Dark Fall Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Dark Fall Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Dark Fall Rehber

  Reklam  Dark Fall Rehber

  Forum Alev
  Daha önce de bahsettiğim gibi, oyun CD üzerinden direkt olarak çalışıyor. Oyunu çalıştırmadan önce 640x480 çözünürlüğe geçmeniz gerekiyor. Yoksa ufak pencerede oynamak zorunda kalıyorsunuz. XP kullanıcıları, "darkfall.exe" dosyasına sağ tıklayarak, oradan 640x480 modunda çalıştırma kutusunu aktif edebilirler. Hadi bakalım, şimdi oyuna başlayalım.

  Kardeşimiz Pete'den bir telesekreter mesajı alarak oyuna başlıyoruz. Birşeylerin ters gittiğinden bahsediyor. Bir üniversitede araştırma yaparken ortalık karışmış anlaşılan. Bizden yardım istiyor. Bunlar hayalet araştırmacıları. Bizden Paddleton'a trenle gitmemizi istiyor. Ardından orada yanında birşeylerin olduğundan bahsediyor, biz de bunun üzerine hemen yola çıkıyoruz. Oyun bundan sonra, orada neler döndüğü üzerine kurulu olacak. Ben girişin detaylarından bahsettim ama bundan sonra sadece yapmanız gerekenlerden bahsedeceğim. Böylece oyundan maksimum zevk almanızı sağlamış olacağım ki, oyun gerçekten oldukça zevkli. Bu yazı sayesinde, 4-6 saat içinde oyunu bitirmeniz olası. İyi oyunlar. Ha bir de sesi sonuna kadar açmayın, etraftan rahatsız olabilirler :)

  Trenden indiğiniz zaman, birisi sizinle konuşuyor. Ufak bir çocuk. İleri gidin, sağa dönün ve gazeteyi okuyun. Sola dönerek ilerleyin ve tünelden çıkın. Sağa dönün ve platforma çıkın. İleri gidin, sağa dönün ve kapıyı açın. Ekranın sol tarafındaki ampüle tıklayın, yakın. Metal kutuyu açın, 2 kolu aşağı indirin. Sola dönün, tabelayı okuyun. Ardından oradan çıkın. Kadınlar tuvaletine girin. Etrafa bakın, duvardaki yazıyı okuyun. Aynaların arasındaki işaretlere bakın. Ardından erkekler tuvaletine girin. Tuvalet kısmına girdiğiniz zaman, sağ taraftaki duvardaki delikten bakın. Duvardaki yazıya odaklandığını görecesiniz. Ardından oadan çıkın. Platforma geri dönün. Sağa dönün, sağdaki ilk kapıdan içeri girin.

  Etrafa bakının ve soldaki Waiting Room'a girin. Yerdeki kırmızı cep telefonunu kontrol edin. Sağa dönün, masaya bakın. Otelin resmine bakın. Kardeşiniz tarafından kendi ofisine yollanan posta kartına da bakın. Masadaki PDA'yı alın. Sağ alttaki düğmeye basarak çalıştırın. Büyüteç ikonuna tıklarsanız, mekanın haritasına ulaşıyorsunuz. Not ikonuna tıklarsanız, Pete tarafından alınmış notlara ulaşıyorsunuz. Dosya ikonunda ise, çeşitli mailler var. Bunları da okuyup aleti kapatın, lobinin diğer tarafındaki bilet ofisine gidin.

  Bilet ofisinde, masaya bir göz atın. İstasyon şefi tarafından yazılmış notları okuyun. Sağa dönün, GWR kayıtlarını okuyun. Posta panosunun üzerindeki lanterni alın, panodaki herşeyi okuyun. Ardından arkanızı dönüp, 1. sınıf biletlere bakın ve oradan ayrılın. Merdivenin yanındaki bilet makinesine bakın. Kolu çekerek düşen paraları alın. Sola dönün, ilerleyip telefonlara doğru gelin. telefon ahizesini kaldırın. Ekranın üzerindeki inventory'nizdeki paraya tıklayın, otomatik olarak telefona atılacak. Konuşulanları dinleyin. Ardından kapının yanındaki merdivenlerden çıkın. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Dark Fall Rehber

  Reklam  Tim'im bıraktığı notu okuyun. İleri gidin, sağa dönün. Camdan dışarı baktığınızda oteli göreceksiniz. İlerlemeye devam edin. İlerleyip etrafa bakının. Pete'in theodolite'ına bakın. Beyaz ve yeşil düğmeye basın. +y konumunda 271, -x konumunda 632 civarlarına getirdiğinizde, ileride bir sembol göreceksiniz. Arkanızı dönün, ilerleyip çitlerin ortasındaki açıklıktan içeri girin. İleri gidin, sola dönün, ilerleyin ve ahıra girin. Lanterne tıklayın, yani lambaya. İleri gidin, sağa dönün, tekrar sağa dönün ve merdiveni tırmanın. Sağa dönün ve minik kutuya bakın. Tornavidayı alın. Aşağı inin, arabanın arkasına ilerleyin, sola dönün ve aşağıya bir mağaraya inen ufak bir kapı görün. (komik bir cümle oldu ama napalım).

  İçeride ilerleyip sola dönün. Bir de şarkı duyacaksınız bu arada. İlerleyip üzerinde işlemeler olan taşa bakın. Sağ taraftaki taşa tıklayarak lambayı onun üzerine bırakın, etraf aydınlanacak. Etraftaki taşlara bakın, şekilleri ve diğer şeyleri not alın. Tembellik etmeyin :) İşiniz bittiğinde geri dönün, platformdan sola dönerek otele girin.

  İçeride 5. Henry'nin resmine bakın. Soldaki kapıdan içeri girin. Sandalyenin üzerindeki reklam kağıdına bakın. Dışarı çıkın, sağa dönün ve banyoya girin. Sıcak bir duş alıp kendinize gelin :) Şaka yaptım ehu. Lavaboya yakından bakın ve musluğu açın. Sola dönün, Arther Johnson tarafından yapılmış satılık resimler göreceksiniz. Dışarı çıkın, ilerleyip soldaki ilk kapıdan içeri girin.

  1F odası. Masadaki monitöre bakın. çekmecedeki termometreye bakın, sıcaklık 14 dereceymiş. Çekmeceyi kapattığınızda, 3 tane tıklama duyacaksınız. Bu odadan çıkıp E odasına girin. Duvardaki resme bakın. Lambayı resimde kullanın. Kapının yanında düğme var. basın bakalım. Ardından diğer odaya, D odasına gidin. Masaya bakın, oyun kartları, kül tablası ve şişeler var. Yunan tanrıçası figürlü karta tıkladığınızda, joker olduğunu göreceksiniz. Hmm, bizimle dalga mı geçiyorlar acaba? Thomas'ın Betty'ye yazdığı mektubu okuyun. 3 tıklama duyacaksınız yine. Yere baktığınızda, yere düşmüş bir abajur göreceksiniz.

  Oda servisi gibi, dolaşmaya devam ediyoruz. C odasına girin. Ama oda boş. O zaman çıkın, B odasına girin. Duvarda tersten okununca anlam kazanan yazılar var. Kutuya bakın, içinde birşeyler olması lazım. A odasına gidin şimdi. Camdan baktığınız zaman, ıslık sesleri duyacaksınız. Odadan çıkın. Merdivenler ve sağa giden bir yol göreceksiniz. merdivenler bir üst kata çıkıyor doğal olarak, sağ taraftan da lobiye gidebiliyosunuz.

  Lobiye gidin, telefon çalarsa resepsiyonun arka tarafına gidip bakın. Resepsiyona gelin, masanın üzerindeki mektupları okuyun. Ardından kart vizitlere bakın. Boş bir kağıt alarak çizimlerin tam ortasına yerleştirin. Ardından kağıdı hafif yukarı oynatarak çizimlerle kağıdın üzerindeki şekillerin uyuşmasını sağlayın. Başarırsanız, kadın konuşacak. Sağ tarafa mektup kutularına gelin. Mektupların hepsini okuyun. Ardından arka taraftaki odaya girin. Telefon çalacak, cevap verin. Masanın üzerindeki şeyleri okuyun teker teker. Çekmeceyi açın, içindekileri okuyun. Kasanın şifresi de burada. Ofisten çıkıp arkanızı dönün. Kasaya bakın. Kasanın kolunu önce sola, sonra yukarı, ardından ortaya, en alta, ve en son da sağa yapın. Kasanın içinden anahtarı alın. Ardından merdivenlerin alt tarafındaki kapıdan girin. Sağa dönün ve elektromagnetik aktiviteleri ölçen aleti alın. Sol alt tarafa yerleşecek bu alet. Sola dönüp ilerleyin. Anlıyoruz ki bu oda, biraz önce dışarıdan gördüğümüz oda. Sola dönün, muma bakın. Arkanızda döndüğünüzde bir mum ve kibrit kutusu greceksiniz. Otel kapısına doğru ilerleyin, anahtarı kullanarak bara girin. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Bira doldurma makinelerine bakın. Diğer odaya girin, Tom Oliver şarkısını okuyun. Bardan çıkın, telefon çalacak, cevap verin. Ardından barın kapısının olduğu koridordan ilerleyin. Kadınlar tuvaletine girin, aynanın sislendiğini göreceksiniz. Tuvalete bakın, geri dönün. İçeride yanıp sönen ışıkta bir insan şekli göreceksiniz. Hemen ardından erkekler tuvaletine girin. Tuvalete bakın, sifonu çekin. Dışarı çıktığınızda, çıkış kapısının kilitli olduğunu göreceksiniz. Resepsiyondan doğru mutfağa gidin. Sağa dönün, damlayan musluğu kapatmayı deneyin. Arkadaki masaya bakın. Edith resmine bakın. Yemek tariflerini okuyun. Pencerenin oradaki masaya bakın. Üzerindekileri okuyun. Kutuya bakın.

  Pencerelerin sağındaki dolaba bakın. Notu okuyun. Ardından ocağa yakından bakın. Sol taraftaki kül çekmecesinden notu alıp okuyun. Sağ taraftakini de açın, notun devamını orada bulacaksınız. Okuyun. Diğer kapıdan restorana girin. Etrafa bakın, 3. masanın altına düşmüş bir lamba göreceksiniz. Pencereye döndüğünüz zaman, pencerenin dışından tren geçtiğini duyacaksınız, ışıklarını göreceksiniz. Ardından dışarı çıkarak merdivenlerden bir üst kata çıkın. Yukarıda lambalar falan sönecek. Ardından 2A odasına girin. Duvardaki makasa bakın. masaya bakın ve gerekli şeyleri okuyun. 2B odasına girin. Masaya bakın. Mektubu okuyun. Saate yakından bakın. Düğmelere bastığınızda değişik sesler duyuyorsunuz. Soldan sağa doğru düşünürsek, 1,2,3 ve en sonunda 4 e basın. Ardından 3'e tekrar basın. 1,2, ve 4 yapın. Gizli çekmece açılıyor ve içinden lyric çıkıyor.

  Yan masaya bakın, fotoğraflara bakın. Yazıları da okumayı ihmal etmeyin. Çekmeceyi açın. Yazıları okuyun. 2C odasına girin. Dolaba baktığınızda garip bir kutu göreceksiniz. Buradaki şekil, resepsiyon masasındaki şekille aynı. O şekle göre, sırayla tuşlara basın. Açıldığı zaman lirik alacaksınız yine. 2D odasına baktığınız zaman, kilitli olduğunu göreceksiniz. 2E odasına gidin. Yerdeki kutulara bakın. Kitabı okuyun. Diğer kutuya bakın. Kağıdın parçalarını birleştirin. kağıdı okuyun. Burada şifreli mektuptan ve hangi harfin hangi harfe karşılık geldiğini gösteriyor.

  Çekmeceyi açın. Mavi kitabı okuyun. Dolaba bakın, yazıyı okuyun. Yıldız haritalarına bakın. Dolabın üzerinde kutular var. Odadan çıkın, sola dönün. Koridorun sonunda, solda telekoptan dışarı bakın. Merceği hareket ettirdikçe adam size yön verecek, buna göre bakmanız gereken yeri bulun. Ardından 2E odasına dönün. Bulduğunuz şekil RAKA. Rakanın kodu 12/534/76. Şifreli kutuya bakın. Raka kodunu girin. Koddaki numaraları sıra numarası gibi girin. Lirik bulacaksınız. 2F odasına girin. Resimlere bakın. Çekmecelere bakın. ZCam'ı alın. Yeşil düğmeye basarak açın. Oklara tıklayarak, çekilen resimlere bakın.

  Koridorun sonundaki, sağdaki odaya girin. Kırık slot makinesine bakın. Kolu çekin, çıkan kartı okuyun. İkinci kattaki banyoya gidin. Musluklara bakın. Alttaki sabun kutusunu açın. İçerideki resme bakın. Küvetin oradaki su ısıtıcının ateş yerinin kapağını açın. İçerideki yanmış mektubu okuyun. 3. kata çıkın. Sağdaki kapıdan içeri girin. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Burası George'un odası. Raflardaki kitaplara bakın. Duvardaki nesneleri okuyun. Yatağın yanındaki masaya bakın, nesneleri okuyun. Kitapların oradaki dolaptaki kutuya bakın. İlk numarayı 8, diğerini 5 yapın. Sonuncusu 1 olmalı. İçinden çıkanları okuyun. Masadaki kaseye bakın. Daha önce bulduğunuz şekillere göre, oradaki taşları olması gereken yerlere yerleştirin. Çizgilerin bağlantı noktalarında olması gerektiğini unutmayın. Yatağın demirlerinden, sağdakine bakın. İçinde gizli bir lirik daha bulacaksınız.

  Koridoru geçerek diğer odaya girin. Burası stüdyo. Duvardaki resimlere bakın. Yerdeki resme bakın, değişecek. Masadaki resme bakın, hareket ettirdiğinizde, bir kuş resmi alacaksınız. Kapının yanındaki bölmeye bakın. Dolabı açın. Görünmez mürekkepten bahsediliyor. Kriptogram görünüyor. Söylenenleri dinledikten sonra dolabı kapatın. Dolabın sağ tarafındaki vanayı açarak ocağa gaz gelmesini sağlayın. Sol taraftaki gaz düğmesini açın. Knoba basarak ocağı yakın. Kuş resmini ateşin önüne getirdiğinizde, kayıp kişilerin isimlerini göreceksiniz.

  Ardından Betty'nin odasına, koridor kapısının ardındaki, sağ taraftaki odaya gidiyoruz. Sağa dönün, notalara bakın. Saati kurun, 12 gibi duracaktır. Tekrar fiziksel aktiviteler olacak. Çekmeceyi karıştırın ve duvarda ne varsa okuyun. Elbise dolabına bakın. Metronoma tıklayın, harfler çıkacak. Thomas'a yazılan mektubu okuyun. Ardından masanın yanındaki trompete tıklayarak, içinde gizli olan notu bulun. Buradaki notalara iyi çalışın. İleride lazım olacak.

  Betty'nin odasının karşısındaki odaya gidin. gzete küpürlerini ve diğer dosyaları okuyun. Radyoyu, düğmesini kullanarak ayarlayın. Edith'in odasına, yani diğer ters taraftaki odaya gidin. Elbise dolabına bakın. Müzik kutusunu açın. İçindeki notları okuyun. Çekmecedeki fotoğraf albümüne bakın. Yukarıdaki iki kadın olan resme tıkladığınızda, Edith sizinle konuşacak. Dolabın en üstündeki plağa bakın. Arkasını çevirin. Şarkı listesine baktığınızda, 2. Parçanın "As time Goes By" olduğunu göreceksiniz.

  Bu parça, mutfakta duyduğumuz parça. Yatağın yanındaki gramofona bakın. Yandaki kolu kurun. Soldaki düğmeye basın, aleti açın. Sağ taraftaki düğme de ses düğmesi, parçaları son seste dinleyin. Bunlardan sonra, gramofonun kolunu plağın üzerine getirin. 2. parçayı çalın, " and when 2 lovers woo" diyor o parçada. Gramofonu çalar halde bırakın, ardından duvardaki resimlerden birisi düşecek. Düştükten sonra, parça değişiyor. Düşen resme bakın. George'un yazdığı mektuba bakın. IXIAM liriğini alın. Geri geldiğiniz zaman, resim duvara geri dönüyor. Kapının yanında, duvarda gazete küpürlerini okuyun.

  Karşıdaki odaya girmeye çalıştığınızda, kilitli olduğunu göreceksiniz. Kapının alt tarafına bakın. Kuş resmini kapının altında kullanın. Anahtar deliğine bakın, tornavidayı içeri sokun. Anahtar kağıdın üzerine düşecek, anahtarı alıp kapıyı açın. İçeri girin, etrafa bakın. Duvardaki resimlere bakın. Resimlerden birinin arkasındaki mektubu okuyun. Raftaki kitaplara da bakın. Masaya bakın. Çekmeceyi açın. İçerideki herşeyi okuyun. George'un günlüğünü okuyun. Burada olan biten herşey yazıyor.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Arkanızdaki çalışma masasına bakın. Resimlere ve çizimlere bakın. Slide çizimlerine çalışın, ardından projektöre bakın. Kutuyu açın. Projektörün düğmesini açın. Duvara ışık tutuluyor. 5. slayta tıklayın, yani sağdan en üsttekine. Sağdaki kağıt taşıyan adama tıklayın, elindeki kağıda yakından bakın. Ardından 5. slayt, mortym olarak isimlendiriliyor. Arkaya dönün, kapının yanındaki çöpe bakın. Yırtılmış mektubu alın, birleştirin. Ardından da okuyun tabi.

  Odanın köşesindeki stereoscope'a gidin ve çalıştırın. Masadaki düğme ile açılıyor. Film tüplerine tıklarsanız, otomatik olarak alete yerleştiriliyor. Filmi yerleştirin, kolu çevirin ve gözlerden içeri bakın. Tüm filmleri izleyin. Ardından odadan çıkın. 8. Henry'nin resminin solundaki odaya girin. Etrafa bakın. Burası 3. kat banyosu. Kapının yanındaki masaya dönün. Üst taraftaki aynayı hareket ettirin. Bu mor ışığı yansıtacak. Sola döndüğünüz zaman mor ışık sayesinde, duvarda yazıyı göreceksiniz. Oradan çıkıp koridorun sonundaki odaya gidin. Yani 8. Henry'nin sağ tarafındaki odaya. Sola dönün. Gördüklerinizi okuyun. Aşağı kutulara bakın. Raflara yakından baktığınızda bir saksı göreceksiniz, içindeki anahtarı alın. Arkanızda kalan yerdeki merdivenden, tavan arasına tırmanın.

  İleri gidip sağa dönün. Isıtıcının vanasını çevirin. Diğer büyük ısıtıcıya gidin, soldaki vanayı çevirin. Böylece 1. kattaki banyoya sıcak su verdik. Arkaya dönün, ilerleyin, sağa dönüp tekrar ilerleyin. Sağ tarafınızda kilitli bir çanta göreceksiniz. Çantanın kilitine tornavidayı sokun. Sola, sağa, sola ve sağa hareket ettirip yukarı doğru ittirin. Bunları o yönlere tıklayarak yapıyorsunuz. Kilit açılacak. Kitabı alın. İçindekiler okuyun. Yeni bir lirik alıyorsunuz. Arkanıza dönün. Resimlere bakın. Sola dönün. Bir ruh gelecek. Altta yazı yazabileceğiniz bir yer çıkıyor. Buradan soru sorarak ondan cevap alabiliyorsunuz. "Who are you? Is Betty with You? How old are you? What do you want? What trials? Are you Dead? How did you Die? Can you help Me? Goodbye!" cümlelerini sırasıyla yazıp, say ikonuna tıklayın. işiniz bitince, merdivenden aşağı inerek bulunduğunuz odadan çıkın. 1. kattaki banyoya geri dönün. Sağdaki musluğu açtığınızda, buhar aynada bir şekil yapacak. Malus. Ardından 2. kattaki kilitli odaya, D odasına geri dönün.

  Saksının içinden aldığınız anahtarla içeri girin. Panoya asılmış kağıtları okuyun. Mekanın haritasını gözden geçirin. Masadaki ses kaydedicisini play tuşuna basarak çalıştırın ve dinleyin. Play tuşu, sağ taraftaki üstteki tuş. Sola dönün, ekipman tablosuna bakın. Pizza kutularının yanındaki cep telefonuna bakın. İleride bunu kullanacağız. Soldaki bilgisayara tıklayın. Tüm ikonlara sırayla tıklayın. Her biri ayrı bir program, resimlere bakın, sesleri dinleyin vs.

  Ses kayıtlarına geldiğinizde, ilkini dinlerken noisgate'e tıklayın ve ardından -freq'e tıklayın. İkinci seste ise noisegate'e tıklayın. Üçüncü seste, +freq'e tıklayın. Ardından reverse yapın. Ardından diğer dosyalara da tek tek göz atın. Ardından sağ monitöre bakın. Şifre istiyor. Sağ tarafa bakın. resimlere göz atın, yazıları okuyun. kamera 7'nin çektiği resimler bir karanlığın geldiğini, köşeden dönünce büyüdüğünü gösteriyor.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  Bilgisayarın şifresini çözmek için, yemek siparişi verilen menülerdeki 3 telefon numarasını alın. Bir yere kaydedin. Ardından masadaki cep telefonuyla hepsini teker teker arayın. Pizza Place denen yer, cevap vermiyor. Tandoori, ödemeler yapılmadığından hizmet vermiyor. Çin lokantası ise, #15 adındaki olağan siparişten bahsediyor. Hemen menudeki 15 numaralı yemeğe bakıyorsunuz, yemeğin isminin Chicky chow olduğunu görüyorsunuz. Bunu şifre olarak girdiğinizde, sağ monitöre giriş sağlamış oluyorsunuz. Yukarıdaki resimlere tıklayarak, kameraların çektiklerini görebiliyorsunuz. En sondaki termotarayıcı kamera, bazı ayarları yapmanızı gerektiriyor. Alpha ayarlarını 00,20, beta ayarlarını 00,90, partickle ayarlarını 00,5 (00,50 değil) ve density ayarını da 00,40 yapın.

  Gerekli bilgileri aldıktan sonra, bilgisayardan çıkın. Sola dönüp, kutuların olduğu yere bakın. Büyük kutunun sağ tarafına bakarak oradaki gözlüğü alın. Bu gözlüğe tıklayarak, görünmez yazıları falan okuyabiliyorsunuz. Gözlüğü kullanabilmeniz için, bir hayeletin sesini duymanız gerekli. Sesi duyduktan sonra gözlüğe tıklayın, ardından mouse imlecini hareket ettirdiğiniz yerde yeşil bir aura göreceksiniz.

  Bulunduğunuz odada, kapının sol tarafındaki duvara döndüğünüzde, hayaletin sesi geliyor. Gözlüğü kullanarak duvarda yazanları okuyun. Ayrıca duvarda resimler falan da çıkıyor. Hemen ardından Edith'in odasına gidin. Burada da duvarda gözlüğü kullanarak çıkan değişikliklere bakın. 1A odasına giderek gözlüğü kullanın. Etrafa çok dikkatli bakın. Özellikle değişen yatak örtüsü, oyunu bitirmek için gerekli olacak. Renkleri bir kenara not edin. 1C odasına gidin, burada da gözlüğü kullanın. 1E odasında da aynı şeyi yapın. Ama burada tüm oda yeşile dönecek ve Bayan Grable'ın ruhu gelecek. Ona istediğiniz şeyleri sorabiliyorsunuz.

  Ona gerçek ismini sorun. Aklınıza gelen herşeyi sorun, bakalım cevap alabilecek misiniz :) Ardından yere yakından bakın, tahtaya tıklayın. tahta açılarak çalınan parayı buluyorsunuz. Aynı zamanda bir lirik ve mektup da buluyorsunuz. Tahtayı yerine koyup odadan çıkın. Restorana gidin, pencerenin yanındaki, üzerinde menü olan masaya bakın. Burada da gözlüğü kullanın. Bayan Grable ile Bayan Fly'ın konuşmasına şahit olacaksınız.

  Konuşmanın ardından bara gidin. Şarkıyı duyacaksınız. Sağa dönün, ilerleyin. "Here" diyen sesi duyduğunuzda, gözlüğü takın. Etrafa bakın. yazıları okuyun. Piyanoya yakından bakın. Betty'nin odasında trompetin içinde saklı olan notaları çalmanız gerekiyor. G,G,A,B ve C tuşlarına basın. Yani sol,sol,la,si,do yapacaksınız. Hallettiğinizde, bir kapak açılacak ve içinden yeni bir lirik çıkacak. Barın çıkışına yakın bir yerde gözlüğünüzü kullandığınızda, Bay Verney ve Goerge'un konuşmanına şahit olacaksınız.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  Resepsiyon masasına gelin. Burada da gözlüğü kullanın. Ardından erkekler tuvaletine gidip kullanın. Hemen ardından tavan arasına gidin. Buraya gitmek için, otelin lobisindeki merdivenin alt tarafındaki minik kapıya tıklamanız gerekli. İçeride sola dönün, ilerleyin. Metal kapıyı deneyin ama kilitli tabi. Sağa dönün, ilerleyin ve arkanıza dönün. Düğmeleri göreceksiniz. Restoran masalarındaki şekillere benzer şekilleri olan düğmeler bunlar. Restorandaki masaların sırasına göre bu düğmelere basmanız gerekmekte. Önce 3. düğmeye, ardından 2. düğmeye, ardından 5, sonra 1. ve en son da 4. düğmeye basın.

  Metal kapıdan bir ses geliyor. İçeri girin. Masadaki notu okuyun. Resimlere ve etraftaki nesnelere bakın. Çalışma masasının sağ tarafına bakın. 2 tane negatif resim var yapılmamış. Negatiflerin oradaki minik düğmeye basın. Işıklar kapanacak. Büyütücüye basın, masaya tray gelecek. Negatife tıklayın, otomatik olarak yerleştirilecek. Fotoğraf kağıdına tıklayın, o da yerleştirilecek. negatiflerin oradaki büyük düğmeye basın. Kağıda ışık geliyor. kağıda tıklayarak ilk suya sokun. Resim çıkar çıkmaz hemen tıklayarak resmin diğer suya geçmesini sağlayın. Çünkü çok beklerseniz yanıyor. Resim oluşunca, üzerine tıklayarak ona yakından bakın. Ardından ışıkları yakın. Sola dönün, alttaki çekmeceyi açın. Piston anahtarı alacaksınız. Odadan çıkın. Bir ses duyacaksınız, hemen gözlükleri takıyoruz tabi. Söylenenler ardından "I'am not Will" diyin. "What evil" diyin. Ardından yola devam edebilirsiniz. Odanın sonuna kadar ilerleyerek sola dönün. Kamera ve termoscanner göreceksiniz. Tahtaları hareket ettirerek diğer odaya geçin. Lambayı kullanın. Üzerinde 1318 yazan tuğlaya bakın. Piston anahtarını delikte kullanın. Anahtarı çevirin, açılan delikten içeri girin.

  İçerideki koridorda, sağdaki ve soldaki duvar yazıarına bakın. Ardından ilerlemeye başlayın. Burada her adımınızda bir bulmaca çıkacak. Oyunda daha önce rastladıklarınıza göre sorular soruluyor. İlk bulmaca, Edith'in odasındaki yatak örtüsünden esinlenilerek hazırlanmış. Yeşile, maviye, mora ve kavuniçiye tıklayarak güç engelinin kalkmasını sağlayın. İlerleyin. Yine sağda ve soldaki duvar yazılarına bakın. İlerleyince çıkan bulmaca, Stereoscope makinesindeki filmlerden esinlenerek yapılmış. Yukarı ateşe, sol yıldırıma, sağ rüzgara ve aşağı suya tıklayarak bu bulmacayı da geçin. Ardından son bulmacayla karşılaşıyorsunuz. En üste, en aşağı, sağ alta, ortaya ve sol alta tıklayarak bu bulmacadan da kurtulun. İçerideki ana tapınağa girin.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi