Shadows of Amn Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Baldur's Gate II: Shadows of Amn Rehber

  Reklam  Baldur's Gate II: Shadows of Amn Rehber

  Forum Alev
  Giriş, Karakter Yaratımı

  Selam arkadaşlar,
  Türk köftesi usülü hazırlanmış BGII taktik rehberine hoşgeldiniz! Bence önce Sayın Bioware, Müstakbel Interplay ve Sevgili Black Isle'i böyle bir oyun yaptıkları için kutlayalım. Çünkü bence BGII kainatın en iyi RPG'si. Bu oyunu oynarken bir acaip oluyorum. Heralde siz ne demek istediğimi ilk ejderhanızı öldürdüğünüzde, kalenizi aldığınızda veya parti üyeleri sizin için kavga ettiğinde (gerçekten) anlarsınız. Neyse uzuuuun oyunumuzun rehberinin ilk bölümü olan karakter yaratımına geçelim, ha bu arada Türkçeleştirme yaptığım için üzgünüm ama "Charisma" yazınca gıcık oluyorum...
  Karakter Yaratımı
  İşte her RPG'nin en önemli parçası diyebileceğimiz bölüm. Valla size ne biliyorsam anlatıcam, çünkü, ben sadece Monk, Cavalier, Avenger, Conjurer ve Sorcerer ile oynadım. Hemen Monk ile başlayalım.
  Monk gerçekten iyi bir savaşçı. Eğer yeterince yüksek seviyelere eriştiyseniz neredeyse Monk "The Yenilmez" oluyorsunuz. Kara Murat gibi birşey. Yenilmezlik derken zehire, kontrol büyülerine ve büyülü olmayan silahlara %100 bağışıklık, felç edici vuruş (stunning blow), tek vuruşta ölüm (quivering palm), düşük AC, yüksek büyü direnci, hızlı vuruşlar, gizlenme yeteneği ve gerçekten iyi zarar.
  Önemli Not: Karizma aslında gerçekten önemli bir özellik ama bence karakter yaratımında zar atılırken karizmayı yüksek tutup sonra da 10'a indirin. Çünkü oyunun neredeyse başında bir Ring of Human Influence yüzüğü (Karizmayı 18 yapıyor) buluyorsunuz. Monk'lar için en önemli özellikler Kuvvet (Strenght), Nişancılık (Dexerity) ve Dayanıklılık (Constitution). Bunları zar atımında 18 yapın, zeka, sezgi ve karizmayı 10'a düşürün. Pek kuvvetli bir monk sahibi oluyorsunuz. Silah yetenekleri için Longsword, Dagger ve Tek silah stili (Single Weapon Style) alın.
  Cavalier: Bence Cavalier oyundaki en iyi Paladin. Özelliklerine bakınca anlarsınız. Zarları aynen Monk'taki gibi atın. Silah seçiminde ise MUTLAKA Çift elli kılıç (Two-handed sword) ve Çift elli silah stili (Two handed weapon style) alın. Bunlar benim bulduğum en iyi silah kullanma şekilleri. Çift elli kılıç kullanın çünkü oyundaki en güçlü çift elli kılıcı (Carsomyr+5, %50 büyü direnci, vurduğu yerde büyüyü bozar, günde üç kez Dispel Magic yapar, 5 kullanma hızı, Chaotic Evil düşmanlara +6 zarar) sadece Paladin kullanabiliyor. Ayrıca Lilarcor (+3, kontrol ve karmaşa büyülerine bağışıklık, konuşuyor) ve Vorpal (+3, her vurduğunda %25 ihtimalle öldürür) de pek şirin (!) kılıçlar. Sonra Avenger. En güçlü Druid kiti. En önemli güçleri şekil değişim yetenekleri (Sword Spider, Fire Salamander, Baby Wyvern) ve ekstra büyüleri (Chromatic Orb, Lightning, Web, Chain Lightning, Improved Invisiblity). Sadece kuvvet ve dayanıklıklık puanlarına -2 alması ve zırh kısıtlaması kötü.
  Ben Avenger oynarken oyunun yarısını örümcek haliyle geçirdim. Çünkü Sword Spider'ın kuvvetli bir zehiri, hızlı atakları ve düşük AC'si var. Ayrıca Salamander de güzel. Silahlar için mızrak (spear) ve asa (quarterstaff) alın. Aslında sadece mızrak becerisi bile Impaler için (1d6+13 zarar, 3 kullanma hızı) almaya değer. Ve oyunda pek çok güçlü asa var. Özellikler için nişancılık, sezgi ve dayanıklılık en iyileri.
  Conjurer: Ne yalan söyleyim, oyunda en sevdiğim karakter bu. Çünkü gerçekten de güçlü. Niye? Çünkü ekstra büyü ezberleme hakkını Divinitation gibi gereksiz bir büyü tipini yapamamak ile ödüyor. Zaten mage olmak bile müthiş. Bir düşünün: Düşmanları tek kelime ile felç edebilirsiniz (Power Word Stun), toza dönüştürebilirsiniz (Disintegrate), ruhlarını bedenlerinden ayırabilirsiniz (Finger of Death) hatta zamanı durudurabilirsiniz (Time Stop)! Özellikler için dayanıklılık, zeka ve sezgiye puan verin. Silahlar için dart ve asa alın.
  Sorcerer:En iyi karakter. Evet evet. Birincisi daha fazla büyüyü istediği kadar yapabiliyor, ikincisi istediği büyüleri alabiliyor, üçüncüsü bu yeteneklerine karşı sadece parşömenlerden büyü öğrenemeyerek bir penaltı alıyor. Onun dışında özellikler Conjurer ile aynı. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Baldur's Gate II: Shadows of Amn Rehber

  Reklam  Taktikler

  • Eğer yeni bir büyü parşömeni bulursanız, öğrenmeye çalışmadan önce oyunu kaydedin. Öğrenemezseniz tekrar yükleyip deneyin.
  • Eğer bir Spell Sequencer alırsanız, içine üç Flame Arrow depolayın, eğer 15inci seviyedeyseviz 15d6 zarar verebilirsiniz.
  • Eğer bir Minor Spell Sequencer alırsanız içine sadece Magic Missle depolayın. 10d4+10 zarar verirsiniz.
  • Birini görünmez yapıp düşmanları bulmaya gönderin, düşmanları bulunca büyücünüzü oraya gönderin ama onlar onu göremeyecek kadar uzak olsunlar (savaş sisinin içinde dursunlar) ama alan büyüleri onları etkileyecek kadar yakın olsun, sonra web büyüleri (birden fazla yaparsanız daha güçlü olur) ile onları felç edip birkaç dizi FireBall yollayın.
  • 15inci seviyede Animate Dead büyüsü yapıp Skeleton Warrior'ları büyücülerin üzerine gönderin. Çünkü Skeleton Warrior epey büyü direncine sahip.
  • Partinizi Anomen yönetsin. Neden? Anomen oyundaki en güçlü çekici (Crom Faeyr, kuvvet puanını 25 yapar, +5, Clay, Stone Golem, Ettin ve Troll gibi yaratıkları tek vuruşta öldürür) en iyi o kullanabiliyor, istediği gibi zırh giyebiliyor, iyi dövüşüyor, çok iyi bir rahip ve özellikle kalkanla çok daha iyi oluyor. Hem Amulet of Power'i de kullanabiliyor.
  • Stoneskin yaptıktan sonra uyuyabilirsiniz. Uyku sekiz saat, Stoneskin 12 saat sürer.
  • 5000 civarı altın ve bir Ring of Human Influence sahibi olunca Adventurer's Mart'a gidip arka taraftaki Lady Yuth'u bulup ondan bir Limited Wish satın alın, sonra o büyüyü Aerie'ye (veya 16 sezgi puanı olan başka bir büyücüye verin. Sonra bir defalık dilekleriden, "I wish for a powerful magic item"'ı seçin. 4090 altına (parşömenin fiyatı) bir +2 Ekleme Levhalı Zırh (Full Plate Mail (vallahi ansiklopedide öyle geçiyor)) alacaksınız. Normal eklemeli levha zırlar ise 7000 altın civarında.
  • Ejderha kızartması taktiği: Ejderhayla konuştuktan sonra (hani etrafında mavi çember varken) en kuvvetli fighter'ları ejderin yanına koyun. Sonra ejdere etki edecek büyülere sahip birini alın. İşe yaramayacak olanları ejderden uzağa koyun. Oyunu pause edin, fighterlarla saldırın, büyücüye büyülerini yaptırın ve uzaktakilerden birini konuşmaya gönderin. Ejder konuşmaya gelene bakacak ve diğerlerini takmayacak. Sonra konuşmaya gelen ejderin yakınına gelince oyunu bir daha durdurun, onu geri yollayın, uzakta duran başka birini gönderin. Sonra o yaklaşınca öbürünü. Ejder ölene kadar. Bu arada büyü bile yapabilirsiniz. Çok zevkli oluyor.
  • Taze Mind Flayer Beyni: Sanırım Mind Flayer'ları (illithid) biliyorsunuz. Kötü yaratıklar. Niye mi? Şöyle: Bunların yanına saldırmak için 120 hp'li bir dövüşçü gönderiyorsunuz. Mind Flayer buna iki kere vurup 4 zarar falan veriyor. BUM! Adam ölüyor. Neden? Bunlar her vuruşla insan beynini emiyorlar da ondan. Bunlardan kurtulmanın iki yolu var. Birincisi bir iskelet ordusu oluşturup arkalarına sıkı bir okçu göndererek bunları temizlemek. İskeletlerin beyinlerini ememezler çünkü onların beyinleri yok :)). İkinci yol ise düşük AC'li (-10 civarı), beyin kontrolüne ve karmaşa saldırılarına dayanıklı (mesela Shield of the Harmony) ve serbest hareket özelliğine sahip olan (mesela Ring of Free Action) sahip olan bir dövüşçüyü yanlarına göndermek. Böyle bir durumda ancak vuruş zarını 20 atıp ani vuruş (critical hit) yaparlarsa dövüşçüye zarar verebiliyorlar.
 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Taktikler (devam)

  • İnanç Zırhı: Şu yenilmezlik meselesi. Birinci seviye rahip büyüsü olan Armor of Faith size her beş seviyeniz için her tür zarara %5 dayanıklılık veriyor. Artı birinci seviyenin %5'i. Bu durumda yirminci seviye bir rahip bu büyüyü yaptığı zaman aldığı zararın %25'i azalıyor. İşin tuhafı bu büyüyü üst üste yaptığınızda da işe yarıyor. Yani yirminci seviye bir rahip bu büyüyü iki kez yapınca zarar koruması %50'ye çıkıyor. Bir daha yapınca %75. Bir daha yapınca %100. Vay. %100 direnç ne demek? Adamantite Golem size vurduğu zaman hiç birşey olmayacak. Çünkü siz ezici silahlara %100 dayanıklısınız. Bodhi size vurduğunda (seviyelerinizi çalması hariç) hiç birşey olmayacak. Çünkü siz delici zararlara %100 dayanıklısınız. Slayer size vurduğunda (buz zararı hariç) hiçbir şey olmayacak. Çünkü siz kesici zararlara %100 dayanıklısınız. Keh keh. Ha, bu arada seviye hırsızlarını negatif boyut koruması ile, soğuk zararını ikinci seviye rahip büyüsü Resist Fire/Cold ile durdurabilirsiniz.
  • Süper Karakter Anomen Delyrn: Ben oyunun sonuna doğru geldiğimde Anomen neredeyse yenilmez olmuştu. Neden? Çünkü üzerinde korkunç kuvvetli büyülü eşyalar vardı. İşte:
   • Crom Faeyr: Kuvvet puanınızı 25'e çıkararak inanılmaz zarar (20-30), hızlı vuruş (3 kullanma hızı) ve büyük taşıma kapasitesi (1800 galiba) veren çekiç. Ama parçaları biraz zor bulunuyor: Hammer of Thunderbolts +3 (Lağımlardaki Mind Flayer şehrinde), Gauntlets of Ogre Power (Planar Sphere'de Entu adlı bir halflingde) ve Girdle of Frost Giant Strenght (Underdark'ta Kua-Toa yuvasındaki bir Demon Knight). Ayrıca Athkatla limanındaki cüce demircisine (Cromwell) bunları yan yana getirmesi için 7500gp falan bayılmanız lazım. Ama kesinlikle değer!
   • Shield of the Harmony: +3 AC bonusu veren bu kalkan aynı zamanda karmaşa ve beyin kontrolü büyülerine karşı bağışıklık veriyor. Hem +3 AC hiç fena değil. Bu kalkanı Trademeet şehrini Shadow Druid istilasından ve cinlerden kurtardığınızda Gulildmistress Busya'dan alıyorsunuz.
   • Cloak of Miroring: Bu harika pelerin üzerinize gelen bütün zarar büyülerini (Alan etkililerin bazıları dahil) sahibine gönderiyor. Özellikle Beholder'lara karşı harika. Ama unutmayın felç büyülerini falan geri göndermez. Bunu Sahuagin şehrindeki balık ağzı şeklindeki tapınaktaki rahibeden alıyorsunuz.
   • Amulet of Power: Bu kolye sizi seviye çalıcı vampirlerden koruyor, büyü yapma hızını 1 düşürüyor, sizi sessizlik (silence) büyülerinden koruyor ve %5 büyü direnci veriyor. Çok güzel. Bunu müstakbel Shadowmaster Aran Linvail'den alıyoruz.
   • Helmet of Balduran: Benim bulabildiğim en iyi miğfer. +1 AC, %5 ekstra HP gibi hoş özellikler sunuyor. Bunu daha oyunun başında, Irenicus'un yatak odasından alıyoruz.
   • Boots of Speed: Bu botlar sizi iki kat hızlı yürütüyor va saldırtıyor. Bir nevi kalıcı hızlandırma büyüsü. Bunu Spellhold'un zindanındaki makinadan ve birkaç yerden daha alabiliyorsunuz.
   • Ring of Free Action: Bu yüzük sizi Web ve Power Word, Stun gibi felç edici büyülerden koruyor. Bunu da Spellhold'un zindanındaki büyülü kitaptan alıyoruz.
   • Ring of Protection +2: Bu yüzük size +2 AC veriyor. Bunu da Aran Linvail'den alıyoruz.
   • Red dragon scales: Bu zırh size %50 ateş direnci veriyor ve AC'nizi -1 yapıyor. Firkraag'ın (bir kırmızı ejderha) pullarını 5000 altınla birlikte Cromwell'e götürmeniz lazım.
   • Gauntlets of Dexerity: Bu eldivenler nişancılık puanınızı 18 yapıyor ve dolayısıya -4 AC veriyor. Hem THAC0 bonusu da cabası. Bunu Unseeing Eye tarikatının altındaki Pit of The Faithless adlı, zombilerin yaşadığı bir kasabanın içindeki bir ceset yığınında buluyoruz.
   İşte bu eşyalar yan yana gelince SüperKarakter Anomen'i elde etmiş oluyoruz.
 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Taktikler (devam)

  • Irenicus'la nasıl dövüşülür: Irenicus'la ilk dövüşümüzü Suldanesselar'da yapıyoruz. Şimdi biliyorsunuz, Irenicus fazlasıyla güçlü bir büyücü. Kimse onunla bire bir savaşamaz. Ben onunla ilk karşılaşmamda en az dört kez yeniden başlamak zorunda kaldım. Ama sonra çok kolay bir yol buldum: Parazitlerin iki tanesini öldürünce ve biraz ileri gidince Irenicus ve esir tuttuğu Ellesime'e rastlıyoruz. Burada durun ve 5 tane yaratık çağırın. Zaten bir seferde en fazla 5 yaratık alabiliyorsunuz. Neyse, sonra en güçlü fighterlarınızı seçin ve onları diğer parazitin yanına gönderin. Parazite saldırın, çıkan Earth Elementalleri öldürün, ama paraziti öldürmeden önce oyunu kaydedin. Kaydettikten sonra paraziti yok edin. Ekran kararacak ve herkes Irenicus'un etrafında toplanacak. Irenicus ve Ellesime arasında bazı konuşmalar geçecek, sonra konuşmalar bitince Irenicus büyülerine başlayacak. Hemen oyunu durdurun ve çağırdığınız yaratıkları ona saldırtın. Farkettiyseniz Irenicus'un üzerinde durduğu platformdan üç ayrı yol çıkıyor ve karakterleriniz ikişer ikişer onların üzerinde duruyor. Hemen o ikişerli grupları bulundukları daldan geriye gönderin. Sonra oyunu tekrar başlatın. Siz geri kaçarken Irenicus en güçlü büyülerini yaratıklar üzerinde kullanacak. Ama o sırada sizi göremeyecek, çünkü siz ondan uzakta olacaksınız. Uzakta olan büyücü veya rahiplerden birine bir yaratık (en iyisi skeleton warrior) çağırtın ve onu Irenicus'un üzerine gönderin. Eğer skeleton warrior çağırdıysanız daha iyi çünkü onlar büyü dirençliler. Irenicus büyülerini harcayacak ve bir süre sonra Melf's Acid Arrow gibi komik büyüler yapmaya başlayacak. Bu arada yaratıklarınız ölebilir. Bu komik büyüleri yapmaya başlayınca da hemen herkesi üstüne sarın. Aaa öldü.
  • Slayer'la nasıl dövüşülür: Son bölümde bütün Tear'ları alınca kapının yanına gidin. Kapıya her tıkladığınızda gözlerden biri parçalanacak ve eğer herşeyi doğru yaptıysanız her tıkladığınızda yeni bir özellik kazanacaksınız. Son bir göz kaldığında oyunu kaydedin, ama kapıya tıklamayın. Önce büyücülere Haste, Breach, Monster Summoning, Shadow Door, True Sight, rahiplere ise Armor of Faith, Resist Fire/Cold, Draw upon holy might ve Protection from Evil 10ft ezberletin ve uyuyun. Kalktığınızda Anomen'in üzerine yeteri kadar Armor of Faith, iki Resist Fire/Cold veDraw upon holy might yaptırın. Sonra grubu bir araya toplayın. Grup üzerine Haste ve Portection from Evil 10' radius yapın. Sonra büyücüleriniz Sahdow Door yapıp görünmez olsunlar. Sonra birkaç yaratık çağırın. Oyunu bir daha kaydedin ve kapıya son bir kez tıklayın. Irenicus gelecek ve konuşmanız bitince iki Nabassu, iki de Glabrezu çağıracak.

   Hemen oyunu durdurun ve güneye doğru gidin. Şeytanlar çağırılmış yaratıklarla uğraşacaklar. Eğer peşinizden gelirlerse Anomen'i gönderin, gerekeni yapsın. Merak etmeyin, çünkü siz ona Armor of Faith büyüsünü birkaç kez yaptırdınız (değil mi?). Neyse, şeytanlarla işiniz bitince bir şey farkedeceksiniz: Irenicus Slayer'e dönüşmüş. Ve şeytanlarla işiniz biter bitmez ana karakterin yanına ışınlanacak. Ana Karakteri O'ndan Uzak Tutun! ve oraya hemen Anomen'i gönderin. Eğer Mislead yaparsa True Sight, Protection From ... yaparsa Breach kullanın. Irenicus Anomen'e vuracak ama (her şeyi doğru yaptıysanız) bir şey yapamayacak. Sonra Irenicus Anomen'e konsantre olmuşken diğer dövüşçüleri de gönderin. Büyücüler de Magic Missle ile saldırsınlar. Bu arada Irenicus tekrar Mislead falan yapabilir. Ne yapacağınızı söyledim. Bir şey daha: Slayer Regeneration yeteneğine sahip, yani verdiğiniz zararı çok kısa süre içinde doldurup sağlıklı hale gelebiliyor, o yüzden Lower Resistance ile birlikte zarar büyüleri yapmak da iyi bir fikir olabilir. Böyle yaparsanız Irenicus birkaç dakika içinde teleport olup eski haline dönecek. Ama sizden kaçamayacak. Oyun demo moduna geçecek, siz birşeyler yapacaksınız ve Irenicus ölecek.


 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Taktikler (devam)

  • Vampirlerle nasıl dövüşülür: Oyunda iki kez Athkatla mezarlığındaki katakomplara, yani vampirlerin yuvasına gideceksiniz. Vampirlerin en önemli özellikleri seviye çalmaları. Eğer bir karakterin seviyesini yeterince çalarlarsa karakter parçalanarak ölüyor ve eğer kolay zorlukta oynuyorsanız bir daha geri dönmüyor. Seviye çalmayı önlemenin tek yolu Negative Plane Protection. Bunu da ya 4. seviye rahip büyüsü Negative Plane Protection ile, ya da giydiğiniz zaman bu korumayı veren Amulet of Power veya Mace of Disturption+2 gibi eşyalarla sağlayabiliyorsunuz. Bunun dışında zihin kontrolü büyüleri de yapıyorlar, dikkatli olmak lazım. Vampirlerden kurtulmanın en kolay yolu Sunray büyüsü. Bu 7.seviye rahip büyüsü yapıldığı zaman etraftaki bütün undead yaratıklar save vs. death yapıyor veya ölüyorlar. Ölmeseler bile epey zarar alıp savunmasız (körlük büyüsü etkisi yapıyor Sunray) kalıyorlar. Bodhi de bir vampir, ama ona karşı Armor of Faith de işe yarıyor.
  • İnsan türleriyle (insan, elf, dwarf, halfling v.b) nasıl dövüşülür: 4.seviye büyücü büyüsü Emotion, belli bir alan içindeki herkese (parti üyeleri hariç) save vs. spell attırarak eğer başarısız olurlarsa uyku hali sağlıyor. Bu yöntem özellikle insan türlerine (humanoid) karşı epey işe yarıyor.
  • Aşırı kuvvetli düşmanlarla nasıl dövüşülür: Yanlış anlamayın buradaki kuvvet kuvvet puanı (strenght) anlamında. Mesela Troll, Ogre, Salamander gibi yaratıklar ve bazı insan türleri (humanoidler) fazla fazla kuvvet puanına sahip. Bunlardan kurtulmanın en iyi yolu 2.seviye rahip büyüsü Ray of Enfeeblement. Bu büyü yapılan kişinin kuvvet puanını eğer save vs spell atmazsa 5'e düşürüyor. Bu da saldırıda çok büyük dezavantaj demek.
  • Beholder'larla nasıl dövüşülür: Şu çok gözlü arkadaşlarımız Beholderlar gerçekten de çok güçlüler. Size tuhaf ışınlarıyla (fear, hold, charm, disintergrate, death ray, imprisonment, anti-magic ray, cause serious wounds...) bir saldırdılar mı of. Üstelik saldırıları da cabası. Ama gene de onlardan kurtulmanın çok olay bir yolu var: Cloak of Miroring. Bu pelerin üzerinize gelen her türlü zararı geri yansıtıyor. Eğer üzerinizde bir Cloak of Mirroring varsa sadece olduğunuz yerde durarak Beholder'ın ölmesini sağlayabilirsiniz. Hold, charm, fear ışınları için felç büyülerine ve beyin kontrolüne dayanıklılık sağlayan Shield of Harmony gibi bir eşya ve korkuya bağışıklılık sağlayan Resist Fear büyüsünü kullanabilirsiniz. Ama yine de bir sorun var: Imprisonment. Bu büyü oyundaki en güçlü büyü. Wail of The Bansee'ye karşı saving throw alıyorsunuz. Finger of Death büyüsüne karşı büyü direnci kullanabiliyorsunuz. Cloak of Miroring ile Disintegrate'yi yansıtabiliyorsunuz. Ama ne büyü direnci, ne Cloak of Miroring, ne de saving throw Imprisonment'e fayda etmiyor. Allahtan Imprisonment'i sadece Elder Orb dediğimiz büyük Beholder'lar kullanıyorlar.
  • Büyücüler: Büyücüler kuvvetli, iyi güzel de çok çabuk ölüyorlar. Eğer kendinizi zor bir savaşın ortasında sıkışmış bulursanız Shadow Door büyüsü yapın. Eğer düşman büyücüleri Shadow Door yaparlarsa siz de onlara 2.seviye büyücü büyüsü Detect Invisiblity yapın. Eğer düşman büyücüleri Minor Spell Turning, Spell Turning, Spell Deflection gibi büyüler yaparlarsa onlara Secret Word, Pierce Magic, Pierce Shield, Ruby Ray of Revarsal büyülerinden birini yapın. Eğer Simulacrum, Project Image, Mislead büyüleri yaparlarsa True Sight, Oracle büyülerinden birini yapın. Eğer Protection From ....., Stoneskin, Miror Image, Fireshield yaparlarsa Breach yapın. Eğer size büyülerle saldırılmasını istemiyorsanız Improved Invisiblity yapın.
  • Hırsızlar: Farkettiyseniz bazı hırsız düşmanlar savaşın içinde backstab yapabilmek için Invisiblity kullanıyorlar. Siz de öyle yapın. Yanınızda Potion of Invisiblity bulundurun. Gizlenin. Yaklaşın. Backstab yapın. Size tavsiyem en çok Find Traps, Set Traps ve Open Locks'a bonus yatırmanız. Stealh ve Move Silently'i arttıran eşyalar buluyorsunuz. Pick Pockets ise çoğu kez başarısız oluyor. Bounty Hunter'ların (ki Yoshimo bunlardan biridir) Set Special Snare özelliği bir el bombası niyetine kullanılabiliyor. Mesela siz orda olduğunu bildiğiniz, ama göremediğiniz bir düşmana Special Snare atınca bu el bombası veya bir Fireball gibi etki gösteriyor.


+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi