Max Payne Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Max Payne Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Max Payne Rehber

  Reklam  Max Payne Rehber

  Forum Alev
  Hiç kuşkusuz oyunun en büyük yeniliği farenin sağ tuşuna bastığınızda devreye giren "bullet-time" ve sağ düğmeyle birlikte yön tuşlarına basıldığında devreye giren "shootdodge" özellikleri... Bu modda, siz dahil her şey yavaşlıyor ve bu size özellikle kalabalık grup halindeki düşmanlarınızın hakkından kolayca gelmenizi sağlıyor.

  Shootdodge özelliğin oyuncu tarafından iyi kullanılması, Max'in yaralanmamasını ve en önemlisi ateş altındayken bir objenin arkasına hızla saklanmasını sağlıyor. Öneriler:

  Shootdodge hareketine mutlaka bir binanın köşesinden, duvarın arkasından ya da herhangi bir objenin arkasından çıkarak başlayın. Hatta mümkün olduğunda siperden sağa ya da sola doğru (ağır çekimde) yuvarlanarak çıkın, atışınızı yapın ve hareket bittiğinde de gittiğiniz yöndeki siperin arkasına geçmiş olun. Bu durumda düşmanların Max'i yaralama olasılığı en alt seviyeye inmektedir. Çok zor durumlarda shootdodge'u açık alanlarda da kullanabilirsiniz ANCAK yine de yaralanma riskiniz son derece yüksek oluyor.

  Shootdodge hareketini yaparken, atladığınız noktada hareketinizi engelleyecek kutu vb. şeylerin olmamasına dikkat edin.

  Karşıda size ateş açan bir düşman varsa ileriye doğru shootdodge yapmak yerine, geriye doğru atlayın. Bu durumda Max daha küçük bir hedef haline gelecek ve yaralanma olasılığınız oldukça azalacaktır.

  Unutmayın, ekranın sol altındaki bullet-time miktarınız öldürdüğünüz adam sayısına bağlı olarak artacaktır.

  Oyunun ortalarındaki "boss"ları öldürmenin en rahat yöntemi dual-ingram ile shootdodge yöntemiyle ağır çekimde hedefin etrafında sürekli olarak ateş edip atlayıp dönmektir. O YÜZDEN, çok sıkışmadıkça bullet-time'ınızı harcamamanızı tavsiye ediyorum. Çünkü kimi bölüm sonu bossları çok sıkı adamlar oluyor. Ve bunlara normal yöntemlerle dalmak hiç de akıllıca değil.

  Oyunda kaldığınız yeri her ne kadar istediğiniz kadar kaydedip yeniden oynayabilseniz de, karşınızda düşmanlar BİR ANDA çıkarsa shootdodge hayatınızı kurtarabilir. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Max Payne Rehber

  Reklam  Biraz da silahlardan bahsedelim. Max Payne'de her silahın farklı bir menzili-etkisi var. Oyunu oyun yapan özellikler de silahların teknik farklılıklarının oyuna son derece gerçekçi şekilde yansıtılmış olması. Ana önerim, mermi sıkıntısı çekildiği için sürekli olarak en iyi ya da aynı silahı kullanmaktan kaçınmanız. İkinci önerim, düşmanları öldürmenin en iyi yolu onları mümkün olduğunca kafasından vurmak... Tabii düşmanlar da standart değil, her birinin dayanaklılığı veya eğitimi diğerine göre farklı.

  NOT: Aşağıdaki silahların teknik özellikleri ve orjinal resimler Durul Dalkanat tarafından hazırlanmıştır. Editör de bu yazıya eklenmesinin uygun olduğunu düşünmüştür.


  Demir boru ve beyzbol sopası:

  Bunları, içinde cephane saklı kutucukları, kasaları vb. kırmakta kullanın ve cephaneden tasarruf edin. Oyunun ortalarında, Max'a dayak atmakta kullanılan beyzbol sopası Max'in hayatını kurtarıyor. Bu bölümde tek başına dolaşan silahlı adamın dikkatini çekin, ilk girdiğiniz kapının ağzına konuşlanın ve peşinizden koşan adamı iki üç darbede yere indirip silahını alın (Büyük olasılıkla içinde 6-7 mermi olan bir Desert Eagle olacaktır). Dikkat merminiz çok az. Shootdodge yöntemiyle kapıdan giren iki kişiyi daha indirin, Ingram'ı aldığınız anda Max paçayı kurtarmış demektir.


  Baretta ve ikili baretta:

  Çap: 9 mm
  Ağırlık: 0.975 kg
  Fiyatı: 669 dolar
  Kapasite: 15 mermi
  İşlevi: yarı otomatik
  Uzunluk: 217 mm
  Namlu uzunluğu: 125mm
  Yükseliği: 137mm


  Oyuna başladığınız zaman beraberinizde olan bu silah ancak oyunun başlarında etkili oluyor. İlerleyen bölümlerde ikili baretta, yakın mesafede ancak birkaç şarjör boşaltınca etkisini gösteriyor, uzak mesafede son derece etkisiz. Çok sıkışırsanız Baretta'yı tek başına kullanın. Uzak mesafeden bir düşmanı yaklaşık 10-20 atışta indirebiliyor. Baretta'yı daha iyi silahlarınızın cephanesinden tasarruf etmek için kullanmanızı da öneririm.


  Desert Eagle:

  Çap: 50 A.E
  Ağırlık: 1.999 kg
  Fiyat: 1500 dolar
  Kapasite: 6 + 1 mermi
  İşlevi: yarı otomatik
  Uzunluk: 273 mm
  Namlu uzunluğu: 152.4 mm
  Yüksekliği: 159 mm

  Benim favori silahım. Uzun menzilli, son derece etkili, düşmanın boğazına ya da kafasına birkaç isabetli atış hedefi uzakta da olsa indiriveriyor. Sağa ya da sola shootdodging yaparken mükemmel bir seçenek oluşturuyor, ancak tabi düşmanın kafasına nişan alırsanız. En büyük sıkıntı mermi darlığı, o yüzden yakında değil uzun menzilde kullanmanızı tavsiye ederim. 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Pump-Action Shotgun ve Sawed-Off Shotgun:

  Çap: 12 G.
  Kapasite: 2 mermi
  İşlevi: çift atış
  Uzunluk: 203 mm


  İlki, bildiğimiz pompalı tüfek... Uzun mesafede son derece etkisiz, yakın mesafede ise son derece ölümcül. Aslında bu yakın mesafede sürekli kullanacağınız ana silah... Aynı alanda ya da odada bulunan 2 düşmanı rahat haklıyor. Ancak 8 mermi alabildiği için 2'den fazla düşmanla karşı karşıya kalınca çatışmanın tam ortasında mermisi bitebiliyor. İkincisi yani namlusu kesilmiş olan iki mermi alan klasik çifte... Bu silah bosslar haricinde en sıkı düşmanları bile tek atışta yere indirebiliyor. Ancak en büyük dezavantajı sadece iki mermi alması... Düşmana peşinize takıp pusu atmak için birebir, ancak kalabalık içinde kesinlikle hiçbir işe yaramıyor.


  Jackhammer:
  Çap: 20 x 64 mm
  Ağırlık: 2.475 kg
  Fiyatı: 28000 dolar
  Kapasite: 10 mermi
  İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
  Uzunluk: 530 mm


  Oyunun sonlarına doğru elinize geçen bu silah yakın-orta mesafede son derece etkili... Mermi boşaltıp doldurması normal pompalı tüfeğe göre kat kat hızlı olduğu ve yeni teknoloji ürünü olduğu için gerçekten süper bir silah. Ancak bu silaha mermi bulmak adeta imkansız.


  Ingram ve ikili Ingram:
  Çap: 9 x 19 mm
  Ağırlık: 2.850 kg
  Fiyatı: 1000 dolar
  Kapasite: 30 mermi
  İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
  Uzunluk: 269 mm
  Namlu uzunluğu: 148 mm
  Menzili: 75 m
  Dakikada 1200 atış
  Adını sıkça duyduğumuz Uzi'nin bir başka versiyonu... İnanılmaz atış hızıyla ikili Ingram, saniyeler içinde 300 mermiyi düşmanınızın üstüne boşaltıveriyor. Yakın-orta mesafede ve özellikle shootdodging yaparken aşırı etkili... Ancak en büyük sıkıntısı saniyeler içinde o kadar mermi boşalttığı ve şarjör takmak uzun sürdüğü için, bu arada yaralanma riskiniz çook fazla. İkili Ingram, oyunun orta bölümündeki bosslara shootdodging modunde birebir...


  Colt Commando:
  Çap: 5.56 mm
  Ağırlığı: 2.440 kg
  Fiyatı 300 dolar
  Kapasite: 30 mermi
  İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
  Uzunluk: 681 mm
  Namlu uzunluğu:292.1 mm


  Oyunun ortalarına dek bu silaha rastlamayacaksınız. Ancak bir kez elinize geçtiğinde Max Payne'nin en sıkı silahı olduğunu anlayacaksınız. Her neyse, Cold Commando yani bu tam otomatik tüfek 150 mermi alıyor. Ateş tuşuna basını tutarsanız sürekli ya da isteğinize göre tek tek ateş ediyor. Yakın, orta ve uzun mesafede mükemmel bir silah. En güzel taktik, peşinize kalabalık düşman grubunu takın ve girdikleri noktada yarım şarjörle hepsini harcayın... Mükemmel bir geniş alan, dar alan ve pusu silahı... 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Sniper Rifle:
  Çap: 7.62 x 51 mm
  Ağırlık: 6.410 kg
  Fiyat: 10000 dolar
  Kapasite: 5 mermi
  İşlevi: otomatik ve yarı otomatik
  Menzili: 700 m
  Uzunluk: 869 mm
  Namlu uzunluğu: 600 mm

  Dürbünlü tüfek, mermi sıkıntısı çekiliyor. İyi nişan alması için Max Payne'i crouch tuşuyla dizlerinin üzerinde nişan aldırın. Düşmanların kafasına nişan alın ancak çok uzak mesafedeki ve hareketli düşmanları kafasından vurmak zor olduğu için boyun-göğüs hizasına ateş etmeniz halinde tek mermi yeterli olacaktır. Bu silahın en büyük dezavantajı, düşmanların sizi fark etmesi durumunda açıkta olduğunuz için yaralanma riskinizin artmasıdır. Bu nedenle, pusu kurabileceğiniz, yani eğilip kalkabileceğiniz bir kutu vb. objenin arkasında kullanmanızı tavsiye ediyorum. Özellikle oyunun son bölümünde baskın yaptığınız binanın ilk katında size Tüfek bombasıyla saldıran ve binanın en az 2-3 katına konuşlu düşmanlara karşı bu silahı kullanmanız gerekiyor. O yüzden son bölüme gelmeden önce MUTLAKA yanınızda bir avuç dürbünlü tüfek mermisi olsun.


  M79 Grenade Launcer:
  Çap: 40 x 46 mm
  Ağırlık: 2.720 kg
  Fiyat: 1200 dolar
  Kapasite: 1 mermi
  İşlevi: tek atış
  Uzunluk: 731 mm
  Namlu uzunluğu: 356 mm
  Menzili: 400 m

  Tüfek bombası olarak tabir edilen bu silah kalabalık düşman gruplarına karşı birebir. Kalın bir mermisi var, düştüğü noktada ve düştüğü anda patlıyor. Üzerinize 10 - 15 adam saldırdığı ve KÖTÜ KADIN kaçmak üzere olduğu için OYUNUN SON SAHNESİNDE MUTLAKA gerekiyor. Yanınızda zor durumlar için üç beş grenade launcher mermisi bulundurmanızı hararetle tavsiye ederim. Silah tek mermi alıyor ve maksimum 10 mermi taşıyabiliyorsunuz. Oyunun kullanım-patlayıcı özellik açısından en ölümcül silahı olsa da, dikkat edin! Dar alanlar da Max'i de yaralayabiliyor.


  El bombası ve Molotof kokteyli:

  Bir objenin arkasında pusuya yatan orta mesafedeki düşmanlar için gerçekten ideal... Düşman dolu bir odaya dalmadan önce birkaç el bombası ya da molotof kokteyli atın, hiç olmazsa savunmalarını zayıflatın ve katliam için ön hazırlığınızı yapın. el bombaları düştüğü anda patlayan cinsten değil, yani, normal el bombaları. O yüzden attıktan sonra patlamaları için belli bir süre geçmesi gerekiyor. Taşıyabileceğiniz el bombası veya molotof kokteyli sayısı ise oldukça sınırlı... Molotof kokteylini ise özellikle peşinize düşenlere karşı kullanın, takip ettikleri yolun üzerinde kullanmaya çalışın. Dehşet bir çığlık atıp, diri diri yanıyorlar. Düşmanlara sinsi saldırılar için birebir, tabii ki farkedilmemeniz şartıyla...

+ Yorum Gönder
max payne 2 el bombası nasıl atılır,  max payne 2 bomba nasıl atılır,  max payne 2 bomba atma tuşu,  max payne 2 de el bombası nasıl atılır,  max payne 2 bomba atma
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi