Diablo II Rehber

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Diablo II Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  --->: Diablo II Rehber

  Reklam  ACT 3

  Kurast limanındasınız (Kurast Docks). Çevredeki bölge ormanlarla kaplı ve pek çok tehlikeli yaratık barındırıyor. Limanlar büyülü bir engel ile korunuyor ama nereye kadar dayanabilir? Hadi onlara yardım edelim..
  Limanda karşılaşacağınız kişiler şunlar:
  Alkor: Silah,iksir satın alabileceğiniz veya bunlar için kumar oynayabileceğiniz kişi.
  Ormus: Hem silah ve iksir satıyor hem de onunla konuştuğunuzda sağlık ve mananız doluyor.
  Meshif: Sizi buraya getiren kişi.. Geri de götürebilir - eğer istiyorsanız.
  Asheara: Savaşçı kiralayabileceğiniz kişi.
  Hratli: Demirci. Silahlar, zırhlar satıyor, bunları tamir ediyor.
  Natalya: O anki quest hakkında daha fazla bilgi almak için onunla konuşabilirsiniz.
  Deckard Cain: Yine sizinle birlikte..

  ACT 3: Quest 1

  QUEST 1: The Golden Bird

  Kim veriyor?

  Bu quest'in aktive olabilmesi için, limanların hemen dışındaki Spider Forest bölgesine girip buradaki "fetish champion"ları öldürmeniz gerekiyor. Yaratık ölünce, yere bir heykelcik (jade figurine) düşürecek, onu alınca quest aktive oluyor.
  Göreviniz:
  Ku Y'leh'in altın kuşunu (aranızda gülümseyenler görüyorum, lütfen! Ciddi bi şey anlatıyoz şurda!) Alkor'a götürmek.
  Quest'in bulunduğu yer:
  Limanların dışındaki Spider Forest bölgesine girip dolanın, eninde sonunda "fetish champion"lara rastlayacaksınız. Aralarından biri öldüğünde, yere jade figurine'i düşürecek, onu alıp limanlara geri dönün. Quest'in bundan sonrası limanlarda geçiyor.
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  Spider Forest'ta en çok karşılaşacağınız yaratıklar "fetish" ve "fetish shaman"lar (fetish'leri canlandırabiliyorlar). Gayet sevimliler ama beş altı tanesi bir araya gelince epey sorun çıkartabiliyorlar! Sizi pek zorlamayacaklar ama yine de level 20'nin üzerinde olmanız iyi olur.
  Quest:
  Jade figurine'i aldıktan sonra limanlara dönüp Cain'le konuşun. Size gidip Meshif'le konuşmanızı, bu konuda onun daha bilgili olduğunu söyleyecek (ayrıca quest 3 de aktive olacak). Meshif'le konuşun, bu heykelciklerin koleksiyonunu yapıyormuş ve son parça da sizin elinizde.. Heykelciği alıp yerine "golden bird"ü verecek. Tekrar Cain'le konuşun, golden bird'ün Ku Y'leh adında bir büyücüye ait olduğunu ve Alkor'un bununla ilgilenebileceğini söyleyecek. Son olarak Alkor'la konuşun.. Golden Bird'ü alacak ve biraz beklerseniz size bir iksir hazırlayacağını söyleyecek.
  Ödülünüz:
  Biraz bekledikten sonra Alkor'la tekrar konuşun, size "life potion"u verecek. Bunu içerseniz sağlığınıza 20 puan eklenecek.

  ForumAlev --->: Diablo II Rehber

 2. 14
  InKusTe
  Usta Üye
  ACT 3: Quest 2

  QUEST 2: Blade Of The Old Religion

  Kim veriyor?

  Hratli ile konuşun, bu quest'i verecek.
  Göreviniz:
  Limanları ormanın tehlikelerinden koruyan engeller çökmek üzere.. Gidbinn adında kutsal bir bıçak, bu durumu önleyebilir. Gidip bıçağı bulun ki, limanlar güvenlik içinde kalmaya devam etsin..
  Quest'in bulunduğu yer:
  Gidbinn bıçağını Flayer Jungle bölgesinde bulabilirsiniz. Buraya şu harita sırasını takip ederek ulaşabilirsiniz: Spider Forest -> Great Marsh -> Flayer Jungle. Act III'ün haritaları çok büyük ve genellikle bir sonraki bölgeye giden yollar pek belli olmuyor. İlk iş olarak town portal'ları bulup aktive etmenizi öneririm (Veya bol bol town portal scroll bulundurun). Yoksa çok dolanırsınız.. Gidbinn, Flayer Jungle bölgesindeki bir fetish köyünün içinde.
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  Yine bol bol fetish göreceksiniz, tek başlarına pek bir tehdit oluşturmayan bu şirin yamyamlar, aynı nedenle kabile halinde geziyor! Level 20'nin üstünde olun.
  Quest:
  Flayer Jungle bölgesindeki fetish köyünü arayın (genelde haritanın köşelerinde oluyor). Köy fetish ve shaman kaynıyor, siz "aman ne sevimli şeyler" derken sağlığınız yarıya inebilir, dikkatli olun. Gidbinn, köyün hemen yanındaki bir sunağın içinde (haritanızda sembolü görünecek zaten). Sunağa dokunun, bıçak yere düşecek. Onu alıp limanlara geri dönün.
  Ödülünüz:
  İlk önce gidip Ormus'la konuşun, sizi tebrik edecek ve bıçağı alıp bir sunağa yerleştirecek. Biraz bekledikten sonra Ormus'la tekrar konuşun, size bir yüzük verecek. Her derde deva bir yüzük, elinizde daha iyisi yoksa kemerinize takmayı unutmayın. Asheara'yla da konuşun, yanınıza bedava bir savaşçı verecek.
  ACT 3: Quest 3

  QUEST 3: Khalim's Will

  Kim veriyor?

  Jade figurine'i aldıktan sonra Cain'le konuşmuşsanız zaten aktive olmuştur. Konuşmamışsanız, gidip Cain ile konuşun.
  Göreviniz:
  Birden fazla bölgede geçen ve ancak Act'in sonlarına doğru tamamlanacak bir quest. Dört tane göreviniz var:
  1. Khalim'in gözünü (Khalim's eye) bul.
  2. Khalim'in beynini (Khalim's brain) bul.
  3. Khalim'in kalbini (Khalim's heart) bul.
  4. Khalim'in topuzunu (Khalim's flail) bul.
  5. ve tüm bunları Horadric cube'de birleştirerek Khalim's will'i oluştur, sonra da bununla "Compelling Orb"u yok et.
  Compelling orb'u yok etmek, Mephisto'nun bulunduğu yere gidebilmenizi sağlayacak.
  Quest'in bulunduğu yer:
  Khalim'in gözünü bulmak için "Spider Cavern"e girmelisiniz, Spider Forest bölgesinde bulunan tek level'lık bir zindan. Göz, zindan'ın içindeki bir chest'te duruyor.
  Khalim'in beynini bulmak için "Flayer Dungeon"a girmelisiniz, şu harita sırasını takip edin: Spider Forest -> Great Marsh -> Flayer Jungle. Flayer Jungle bölgesinde Flayer Dungeon'u arayın (benim oynadığım haritada Gidbinn'i aldığım köyün içindeydi), beyin Flayer Dungeon level 3'teki bir chest'in içinde.
  Khalim'in kalbini bulmak için Kurast Bazaar bölgesindeki sewers'a (kanalizasyon) girmelisiniz. Şu harita sırasını takip edin: Spider Forest -> Great Marsh -> Flayer Jungle -> Lower Kurast -> Kurast Bazaar. Kurast Bazaar'da "Sewers level 1" girişini arayın (iki tane giriş var), beyin sewers level 2'deki bir chest'in içinde. Level 1 oldukça geniş bir bölge ve bir sürü çıkışı var, level 2 girişini bulmakta biraz zorlanabilirsiniz.
  Khalim'in topuzunu bulmak içinse ilk önce (quest 5'in görevi olan) "high council"i yok etmelisiniz, topuzu öldüğünde high council düşürecek. High council Travincal bölgesinde bulunuyor, buraya şu harita sırasını takip ederek ulaşabilirsiniz: Spider Forest -> Great Marsh -> Flayer Jungle -> Lower Kurast -> Kurast Bazaar -> Upper Kurast -> Kurast Causeway -> Travincal. Şimdi niye town portal'ları bulun dediğimi anladınız mı?
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  Level 25'e ne kadar yakınsanız o kadar iyi. Pek çok yeni düşmanla karşılaşacaksınız: Stamina emen sinek sürüleri, sersemletici saldırılar yapan "ağaç adamlar", meteor saldırıları yapan vampir lordlar, elektrik büyüleri yapmaktan hoşlanan "zealot"lar.. Konsey üyelerinin de kolay lokma olmadığını belirteyim.
  Quest:
  İlk olarak Spider cavern'den gözü alın. Göz, "Sszark The Burning" isminde bir örümcek tarafından korunuyor, ekstra güçlü ve lanetlenmiş bir yaratık. Daha sonra beyni alın, onu da "Witch Doctor Endugu" isminde bir yaratık koruyor, büyü ve ateşe karşı dayanıklı. Şu fetish shamanları hatırladınız mı? Kendisi de onlardan biri ve çevresinde de 5-6 tane o shaman'lardan var. Sürekli ateş püskürtüyorlar.. Pek cesurca olmasa da, şahsen ben verdim barbarımın eline bir yay, uzaktan hepsini teker teker indirdim. Yanlarına yaklaşmak çok zor.. Ha yakıştı mı koskoca barbara derseniz, yakışmadı! Şimdi kalbi bulacaksınız, sevinin, bu bölgelerde fetish'ler yok. Benim sinirlerimi bozmaya başlamışlardı.. Sewer'ların içindeyken pek zorlanmayacaksınız (sadece yarasalar ve zombiler var) ama açık alanda sizi epey zorlayacak yaratıklar bulunuyor. Karakteriniz bir barbar değilse yakın dövüşten mümkün olduğunca kaçının derim. Ve son olarak, High Council'i (konsey liderini) öldürüp flail'i ele geçirin.
  Travincal'da epey zorlanacaksınız, buraya girer girmez town portal'ı arayıp bulun derim, işiniz çok kolaylaşacak (Ayrıca Travincal'a girdiğinizde beşinci quest'te aktive olacak). High Council'e ulaşmadan önce üç boss yaratıkla karşılaşacaksınız: Ismail Vilehand (ekstra hızlı), Geleb Flamefinger (ekstra güçlü) ve Toorc Icefist (ekstra dayanıklı). Ayrıca bu bölge zealot kaynıyor.. High council, compelling orb'un da bulunduğu tapınağın içinde (haritanızda farklı bir sembolle görüntülenecek). Onu öldürün (Quest 5'de böylece tamamlanacak) ve düşürdüğü flail'i alın, sonra da (cube yanınızda değilse) limanlara geri dönün. Tüm parçaları kübün içine koyup birleştirin, oluşan silahı (Khalim's will) alıp Travincal'a geri dönün ve bununla compelling orb'u (bir sunak, canavar falan değil yani!) yok edin (Khalim's will tek elinizde olmalı, diğer elinizde de bir silah varsa olmuyor). "Durance Of Hate level 1" girişi açılacak ve quest 3 tamamlanacak..
  Ödülünüz: Quest 6'ya geçebilmek.. O kadar uğraştıktan sonra benim de hoşuma gitmedi bu ödül.. 3. 15
  InKusTe
  Usta Üye
  ACT 3: Quest 4 ve 5

  QUEST 4: Lam Esen's Tome

  Kim veriyor?

  Quest 3'ü tamamladıktan sonra Alkor ile konuşun, o veriyor.
  Göreviniz:
  Lam esen adında bir büyücü tarafından yazılan bir büyü kitabını bulup Alkor'a getirmek.
  Quest'in bulunduğu yer:
  Kurast Bazaar bölgesindeki "Ruined Temple"da bulunuyor. Bu bölgede iki tapınak var (aslında toplam altı tapınak var, Upper Kurest bölgesinde iki tane ve Kurast Causeway'de iki tane daha), siz Ruined Temple'a gireceksiniz. Ama geri kalan tapınaklara da girmenizi tavsiye ederim, hepsi tek level'lık ve küçük yerler, ama size experience kazandıracaktır. Kitap, Ruined Temple'ın içinde bir yerde (haritanızda görünecek).
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  Level 24 veya 25 olsa çok iyi olur. Bu quest sizi pek zorlamayacak, ama sonrası için yatırım yapıyorsunuz.
  Quest:
  Anlatacak pek bir şey yok, Ruined Temple zaten küçük bir zindan. Meteor saldırıları yapan vampir lordlarla karşılaşacaksınız (ilk iş olarak onları öldürün, çok uzaktan bile tepenize yanan kayalar yağdırabiliyorlar). Sonra da Lam Esen's Tome'a dokunun, kitap yere düşecek. Alıp limanlara geri dönün.
  Ödülünüz:
  Kitabı Alkor'a verdiğinizde, bedava bir "new stats" kazanacaksınız, karakterinizin gücüne, sağlık vs.'ine verebileceğiniz altı puan. Ayrıca herkes sizin için %10 indirim yapacak, silah, iksir vs.'i %10 daha ucuza alabileceksiniz yani..

  QUEST 5: The Blackened Temple

  Bu quest'i ayrıca anlatmıyorum çünkü quest'in amacı, High Council'i öldürmek. Quest 3'ü tamamlarsanız, bu quest de tamamlanıyor zaten, yani açıklamalar için quest 3'e bakın. 4. 16
  InKusTe
  Usta Üye
  ACT 3: Quest 6

  QUEST 6: The Guardian

  Kim veriyor?

  Quest 3'ü tamamladıktan sonra Ormus ile konuşun, o verecek.
  Göreviniz:
  Mephisto'yu öldürmek. Yeterince açık, değil mi?
  Quest'in bulunduğu yer:
  Compelling Orb'u yok edince "Durance Of Hate level 1" girişi açılacak. Mephisto, level 3'te.
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  En az level 25 diyorum. Yalnızca Mephisto'yu yok etmek için değil, Act IV için yatırım yapıyorsunuz. Ayrıca Mephisto'ya ulaşana dek sürüyle boss yaratıkla uğraşacaksınız.
  Quest:
  Durance of hate'e girin ve level 3'e kadar inin. Sakın level 2'deki town portal'ı kaçırmayın! (Level 3 girişinden bir önceki odada. Yani, benim haritamda oradaydı..) Town portal'ı aktive edip limanlara geri dönün, sağlık iksiri depolayın. Çünkü level 1 ve 2'de epey sağlık iksiri harcayacaksınız.. Pek çok canavarla karşılaşıyorsunuz, bazı eski dostlar geri dönüyor (Act II'deki şu kurbağa gibi zıplayan yaratıklar ve hatta Act I'deki fallen'lar!), bazıları da şimdiye kadar gördüklerinizin "upgrade" edilmiş halleri (yüksek level'daki zombiler, flesh archer ve hunter'lar). Buralar adeta chest cenneti, hemen hepsinin içinde de işe yarar bir şey var, yani hepsini açın ve çıkanları alın, kullanmazsanız bile satarsınız (ben 120000 altın kazandım). Neticede, level 3'e inin. Mephisto'ya ulaşmadan önce üç boss yaratıkla kapışacaksınız (Mephisto'dan bile zor ölüyolar! :)
  Wyand Voidfinger (kendini "ışınlayabiliyor"), Maffer Dragonhand (ekstra hızlı ve güçlü) ve Bremm Sparkfist (elektrik saldırıları yapıyor). Ayrıca sürüyle vampir lord'la da karşılaşacaksınız. Sık sık town portal'ı kullanarak limanlara geri dönün ve sağlığınızı tazeleyin. Ve en sonunda, bol sayıda sağlık iksiri alıp Mephisto ile karşılaşın.. Zehire %100, ateş ve elektrik saldırılarına %50, dondurucu saldırılara karşıysa sadece %25 dayanıklı. Yani dondurucu zarar veren bir silah kullanmanızda fayda var. Ayrıca elektrik saldırılarına direnç kazanmanızı sağlayan yüzükleriniz, kalkanlarınız vs. varsa onları giymeyi unutmayın.
  Mephisto temel olarak elektrik saldırıları yapıyor. Uzak dövüş ilk defa pek işe yaramıyor, Mephisto etrafa tonla yıldırım salıyor ve hepsinden kaçmak çok zor. Ben dibinde durdum ve biri bitmeden diğer sağlık iksirini kullanarak sürekli saldırdım. İksirlerim bitince de limanlara dönüp yenilerini aldım. Neticede pek zor ölmedi.. Ölünce etrafa tonla altın ve silah saçıyor, bunların hepsini alın, gerekirse limanlara seferler yaparak bütün eşyaları almaya çalışın, satarsanız tonla para kazanıyorsunuz veya bunları kendiniz kullanabilirsiniz.. Mephisto öldüğünde level 3 haritasını tamamen açın, hemen her odada altın var. Mephisto'nun öldüğünde düşürdüğü ruh taşını da almayı unutmayın, yani Mephisto tam olarak ölmedi, ruhu bu taşın içinde ve taş parçalanmadıkça tamamen ölmeyecek.. Bu işi de Act IV'de yapacaksınız (Almayı unutursanız da önemli değil, Act IV'de Cain onu size veriyor).
  Ödülünüz:
  Her zamanki gibi, Act IV'de geçebilmek. Mephisto'nun bulunduğu yerdeki portal'ı kullanarak Act IV'e geçebilirsiniz.

 5. 17
  InKusTe
  Usta Üye
  ACT 4

  Ve geldik son Act'e.. Tyrael'in nerede yaşadığını merak ediyor muydunuz? Burada, Pandemonium Fortress'ta yaşıyor işte.. Burası, cehennemden önceki son karakol, Cennetin en seçkin güçleri burada kötülüğü gözlüyor (ama nedense onları yok etmeyi size bırakıyor!). Blizzard, oyun piyasaya çıkmadan önce bu Act'le ilgili hiçbir bilgi vermemişti, yalnızca haritaların çok büyük olacağı söyleniyordu. Eh, gerçekten de büyük hani.. Yalnızca üç quest'iniz var ama haritaların büyüklüğünü düşünürsek, böylesi daha iyi..
  Fortress'ta karşılaşacağınız kişiler şunlar:
  Tyrael: Birinci ve üçüncü quest'leri ondan alacaksınız.
  Jamella: Silah ve iksir satıyor, ayrıca onunla konuşunca sağlığınız ve mananız doluyor.
  Halbu: Demirci. Silah ve zırhlar satıyor, onları tamir ediyor.
  Deckard Cain: Son Act'te bile peşinizi bırakmıyor..
  ACT 4: Quest 1

  QUEST 1: The Fallen Angel

  Kim veriyor?

  Tyrael'le konuşun, o verecek.
  Göreviniz:
  Izual adındaki bir melek (bir zamanlar Tyrael'in en güvendiği adamı) cehennemin güçlerine esir düşmüş ve işkence altında Cennetin tüm sırlarını vermiş.. Cehennemin güçleri işleri bitince onu bir kenara atmışlar, sonuçta ne Cennete ne de Cehenneme ait olamayan kayıp bir ruh haline gelmiş. Ve korkunç bir yaratık, onun ruhunu yakalayıp hapsetmiş. Izual yıllardır esir hayatı yaşıyor ve Tyrael artık onu kurtarma zamanının geldiğini düşünüyor..
  Quest'in bulunduğu yer:
  Merdivenlerden inerek Outer Steppes bölgesine girin ve Plains Of Despair bölgesine giden yolu arayın. Izual'ı Plains Of Despair bölgesinde bulacaksınız. Her iki bölgede de town portal yok, bu yüzden bol bol scroll of town portal stoklayın.
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  Level 25. Level 24'seniz (veya daha aşağı) Outer Steppes ve Plains Of Despair bölgesinde dolanarak biraz yaratık öldürün ve level atlayın.
  Quest:
  Plains Of Despair bölgesinde Izual isimli yaratığı arayın. Izual'ın ruhunu hapsettiği için kendisi de bu adı almış. Ekstra güçlü ve dondurucu saldırılar yapan bir yaratık, fazla yaklaşmayın. Yoksa donuyorsunuz ve Izual da sizi gayet güzel doğruyor.. Yaratık öldüğünde, Izual'ın ruhu serbest kalacak. Onunla konuşun. Hala akıllanmamış, "Salaksınız siz, Diablo hepinizi öldürecek!" gibi şeyler söyleyerek kayboluyor. Bir scroll kullanarak fortress'a geri dönün (veya onca yolu yürüyün).
  Ödülünüz:
  Tyrael'le konuşun, ödülünüzü verecek: İki adet skill puanı. Eğer level 30'a çok yakınsanız, bunları hemen harcamayın, level 30'a yükseldiğinizde bu level'a özel yeteneklere yatırırsınız..


 6. 18
  InKusTe
  Usta Üye
  ACT 4: Quest 2

  QUEST 2: Hell's Forge

  Kim veriyor?

  Quest 1'i tamamladıktan sonra Cain ile konuşun, o veriyor.
  Göreviniz:
  Mephisto'nun ruh taşını (Mephisto's soulstone) yok etmek. Cehennemin dibine inecek, buradaki örs ve çekici (Hellforge) kullanarak taşı yok edeceksiniz (Taşı Act III'te alamadıysanız merak etmeyin, Cain verecek). Hellforge'u kim koruyor dersiniz? Eski dostumuz Smith! Ya da onun yakın bir akrabası..
  Quest'in bulunduğu yer:
  River Of Flame bölgesine gelmelisiniz, bunun için şu harita sırasını takip edin: Outer Steppes -> Plains Of Despair -> City Of The Damned -> River Of Flame. River Of Flame bölgesinde Hellforge'u arayın (haritanızda görünecek).
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  Level 30'a ne kadar yakınsanız o kadar iyi. Bundan sonraki quest'te Diablo ile karşılaşacaksınız, unutmayın.
  Quest:
  City Of The Damned bölgesindeki town portal'ı hemen bulun (River Of The Flame girişi de town portal'ın yakınlarında). Buralarda dolanıp level atlayabilir veya hemen River Of The Flame'e girebilirsiniz. River Of The Flame bölgesinde Hellforge'u arayın (yakınlarında bir town portal daha var, bunu da bulun). Bol bol "Blood Maggot" öldürdükten sonra Smith'e (tam olarak "Hephasto the Armorer") merhaba deyin.. Town portal'ı bulduysanız sık sık fortress'a dönüp sağlık ve mananızı yenileyin. Bulamadıysanız scroll stoklayın.. Armorer öldüğünde bir çekiç düşürecek. Bunu alın ve Hellforge'nin yanına çıkın. Hellforge'a dokunun, soulstone orada belirecek. Çekici tek elinize alın (diğer elinizin boş olması lazım) ve vurun! Bir iki defa denemeniz gerekebilir. Yok olacak ve çevresinde yüksek kalitede gem'ler belirecek. Hepsini toplayın, socket'li silahınız varsa yaşadınız.. Fortress'a geri dönün (yakınlardaki town portal'ı bulun, zaten ileride gerekecek)
  Ödülünüz:
  Bir sürü gem aldınız, ödül o işte..

 7. 19
  InKusTe
  Usta Üye
  ACT 4: Quest 3

  QUEST 3: Terror's End
  Kim veriyor?
  Quest 2'yi tamamladıktan sonra Tyrael ile konuşun, o verecek.
  Göreviniz:
  Ne olabilir ki? Diablo'yu öldür!
  Quest'in bulunduğu yer:
  Diablo, "Chaos Sanctuary" bölgesinde. River Of Flame bölgesinde girişi koruyan Hadriel'i arayın (town portal'ın yakınlarında), ondan sonrası Chaos Sanctuary işte.. (Quest 2'yi tamamlamadıysanız, Hadriel geçmenize izin vermeyecektir.)
  Quest'i tamamlamak için karakteriniz hangi level'da olmalı?
  Aslına bakarsanız level 30.. Çünkü bu level'da karakteriniz pek çok özel yetenek kazanıyor. Ama daha düşük level'lı bir karakter de elbette iş görür. Ben level 27 bir karakterle denedim ve başardım (iki saat uğraştım o ayrı konu).
  Quest:
  İşte son savaşınız.. Chaos Sanctuary'e girin, doom knight'lara özel bir dikkat göstererek (çok uzaktan etkili olabilen "güdümlü" büyüler yapabiliyorlar) ilerleyin. Haritanızda kocaman bir pentagram göreceksiniz.. Sanctuary'i tamamen temizleyin, rahat etmeniz gerekiyor. Pentagram'ın sağ ve sol tarafında kalan bölgelerde, ikişer tane "seal" var. Üst tarafında kalan bölgede ise tek bir seal (kilit) bulunuyor. Yapmanız gereken şey, dokunarak hepsini açmak. Seal'lere dokunmadan önce scroll kullanarak yakınlarda bir yerde bir boyut kapısı açın. Her bir seal, odaya bir boss canavar ve arkadaşlarını dolduracak, çok dar yerlerde olduklarından kolayca kıstırılabilirsiniz. İlk önce sağ (veya sol, farketmez) taraftaki seal'lerin ikisine de dokunun. Tercihinize göre Infector Of Souls (ekstra hızlı) veya Grand Vizier of Chaos (ekstra güçlü), arkadaşlarıyla birlikte ortama dalacak.. Pek fazla zorluk çıkarmıyorlar, yine de arada sırada fortress'a dönüp sağlık ve mananızı tazelemenizi öneririm.
  Son olarak, pentagram'ın üst tarafındaki bir bölgede bulunan tek seal'e dokunun, Lord De Seis ve avanesi anında belirecek. Lord De Seis, ekstra hızlı olmasının yanı sıra hırsızlık da yapabiliyor, ona fazla yaklaşırsanız sağlık iksirlerinizin yok olduğunu göreceksiniz! (Yere düşüyorlar, ama onları toplamak için uğraşmak zorunda kalıyorsunuz). Hepsi ölünce, ortalık şöyle bir sallanacak ve Pentagram'ın ortasında Diablo belirecek.. Derhal bir boyut kapısı açıp şehre geri dönün, sağlık iksirleri ile scroll of town portal depolayın. Diablo'nun yanına döndüğünüzde, ilk işiniz yeni bir boyut kapısı açmak olsun. Diablo her türlü saldırıyı yapabiliyor, ama temel olarak ateş ve elektrik saldırıları yapıyor. En kötüsü de elektrik saldırıları.. Eğer yakınlarındaysanız, elektrik saldırısı yaptığında tam dolu olan sağlığınızın sıfırlandığını dehşetle görebilirsiniz.
  Sürekli olarak sağlık iksirlerini kullanın, sıkıştığınızda fortress'a geri dönün, level 30 bir karakterseniz, bu level'in verdiği yetenekleri bol bol kullanın.. Başka ne denebilir ki? Bu sizin savaşınız!
  Ödülünüz:
  Diablo öldüğünde, ardında epey kıymetli şeyler (silah, kalkan vs.) bırakacak. Hepsini almaya çalışın (Oyunun bitmesine şu kadar saniye kaldı diyen yazıyı düşünecek olursak, acele edin!). Fortress'a geri dönüp zaman dolmadan npc'lerin son sözlerini dinleyebilir veya oturup sürenin dolmasını bekleyebilirsiniz.. Neticede, epilog'u izleyeceksiniz, karakteriniz bir unvan kazanacak ve farklı zorluk seviyeleri (normal, nightmare, hell) aktif hale gelecek. İşte dünyayı kurtardınız.. Hadi bir daha deneyelim!

 8. 20
  InKusTe
  Usta Üye
  İksirler ve Müceherler

  İksirler
  • Healing potion: Sağlığınızı geri kazandırır. Beş tipi var, etki derecelerine göre şöyle sıralanıyorlar: minor, light, healing, greater ve super healing potion.
  • Mana potion: Mananızı geri kazandırır. Bunlar da beşe ayrılıyor: minor, light, mana, greater ve super mana potion.
  • Antidote: Panzehir. Sağlığınız yemyeşil olduğunda kulanın..
  • Rejuvanation potion: Sağlık ve mananızın üçte birini doldurur. "Full rejuvanation"lar ise sağlık ve mananızın tamamını doldurur.
  • Stamina potion: Staminayı doldurur, siz de tabana kuvvet koşarsınız.. Hiç kullanmadım!
  • Thawing potion: Masmavi olmuş ve hareket edemiyorsanız kullanacaksınız..
  • Oil potion: Fırlatırsınız, düştüğü yerde yangın çıkarır. Çok eğlenceli, tavsiye ederim!
  • Exploding potion: Fırlatırsınız ve düştüğü yerde patlar.
  • Rancid gas potion: Fırlatırsınız ve düştüğü yerde zehir etkisi gösterir.
  • Choking gas potion: Bu da zehir etkisi gösteriyor ama daha geniş bir alanı etkiliyor.
  • Strangling gas potion: Fırlatırsınız ve çok geniş bir alanda hatırı sayılır bir zarar verir.
  • Mücevherler (Gem'ler)

   AMETHYST
   Chipped amethyst:
   Silaha takıldığında: Attack rating'i 15-19 puan yükseltir
   Kalkana takıldığında: Savunmayı 5 veya 6 puan yükseltir
   Miğfere takıldığında: Gücü (strength) 3 puan yükseltir
   Flawed amethyst:
   Silaha takıldığında: Attack rating'i 20-29 puan yükseltir
   Kalkana takıldığında: Savunmayı 7 veya 8 puan yükseltir
   Miğfere takıldığında: Gücü 4 puan yükseltir
   Amethyst:
   Silaha takıldığında: Attack rating'i 30-39 puan yükseltir
   Kalkana takıldığında: Savunmayı 9 veya 10 puan yükseltir
   Miğfere takıldığında: Gücü 5 veya 6 puan yükseltir
   Flawless amethyst:
   Silaha takıldığında: Attack rating'i 40-49 puan yükseltir
   Kalkana takıldığında: Savunmayı 11-13 puan yükseltir
   Miğfere takıldığında: Gücü 7 veya 8 puan yükseltir
   Perfect amethyst:
   Silaha takıldığında: Attack rating'i 50-60 puan yükseltir
   Kalkana takıldığında: Savunmayı 15-17 puan yükseltir
   Miğfere takıldığında: Gücü 9 veya 10 puan yükseltir
   TOPAZ
   Chipped topaz:
   Silaha takıldığında: 1-6 arası elektrik zararı verir
   Kalkana takıldığında: Elektrik saldırılarına 10-12 puan direnç kazandırır
   Miğfere takıldığında: Büyülü eşyalar bulma şansını %7-9 artırır
   Flawed topaz:
   Silaha takıldığında: 1-7 arası elektrik zararı verir
   Kalkana takıldığında: Elektrik saldırılarına 13-16 puan direnç kazandırır
   Miğfere takıldığında: Büyülü eşyalar bulma şansını %11-13 artırır
   Topaz:
   Silaha takıldığında: 1-8 arası elektrik zararı verir
   Kalkana takıldığında: Elektrik saldırılarına 17-20 puan direnç kazandırır
   Miğfere takıldığında: Büyülü eşyalar bulma şansını %14-17 artırır
   Flawless topaz:
   Silaha takıldığında: 1-10 arası elektrik zararı verir
   Kalkana takıldığında: Elektrik saldırılarına 20-25 puan direnç kazandırır
   Miğfere takıldığında: Büyülü eşyalar bulma şansını %18-20 artırır
   Perfect topaz:
   Silaha takıldığında: 1-15 arası elektrik zararı verir
   Kalkana takıldığında: Elektrik saldırılarına 26-30 puan direnç kazandırır
   Miğfere takıldığında: Büyülü eşyalar bulma şansını %21-25 artırır


 9. 21
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Diablo II Rehber

  Reklam  Mücevherler (Devam)

  SAPPHIRE
  Chipped sapphire:
  Silaha takıldığında: 1-3 arası dondurucu zarar verir
  Kalkana takıldığında: Dondurucu saldırılara 10-12 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Manayı 6-8 puan artırır
  Flawed sapphire:
  Silaha takıldığında: 2-3 arası dondurucu zarar verir
  Kalkana takıldığında: Dondurucu saldırılara 13-16 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Manayı 9-11 puan artırır
  Sapphire:
  Silaha takıldığında: 2-4 arası dondurucu zarar verir
  Kalkana takıldığında: Dondurucu saldırılara 17-20 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Manayı 12-15 puan artırır
  Flawless sapphire:
  Silaha takıldığında: 3-5 arası dondurucu zarar verir
  Kalkana takıldığında: Dondurucu saldırılara 21-25 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Manayı 16-20 puan artırır
  Perfect sapphire:
  Silaha takıldığında: 3-7 arası dondurucu zarar verir
  Kalkana takıldığında: Dondurucu saldırılara 26-30 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Manayı 21-25 puan artırır
  EMERALD
  Chipped emerald:
  Silaha takıldığında: %2 oranında zehir zararı verir
  Kalkana takıldığında: Zehir saldırılarına 10-12 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Dexterity'i 3 puan artırır
  Flawed emerald:
  Silaha takıldığında: %3 oranında zehir zararı verir
  Kalkana takıldığında: Zehir saldırılarına 13-16 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Dexterity'i 4 puan artırır
  Emerald:
  Silaha takıldığında: %4 zehir zararı verir
  Kalkana takıldığında: Zehir saldırılarına 17-20 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Dexterity'i 5-6 puan artırır
  Flawless emerald:
  Silaha takıldığında: %4 zehir zararı verir
  Kalkana takıldığında: Zehir saldırılarına 21-25 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Dexterity'i 7-8 puan artırır
  Perfect emerald:
  Silaha takıldığında: %5 zehir zararı verir
  Kalkana takıldığında: Zehir saldırılarına 26-30 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Dexterity'i 9-10 puan artırır


 10. 22
  InKusTe
  Usta Üye
  Mücevherler (Devam)

  RUBY
  Chipped ruby:
  Silaha takıldığında: %3-4 ateş zararı verir
  Kalkana takıldığında: Ateş saldırılarına 10-12 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Verilen zararı 6-8 puan artırır
  Flawed ruby:
  Silaha takıldığında: %3-5 ateş zararı verir
  Kalkana takıldığında: Ateş saldırılarına 13-16 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Verilen zararı 9-11 puan artırır
  Ruby:
  Silaha takıldığında: %4-5 ateş zararı verir
  Kalkana takıldığında: Ateş saldırılarına 17-20 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Verilen zararı 12-15 puan artırır
  Flawless ruby:
  Silaha takıldığında: %5-6 ateş zararı verir
  Kalkana takıldığında: Ateş saldırılarına 21-25 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Verilen zararı 16-20 puan artırır
  Perfect ruby:
  Silaha takıldığında: %6-10 ateş zararı verir
  Kalkana takıldığında: Ateş saldırılarına 26-30 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Verilen zararı 20-25 puan artırır
  DIAMOND
  Chipped diamond:
  Silaha takıldığında: Undead'lere (zombiler, iskeletler vs.) %125-129 zarar verir
  Kalkana takıldığında: Her tür saldırıya 5-6 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Attack rating'e 10 puan ekler
  Flawed diamond:
  Silaha takıldığında: Undead'lere %130-135 zarar verir
  Kalkana takıldığında: Her tür saldırıya 7-8 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Atack rating'e 15 puan ekler
  Diamond:
  Silaha takıldığında: Undead'lere %136-145 zarar verir
  Kalkana takıldığında: Her tür saldırıya 9-11 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Attack rating'e 20 puan ekler
  Flawless diamond:
  Silaha takıldığında: Undead'lere %146-155 zarar verir
  Kalkana takıldığında: Her tür saldırıya 12-15 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Attack rating'i 25 puan artırır
  Perfect diamond:
  Silaha takıldığında: Undead'lere %156-170 zarar verir
  Kalkana takıldığında: Her tür saldırıya 16-20 puan direnç kazandırır
  Miğfere takıldığında: Attack rating'i 30 puan artırır
  SKULL
  Chipped skull:
  Silaha takıldığında: Her vuruşta 2 puan sağlık, 1 puan mana çalar
  Kalkana takıldığında: Saldırgan 2 puan zarar görür
  Miğfere takıldığında: Sağlığa 2 puan ekler, mana %8 daha hızlı dolar
  Flawed skull:
  Silaha takıldığında: Her vuruşta 2 puan sağlık, 2 puan mana çalar Kalkana takıldığında: Saldırgan 3 puan zarar görür
  Miğfere takıldığında: Sağlığa 3 puan, mana %8 daha hızlı dolar
  Skull:
  Silaha takıldığında: Her vuruşta 3 puan sağlık, 2 puan mana çalar
  Kalkana takıldığında: Saldırgan 4 puan zarar görür
  Miğfere takıldığında: Sağlığa 3 puan, mana %12 daha hızlı dolar
  Flawless skull:
  Silaha takıldığında: Her vuruşta 3 puan sağlık, 3 puan mana çalar
  Kalkana takıldığında: Saldırgan 5 puan zarar görür
  Miğfere takıldığında: Sağlığa 4 puan, mana %12 daha hızlı dolar
  Perfect skull:
  Silaha takıldığında: Her vuruşta 4 puan sağlık, 3 puan mana çalar
  Kalkana takıldığında: Saldırgan 6-7 puan zarar görür
  Miğfere takıldığında: Sağlığa 4 puan, mana %16-20 daha hızlı dolar


 11. 23
  Ziyaretçi
  eline sağlık süper olmuş

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
diablo 2 rehber,  diablo 2 rehberi,  diablo 2 bölüm geçme,  diablo 2 hellforge nerede,  diablo 2 başlangıç rehberi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi