Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Rehber

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Rehber

  Reklam  Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Rehber

  Forum Alev
  Kejim Post:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Imperial Officer

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Yok

  Oyuna başladığınızda karşınızda iki tane stormtrooper olacak, bir zahmet indiriverin ve silahlarını alın. İlerleyin köşeyi dönün ve düşmanları öldürün. Jan (yanınızdaki kız) kapıyı blaster ile kırmayı deneyecek ama tabii ki başarılı olamayacak. Ve doğal olarak kapıyı biz açacağız. Yan taraftan gelen askerleri öldürün. Onların geldikleri yerden içeri girin. Yan tarafta shield power converter var, kullanın. Kapıdan girin içerdeki adamı öldürüp supply key'i alın. Asansörü kullanarak yukarı çıkın ve yan taraftaki asansörü de kullanın. Önünüzdeki butona basın. Tekrar aşağıya inin ve jan'ın yanındaki silaha oturup kapıya ateş edin. Chekpoint'e geldiniz.

  Asansöre binip aşağıya inin. Burda Jan'den ayrılmamız gerekecek. Asansörün tekrar yukarı çıkmasını bekleyin. Aşağıya atlayın ve küçük kapıdan girin. Burda jeneratöre benzeyen şeyi patlatmamız gerek. Ama patladığında sakın yakınlarında olmayın. Patlamış asansörün arkasından dolaşarak küçük asansöre binin. Burada kırabileceğiniz bir kapak var kırın ve aşağıya atlayıp bütün kapıları açın (Burdaki adamı öldürdükten sonra onun anahtarını almayı unutmayın). Öldürmeniz için yine bir kaç tanecik stormtrooper gelecek.

  Sağa gidin ve iki kapının olduğu yerde soldaki kapıdan girin. Stromtrooper'ları öldürüp kutuların üstündeki shield'ı alın. Diğer kapıya gidin ve düz ilerleyin. Parlayan bir kutu dikkatinizi çekecektir, kutuyu açtığınızda (supply key ile) Bacta tank alacaksınız (iyileştirme için). Asansöre binin aşağıya inin. Burası karanlık bir yer, eğilip geçebileceğiniz bir yer bulana kadar ilerleyin. Odadaki düşmanları öldürün. Öldürdüğünüz adamlardan birinde anahtar olacak. Kontrol panelindeki bütün düğmelere basın. Ve sol taraftaki mavi işaretçiği inceleyin. Mavi kodu aldık.

  Bu odadaki diğer kapıdan çıkın. Yandaki düğmeye basarak kalkanı çekebilirsiniz. Merdivenlerden yukarı çıkın ve bütün kötü adamları öldürün (artık her gelen adamı size haber vermeyeceğim çünkü bir FPS oyunuyorsunuz her dakika karşınıza adam çıkması mümkün). Üçe ayrılan bir yol görene kadar sola doğru ilerleyin. Bu yollardan soldakine gidin. Size ateş eden silahlardan ister kaçın ister yokedin. Officer'ı öldürüp anahtarını alın (Oyunda bu tip adamlarda genelde anahtar bulunur. Bu anahtarlar supply key ve security key olarak ikiye ayrılır. Supply key parlak kutuları açarken, security key de önemli kapıları açmaya yarar).

  İlerleyip yan taraftaki küçük merdivenden inin. İçerdeki herkesi öldürün. Mavi panele doğu ilerleyin ve mavi butona basarak Jan'dan yardım isteyin. Jan yolda Stormtrooper tarafından saldırıya uğrayacak. Gidip onu kurtarın ve şu anda durduğunuz yere getirin ben bekliyorum :).

  Jan yeni bir kapı açacak. Yeni açılan kapıdan gidin. İçerekilere her zaman yaptığınızı yapın ve yeşil code'u alın. Tekrar üçe ayrılan büyük odaya gelin. Bu sefer diğer yolu seçin. İlerleyin ve merdivenlerden yukarı çıkın. Soldaki asansöre binin. Buradaki düğmeye basın. Balkona çıkıp sondaki düğmeye basın. Yine üçe ayrılan yere dönün (Main Array diyeceğim bundan sonra).

  "tab" tuşuna basın ve gördüğünüz şekillerin aynısını panellerde yapın. Eveeet kaldı kırmızı kod. Az önce saptığımız yola sapın, fakat bu sefer merdivenlerden çıkmayın. Düz gidin ve sağa dönün. Parlayan butona 4 kez basın. Sağa doğru giden yolu takip edin. Bir kaç saniye bekleyin ve patlamayı seyredin (Ve burada biraz kahkaha atın nedenini birazdan söyleyceğim). Aşağıya giden bir merdiven sizi bir odaya çıkarana kadar ilerleyin.

  Burada birkaç probe droid var dikkatli olun. Soldaki küçük asansöre binin ve kapıdan geçin. İlerleyin. Bir patlama da sizin başınıza gelecek (Az once kahkaha atıyordunuz di mi? "Gülme komşuna gelir başına"). Tekrar droid'lerin olduğu yere dönün. Cam duvarın arkasındaki asansörle yukarı çıkın. Burada uyduyu geçin, düz ilerleyin ve yolun sonunda aşağıya atlayın. Kapıdan girin, içerdekileri öldürün, sonra da diğer kapıdan girin ve ordakileri de biraz sevin. Ve kırmızı kodu alın.

  Şimdi nereye gideceğinizi biliyorsunuzdur herhalde (main array). Son kodu da girin ve panelin boş tarafındaki üç tuşa basın. Ve yeni açılan yola ve bölüme doğru ilerleyin. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Rehber

  Reklam  Kejim Base


  Kejim Base:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Imperial Officer

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Yok

  Officer'ı öldürün anahtarını alın. Ve anahtarı düğmecikte (İşte o şeycik her neyse) kullanın. Ve soldaki kapıdan gidin. İlerleyin sol tarafta bir düğmecik olacak basın, cama ateş edin ve ilerleyin. Officer'ın anahtarını alın ve ordaki düğmeciğe :) basarak kalkanı kaldırın. Sonra yan yana duran iki düğmeye sırayla basın. Buz bölümünde bir hareketilik göreceksiniz. Şimdi oradaki camlardan birini kırın. Şimdi buz bölümüne kırdığınız camdan girin. Ve az önce hareket eden şeyin üzerinden zıplayarak yukarı çıkın (Ne olduğunu biliyorsanız söyleyin).

  Bu yeni yerde iki askerin size ateş ettiği pencerenin önüne gelin kutuya ateş ederek patlatın ve böylece yeni bir köprü açılmış olacak. O köprüden gidin ve içerdeki düğmeye basın, bir köprü daha oluşacak. Yeni açılan köprüden geçtip ilerlediğinizde yeni bir odaya ulaşacaksınız.

  Sağ uzak köşede küçük bir kontrol yeri var ve doğal olarak bir de düğmecik var (ne duruyorsunuz basın hadi). Size en yakın olan kapıdan girin, sola dönün officer'ı öldürüp anahtarını alın ve bu anahtarı önünüzdeki kapıda kullanın. Duvardaki iki düğmeye basın ve geldiğiniz kapıdan geri dönün, düz ilerlyip "detention area"ya gelin. Buradaki asansörü bulun. Yakınlarınızda az önce geldiğiniz kapıya benzeyen bir kapı daha var. Yine iki düğmeye basın size ateş eden silahları durdurun. Geri dönün ve sağ tarafa gidin. Control panelinin sonunda düğmeciğe basarak hücrelere giden gücü kesebilirsiniz. Hücrelerden birine zıplayın ve buradan çıkın. İlerleyin fakat bu sefer diğer kapıyı kullanın. Sol tarafta patlatılabilecek bir kutu var patlatın ve tünelden ilerleyin. Yapmanız gereken ilerlemek ilerlemek ve gene ilerlemek...

  Buradaki düşmanları öldürdüğünüzde biraz bekleyin. Kapalı olan bir kapı diğer düşman tarafında açılacak, dalın içeri ve dağıtın ahaliyi. Buralarda pembemsi bir kapı olacak, girin ve buranın en sonuna gidip düğmeye basın. Açılan kapıdan girin kontrol panelindeki düğmeye basın lazerler aktif hale geçecek. Eğilin, hoplayın zıplayın ve yan tarafta lazerlerin patlattığı yerden geçin. Merdivenlerden aşağıya inin. Düz ilerleyin kapıdan girin ve ölü adamdan anahtarı alıp merdivenin yanındaki kapalı paneli açmak için kullanın. Şimdi bir robotu kontrol ediyoruz. Robotu az önce gittiğimiz odadan içeri sokun (Yalnız robotların özel giriş yerleri oda normal kapının hehen yanında çok küçük bir tuş var basarsanız açılır). Burdaki küçük tünelden geçin, yeni odanın sol uzak köşesinde robotun basabileceği küçük bir düğme var. Düğmeye bastığınızda odadaki gaz yok olacak. Tekrar esas adamımıza dönün (Space tuşu). Anahtarı aldığımız odaya geri dönün ve buradaki tek kapıdan geçin ilerleyin ve bölümü bitirin. (oh bee!!) 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Artus Mine


  Artus Mine:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtroopers
  * Imperial Officers
  * Crab

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Yok

  Kendinizi bir madende bulacaksınız. İlerleyin aşağıya doğru kayın, sağa doğru gidin ve yeni silahınıza merhaba deyin. Işıkların olduğu binaya girin (tabi ki ışıklara yakalanmadan) ve oradaki düğmeye basın. Boruları kullanarak yukarı kadar çıkın (Bazıları kırılacak dikkat edin). Sizi çok güzel bir şekilde karşılayacaklar. Buradaki asansörden yukarı çıkın ve Officer'ı öldürüp anahtarını alın. Anahtarı aşağıdaki kapıda kullanın. Şimdiki odada bir officer'da security key var çıkarken almayı unutmayın. İlerleyin, geniş bir alana geleceksiniz. Herkesi öldürün. Eğer supply key'iniz varsa parlayan kutuyu açıp biraz kalkan alabilirsiniz. Sol daki kapıdan girin ve asansörden yukarı çıkın.

  Yukarı çıktıktan sonra sola gidin kanyon bölgesini geçin ve sağa dönün. Checkpoint'e varacaksınız.. İçerdeki herkesi öldürün ve soldaki kapıdan dışarı çıkın. İki tane demir çıkıntı göreceksiniz üstlerine çıkın ve bekleyin. Siyah yuvarlak geçit gibi bişey geldiğinde üstüne atlayın ve içeri doğru ilerleyin. Şimdi ilk olarak yandaki kapsülleri patlatın sonra ortadaki en büyük kapsülü patlatın. 1-2dk diğer arabanın gelmesini bekleyin ve büyük kapsülü asansör olarak kullanarak yukarı çıkın. Yan taraftan demirin üstüne çıkın ve arabaya atlayın. Araba yoldayken sol tarafınızda boş bir alan göreceksiniz, atlayın hadi. Burası biraz karışık, kısaca jeneratöre benzeyen şeyi bulana kadar ilerleyin. Bulduğunuzda üzerindeki kırmızı tuşa basın aaaaaaaaa! Jeneratör değilmiş :). Neyse, ilerleyin. İkinci delikteki kafesi kırın ve arabacığın üstüne atlayın. Araba bu odadan çıkmadan müsait bir yerde inin. Asansörden inin bu odanın sonundaki kapıya gidin. Büyük şeycik düştüğünde onun üzerine atlayın ve onu asansör olarak kullanın. Büyük bir alana gelene kadar ilerleyin. Geldiğinizde herkezi temizleyin ve büyük şeyin yanındaki tuşa basın. BOOOMM! :).

  Şimdi yapmanız gereken checkpoint gelmeden önce bindiğimiz asansörden yukarı çıkmak ve sağa giderek oradaki herkezi temizlemek. Sonra bu odadaki diğer kapıdan çıkıp arabaya binin düğmeye basın bölümü bitirin. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Artus Detention ve Artus Topside


  Artus Detention:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Imperial Officer

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Yok

  Arabadan inin (Bu şeyin Türkçe'sini bilen varsa söylesin). Biraz ilerlediğinizde bir patlama meydana gelecek ve yukarı çıkabileceksiniz. Yukarı çıkıp sağ köşedeki düğmeye basın ve aşağıdaki kapıyı açın (Doğal olarak kapıdan girin). Koridorun sonuna kadar ilerleyin ve stroomtroper'lar size kapıyı açana kadar bekleyin. Bu yolu takip edin ve bir diğer düğmeyi bulup basın. Açılan kapıdan içeri girin. Büyük bir hapishane benzeri yere gelene kadar ilerleyin. Burada düşmanları öldürdükten sonra bulduğunuz ilk kapıdan geçip yukarı çıkın. En yukarı ulaşana kadar bunu devam ettirin.

  Sadece Officer'ların olduğu odaya geldiğinizde odadaki iki düğmeyi bulup basın (Bir tanesi ordadaki alanda bir hava akımı başlatacak, diğeri de hücrelerin kapısını açacak). Geldiğiniz merdivenden inin ve sağdaki kapıya girin. Cesetleri takip edin ve adamla konuşun.

  Adamı takip edin ve hangara ulaşın. Burada biraz temizlik yapmanız gerekecek. Bir asansör bulun ve yukarı çıkın. İlerleyin kapıdan girin. Küçük bir köprüye gelene kadar ilerleyin. Köprüye geldiğinizde sağa dönün, kapağı indirin, oraya zıplayın ve ilerleyin. Burada kendinizi boşluğa bırakın, aşağıdaki fan sayesinde kılınıza bile zarar gelmeden inebileceksiniz. Fan bölgesinde çıkın boş gördüğünüz bir yer bulana kadar fanın çevresinde dönün. Gidebilecek bir yer bulduğunuzda içine girin. Tekrar yeşilimsi bir yere geldik. Yolun sonunu bulana kadar ilerleyin (Sadece yukarı doğru sapan yollardan ilerleyin). Yolu bulduğunuzda içeri girin ve temizlik yapın.

  Sola gidin sonra gene soldaki kapıdan girin (Bir düğme bulana kadar soldaki kapılara girin). Düğmeye basınca kapı açılacak ama o kapıdan gitmeyin (Tekrar hangara dönersiniz). Onun yerine temizlik yaptığımız yerin çıkış kapısının önüne gelin ve bu sefer diğer kapıdan girin. Soldaki kapıdan girin. Üs komutanını yakaladık. Komutanla beraber bu odanın sonundaki kapıdan girin. Merdivenlerden çıkın. Komutan sizin için kapıyı açacak. İçeri girdiğinde size ateş açmaya başlayacak gönül rahatlığıyla öldürebilirsiniz (daha önce öldürmeyin sakın). İlerleyin. Bazı giysilerin olduğu odaya geleceksiniz. Kapakları kırın içlerine atlayın. Sağdaki boşluğa gidin, ilerleyin ve bölümü bitirin.


  Artus Topside:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Imperial Officer
  * AT-ST

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Yok

  Hemen soldaki kapıya gidin içerdekilerini öldürün. Oradaki asansör düğmesine basın ve asansör yukarı çıkmadan ona binin. Hemen burdaki odaya, girin içerdekini öldürün ve bu odanın yanındaki silaha oturun. İlk olarak aşağıdaki AT-ST yi patlatın (Robotu). Çok geçmeden bir AT-ST daha gelecek onu da patlatın ve kalan trooperları da temizleyin (Burada bütün esirlerin ölmemesi gerekiyor ama dikkat).

  Asansörü kullanarak tekrar aşağıya inin ve yolun sonuna kadar ilerleyin. Bir AT-ST daha gelecek onu hızlı bir şekilde geçip sağdaki kapıda geçin asansöre binip yukarı çıkın. İlerleyin. Az önce gördüğümüz AT-ST'yi buradaki silaha oturarak halledin. Hava savunma silahlarını yok edebilmemiz için kalkanlarını kapatmamız gerekiyor. Silahtan inin. Bütün savunma silahlarını geçerek kapıdan girin. Buralarda gidilebilecek tek bir yol var zaten o yüzden ilerleyin. Asansöre binin ve aşağıya inin. Asansörün yukarıya çıkmasını bekleyin ve açtığı yerden düşün. Kapıdan girin ve officer'dan anahtarı alın. Bu anahtarı kapıda kullanın ve duvardaki düğmeye basıp hava savunma silahlarının kalkanlarını kapatın. Dışarı çıkın bir silaha oturarak kalkanları gitmiş bütün silahları patlatın. Çalışmayan AT-ST'lerin olduğu yere dönün. Orada bir kapı bulacaksınız. Kapıdan girip ilerleyin.

  Jan bir Sith (Dark Jedi) tarafından kaçırılacak (ve öldürülecek). Bu Sith ile savaşmanız gerekiyor. Onun sizi pataklamasına izin verin (Merak etmeyin biz de onu pataklayacağız sonra). Bölüm bitecek.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Yavin Temple ve Yavin Trial


  Yavin Temple

  Evet, ışın kılıcımızı almaya geldik :). Asansörleri bulun ve en yukarı çıkın. Luke ile konuşun. Aşağıya inin yeni açılan kapıdan geçin. Baya bir ilerleyip bir delik bulun. Deliğe girin. Bölüm bitecek.


  Yavin Trial

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  Yok

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Push(1), Pull(1), Speed(1), Jump(1)

  İlk olarak Force larımızı alacağız.

  Force Push:
  Sola gidin, kapıdan geçin ve ilk force'unuzu alın. Diğer kapıdan girin. Burada bir bilmece var. Duvardaki resimleri force push ile açın (F1,ve F tuşu). Şimdi duvardaki bütün resimleri açtıktan sonra yerdekilere bakın. Sanırım şöyle bir örnek verirsem kolayca çözersiniz. Örneğin ilk duvarda panda resmi var diyelim. O panda resminin hizasındaki yerdeki tabakadada bir panda resmi olacak. Bu yerdeki tabakayı panda resmi ortaya gelecek şekilde ayarlamanız lazım. (Tabii oyunda panda resmi filan yok, örnek olsun dedim :)).

  Force Pull:
  Force Push'u bitirdiğinizde biraz ilerlerseniz Force pull bulacaksınız. Burada yapmanız gereken sadece basamakları pull ile ortaya çıkarıp ilerlemek, pek zor birşey yok.

  Force Speed:
  Speed'i alın. Burada yapmanız gereken düğmenin üzerinde durduğunuzda speed yapıp bütün kapıları geçmek.

  Force Jump:
  Yandaki taşlara zıplayıp üst tarafa çıkın ve kapıdan geçin.

  Sola gidin kapıdan geçin sonra diğer kapıdan geçin. İşte bir bulmacaa!!. Tepelerde Pull kullanın daha sonra barların yukarı çıkmasını bekleyin. Speed yapıp geçin. İlerleyin. Duvarı push kullanarak kırın ve yeni bir bulmaca. Sembollerde push kullanın ve yukarı çıkın. En yukarı çıkana kadar bunu devam ettirin.

  Sola gidin düğmeye basın, Speed yapın ve platforma zıplayın. Ve öbür tarafa zıplayın.Şimdi ortada bir kafesin ve içerisinde sizin ışın kılıcınızın olduğu yere kadar gelin.Kafesi aşağıya indirmek için yan taraftaki yuvarlak şeylere push yapı. Soldaki asansör gibi yere zıplayın. Kafes yavaş yavaş kalkmaya sizde inmeye başlaycaksınız. En aşağıya indiğinizde speed yapın ve dışarı çıktığınız an pull yaparak ışın kılıcınızı alın.(Ve işte asıl zevk şimdi başlıyor).

  Işın kılıcınızı fırlatarak asılı duran taşları düşürün (sağ fare tuşuyla). İlerleyin. Kilide ışın kılıcınızla vurun ve ilerleyin. Bölüm bitti...

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  NS Streets ve NS Hideout


  NS Streets

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Rodian
  * Gran
  * Weequay

  Gelişen/Kazanılan Force
  Yok

  İlerleyin ve sol taraftaki bara girin. Barmenle konuşun (ve bundan sonra grameri kötü olan hiç bir barmene inanmayın:)). Bütün barı ışın kılıcınızdan geçirin. Bu bardaki diğer odaya girin ve yukarı çıkın. İçinde düğme olan bir odaya (şöyle salon gibi koltuklu bir oda) ulaştığınızda düğmeye basın ve bar panellerini kaldırın. Aşağıya inin. Panellerini kaldırdığımız yerde bir düğme daha olacak basıverin. (Yakaladık barmeni). Dışarı çıkıp biraz temizlik yapın sonra gene bara girin. Yukarı kattaki kapıdan geçip ilerleyin. Asansöre binin (Burada duvar patlayacak dikkatli olun).

  Patlayan yere girin ve karşıdaki binaya atlayın. Buradaki düşmanları öldürün, içeri girin ve asansörle aşağıya inin. İlerleyin, küçük köprü patlayacak. Karşıya zıplayın. Burada çıkıntıları kullanarak binaya girin. Eğer yapamıyorsanız tekrar yukarı çıkın ve yukarda binanın çatısına atlayın yalnız biraz enerjiniz gidecek (ilk oynayışımda böyle yapmıştım :)).

  İçerdeki tuşa basıp köprüyü açın. Köprüden geçip oradaki kutuda push kullanın. Asansör gelecek. Asansöre binin ve tekrar kutuya push yapın (Asansörün üstündeyken). Yukarıdaki düğmeye basın. Arkanızda bir yol açılacak. Bu yoldan ilerleyin. Aşağıdaki odaya inin. Buradaki camlardan birini kırarak yan binaya atlayın. Şeyin üstündeki (şeyyyy UÇAN ARABA!!) adamları öldürün, üstüne atlayarak karşı binaya geçin ve çoğu cam olan koridora gelene kadar ilerleyin. Koridordan geçin. Yalnız buranın sol tarafı patlayacak dikkat edin.

  Soldaki varile ışın kılıcınızı gönderip patlatın. İçeri girin, kıvılcım saçan boruyu ışın kılıcınızla kesin. Dışarı çıkın suya atlayın. Kapının altında pull kullanarak köprüyü ortaya çıkarın. Bu köprü yardımıyla üste çıkın. Oradaki düğmeye basın. Aşağıdaki kola atlayın. İkinci kolu pull kullanarak kendinize çekin ve üstüne atlayın. Buradanda çöp arabasına atlayın. Yolda giderken sağınızdaki düğmelerde push kullanın. Bölüm bitti.


  NS Hideout

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Rodian
  * Gran
  * Weequay

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Jump(2)

  Çöp arabasından düşün. Soldaki parmaklıkları kırarak o alana atlayın. Kapıdan girin, büyük bir odaya geleceksiniz. Diğer tarafı büyük bir camla kaplı odaya gelin. Odanın sonundaki kutuyu çekin içeri girin. İlerlediğinizde çöp arabası göreceksiniz. Şimdilik ittiremiyoruz (Burayı unutmayın). Büyük odaya geri dönün. Altında çöp arabası olmayan çöp arıtma makinesine girin (ne diyeyim artık). Ezilmeden burayı atlatın. İlerleyin, pull kullanın. Yine ilerleyin ve yine pull kullanın. Sağ tarafa gidin. İlerleyin (sağda bir oda göreceksiniz) ve hücreye ateş ederek girin. Kutuyu patlatın, aşağıya inin. Kapıdaki kilide ışın kılıcınızın nasıl ahenkle dans ettiğini gösterin.

  Lando'nun yanına gelene kadar ilerleyin. Hücreyi kırdığınız yere gelin, düz gidin. Az önceki büyük odanın tepesindeyiz. Yolun sonundaki odaya girin. Kyle otomatik olarak şifreyi söyleyecek (bunu Lando'dan öğrenmeniz gerekiyordu). Parmaklıklara kılıcınızı gösterin nedense birden patlayıverecekler:). İlerleyin, adamı öldürün düğmeye basın. İşte o ünlü Reelo Baruk. Gönderdiği herkezi sepetleyin ve Reelo'nun odasına çıkın. Oradaki düğmeye basarak Lando'yu serbest bırakın. Masadaki diğer düğmeye basın, açılan yerden girin ve Lando ile beraber bölümü bitirin.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  NS Starport


  NS Starport

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Rodian
  * Gran
  * Weequay

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Speed(2)

  Lando'nun gemisini göreceğiniz yere gelene kadar onu takip edin. (Lady Luck: Ne güzel bir isim). Bölüme ilk girdiğiniz odaya dönün ortadaki kapıdan girin. Altları kırmızımsı bir odadayız. Karşıdaki odaya girin. Burası biraz karanlık. Yolunuzu bulmak için gece görüşü gözlüklerinizi takın. Dışarı çıktığınızda ilerleyin (bayaa bi ilerleyin). Size ateş açan lazerleri patlatın ve onların bulundukları yere atlayın.

  Sola gidin düğmeye basın. Bölüme ilk girdiğiniz odaya dönün ve bu sefer diğer kapıdan geçerek sağa doğru ilerleyin. Hangara varcaksınız. Burada Lando'yu gemiye kadar korumanız gerekli. Ölürse oyun biter (Duyduğum bazı haberlere göre burda Lando bazen gemiye girmeyip dışarda kalabiliyor. Böyle bir durumla karşılaştıysanız Lando'yu uyarıcı bir hareket yapmanız gerekli. Tavsiye olarak force push yapın). Lando ile beraber gemiye girin. Gelen bir kaç düşmanı temizleyin. Şimdi yukardaki kapakları açmamız ve gemiye yakıt pompalamamız gerekiyor. Odanın sağ ve sol taraflarındaki kutuları patlatarak. Kapakları açabileceğiniz panellere ulaşabilirsiniz.

  Hangara gelirken bir yakıt deposu dikkatinizi mutlaka çekmiştir (Çekmemişse bile oraları dolaşın, üzerinde bir tarafı kırmızımsı bir tarafı mavimsi birşey olacak). Şimdi bu yakıt deposuna gidin. Kırmızı kodu küçük gri dur işareti, mavi kodu ise sarı x işareti olarak girin ve gemiye geri dönün.

  En sonunda Reeloo görünecek ve siz geminin savunma silahlarını kontrol edeceksiniz. İlk olarak Reelo'yu öldürün, sonra yandaki çerezleri kıtırdatın. (Biraz fazla kolay gelmedi mi?)

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  Bespin Undercity ve Bespin Streets


  Bespin Undercity:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Rodian
  * Gran
  * Weequay

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Push(2), Pull(2),Heal(1), Mind trick(1)

  İstediğiniz bir hücreyi kırın ve kenara çekilin. Platform gelince üzerine binin ve yukarıya çıkın. Kapıdan girin, içerdekileri temizleyin. İki asansörle de yukarı çıkıp temizlik yapın. Biraz dolaştığınızda panelin önünde duran bir adam göreceksiniz. Mind trick kullanarak kapıyı açtırtın ve kapıdan geçin. Kapı kilidini kılıçla kırın ve ilerleyin. Bu yeni yerde yan taraflara sakın basmayın. Yukardan asansör gibi şeycik aşağıya geldiğinde yürüyebilmeniz için bir platform oluşacak. Platformdan speed ile karşıya geçip çabucak asansöre binebilirsiniz. Böyle yapa yapa en yukarıya çıkın. Kapıdan girin asansöre binin. Asansörü yukarı gönderin ve altından geçin.

  Burada yapmanız gereken hava akımına kendinizi bırakıp yukarı kadar çıkmak. Yukarda sizi bir Dark Jedi bekliyor. Bu, oyunda yapacağınız ilk saber duel. Kapıdan girin. Bir Sith daha (Dark Jedi)...

  İlerleyin, robotun yanına geldiğinizde onunla beraber asansöre binin ve bölümü bitirin.


  Bespin Streets:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Rodian
  * Gran
  * Weequay
  * Trandoshan
  * Reborn

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Grip(1)

  İlerleyin, yan tarafa çıkın, adamı öldürün ve düğmeye basın. Kapıdan girin. Burada robotumuzu korumamız gerekiyor. Tavsiye; girdiğiniz anda speed yaparak mayınları patlatın. Daha sonra tekrar speed ile size ateş eden adamları öldürün. İlerleyin, size bir kapı daha açacak. Buradaki adamları öldürün. Robotumuz son kapıyı da açıp görevini bitirecek. Sağ taraftaki odaya girin. Buradaki kapıyı ışınkılıcnızla açın. Dümdüz ilerleyin ve Sith'i öldürün. Kapıdan geçin ve askerle konuşun. İlerleyin. Sonunda dışarı çıktık. Buradan sola doğru adamları temizleye temizleye ilerleyin. Yolun sonuna geldiğinizde tek başınıza kalacaksınız. Üste çıkın, soldaki platformun sonuna kada gidin.

  Bu odada sol taraftaki kilidi ışın kılıcıyla kırın. İki asker size katılacak. Diğer tarafta asansörü bulana kadar ilerleyin ve aşağıya inin. Karşı köşedeki ve onun karşısındaki platforma çıkın ve kapıdan girin. Düğmeye basın ve aşağı inin.

  İki tane Sith gelecek kolay gelsin. Asansörle yukarı çıkın. İlerleyin ve havuza atlayın. Kapıdan girin. Öbür kapıdanda girip asansörü kullanın. Soldaki kapıdan girin, Askerden security key'i alın ve geldiğiniz yerdeki kilitli kapıyı açarak bölümü bitirin.

 9. 9
  InKusTe
  Usta Üye
  Bespin Platform ve Cairn Bay


  Bespin Platform:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Officer
  * Reborn

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Lightning(1)

  Kapıdan girin ve sola doğru ilerleyin. Kapıdan girin. Silahçıkları patlattığınızda sağdaki kapıdan girin. Yukarıda sol taraftaki kapıdan girin ve adamı öldrüp anahtarı alın.

  Ana odaya dönün, bu sefer asansörle yukarı çıkın. Bir kapı görene kadar ilerleyin. İçerdeki herkesi öldürün ve düğmeye basın. Dışarı çıkıp biraz temizlik yapın. Asansörle aşağıya inin. Silahçıkları patlatığınız yerde soldaki kapıdan geçin. İşte karşınızda Tavion...

  Tavsiye olarak; ofansif force'larınızı kullanmayın (Grip, lightning). Çünkü bunları size geri sektirebiliyor. Size Grip yaparsa push yaparak bundan kurtulabilirsiniz. Speed yaparak kolayca yenebilirsiniz.


  Cairn Bay:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Officer
  * Reborn

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Kılıç Fırlatma(2), Fast Stance

  Temizlik yapın ve sola gidin. Buradan soldaki kapıya gidin. Buradan sağa gidin ve işte Luke. Onunla 4 tane Dark Jedi'a karşı koyacaksınız (Ben burada Luke'un dövüşmesine hayran kaldım kesin izleyin). Luke sizden ayrıldığında diğer kapıdan devam edin. Askerleri öldürün ve anahtarlarını alın. Ortadaki panedeki düğmeye basın. Ve daha sonra diğer düğmelere basın. Şimdi Luke ile karşılaşmadan önce girdiğiniz kapıya dönün ve bu sefer diğer taraftan ilerleyin. Burada baya büyük bir temizleme harekatı yapacaksınız kolay gelsin.

  Temizlik bittiğinde istediğiniz bir asansörden yukarı çıkın. İçerdeki adamları öldürün (Birinde adam var). Şimdi iki tane panel var. Panellerin mantığını şöyle açıklayabilirim. Soldaki panelde her tuşa bastığınızda sol, sağ ve ortada ışıklar yanacak. Bu ışıktan herhangi biri yanıkken sağdaki panele basarsanız ilgili kapı açılır. Örneğin sağdaki büyük kapıyı açmak için soldaki panelde sağa doğru olan ışığı yanık bırakıp sağdaki panele basmznız gerekli. Şimdi sağdaki kapıyı açın ve hemen bu kapıya doğru ilerleyin (Çünkü bir süre sonra kapanıyor). Geminin üzerinden üstteki alana atlayın ve hücreyi kırarak içeri geçin.

  İlerleyin ve ilk yoldan sağa gidin. Kalkanı duvardaki düğmeye basarak kapatın. En alta inene kadar bunu devam ettirin.

  İçeriyi temizleyin. Buradaki iki odaya da girerek düğmelere basın. Soldakinde bir sonraki odadaki silahları kapatan bir tuş var sakın kaçırmayın (Küçücük bişey). Asansör odasına girin. Burada açık olan tek asansöre çıkın. Arkanızı dönün ve zıplayın. Bir hücre görmüş olmalısınız. Hücreyi kırın ve ilerleyin. Asansöre atlayın. Bu asansörden de diğerine. Diğer asansörden bir başka asansöre ve son asansöre atlayarak bölümü bitirin.

 10. 10
  InKusTe
  Usta Üye
  Cairn Assembly ve Cairn Reactor


  Cairn Assembly:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Officer
  * Reborn

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Grip(2), Mind Trick(2)

  Temizlik yapın ve camda gördüğünüz adama mind trick kullanın. Sizin için kapıyı açacak. Kapıdan girin ve sağdaki asansörü kullanın. Yukarıya çıkın ve oradaki düğmeye basın. Diğer asansörden aşağıya inin. Kutulardan birinin üzerinden ortadaki platforma zıplayın. Sonra bir yukarı zıplayın. Amacımız karşıdaki hücreyi kırıp içerdeki jeneratörü imha etmek. Uygun bir yerden buraya zıplayın. Buradaki dört tane jeneratöre kılıcınızı fırlatın ve hasarsız hepsini yok edin.

  Büyük kapıdan çıkın. Sağ üstteki kapıdan girin. İlerleyin ve soldan aşağıya inin. Checkpoint'e geleceksiniz. Burada sakın aşağıya atlamayın cısss:). Kutuların üzerinden ilerleyerek ortadaki yere gelin. Buradan asansörle yukarı çıkın. Karşıya atlayın ve odadaki iki düğmeyede basın. Elektrikler gitti. Şimdi önce "cıss" olan şimdi olmayan yere gelin ve büyük kapıdan ilerleyin. Sağ üstteki kapıdan girin. İki tane Dark Jedi öldürdükten sonra soldan devam edin. İki tane robot çıkacak. İlerleyin üst sağdaki kapıdan girin. İlerleyin ve sola gidin. Camın önündeki düğmeye basın ve geri dönün. Büyük bir odaya geldiniz. Dark Jedi'ı öldürün ve karşınıza bir AT-ST çıkacak. Ben bunu kapının yanındaki duvara sıkıştırıp öldürmüştüm.

  Soldaki yerden girin. Biraz temizlik yapın ister sağdan ister soldan aşağı atlayın ve buradan da boşluğa atlayarak bölümü bitirin.


  Cairn Reactor:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Officer
  * Reborn

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Speed(3), Heal(2)

  Burada gelen ışınlara değmeyin. Speed ile kolayca geçebilirsiniz bu ışınları. Önünüzdeki iki ışını anlattığım yolla geçin. Büyük ışını da geçin ve sola sapın. Oradaki ışını da geçerek sağa sapın. Pembe kristallere ateş edin. Ortadaki duvarda delik açılacak. Buradaki ışını geçerek sağa sapın. İlerleyin. Sağda bir tuş var ona basarak bu ışın derdinden kurtulun. Sağdan ilerleyin. Tavanda bir delik göreceksiniz. Atlayıverin. Yukarı geldiğinizde tekrar yukarı doğru ilerlemeye başlayın.

  Temizlik yapın ve ilerleyin. Aşağıya atlayın. İkinci seviyedeki borulardan, sağdan devam edin. İkinci bölümde karşıya geçin ve ilerleyin. İlerleyin, sağa üstteki geçitten devam edin. Sonra yine aynısını yapın.

  Sol taraftan yukarı çıkın. Checkpoint!. Burada sadece robotu görene kadar ilerleyin. Şimdi sağdaki halkaları kullanarak karşıya geçin. Asansörü kullanın ve ilerleyin. O büyük şeyin içine girin ve yukarı çıkın. Buradaki düğmeye basın ve aşağıya inin (iki kat). Temizlik yapın (anahtarı almayı unutmayın). Yukarı çıkın, anahtarı kullanın ve bölümü bitirin.

 11. 11
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Star Wars Jedi Knight II: Jedi Outcast Rehber

  Reklam  Cairn Dock


  Cairn Dock:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Officer
  * Reborn

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Pull(3), Push(3)

  Sola gidin ve biraz canınızı ve kalkanınızı arttırın. Sağdan ilerleyin. İşte yeni Jedi'larımız. İşlerini bitirdiğinizde açılan kapıdan girin. İçerdeki adamdan Security key alın ve kilitli kapıya geri dönüp onu açın (Hani en başta karşıdaki yer). Mavi panelleri görünceye kadar ilerleyin ve düğmeye basın. Şimdi bütün oyunda yapmadığımız bir şeyi yapacağız. Gizli gizli hareket edeceğiz.

  Burada mind trick ve sniper tüfenizin en güçlü atışı çok işinize yarayacak (Sonuna kadar basılı tutup bırakma). Asansörle aşağıya inin, odadan çıkın ama kutunun arkasında kalın. Sola doğru ilerleyin ve askere mind trick yapın. Güney doğudaki platforma zıplayın. Geçide doğru ilerleyin. Burdaki adamlara mind trick yapın ve hemen sniper tüfeniğinizin güçlü atışıyla işlerini bitirin. Aşağıdakilere de mind trick yapın. Geçidin üzerine çıkın, ilerleyin ve aşağıya atlayın. Hücreyi kırın, yavaş yavaş ilerleyerek düğmeye basın. Çok acele bir şekilde buradan dışarı çıkın. Asansörle yukarı çıkın. Speed ile oradaki yeşil alanı geçin. Arkasını dönük olan üç Officer sizi görmeden ordan ayrılın.

  Şimdiki yerde alarm bozuk. Bu yüzden serbest bir şekilde savaşabiliriz. Buradaki herkezi temizleyin ve ilerleyin.

  Bu odada ise sağdaki borulardan karşıdakilerine görünmeden çıkın. İlerleyin, speed yaparak aşağıya, alarm konsolunun önüne atlayın. Geleni gideni kesin, biçin ve ilerleyin.

  Yeni odada ışığa atlayıp yukardaki geçitten geçin, odanın ışıklarını kapatın ve hızlı bir şekilde kapıya kadar eğilerek gidin (Aşağıya atlarken atlayabildiğiniz kadar ileriye atlayın).

  Şimdiki yerde hemen alarma doğru koşan siyahlı adamı halledin. Sonra da diğerlerine bakın. Kapıya gidin asansörle yukarı çıkın. İlerleyin ve bölümü bitirin.

 12. 12
  InKusTe
  Usta Üye
  Doom Comm ve Doom Detention


  Doom Comm:

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Officer
  * Reborn
  * Shadow Trooper

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Jump(3), Mind Trick(3), lightning(2), Saber Defence(3), Strong Stance

  Şimdi bu mekanın genelinde bir temizlik yapın. Asansörle aşağıya inin ve burada da temizlik yapın. Buradaki düğmeye basın ve gene temizlik yapın. Sağdaki ve soldaki odadan ihtiyaçlarınızı karşılayın ve ortadaki kapıdan devam edin. Soldaki kapıdan girin, yukardaki hücreyi kırarak üst bölüme sıçrayın. Buradaki düşmanlara kılıcınızı fırlatmanızı tavsiye ederim. Aşağıya atladığınızda ordaki Officer'ı öldürün ve R5 robotunun konrolünü elinize alın. Robotu önceki odadaki istediğiniz bir mavi delikten geçirip kapıyı açtırtın. İşiniz bittiğinde Kyle'a geri dönün ve açılan kapıdan geçin. Asansöre binin. Soldaki kapıdan girin, borularla çevirili platforma atlayın ve camı kırın. İlerleyin, asansöre binin ve düğmelere basın. İşiniz bittiğinde sağdaki odaya gidin. Sarı kapıdan girerek arabacığa binin.

  İçeri girin ve temizlik yapın. Ortadaki odada Officer'dan aldığınız anahtarı kullanın. İçeri girin ve yine temizlik yapın. Buradaki istediğiniz bir odaya girin ve düğmeye basın (Daha doğrusu basmaya çalışın) It's Offline :). Buradaki asansörden aşağıya inin. Bu yeni yerde basmanız gereken tuşları ve renklerini "tab" tuşuna basarak öğrenebilirsiniz. Bütün düğmelere bastığınızda tekrar yukarı çıkın ve az önce devre dışı olan düğmeyelere basarak Rouge Squadron ile konuşun. Mavi odanın arkasından bölümü bitirin.


  Doom Detention

  Genelde karşılaşacağınız düşmanlar:
  * Stormtrooper
  * Officer
  * Reborn
  * Shadow Trooper

  Gelişen/Kazanılan Force:
  Heal(3)

  İlerleyin ve soldaki büyük odaya girin. Buradaki odada temizlik yapın ve Officer'daki anahtarı alarak odanın ortasındaki kapıda kullanın.

  Patlattığınız silahın altındaki kapıdan girin. Solda hangar var. Temizlik yapın ve devam edin. Önce sol, sonra sağ yapın ve gördüğünüz panellere basın. Kapağı kapatın. Sol kapıda sadece sol paneli açın. Hangara geri dönün ve merkezdeki asansörden aşağıya inin. İlerleyin.

  6 tane silahın oldğu yerden temizlik yapın. Geldiğiniz yerdeki asansörden yukarı çıkın. Ve odadaki düğmeye basın. Yeni bir kapı açılacak. İlerleyin ve asansörle yukarı çıkın. Bir sonraki yer için yaptığınızı tekrarlayın ve kapağı kapatın. Karşıdaki kapıya girin ve ilerleyin. Kilitli kapının üstünde hücre var, kırın onu ve ilerleyip temizlik yapın. Buradaki kapıdan girin ve ilerleyin. Soldaki kapıdan geçin ve bir jedi dövüşü yapın. İlerleyin. Bir hangara geleceksiniz temizlik yapın ve ilerleyin. Officer'a Mind Trick yapın. İlerleyip Jan'ı kurtarın. Burada ekip çalışması yapmanız gerekiyor. Jan kapı düğmesini tutacak siz geçeceksiniz sonra siz tutup onu geçireceksiniz. Biraz ilerlediğinizde bölüm bitecek.

+ Yorum Gönder
1. Sayfa 12 Sonuncu8Sonuncu9
jedi outcast doom comm
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi