Desperados: Wanted Dead or Alive Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Desperados: Wanted Dead or Alive Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Desperados: Wanted Dead or Alive Rehber

  Reklam  Desperados: Wanted Dead or Alive Rehber

  Forum Alev
  Start: An Old Friend

  Trenden indiğinizde sizi Bill karşılıyor. Sizin hain rehberiniz. Bill'i izleyin bir ahıra gidiyor. Çitlerden eğilerek geçin ve yukarıya çıkın. Bill karşı restaurantın balkonunun pencerisindeki çiçekleri gösteriyor. Gösterdiği hedefi vurun, bayan penceye çıkıyor. Daha sonra silahınızı doldurun. Silah doldurma işlemi bitince aşağıya iniyoruz. Rehberi takip edin bir boks ringinin yanındayız ringteki iriyarı adamla dövüşücez. Kazanırsak karşılığında 25 $ kazanıcaz. Sıkı bir yumruk sallayın ve ringten iniyoruz. Rehberimizi takip etmeye devam ediyoruz. Bu arada rehberimiz eski bir hırsız. Bu sefer bıçak atacağız. Yerden bıçağı alın ve karşı hedefe atın tam isabet. Bıçağı attığınız hedeften alın ve size bıçak atmayı öneren adamın yanındaki balonları kesin. Balonları kestiğiniz anda rehberiniz size yumruk atıcak siz yere yığılıp kalıcaksınız. Kalktığınızda da soyulmuş olduğunuzu göreceksiniz. Daha önce çiceklerini vurduğunuz kadın size vuran adamın ne taraf kaçtığını söyleyecek. Şimdi panayırdan çıkın ve hemen çaprazınızda saatiniz var bill pek de hızlı değil demek ki. saatimizi kullanıp dikkat dağıtıcaz. Yerdeki "X" işaretli yere saati koyun koyduğunuz yerin üstünde zaman göstergesi oluşucak 5 saniye sonra saati alın sırtı dönük olan adam ne oluyor diye bakarken saatinizi alın. Size vuran hırsızın yanına gidin dikkatli olun o da zaten sizi bekliyor, yakalanırsanız bölümü kaybedersiniz. Hırsıza sıkı bir yumruk çakın. Yerdeki eğeri alın ata yerleştirin ve oradan uzaklaşın.
  Southern Comfort

  Bir çiftliğin kapısında karşılanıyoruz. Mr. Clayton ile konuşuyoruz. Bizi samuel Williams götürecek. Bizde onu alıp atımızı bağladığımız yere getireceğiz. Ahıra vardığımızda clayton'ın muhafızlarından biri Sam'e kabzayla vurup bayıltıcak. Sizde sam'i sırtlayıp muhafızların sizi bulamayacağı bir yere gideceksiniz. Sarışın güzel sizi korumak için nöbetçilere ters istikameti gösterecek. Şimdi siz Sam'i sakladıktan sonra muhafızların hepisini temizlemeniz gerekebilir. Bunun için uzaktan bıçak atın ve diğer arkadaşlarını çağırmamaları için sesiz olun. Nöbetçilerin cesetlerini de yolun ortasında bırakmayın duvarın arkasına falan götürüp bırakın. Çünkü nöbetçiler sabit durmuyorlar. Sam'i ahıra getirmeyi başardığınızda Sam uyanacak ve atınıza atlayıp gideceksiniz. Bundan sonraki bölümde Sam'i siz kontrol ediyor olacaksınız.
  Smoke Signals

  Sam'i uyandırıyorsunuz. Kısa bir dialogdan sonra nehrin kenarına doğru yürüyorsunuz. Sam'in dinamitini suya düşmeyecek bir şekilde sallayın yanınızdaki ağaçtan kızılderilli düşücek baygınken onu bağlayın. Bu bölümde sadece Sam'i kontrol ediyorsunuz. Atınıza atlayıp John izleyin biraz ilerledikten sonra john attan düşücek. Sizde yerdeki yılanı alacaksınız. Yola devam edin. Karşınıza saldırya uğramış bir posta arabası çıkıyor. Hemen önünüzdeki ağır makinalı ile arabayı parçalayın ve arabanın ortasındaki TNT'leri alın bunlar sizin ilerdeki kayalıkları parçalamanız için gerekli olacak. Kayaları uçurduktan sonra diğer bölüme geçiyoruz.
  Hang'm High

  Bu bölümde idam edilecek olan arkadaşımız McCoy'u kurtarıcaz. Ne istemiştiniz diyen ukalaya yumruk atıktan sonra yola cooper olarak devam edin ırmağın hemen önünde bir nöbetçi ve çapraz binanın balkonunda da sürekli gezen bir nöbetçi var, ikisinide bıçakla halledin ve binanın yanındaki küçük depoya saklayın böylece alarm verilmez. Şimdi Sam'in yapması gerekenler binanın karşısındaki evin arkasındaki TNT'yi alıp oyunun başında gördüğünz yeşil at arabasına yerleştirmek ve patlatmak. Yanlız dikat edilecek nokta, Sam, binanın önünden geçerken uyur gözüken adamın dikkatini çekerse Sam'in hayatı tehlikeye giriyor. Patlamadan sonra nöbetçiler arabanın başına toplanacak siz de yarı yarıya nöbetçiden kutulucaksınız. Şimdi McCoy'u kurtarıcaz. John ile birlikte hareket edin ve fazla enerji kaybetmeden adamları halledin. Darağacına geldiğinizde ipi kesin ve arkadaşınızı kurtarın. Şimdi McCoy'un eşyalarını almak için kilisenin sağındaki sherif bürosuna gidin. Aletleri alın atlara binin. Bölüm bitsin. Şimdi de McCoy'u eğiticez. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Desperados: Wanted Dead or Alive Rehber

  Reklam  Doc McCoy's Cabin

  McCoy'un kilitli kapıyı açması için onu kapıya yaklaştırın. İçeri girdiğinde çatı saydamlaşıyor ve siz onun içeride nasıl hareketler yaptığını göreceksiniz. Sarı sandığın içinde aletleri alın. Dışarı çıkın elinizde kısa menzilli ve uzun menzilli silahlar ile gaz var. Nehrin kenarına geldiniz. Uzun menzilli silahı seçin ve sandalın ipini vurun. İpi hedefleyicinin tam ortasına alın. Şimdi geri gelin evin karşısındaki timsaha gaz atın. Bu işlemi yaptıktan sonra tekrar nehrin kenarına geri dönün bu sefer balonlu gaz torpası atarak tam timsahın üstündeyken balonu vurun. Timsah bayıldı. Sam şimdi ilk gaz attığınız timsahın yanına gidicek ve yaralanıcak. McCoy çantasında sargı bezi çıkarıp onu tedavi edicek fakat tedavisi bitince yerde bazı aletleri kalacak, onları alın. Sam zenci ve vahşi batıda ırkçılık var. Bu sebeple Sam'e şapka giydiricez. Bu da bitince atınıza binin ve Kate'i kurtarmaya hazırlanın.
  High Stakes

  İlk olarak atlarla birlikte kasabanın girişinde iniyoruz. Şerif bize kasabada silahla dolaşmanın yasak olduğunu söylüyor. İlerliyoruz. Bara gidiyoruz ve kate'i sormak gibi bir hata yapıp canımızı zor kurtarıyoruz. Kate şu anda gemide. Ona ulaşmak için kasabanın arka sokaklarını ve karanlığı kullanıcaz ama siz karanlığa fazla güvenmeyin. Adamları öldürmek için zehirli gaz kullanın daha temiz oluyor. Kate'in kilitli bulunduğu yeri McCoy açıcak. John ipleri kesicek. Kate'i kurtardırtan sonra işin zor yanı daha bitmedi. Çünkü atların başına geri dönmemiz gerekiyor.
  A Women Weapon

  Şimdi de Kate'e eğitim vericez. Köprünün üstünde durduk. Atlardan indik. İlerliyoruz. 3 tane çarpı işareti var. Sol tarafta yol üstünde en sonuncusu nöbetçinin çaprazında. Şimdi kulübenin yanındaki ipe asılı kıyafetleri kate'e giydirin. Kate'i çok az ilerletin ve ahırın önünden adamı uzaklaştırmak için (böl-yoket taktiği) bacağınızı açın ve nöbetçiyi tahrik edin. John da onu tek yumrukta yere sersin. Ahırın sağında arkadaşlarınız bekliyor. Solunda da etrafı kesen bir nöbetçi var. Onun gözüne ayna tutun. Dostlarınız tam bu sırada gözükmeden kaçıyorlar. Sizde onları takip edin. Artık kasabada sizi aramaya başlıyorlar. Sherif tren istasyonunda adamlarını organize ediyor. Daha sonra sherif tek başına istayonda kalacak. Kate'in menüsünden tekneye seçin ve sherif'e atın. Sherif yere yığılıp bayılacak. Şimdi buharlı trene binerek El-Paso'ya gidiyoruz.
  Into The Lion Den

  Çifliğin girişinde durduruluyoruz. Marshall Jakson'ı görmek istediğimizi söylüyoruz. Karşınıza çıkan hiçbir nöbetçiyi öldürmeyin. Haritadan nöbetçilerin yerlerini ve hareketlerini izleyebilirsiniz. Yapmamız gereken sherif'in odasını bulmak. Burada mcCoy'un gazlarını ve kate'in cazibesini kullanın. İlerleyin sherif'in odası kapalı kapının ardında bunun içinde uçurmanız gerekir. Sam'i TNT bulması için ahıra gönderin. Dikkat edin. Kapıyı patlattıktan sonra içeri girin ve ilerleyin sherif'in odası merdivenlerden yukarı çıktığınızda yolun sonundaki oda. 2 tane de nöbetçi sizi bekliyor. John'ın yumruğu ile onları bayıltın. Sam'in ipi ile de bağlarsınız. Nöbetçilerin yanındaki odaya girin. Bölüm bitti. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Like a Thief in The Night

  Bu sefer operasyonumuzu gece yapıcaz. Ateşin yanındaki nöbetçileri sizi görürse başınız büyük belaya girer şimdiden söyleyeyim. Adamların uyukluyor görünüşüne fazla bakmayın en ufak bir seste uyanıp size ateş açabiliyorlar. Amma diken üstünde bir oyun. Nehrin kenarında üç nöbetçi var. Karanlık olması onları öldürmenizi ve cesetleri ortadan kaldrmanızı kolaylaştırıyor. Sağdan kimseye görünmeden ilerleyin ve karşınıza çıkanları da john'ın bıçağı ile öldürün. Yukarıdaki kamp ateşinin hemen solunda kalan atların bulunduğu yere gidicez. Orada kurtarmamız gereken asker var. Askerin çevresinde dolaşan bir muhafız var. Ona dikkat edin. Askerin bağlı olduğu ipleri bıçağınız ile kesin askeri tek yumrukla yere serin ve sırtlayın. Bu arada atları da çalmayı unutmayın. Atlarlar ve askerle birlikte arkadaşlarınızın yanına gidin. Sanchez'in adamlarınan biri curcuna sırasında kaçıp ona haber vermeye gidiyor. Biz de onun peşindeyiz. Ara demoda da izleyeceksiniz.
  Lullaby for Four Aces

  Karargahın dışındayız. Hemen yanınızdaki çatıda iki adam var onu öldürün. Biraz ilerdeki kapının yanındaki gözlem kulesinde de tek adam var. Onu da McCoy'un uzun menzilli silahı ile halledin. İlerleyin, sağdaki kayalıklara koşarak bütün arkadaşlarınızı götürün. Şimdi sağdaki çatıda yan yana durmuş iki nöbetçi var öldürün. John sağdaki kayalıklara tırmanıcak dikkatli olun burayı gecinceye kadar baya tekrar yaptım. İlk göreceğiniz çatıda 5 adam sizi bekliyor. Köşeye sırtını dayamış olan adamı bıçak atarak öldürün. Adamların hepsi aşağıya inecekler. Merdiven başında bekleyin. Teker teker yukarı çıkarken bıcaklarsınız çünkü mermileriniz az. Sol çaprazdan size ateş edecek olan için geri ve arkanızı da kollamayı unutmayın. Sanchez kulede sizi bekliyor. Arkadaslarını içeri alabilmeniz için aşağıya inip kapıya açmanız gerekiyor. Yavaş yavaş aşağıya inin. Arkadaşlarınız içeri aldığınızda sanchez'in içeride bulunduğu kuleyi McCoy açacak oyundaki bütün kilitli kapıları kasa kapısı dahil McCoy açıyor. Sanchez'in john bayılttıktan sonra bütün adamlar sizi fark ediyor. Onlar için de Sam dinamitleri kullanıcak. Yedek dinamitler sanchez'in odasında. Bütün nöbetçiler öldüğünde sanchez'i başladığınız yere getirin. Bu kadar.
  Ambush at Snake Pass

  Sessiz olun. Sakın çatışmaya girmeyin. Hemen solunuzdaki tepeye tırmanıcaz üstünde iki adam var. Biri uyukluyor diğeri de sol tarafa bakıyor. Uyanık olanı bıçakla öldürün. Bıçağınızı geri alın ve uyuyor olanı halledin. Şimdi soldan yola devam ediyoruz. Şimdiden söylemekte yarar görüyorum: adamları sayamadım bile. Öldürdüğünüz hiçbir nöbetçinin cesedini yolda bıramayın bulurlarsa bütün yaptığınız strateji boşa gidebilir. Arkadaşlarınızı da iyi yerde gizleyin çünkü nöbetçiler geziyor ve onları bulabilirler. Ben john tırmandığı yerin hemen sol alttaki büyük kayaların arkasına sakladım. Burada size söyleyebileceğim McCoy'un balonları uzun mesafe tüfeği ve john'ın bıçağı. İlerledikçe adamların sayısı da artıyor. Daha sonra tahta kapılı bir yerden geçiyoruz. Orada TNT var. Sam'i getirin. TNT'yi kayalarla kapalı olan yolu açmak için kullanıcaz. Asma köprüden önce McCoy'un balonlarını uçurun sonra john tam adamların üstündeyken patlatsın. Şimdi hep beraber geçin. 2 nöçbetçiyi de bıçakla halledin. Sam TNTleri yerleştirecek. Patlamadan sonra atlarınıza atlayın ve shanchezle birlikte açılan yoldan geçiceksiniz. Bölüm bitti.
  Escape From El Paso

  El pasodan kaçıcaz nasıl olucak bilmiyorum. Sanchezi yakaladık ve şimdi onu kurtarıcaz. Bütün arkadaşlarımız farklı yerlerdeler. Hepsine ulaşmamız gerekiyor. Herkes sizi arıyor dikkatli olun. Çatıdan aşağıya inin. Haritayı açın ve bütün artılara gidin ilk artıya ulaştığınızda ortadaki olan kate'i bir şişman zenci kadınla konuşurken bulacaksınız. Kate ile birlikte şimdi sam'i bulucaz. Sam SALOON'un arkasındaki evin içinde. Eğeri de gördünüz heralde. Haritadaki yeşiller ise arkadaşlarınız. McCoy da yukarıdaki mezarlıkta sizi bekliyor. Bir araya geldiğinize göre şimdi işimize bakalım ve buradan gitmek için 4 at bulalım. 3 tanesi hapisanenin ilerisinde bulunuyor. Başlarında da güvenlik var. McCoy sizin için onları halleder. 4'cün at ise ahırda onu john alıcak ahırda. çünkü eğer onun elinde bu arada elinizde eğer varken koşamıyorsunuz. 3 nöbetçi bekliyor. El pasodan çıkın yukarı sürün. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  The Walls of Fortezza

  Sanchez'i kurtarmamız gerekiyor. Alcatraz'ı aratmayan bir hapisane ve gece aman ne güzel. Aslında gece sizin en iyi dostunuz. Şimdi hemen önünüzdeki iki adamı bıçakla sesizce öldürün. Cesetleri de ortada bırakmayın. Sağdan ilerleyin çitle çevrilibir yere geliyorsunuz. Burada 3 gardiyan var. Dikkat... sam'i getirin ve içerdeki TNT'yi alsın. Saati kullanarak gardiyanların dikkatini çekin ve hepsini gas'la öldürün. Toplu kıyım. Farkettiniz mi bilmiyorum. Cooper ard arda adam öldürdükten sonra "next please" diyor. Kapının önündeki gardiyanları halledin ve kapıyı TNT ile uçurun. Yanlız adamları hallederken birileri sizi duyarsa üzerinize neredeyse bir ordu gönderiyorlar. İçeri girdiğinzde john sola yönelicek, merdivene tırmanıp size diğer taraftan kapıyı açıcak, siz de içeri gireceksiniz. Sanchez yukarıda soldan ikinci hücrede kapıyı da McCoy açıcak. Sanchez'i dışarı çıkardığınızda soldaki çatıya yönelin ordan atların üzerine atlayacaksınız. Kate bulunduğu ve yürüyerek gidilemeyen taraf. Nasıl mı? Kate her atı teker teker atlayacağınız tarafa getirecek. John, McCoy, sam, sanchez'de atlara atlıyarak kaleden kaçıcak. Tavsiyem en son john atlaması adamları oyalamak için.
  They Called Him Grizzly

  Şimdi eğitim sırası sanchez'de. İlk önce sanchez'in menüsünden tequila'yı seçin ve yıkılmış duvarın yanındaki kapıya tequila şişesini baırakın gelen kişi içkiyi içince sizde menüden fiestayı seçin pek fala yakınında da durmayın. Tam arkasını döndüğünde tüfekle kafasına vurun. 2 nöbetçiyi de bu şekilde hallede bilirsiniz. Kapıdan geçicen hemen yerde bir taş var. Taşı karşınızdaki ağır makinalının arkasındaki şişkonun kafasına atın. Ağır makinalının kontrolü artık sizde. Aynı zamanda sanchez makinalıyı taşıyabiliyor. Arkanızdaki bütün santoları bu ağır silah yardımıyla halledin menzil dışı olanları da bu silahı taşıyarak öldürebilirsiniz. İlerleyince soldaki evden birileri çıkıcak ve tekrar içeri giricek. Arkasından sanchez içeri dalıp o adamları hırpalıyıcak. Arkadaşlarınızın yanına dönün bölüm bitsin.
  Dance With Devil

  Şimdi ilk amacımız Kate'e duvarın arkasındaki elbiseleri giydirmek. Hemen yanınızdaki kapıyı McCoy'u çağırarak açtırabilirsiniz. Ama McCoy'u sokmayın. Karşınıza iki nöbetçi çıkıcak. Dikkat... elbiseleri giydirdikten sonra. SALOON'a gönül rahatlığı ile Kate'i gönderebilirsiniz. Bu kıyafetlerle dolaşırken kimse ona dokunmaz. SALOON filamalar olan yer. Kate carlos'un dikkatini dağıtırken sizde. Diğer takım arkadaşlarımız carlos ofisine dalıcak. Bu arada mekanın şeffaflaştığını da görüceksiniz. Sakın koşmayın ve ani hareket yapmayın carlos'un ofisi üst katta nöbetçisi bol olan yerde. Kapıyı McCoy açıcak. İçeriye herkesin girmesi gerekiyor. Girdiği anda da bütün koridor şeffaflaşıyor. Carlos'un ofisi koridorun sonunda. Kasayı da McCoy açıcak. Kasa üç pencerenin ortasında.
  A Firstful of Dollars

  Aynı yerdeyiz. Bu sefer gece olmuş. Kate SALOON'dan çıktığın anda birkaç serseri onu sarıyor. Kate'i kurtarmamız gerek. John'ın bıçağı ile hepsini halledin. Oradan uzaklaşın. Şimdi bankayı soyucaz. Bankadaki para torbalarını sadece Sanchez taşıyabiliyor. Torbaları taşırkende koşamıyor. İlk önce altın heykelin olduğu yere yönelin. Sadece heykeli çevreleyen çalıların arasında geen iki nöbetçi var. Heykele sadece McCoy ve Sanchez'i gönderin. Heykeli sağa doğru Sanchez iticek. Kasayı da McCoy açıcak. Bankada istemediğiniz kadar güvenlik var. Bunun için de Sanchez'in tüfeğini kullanabilirsiniz. Diğer bir öneri de kate: sonuç olarak kimse onu öldürmeye çalışmıyor ve adam şaşırtma konusunda çok işe yarıyor. Paraları oyuna ilk başladığımız yere taşıyacaksınız (Bankanın hemen yanında, beyaz posta arabasının olduğu yer). Bütün para torbalarını almak zorundasınız. Yukarıda da para torbası yok. Bütün parayı ve arkadaşlarınızı oraya taşıdığınızda bölüm biticek.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  To The Last Bullet

  Yeni arkadaşımız Mia bizi yanmaktan son anda kurtardı. Ama babasını muhafızlar öldürecek. O da seçeneği olmadığı için bize katılıcak. Mia'nın eğitimini blood money'den sonra verilecek. Bütün adamları john ve McCoy ile temizleyin. Bıçak ve uçan balon tercih edilir. Giriş kapısında 4 nöbetçi var. Çatıda da devriye gezen tek nöbetçi var. Atların çevresinde 4 nöçbetçi var. Siz öldürdükçe başkaları geliyor. Sıklıkla yer değiştirin. Su kulesinin orda da 2 nöbetçi var. Bütün adamları öldürmeden bölüm bitmiyor. Başarılar.
  The Magnificent Six

  McCoy, Sam, John ve Sanchez yakalanıyor. Kate ve Mia ise trenin ters tarafında kaçmayı başarıyor. Sadece kate'i kontrol edebiliyoruz. Burada artık nöbetçileri nasıl halledeceğinizi anlatmıyorum. İlk önce yakalanan adamları kurtarıp Kate'in bulunduğu yere getirelim orası güvenli. Arkadaşlarımızın quick action özelliğini burda kullanıcaz. Fotoğrafların yanında cep saati var. Saati seçtiğinizde rengi değişecek ve seçtiğiniz kişinin silahına tıklayın sonra hedefleri belirleyin ve çok hızlı parmak olun. Sam, Sanchez ve McCoy içinde aynı işlem yapılacak. Hedefleri belirleyin gerisini adamlarımız halledicek. Şimdi ordan birileri gelmeden çabuk kaçın. Evet şimdi arkadaşlarımız için bu arı kovanında at bulacaz. Bazıları da eğersiz. John da eğer bulacak. Bu noktada harita gene çok büyük önem kazanıyor. Birinci atımız ve eğerimiz daha önce yakalandığımız yerin solundaki yerde. Tepesinde saat olan binanın çaprazında bahçede ve çatıda ağır makinalı adamlar var. Beyaz bir at gözünüze ilişecek yanında da eğer olucak. Ata binip diğer arkadaşlarınızın olduğu yere gelin. Şimdi ikinci eğer ve atı bulmaya geldi. Eğer GRANTS'ın (sizin yakalandığınız yer) çaprazında bahçeli evde ağaçların önünde. Nöbetçiye dikkat edin. Eğeri aldıktan sonra atı bulmaya geldi sıra. Boad Strope yazılı binanın arkasındaki Lawyers'ın önünde eğeri yerleştirin. Arkadaşlarınızın yanına getirin. Hatırlatmak istediğim nokta binaların önünde dolaşan devriyeler sizi gördükleri anda hepsi başınıza üşüşüyor. Son atımız şehrin yukarısında ve eğerli. Atı alın ve getirin çatışmaya fazla bulaşmayın sherif'i dans ettiriyorlar. Yanlışlıkla şerif'i vurabilirsiniz. Şimdi yapmanız gereken ise atlara Sam'i, john'ı ve sanchez'i bindirip şehirden çıkarmak. Hızlıca sherifi kurşunladıkları yere sürün ama kenardan geçmeyin. Teker teker ve yavaşça yapın çünkü yanlışlıkla sherif vurulabiliyor. Geçin ve yolu takip etip diğer bölüme geçin.
  Blood Money

  Burada tahta merdivenlerin üstünde bulunan evin çatısına John'ı ulaştırmaya çalışıcaz. Yolumuzun üstünde ağır makinalılar var. Bu silah yardımıyla bütün nöbetçileri halledin aşağıda gerekli taaruzu gerçekleştirirken yukarıya dikkat edin ve sessiz olun. Şayet yukarıya vardığınızda kulübeden biri çıkarda ve sizi görürse bölümü kaybediyorsunuz. İlk geçiş noktasında 6 nöbetçi ve 4 çadır var. Bıçakla öldürün. Çadırın yanında uyuyanlar için de bıçak kullanın. Köprüyü geçince 2 muhafız yemekhanenin önünde ve 4 nöbetçi var. Ağır makinalı silah burada işinize çok yarayacak. Yukarıda 6 adet nöbetçi var. 2 tanesi mağara uçurmakla meşkul. Aynı mağara operasyonu solda da mevcut. Kulübenin hemen bir alt katında sağ yönelin ve john kayaların üstüne tırmandırın. Yukarıda tek nöbetçi var sürekli dolaşıyor bıçak atabilirsiniz. Şimdi yavaşça çatıya inin. Bölüm bitsin.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  Little China Girl

  Mia sizinle konuşurken üç atlı gelecek. Siz varile gireceksiniz. Adamlar arkalarını döndüğü anda varildan çıkın ve flüt açlıp adamların dikkatlerini üzerinize çekin. Tekrar varile girin. Adam yanınıza geldiği zaman çok az bir süre bakınıcak ve geri dönmeye niyetlenip arkasını döndüğü anda arkasından ok atın ve saklanın. Nöbetçi çıldıracak ve şuursuzca ateş etmeye başlayacak bu sırada arkadaşlarını da vurucak. Sonunda kendiside bayılacak. Bayıldıktan sonra Sanchez dışarı çıkacak sizinle konuşup gidicek. Mia'nın menüsünden fıstığı seçin ve yerdeki işaretli yerlere fıstık atın. Fıstık atma işlemi bitince üç atlı gelecek. Evin arkasına kaçın. 3 atlı yerdeki az önce çıldıran nöbetçiyi uyandıracak. Daha sonra maymunu salın. Maymun adamları sinir edince silahlar çekilicek maymun da bize geri gelecek. Son yapmanız gereken ise menüdeki el bombasını (ıslığın altında) 4 adamın ortasına atmak. Adamların gözleri görmeycek ve olaya sanchez müdahale ederek hepsini halledecek. Bu kadar...
  Piggies in the Middle

  Kate ve McCoy için tekrar kasabadayız. Tek bir farkla; askerler ile haydutlar çarpışıyor durumu eşitlemek ve diğer bölüme geçmek için haydutlara yardım edicez. Bu hengamede yapmamız gereken buharlı trenin en arkadaki vagonuna sağ salim binebilmek, sakın herşeyi yapıp ta treni kaçırmayın. Yukarıdan yağan bombalara da dikkat etmekte yarar var. İlk önce yolumuza çıkan iki tane askeri halledin. Dikkatlice aşağıya doğru inerken daha önce yakalandığınız yerde sağlam bir çatışma var. Trenin çalışabilir duruma gelebilmesi için önce istasyondaki askerlerin tamamının ölmesi gerekiyor. Bunun için de Sam'in dinamiti onların tam ortalarına sallayın şayet bomba patladığında Sam bayılırsa sırtlayıp vagona götürün. Sonra geri dönüp sağ kalan askerler varsa onları öldürmeleri için haydutlara yardım edin ve vagona koşun yaklaşık 10-15 saniye sonra kalkıcak. Bitti.
  Showdown in Deadstone

  Yağmurlu bir havada yeni görevimize başlıyoruz. Bu bölümde kate'i kurtaramıyoruz. Onu bir arabayla götürüyorlar. Sadece McCoy'u kurtarabiliyoruz. Bu bölümde beş kişiyiz ama gelecek bölümde 6 kişi olucaz. Asılmaktan ağacın dalının kırılmasıyla kurtulan McCoy biz onu kurtarıncaya kadar dayak yiyor. Evet şimdi geldiğimiz vagonun yanındayız. McCoy'a ulaşmak için önce vagonun arkasındaki adamı john ile halledin. Sıra Mia'da... ilerlediğimizde karşımıza üç nöbetçi çıkıyor. Onların bir tanesine zehirli ok atın gerisini çıldıran adam hallediyor. Sondan ikinci vagonun ordada 2 nöbetçi var onları da john ile halledin. Lokomotif'in önünde 4 nöbetçi var. Bunlardan ikisi ağır makinalı. Mia ile bir tek nöbetçiye ok atın yeter gerisini çıldıran santo halledecek. Sıra Sanchez de: ağır makinalı ile önce McCoy'u kurtarın bütün nöbetçileri halledin McCoy serbest kaldığında ise onun güvenliğini sağlayın. Çevrenin güvenliğini sağlamak için tekrar sanchez'e dönün. Şayet merminiz biterse silahı ilk aldığınız yerde bir tane daha var. Şimdi arkadaşlarımıza 5 adet at bulmamız gerekiyor. İlk üç at hemen vagonların orada. Dördüncü at ise McCoy'un dayak yediği sokağın arkasındaki sokakta sağda sizi bekliyor. Bütün adamları sanchez ile öldürdüyseniz. Rahatlıkla atları almaya gidebilirsiniz. Beşinci at ise ağır makinalıyı aldığınız yerde posta arabasına bağlı. Şimdi yukarı doğru sürün.
  At the Gates of Hell

  Şimdi Sanchez, Mia ve Sam solda. John ve McCoy sağda. Yukarıda ise kate kendisini alıkoyan muhafızlardan kendini kurtulmaya çalışıyor ve bunu başarıyor. Kate'in güvenliği için önce onu ellerini çözdüğü eve yerleştirin ve bu bölümde tavsiyem ondan hiç yararlanmayın. Zaten yorgun. Santolar şimdi sizi armaya başlıyorlar. Şimdi ilerlediğinizde büyük bir çukur görüceksiniz çevresinde dolaşan 4 nöbetçi var. Mia ile bir tanesine zehirli ok atın yeter zaten çıldırmaya başladığını bakış açısı rengi siyaha döndüğünde anlıyorsunuz. Çukurun sağ çaprazında da yan yana konuşan 3 santo var bunlar için de gene mia'dan yararlanın. Soldaki iki nöbetçi için ise john'ın bıçağı işinizi görür. Şimdi biraz yol açıldı. Kate'in saklandığı evin hemen kenarındaki yerde ağır makinalı var. Bu makinalı yardımı ile mağranın önündeki bütün santoları halledin. Büyük ihtimalle merminiz bitti. Şimdi yavaş ve dikkatlice aşağıya inin çukurun sağındaki bayrağın orda bir tane daha ağır maknalı var ve sadece bir nöbetçi onu taşla halledin. İşte yüksek bir yerdesiniz ve menziliniz çok yüksek herkesi tarayın. İşiniz bitince bütün arkadaşlarınızı mağranın içine sokun bölüm bitsin.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  Deaths Overture

  Demoda izlediğiniz gibi. Oyuna başladığımızda demir parmaklıklar arkasına hapsolmuş durumdayız. Çıkmak için Mia'nın fıstığını ve maymununu kullanıcaz. Kapının önüne fıstık dökün. Sonra da Mia'nın maymununu fıstıkların üzerine yollayın. Maymunu gören bir nöbetçi kapıyı açıcak, o anda john nöbetçinin üstüne gönderin. Tek yumrukta yere serilince bütün arkadaşlarınızı dışarı çıkartın. Yandaki sandıkta eşyalarınız var vaktiniz çok kısa çabuk olun. Gelenleri mia ile halledin bence. Yukarıdaki kapalı kapının çevresinde de bir sürü nöbetçi var. O adamlardan kurtulmaya çalışın, hepsini bıçakla öldürün. İlerleyin nöbetçilerin bulunduğu hücrede yandaki kapıyı açmak için bir taş var. Taşa basın ve kapı açılsın. Şimdi sıra Sanchez'i kurtarmaya geldi. Sanchez'e ulaşabilmek için yolunuza çıkan adamları halletmelisiniz, ben miayı kullandım. Zaman kazandırıyor. Şayet bu yöntem zor diyorsanız, quick action'ı da kullanabilirsiniz. Sanchez'i karşı tarafta tahtaların üzerindeki ağır makinalıya gönderin, ya da mia'yı kullanın. Nöbetçilerden kurtulunca dostumuz Sanchez'i kurtarın. Tavsiyem bıçak kullanın. Sanchez'i kurtardığınızda El Diablo arkaya kaçıyor. Arkada 3 nöbetçi var, onları da halledin. Bu sırada El Diablo kaçmaya devam ediyor ve kaçtığı yol kapanıyor. Şimdi yerde karşınızda yıldız şeklinde birşey var. Ayrıca yandaki demir parmaklıklı kapıları da açmak için taşlara basmanız lazım. Taşlara basarken dikkat edin çünkü bazıları sizi öldürüyor. Burada dikkatli olun. Tekrar tekrar bölümü oynamak insanı gerçekten sıkıyor. Basmanız gereken 2 taş var. Birincisi tam karşınızdaki taş. İkincisi ise onun sağındaki taş. Eğer doğru yaparsanız demir parmaklı kapılar açılıyor. Kapılar açılınca o kapıdan ilk Mia'yı geçirin. Koridorlardan alevler çıkıyor ve alevlere yakalanmamak için mia'yı kullanın. Koridoru takip edin yolun sonunda taş düğmeye basın. alevler devre dışı kaldı. Adamlarınızla koridordan ilerleyin iki nöbetçiyi bıçakla öldürebilirsiniz. El Diablo kaçıyor. John ile tırmanın onu izleyin dikatli olun tepenize birşeyler düşebilir. Diablo'yu ölmeden izleyebilirseniz bölüm bitiyor.
  Finished Inferno

  İşte el diablonu gerçek kimliği Jackson. Şimdi onu öldürmeye çalışıcaz. Silahınızı doldururken sütunların arkasına saklanın ve El diablonun gövdesine ateş edin. Çatışma sırasında diablo çok yara aldığı zaman paneldeği bazı mekanizmaları devreye sokarak yerden testereler, zehirli gazlar, otomatik silahlarla sizi öldürmeye çalışacak. El diablo eğildiğinde onu vuramıyorsunuz. Öldürmeyi başardığınızda kısa ve güzel bir demo...

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi