Counter-Strike Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Counter-Strike Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Counter-Strike Rehber

  Reklam  Counter-Strike Rehber

  Forum Alev
  Genel

  Counter-Strike Nedir?
  Counter-Strike (CS), Half-life için değişiklikler ve ekler içeren bir programdır (MOD: modification). Half-Life oyunun multiplayer yönlerine değişiklikler/ekler yaparak oyunu, daha iyi bir fazla takım oyunu haline getirir. Team Fortress 2'nin aksine Counter-Strike, oyuncunun ister iyi eğitimli bir anti-terörist birimi (counter-terrorist) veya terrorist birim olarak oynamasını sağlar.
  Şu ana kadar yapılmış en iyi Half Life modu kabul edilen (her ne kadar Firearms daha güzel olsa da daha server'ı henüz yok) Half Life: Counter Strike (CS) hakkında bir oyun rehberi yazdım.
  CS bir takım oyunudur. Terrorist ve Counter Terrorist olmak üzere iki takım vardır. Genel olarak dosya isminin başında "de" bulunan map'ler Terorist olarak oynana ve bomba yerleştireceğiniz, başında "cs" bulunan map'ler ise Counter Terorist olarak oynanan ve Terorist'lerin elinden rehineleri kurtarmaya çalıştığınız bölümlerdir. Bu arada elbette önüne çıkanı öldürmek de gerekir...
  CS'yi Half Life'tan ayıran bir diğer özellik ise bir oyunun 5:00 dakika olmasıdır. Yani "de"li bölümlerde teroristler 5:00 dk içinde bombayı yerleştiremezlerse Counter'lar kazanır. Aynı şekilde "cs"li bölümlerde de Counter'lar 5:00 dk içinde rehineleri kurtaramazlarsa teroristler kazanır. Ayrıca teroristler bombayı koyduktan sonra bütün teroristler ölse bile Counter'lar kazanamaz. Ancak bombayı imha ederlerse kazanabilirler.
  CS'de, Half Life'taki gibi öldüğünüz anda oyuna tekrar başlayamazsınız. Takımınız yenerse veya takımınızdaki herkes ölürse ya da 5:00 dk süre biterse yeniden başlarsınız. İşte bu özellik oyunun heyecanını artıran en önemli özellik bence.
  Oyundaki silahlar öyle Half Life'ta ki gibi yol üstünde değildir. Silah almak için, para kazanmalı ve el başladığında "b" tuşuna basıp oradan istediğiniz silahı seçmeniz gerekmektedir. Bana göre en güzel silahlar 2-2, 3-1, 4-2, 4-3, 4-6'dır. Bu silahları aldığınız zaman, güzel oynayabiliyorsanız azrail olabilirsiniz.
  CS'nin en sevilen map'i de_dust'tır (ya da benim en sevdiğim). de_dust'ı, cs_siege, cs_militia takip eder. Benim oynamayı en çok sevdiğim mapler ise de_dust ve cs_militia'dır.
  CS için yapılmış bir çok clan var. Siz de biraz CS oynayıp kendinizi geliştirdiniz mi kendinize hemen bir clan bulursunuz (ama çok azıttılar bu işi, yani önüne gelen CS clan'ı kuruyor, örneğin, İstanbul'da 314 tane var mesela, yanlış bilmiyorsam.) 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Counter-Strike Rehber

  Reklam  Öneriler

  Nasıl Oynanır?
  1. CS bir takım oyunu olduğu için takımınızdan ayrılmamaya çalışın. Ayrıca takımla aranızdaki bağlantıyı koparmayın. Takımınız arasında mesajlaşmak için "u" tuşuna basın ve yazın. Ortaya konuşmak için ise "y" tuşuna basın ve yazın.
  2. "z", "x", "c" tuşlarına basıp rakamlarla takım içi organizasyonu sağlayın.
  3. Sürekli hareket halinde olun. Yoksa bir keskin nişancının keskin bir kurşununa kurban gidebilirsiniz.
  4. Düşmanla yüz yüze geldiğinizde sidestep (yan adım) tuşlarını kullanın ve hayatta kalın.
  5. Takımınızdaki herkes ölmüşse panik yapmayın ve güzel bir yere saklanıp geleni öldürün.
  6. Genelde düşmanlara eğilerek ateş edin. Böylelikle adam biraz afallayabilir.
  7. Takımızdaki keskin nişancıları korumaya çalışın.
  8. Keskin nişancı olursanız yakın çekim yapmayı unutmayın.
  9. Çevredeki objeleri iyi kullanın, hayatınızı kurtarabilirler.
  10. Counter olursanız rehineleri kurtarmayı unutmayın. Terorist olursanız da bomba koymayı unutmayın.
  CS Server'ları


  Zevkli bir oyun çıkarabilmek için bağlantınızın güzel olması lazım. Ama önemli olan bağlantınızın ne kadar düzgün olduğundan çok hangi serverla sizin bağlantınızın uyuştuğu. Bunuda Türkiye'de CS oynayabileceğiniz serverları teker teker deneyerek kendiniz bulabilirsiniz.
  Hızı düşük olan bir oyunu oynamak kadar berbat bir şey yok. Hatta bazen ping o kadar yüksek oluyor ki, mermiler havada asılı falan kalıyor.
  Türkiye'deki bazı CS serverlarının ana sayfalarını aşağıya not ettim. Bu sunucuların adreslerine ve bağlantı bilgilerine ulaşmak için bu sitelere göz atın:+ Yorum Gönder
cs rehberi,  counter rehberi,  counter strike rehber
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi