Syberia Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Syberia Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Syberia Rehber

  Reklam  Syberia Rehber

  Forum Alev
  Yanda duvardaki bord'dan Valadilene kasabası ve fabrika hakkında bilgilerin olduğu broşürü alın. Bavulu taşımaya kalktığımızda fazla ağır olduğunu düşünüyoruz. O kadar yoldan sonra halsiz kalmışız. Ardından sol tarafa ilerleyip, Momo adındaki çocukla konuşun.

  Resepsiyona geldiğimizde, masanın üzerinden anahtarı alıp, oradaki automoton'un üzerine yerleştirin. Ardından kırmızı düğmeye basın. Resepsiyonist ile konuşun. Tüm seçeneklerle konuşun. 6 numaları odanın bize ayrıldığını öğreniyoruz. Ardından yardım istiyoruz. Resepsiyonist bize fabrikanın satımından falan bahsediyor. Bizi satın alan kişi sanıyor. Ardından Anna'nın cenaze töreninden bahsediyor. Momo lafa karışıyor. Fabrika değil de Anna'nın evinin satıldığını ve Hans'ın ölmediğini, sadece uzaklara gittiğini söylüyor. Ardından kovuluyor ve dışarı kaçıyor. Kate de Anna'nın ölümüne doğal olarak şaşırıyor.

  Resepsiyon görevlisi ile odamıza çıkıyoruz. Adam bize fabrikanın satılması ile kasabanın tekrar hayat bulacağından bahsediyor. Yatağın yanından bize gelen faksı alıyoruz. Cep telefonumuzu kullanarak 12 458 902 numarayı arıyoruz. Bu bize gelen faksta üstte yazan numara. Send tuşuna basarsak arıyor :) Marson denen patron bozuntusuyla konuşuyoruz. Olanlardan bahsediyoruz, bize bir faks daha gönderiyor. Noterin adresi olacak bu faksta.

  Resepsiyonist ile konuşuyoruz. (mission) ve bize ikinci faksı veriyor. Ardından adamla tüm konuları konuşun. Diğer tarafa giderek, Momo'nun düşürdüğü iki çarkı alın. Masadakileri de alın. Toplam 4 tane olması gerek. Masadaki kazılı şekle iyice bakın. Lazım olacak.

  Dışarı çıktığımızda sağ tarafa gidin ve bankta oturan adamla konuşun. Ardından sol tarafa gidin. Pastane sahibiyle konuşun. Biraz dinlenmek istiyoruz ama adam bize açık olmadığını söylüyor. Sol tarafa ilerlediğimizde orada bir gazete görüyoruz ve hemen alıyoruz. Anna hakkındaki yazıyı okuyun.

  Noterin kapısına geldiğimizde bir robot görüyoruz. Aslında bunlara robot dendiğinde bize kızıyorlar ama otomoton da bana saçma geldiğinden ben robot demeye karar verdim. Neyse... Faks 2 kağıdını robotun eline yerleştirip göğsündeki kolu çekiyoruz. Ardından elindeki kolu indiriyoruz. İçeriden noter kağıdı inceliyor ve bize kapıyı açıyor.

  Koltuğa oturuyoruz. Noter ile konuşun. (mission) Bize Anna'dan bir mektup okuyor. Hans'ın yani onun kardeşinin hala hayatta olduğunu öğreniyoruz. Hans oralardan uzaklaşmak istediğinden, ailesi tarafından uydurulmuş bir ölüm hikayesi anlatılıyor. Sibirya'daymış kendileri (Syberia). Noter mektubu bize veriyor. Gerisini kendimiz okuyoruz artık. Adam bize Voralberg arşivlerini azıcık karıştırmamız gerektiğini söylüyor. Anahtarın masada olduğunu söylüyor. Yani dışarıdaki masada.

  Teleskopik anahtarı alıyoruz. Dış kapının yanında olacak. Dışarı çıkın ve sağ tarafa gidin. Ardından ileride demalı çalıp da oyunu bölecek telefonumuz çalıyor. Dan arıyor. Konuşuyoruz. Ardından kiliseye gidiyoruz.

  Kiliseye gitmek için sağdan en sona gitmemiz gerek. köprünün ardından tepeye tırmanın. Kapıdan girdiğimizde bu seferde patron arıyor ve konuşuyoruz. Ardından bir bakıyoruz ki kilise kapısı kilitli.
  Kilisenin arka tarafına gidin, sağdan. En arkadaki kapıya gelin. Arka taraftaki altar'ın arkasındaki cismi oynatın ve arkasından anahtarı alın. Yan taraftaki çekmecelere bakın. Kolu çektiğinizde sıkıştığını görüyorsunuz. Sağ üste anahtarı yerleştirin. Sırayla çekmeceleri açın ve içlerindeki renkli kartları alın. Ortadaki çekmeceyi açın. Arkasında bir bölme olduğunu farkedeceksiniz. Bizden kaçmaz ama. Hemen sağdaki kolu çevirin ve bölmeyi açın. Voralberg anahtarını alın ve mektubu da alın. 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Syberia Rehber

  Reklam  Dışarı çıkın ve diğer asansör gibi görünen kapıya gidin. Orası da kilitli ama yan tarafta bir düzenek var. Otelden aldığınız dişlileri masadaki şekil gibi dizin. Bu zor birşey değil, zaten yanlış yapmanız da imkansız. Kolu çektiğinizde kapı açılıyor ve aletin bir asansöz olduğunu anlıyoruz.

  Yukarı çıktığımızda, orada bir robotun daha olduğunu görüyoruz. Mor kartı onun sırtındaki bölmeye yerleştirdiğimizde çanlar çalmaya başlıyor. Böylelikle diğer taraftaki mezarlıktaki minik mozole üzerindeki adam şapkasını indiriyor. Şapkanın içinde bir anahtar deliği farkediyoruz. Bu arada tepedeki robotun sırtına başka renkli kartlar taktığımızda daha farklı çan melodileri duymamız olası.

  Dışarı çıkıyoruz ve bu sefer soldan mezarlığın oraya gidiyoruz. Orada mozolenin olduğu tarafa yöneliyoruz. Çekmecedeki gizli bölmeden aldığımız anahtarı şapkada kullanıyoruz ve kapı açılıyor. Umarım biz içinden geçerken kapanmaz :) İçeride Hans'ın mezarına giriyoruz. Açıyoruz ve içinden gazete parçasıyla ses silindirini alıyoruz. Ardından otelin hemen karşısındaki fabrikanın giriş kapısına gidiyoruz.

  Ana girişe geldiğimizde teleskopik anahtarı üstteki robota yerleştirin. Ardından alttaki robotu kurun. Ardından da kolu çekin. Kapı açıldı. İçeri girdiğimizde birçok yolun olduğunu görüyoruz. Aşağıdan gidersek, caddeye geri dönüyoruz. Sol alttan gidersek fabrikaya gidiyoruz. Sol üstten gidersek büyük metal tüp ve bir de kolun olduğu yere geliyoruz. Yukarı sağdan tren garına, aşağı sağdan da Voralberg malikanesine gidiyoruz.

  Malikaneye gidelim. Ön kapı kilitli. Arka tarafa gittiğimizde diğer kapının da kilitli olduğunu görüyoruz. Merdiveni görüp tırmanmak isteyenlere bir müjde, anahtar olmadan bunu da yapamıyoruz. Sağ taraftan gidiyoruz ve oradaki bahçıvan teyzeyle muhabbet ediyoruz. Ardından soldan devam ediyoruz. Karşımıza çıkan yerden, sağdaki girişe giriyoruz. Kurumuş çeşmenin içinden anahtarı alıyoruz. Bu anahtarı merdivende kullanıyoruz. Ardından çatı katına çıkıyoruz. Sol taraftaki masanın içinden mürekkep ve Anna'nın günlüğünü alıyoruz. Günlüğü okuyun, ama çok uzun söyliyim :)

  En sağ tarafa gittiğimizde karanlık olduğunu farkediyoruz. Üstteki lambaya tıklayın ve açın. Momo gelecek. Bizden Mamut resmi çizmemizi isteyecek. Köyün delisi olduğundan fazla üzerine gitmiyoruz. Bize kağıt kalem veriyor. Onunla konuşuyoruz (mission ve help). Eğer mamut resmi çizersek, bize bir sır verecekmiş. Biz de meraklanıyoruz ve mamut resmi çizmeye koyuluyoruz. Hemen en sağ tarafa lambanın olduğu yere gidin ve orada duvarda Hans tarafından çizilmiş mamut resminin bir kopyasını alın. Bunu yapmak için kağıt kalemi alıp onun üzerine tıklayın. Ardından bu şaheseri Momo'ya verin.

  Ardından bize onu takip etmemizi söyleyecek ve koşacak. Hemen onu takip edelim. caddeye çıkalım ve sağ tarafa doğru ilerleyelim. Pastaneyi falan geçin, noteri de geçin. Yolun sonunda bir bahçe kapısı var. Momo burayı açacak ve içeri girecek. Biz de girip ilerleyelim. Köprüyü geçip ilerlediğimizde Momo'nun kayanın üzerinde oturmuş bizi beklediğini görüyoruz. Onunla konuştuğumuzda oradaki mağarada bir mamut bebeğin olduğundan bahsediyor.

  Sol tarafa gittiğimizde suyun yolu tıkadığını görüyoruz. Sağ taraftan ilerliyoruz ve barajın yanındaki kolu itmeye çalışıyoruz. Ama olmuyor. Momo'dan yardım isteyin. Çok güçlü olduğunu söylüyor ama kolu kırıyor. Kırık parçayı alın. yoldan buraya gelirken yanından geçtiğimiz sandalın oraya gidin. Kürekleri almaya çalışın ama uzak olduğundan alamayacaksınız. Kırık kolu kullanarak kıyıya çekin ve almaya çalışın. Pis olduğundan hamfendi almayacak. Momo'dan yardım isteyin. Momo küreği alacak ve aleti döndürmeyi başaracak. Güç işte :) 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Karşı tarafa geçin ve mağaraya girin. Duvarda mamut resimleri göreceksiniz. Yerden oyuncak mamutu alın. Ardından kasabaya geri dönün. Telefon çalacak, iş arkadaşınız arayacak ve azıcık muhabbet edeceksiniz. Ardından fabrikanın girişindeki hazuvun oraya gidin. Sol yukarıdan ilerleyin. Kolu çekin. Tüp fabrikadan içeri girecek. Geri dönüp sol alttan gidin. fabrikaya girdiğinizde soldaki merdivenlerden tırmanın. Hemen soldaki kapıdan girin. Burası Anna'nın ofisi. Sağa gidin ve masaya bakın. Anna'nın mektubunu alın. Ardından iğneye geçirilmiş faturaları alın. Duvarın oradaki kitaplığa gidin. Sağdan ikinci kitabı çekin. Üzerinde bir erkek ve bir kadının olduğu garip bir müzik kutusu gelecek. Müzik durduğunda müzik silindiri cebimize girecek. valadilene ses silindirini alete yerleştirin. Hans'ın kaza geçirdiği zamanı görüyoruz. Müzik kutusunu alıyoruz ve aşağı iniyoruz tekrar.

  En sola doğru gidin. Kate'in annesi arayacak. Garip bir kadın. Yukarıdaki kapıdan girin ve Oscar adlı robotu görün. Asılı halde duruyor. Arka tarafa giderek kolu çekin ve onu aşağı indirin. Onunla konuşun. Size kendi data kartını verecek. Onun için özel bir model ayak yapmamız lazım. O yüzden onun ten rengini iyice ezberleyin ve dışarı çıkın. İleride dışarıdan kolu çektiğimizde içeri giren tüpü göreceğiz. Kate için ağır olduğundan, forklift robotun vanasını çeviriyoruz. O da tüpü alıp fabrikanın ortasındaki üretim bandının oraya yerleştiriyor.

  En sağa gidin ve kapıdan girin. Camın yanındaki makinanın üzerindeki zinciri çekin. Bir hamster gelip çarkı döndürüyor. Dışarıdaki değirmen dönmeye başlıyor. Böylece elektrik üretiliyor. Yandaki kolu çekerek elektriği fabrikaya yönlendirin. Ardından Anna'nın ofisinin olduğu yere gidin ama kapıdan girmeyip sola doğru ilerleyin. Oradaki makinenin ortasındaki yere Oscar'dan aldığınız kartı yerleştirin. 3 numaralı üretim şeridini çalıştırın. Çünkü sadece bu sağlam. Sol taraftan ten rengini seçin. Ardından sağ taraftaki kolu çekerek ayakları üretmeye başlayın. Doğru yaparsanız uzunca bir video ile yapım aşaması en baştan gösteriliyor. Yanlış ise kısa bir video ile sadece özet yapım aşaması gösteriliyor. Yanlış olursa başka renkler seçerek deneyin. Doğru olduğunda ayakları alıp Oscar'a verin. Oscar ayaklarını takıyor ve trenini aramaya gidiyor. Biz de dışarı çıkalım. Ardından yukarı sağ yoldan tren istasyonuna gidelim.

  Trene binin ve Oscar ile konuşun (mission). Bilet almamız gerektiğini söyleyecek. Bilet satıcısı açıkmış, hemen gidip bilet alalım. Trenden çıkıp sol tarafa giderek bilet satıcına gidelim. Orada da Oscar var, ne garip. Onunla konuştuğumuz zaman bize bilet verecek. Bir de noterde tastikletmemiz gereken bir belge de alacağız. Tekrar trene binin ve Oscar ile konuşun. Tüm konularda konuşun. Trenden çıkın ve istasyonun diğer tarafına gidin.Diğer tarafta bir adam yerleri süpürüyor. Bir de ileride üzerinde vana ve kol olan bir makine var. Tren istasyonundan çıkın.

  Fabrika kompleksinden çıkıp notere gidin. Ofisine girerken adamın dinlendiği aklımıza geliyor ve rahatsız etmiyoruz. Resepsiyon masasında onay kaşesini görüyoruz. Onaylatmamız gereken kağıdı oraya yerleştirin. Minik robotun şapkasını açıp içine mürekkep boşaltın. Ardından kırmızı düğmeye basın. Artık onayı almış olduk. Tekrar tren istasyonuna gidin ve Oscar ile konuşun. Onayladığımız kağıdı ona verin. Bileti yine kabul etmeyecek çünkü taşınması gereken bazı eşyalar eksikmiş. Trenin arka tarafına gidin. Ortadaki yere mekanik Hans ve Anna oyuncağını yerleştirin. Aşağıda kalan masaya mamut oyuncağını yerleştirin. Ses silindirlerini de arkadaki dolaba koyun. Artık tekrar gidip Oscar'a bileti verebiliriz. Ama yine almayacak. Çünkü o sadece treni kullanmaya programlanmış. Onu kurmaya değil. Bir de kurmamız gerekiyor o aleti. 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  Dışarıya sağ taraftan doğru çıkın. Aşağı doğru ilerleyin. Vanayı çevirin ve kolu çekin. Tekrar vanayı çevirerek treni kurun. Tekrar trene bindiğimizde Dan arayacak. Ardından Oscar'a bileti verin. Artık yola çıkıyoruz.

  Barrockstadt adında bir yere geldik. Tren durduğunda Oscar'a gidip durumu sorun ve trenin tekrar kurulması gerektiğini söylüyor bize. Trende kalması gerektiğini söylüyor. İş bize düşüyor tabi ki. Trenden sol taraftan doğru çıkın. Sol tarafa gidin, rampadan çıkın ve sola ilerleyin.

  Kıyıda duran istasyon şefi ile konuşun. Duvara yakın bir yerde treni kurmaya yarayan bir aletin olduğundan bahsediyor bize. Konuşmanın ardından yerde duran kancayı alın. Geri dönüp trenin diğer tarafına gidin. Sol tarafa gidin ve kilitli bir kapı ve bazı kutular görün. Geri dönüp sağdan gidin. Merdivene çıkmaya çalışın ama kuşlar yüzünden çıkamıyoruz.

  Trenin içinden diğer tarafa geçin. Sağ tarafa ilerleyin. Yol bitene dek ilerleyin. Yıkılmış binaları falan da geçin. Orada kurma makinesini göreceksiniz. Ona bakın. Kate bunun diğer alete benzediğini söyleyecek. Trenin olduğu yere geri dönün. Oscar bize birşeyler söyleyecek. Bize mesaj varmış. Üniversite rektörleri bizimle görüşmek istiyormuş. Trenden çıkıp merdivenlere gelelim, sağdaki merdivenlerden geçelim. Sol tarafa gittiğimizde bir kontrol paneli görüyoruz. Tuşlar kilitli ve telefon kısmı da bozuk. Geri dönüp ters tarafa gidin. Orada minik bir iskele var.

  Çiftle konuşun ve yardım isteyin (help). Treni duvarın oraya çekmek için 100 dolara anlaşıyorsunuz. Nehirdeki duvar açılırsa, yat da hareket edebilecekmiş. Tekrar geri dönün ve sağ taraftaki kapıdan dışarı çıkın. Merdivenlerden de çıkarak üniversiteye gelin. Bahçede ortada bir alet var. Dikkatli bakarsak arka tarafında altın bir yumurta eksik. Terazi bu nedenle dengede duramıyor. Merdivenlerin yanındaki öğrenci ile konuşun. Ama bize direk asılmaya başlayınca hemen oradan uzaklaşıyoruz. Ardından binaya girin.

  Kocaman mamut heykelinden sağa dönerek en sona doğru ilerleyin ve büyük kapıdan içeri girin. hans ve para hakkında onlarla konuşun. Onlarla bir anlaşma yapıyoruz. Eğer bahçedeki müzik aletini tamir edersek, treni çekecek olan aile için bize para verecekler. Odadan çıkıp sol tarafa girin, burası kütüphane. Alttaki masaya gidin ve oradaki kitabı alın. Soldaki merdivenlerden çıkın, aşağı ilerleyin ve merdivene tırmanın. Sağ taraftaki ters kitabı alın. Okuyun. Kütüphaneden çıkın ve mamut heykelinden sağa doğru gidin. Orada çalışan profesçrle konuşun. Onunla Hans ve Sauvignon hakkında konuşun. Binadan çıkın. Patron arayacak. Ardından istasyon şefine gidin. Ona sauvignon üzümleri hakkında soru sorun. Ama panik yapıp birşey bilmediğini söyleyecek ve gidecek.

  Trene geri dönüp arka taraftan mamut oyuncağı alın. Profesörün olduğu yere gidin. Yolda istasyon şefine rastlayacağız. Ona tekrar aynı soruyu sorun. Israrla birşey bilmediğini söyleyecek. Profesörün yanına gidin ve yine üzümler hakkında konuşun. Bize rektörlere gitmemizi söyleyecek. Ona mamut oyuncağını verin. Heyecanlanacak ve onu incelemek için alacak. Onunla labratuvara gidin. Kapını solundaki dolaba bakın. Barrockstadt ses silindirini alın. Profesöre doğru gidin, Yangala kola tozunu alın. Ardından test tüp tutacağı alın. Sonra rektörlerin odasına gidin.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  Onlara da aynı soruyu sorun. Sırlarını açıklayacaklar. Şarap yapıyorlarmış o üzümlerden ve üniversitenin karizması yüzünden saklı tutmuşlar. Bunu öğrendikten sonra istasyon şefinin oraya gidin. Onunla konuşun. Kutuların olduğu yerdeki kapıyı açacak. Onu takip edin. Kendini affetirmeye de çalışacak bu arada. Bahçeye girin ve ilerleyin. Oradan biraz üzüm alın. Tekrar trene geri dönün.

  Barrockstadt ses silindirini Hans ve Anna oyuncağına yerleştirin. Olayı izleyin ve trenden sağ taraftan doğru inin. Merdivenin oradaki kuşlara üzüm verin ve onlar çekildiklerinde yukarı çıkın. Mekanik kuşun üzerindeki yuvadan yumurtayı test tüpü tutacağı ile alın. Üniversitenin bahçesine dönün. Yolda istasyon şefi kendini affettirmek için bize şarap verecek. Yumurtayı ortadaki alete yerleştirin. Vanayı çevirin ve içeri girin. Merdivenlerden aşağı inin ve kolu çekerek kemancıları harekete geçirin. Ardından rektörlere gidin. Onlarla konuşun ve paranızı alın.

  Bize yardım edecek olan çifte paralarını verin. Şimdi duvarı kaldırmamız gerek. Bize panelin anahtarını atacaklar. Onu yerden alın ve panele gidin. Annemiz arayacak bu arada. Ardından panelde anahtarı kullanın. Orada yazanlar başka dilde olduğundan birşey anlamıyoruz. Sağ taraftaki telefonun üzerindeki numaraya bakıyoruz. Ardından bu numarayı arayın. Telesekreter çıktığında sırasıyla, kare tuşuna basın, sonra 4'basın. Sonra 1'e basın. Ardından yıldız tuşuna basarak seçiminizi onaylayın. Ama bize yardım edecek teknisyen tatilde olduğundan, herşeyi kendimiz yapmamız gerekecek.

  Kontrol paneline bakın. 4 ve 2'ye basın. Ardından da yıldıza. Kilit açılacak. Çiftin oraya gidin ve onlara kilidin açıldığını söyleyin. Ardından panele tekrar giderek 4 ve 1'e basın. Ardından yine yıldıza basın. Diğer kapı açılacak. Yat trenin paraleline gelecek. Siz de trenin yanına gidin. Çiftle konuşup yardım isteyin yine. Bize bir zincir atacaklar. Kancayı zincire takın. Tren duvarın oraya çekilecek. Duvarın oraya gidin, ama yolda profesör bizi arayacak ve derse çağıracak. Üniversiteye gidin ve büyük mamut heykelinin hemen solundaki merdivenlerden çıkın. Dersi dinleyin ve ardından labratuvara gidin.

  Masadan dökümanları alıp okuyun. Mamut oyuncağını da alın aynı yerden. Mission hakkında profesörle konuşun. Trene geri dönün ve diğer tarafa geçin. Kurma makinesine gidin, vanayı çevirip kolu çekin. Dan arayacak. Ardından, mamut bebeği yerine yerleştirin. Oscar halen hareket etmeyecek. Oscar ile konuşun ve harekete geçin. Ama sadece duvara yaklaşacağız ve duracağız. Sağ taraftan trenden inin. Biletçi ile konuşun. Oscar tabi bu adam. Bizden vize almamızı istiyor. Binanın arka tarafına gidin, kapı kilitli. Diğer duvardaki kapıya gidin. Girin ve merdivenlerden çıkın. Olivia arayacak bu arada. Aşağıdan gidip büyük kapıdan girin. Gözlem odasına geldiniz.

  İçerideki adamla konuşun. Bize dışarıda düşman olduğu için vize vermeyecek. Teleskoptan bakın ve yandaki düğmeden netlik ayarı yapın. Düşman şeklindeki şeyin aslında kurumuş bir ağaç olduğunu anlayacaksınız. Sağ tarafta masada kırılmış bir gözlük göreceksiniz. Soldaki bardağa Yangola kola tozunu koyun. Ve bardakları şarap ile doldurun. Ardından bunları için :) İçtiği şeyin gözlere iyi gelmesinden dolayı kaptan tekrar teleskoptan bakacak ve hatasını anlayacak. Ardından bize vize verecek.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  Bilet ofisine gidip vizemizi verelim ve biletimizi alalım. Ardından trene gidip bileti Oscar'a verin. Artık tekrar yola çıkma vakti geldi. Ama bir sonraki istasyonda alışıldığı üzere duruyoruz. Sağ taraftan dışarı çıktığımızda, Oscar yine bu işi yapamayacağını söylüyor bize. İş yine bize düşüyor. Sol tarafa doğru ilerleyin.

  Büyük robotun ayaklarına tırmanın. Komkolzgrad ses silindirini alın. Ayrıca Hans'ın planını ve kolu yatağın yanından alın. Sağ tarafa kontrol paneline gidin. Ortadaki yere kolu yerleştirin. Yukarı kısma 2 kere tıklayarak robotu trene yaklaştırın. Kırmızı düğmeye basarak treni kurun. Ardından 2 kez arkaya basarak robotu eski yerine getirin. Robottan dışarı çıkın.

  Bu sırada trenden bir adamın kaçtığını görüyoruz. Bir binaya giriyor. Ardından gittiğimizde kapının kilitli olduğunu görüyoruz. Trene gittiğimzde Oscar'ın bağlı olduğunu ve ellerinin çalındığını görüyoruz. Oscar'ı kurtarın. Hırsızın düşürdüğü metali yerden alın. Arka tarafa gidin ve biraz önce aldığınız ses silindirini dinleyin. Dışarı çıkıp büyük robota gidin ve onu bir kez ileri ilerletin. Ardından dışarı çıkarak binaın üst tarafına atlayın. İçeriye bakın ve yerden aldığınız metali duvarda kullanın. İçeri girin ve ilerleyin. Sol taraftan sigortayı alın. İki pencereden de dışarı bakın, kapıyı deneyin, ama kilitli. Robota geri dönün ve eski yerine getirin. Dışarı çıkın ve o yerin diğer ucuna gidin. Oradaki kolu çekerek gelen asansöre binin. Dan arayacak ama telefon çekmediğinden konuşamayacağız.

  Soldaki jeneratöre bakın. Aldığımız sigortayı metal plakaların arasına koyun ve kolu çekin. Ardından ileri devam edin. Diğer asansöre binin. Ardından sağa dönün. Metal merdivenlerden çıkın. Orada bir orgun önünde oturan bir robot göreceksiniz. Tornavidayı alın. Geri dönün ve monitörün oradaki metal kapıyı deneyin. Ardından sol tarafa gidin. Merdivendeki metal levhaya bakın. Vidalarını söküp yere düşmesini sağlayın. Merdivenlerden çıkın. Soldaki kapıdan girin. Hırsız orada. Onunla konuşun. Adam bizim robotun ellerini, bir konser için çaldığını söylüyor. Yıllar önce orada konser vermiş rus bir sanatçı için. Ona tapıyor. Onu oraya getirirsek, bize elleri geri vereceğini söylüyor. Ardından onun için hazırladığı odayı aşağı indiriyor. Bize de o odayı gezmek düşüyor.

  Odadan çıkıp aşağı inin. Ardından arka tafartaki yeni aşağı inmiş odaya girin. İlerleyip çekmeceye bakın. Helena hakkında bir kitabı ve mektupları alın. Bilgilere göre bu rus sanatçı, Kate'in annesinin sevgilisi ile bir zamanlar çıkmış. Hemen telefonunuzu alın ve yukarı ok tuşu ile annenizin telefon numarasını bulup send tuşuna basın. Sanatçının Aralbad adında bir yerde olduğunu söylüyor. Ardından Dan arıyor. Sonra tekrar hırsızın olduğu yere dönün. Herşeyi anlatın. bahsedilen yere gitmek için Kate'in yukarıdaki sarhoş adamdan bir araç istemesi gerekiyor. Dışarı çıkıp hemen sağdaki minik asansöre binerek yukarı çıkın.

  Metal rampaya gidin. Telefon konuşmasının ardından ilerleyip metal merdivenlerden çıkın. Sağ tarafa gidin. Ardından merdivenlerden çıkıp, içeri girin. Sarhoş adam ile konuşun ama bir işe yaramıyor. Yerdeki votka şişesini alın. Hava almak için dışarı çıkan adam, aşağı düşecek. Tekrar içeri girin ve sandalyenin yanındaki yerden anahtar ve mektubu alın. Tekrar dışarı çıkın ve kontrol paneline bakın. Anahtarı yerleştirin. Aşağıya inin ve sarhoş adamın yanındaki vanayı çevirin. Panele geri dönün ve dikey ve yatak tuşları bulun. Bir de su fışkırtma kolu var. Suyun nereye fışkırdığını görün ve diğer kollarla adamı tam oraya getirin. Tekrar su fışkırttığınızda adam uyanacak.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  Adamla konuşun. Sağ taraftan uzay üssüne girin. Hans'ın yaptığı gemiye bakın. Sağa ve ileri gidin. Geminin etrafındaki kuşlara bakın. Ardından merdivenleri tırmanın. Ardından geri dönüp sarhoş adam ile gemi hakkında konuşun. Bize anahtarı verecek. Anahtar yardımıyla gemiye girin. Kolu çekin ama çalışmadığını görün. Aşağı inip üssün sol tarafına gidin. Adam ile konuşun. Tekrar uzaya gitmek istediğini söyleyen adamla bir anlaşma yapıyoruz.

  Metal merdivenlerden yukarı çıkın. Voralberg anahtarını alın. Ardından artı şeklindeki kilide sokun bu anahtarı. Sağdaki kapağı açın. Kabloları birleştirin. Yuvarlak kolu itin. Kan test aletini alın. Adamdan kan almaya gidin. Aldıktan sonra bunu makineye yerleştirin ama fazla alkol yüzünden kabul edilmeyecek. Kendi kanımızı kullanalım bu sefer. Alet kabul edecek, ama kanı koyup, şırınga ikonlu tuşa basarsak :)

  En soldaki tuşa basın. Ardından iki ok olan tuşa basın. Ardından adam hazır olduğunu söylediğinde üçgen olan düğmeye basın. Boris bize bir kol fırlatarak uzaya gidiyor.

  Aşağı inip kutunun yanından kolu alın. İlk adamı gördüğümüz yerin solundan gidin ve kocaman kafes gibi bir yere gelin. Yukarı tırmanın ve kornaın oraya gelin. Kolu kornada kullanın. Robot kartal da sesi duyarak geminin etrafındaki kuşları kovuyor. Gemiye gidin ve bu sefer kolu çektiğinizde havalanıyorsunuz.

  Gemiden inin. İlerleyip otele gidin. Telefon çalacak yine. Ardından otele girin. Adamla konuşun. Helena ile görüşmeye çalışın ama izin vermeyecek adam. Sol tarafa gidin, ardından oradaki depo kapısından girin. raftan deterjan alın ve gidin onu hazuva dökün. Ardından tekrar içeri girip perdeyi açın. Hemen resepsiyonun yanında. Ardından zile basarak adamı çağırın. Adam havuzun köpürdüğünü görüp dışarı temizlemeye çıkacak.

  Resepsiyon masasına gidin. Gerekli bilgileri alın. Ardından Edenor Otellerine ait olan borşürü de alın. Kırmızı düğmeye basarak ana girişi açın. Ardından bu girişten girin. Sağdan ilerleyip girdiğiniz yerin ters tarafındaki kapıdan girin. Yolda bir havuz ve satranç tahtası geçeceksiniz. Buradan kristal bardağı alın. Dışarı çıkıp soldan içeri girin.

  Tekerlekli robot ile konuşun. Bu Helena'nın bakıcısı. Onunla her konuda konuşun. Sağ tarafa gidin ve teras kapısına gelin. Helena'nın 1270 kodunu deneyin ama çalışmadığını göreceksiniz. Havuzun olduğu yere tekrar gidin. Yolda gelirken kapalı olan kapı şimdi açıldı. İçeri girin. Yerdeki kartı alın. Üzerindeki kodu teras kapısındaki alette kullanın. 0968 yazarak kolu çekin. İçeriden gaz maskesini alın ve devam edin.

  Helena ile konuşun. Resepsiyonist kızgınlıkla gelecek ama Helena bunu halledecek. Ardından aşağıdaki zili çalın. Sonra robota gidin. Zili duymadığından Helena'yı almaya gelmeyecek. Gidip zili alın ve giriş kapısının yakınındaki yere takın. Bu sefer çaldığınızda duyacak. İçeride Helena ile konuşun. Sesi yerinde olmadığından konser veremeyecek. Ama bir kokteyl sayesinde sesi geri gelebilirmiş. Bunun formülü de sadece bir barmendeymiş.

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  Biz o otelin broşürünü almıştık. Hemen 46433643'ü arayın. Gerekli bilgiler size verilecektir. Barın altındaki dolabı açın. Limonu alın. Kristalleşmiş balı da alın. Yoldaki minik havuza gidin. Vanayı açarak sıcaklığı yükseltin ve balı içine sokarak sıvılaştırın. Tekrar bara dönün. Bara yakından bakın. Limonu sıkacağa yerleştirin. Balı da en sağdaki yere yerleştirin. Şişe tutacaklarından biri boş. Votkamızı da buraya yerleştirelim. I/O düğmesine basarak aleti çalıştıralım.

  Piano tuşlarından ikincisine basın. Minik kolu sağ tarafa itin. Üçüncü tuşa basın. Bal peteği tuşuna basın ardından. Sonra da limon tuşuna. Kar ikonuna bastığınızda buzlar da inecek aşağıya. Barmen ikonuna basarak çalkalayacaksınız. Helena bunu içecek ve sesi düzelecek. Ama bunu hissetmeyecek ve halen sesinin kötü olduğunu düşünecek. Kristal bardağı bara koyun ve Helena şarkısıyla bunu kıracak. Artık kendine güveni geri gelecek. Bizimle konser vermeye geleceğini söyleyecek. Biz de gemiyi hazırlamaya gideceğiz. Gemiye gittiğimizde telefon çalıyor. Ardından Helena geliyor. Konser veriyor. Ama kalleş herif kafesle kadını yakalıyor.

  Sahneye gidin ve Helena'yı konuşarak sakinleştirin. Asma kilide bakarak metal kesiciyi bunda kullanın. İçerideki org çalan robotun ellerini de tornavidayla alın. Aşağı inin ve Helena'yı asansörle trene yollayın. Elleri de onunla yollayın. Yukarı diğer asansöre gidin. Aşağı indiğimizde asansör patlıyor. Diğer tarafa gidip diğerini çağırdığımızda da dinamitle birlikte inip patlıyor. Orada kalıyoruz.

  Duvarda havalandırma var. Oradan girip, diğer taraftan çıkıyoruz. Ön vagondan Oscar'ın yanına gidiyoruz. Artık kurallara uyulmuyor. Bilet falan almamıza gerek yok. Trene girin. Büyük robot trene yaklaşıyor. Ama tren hareket etmiyor. Oscar ile yeniden konuşun. Büyük robotun ayaklarının arasındaki demirlerin treni engellediğini söylüyor. Trenden inin. Asansörün ordaki açık kutudan dinamit alın. Büyük robota gidip bunu yerleştirin. Kate kaçacak ve patlama olacak. Tüm kompleks yerle bir olacak.

  Helena otele geri dönecek. Trenden inip Oscar ile konuşun. Treni kurmak için vanayı çevirip kolu çekin. Otele gidip resepsiyonistle konuşun. Ardından Oscar ile yeniden konuşun. Resepsiyon görevlisi gelecek ve bize bir paket olduğundan bahsedecek. Gidip paketi alın. Resepsiyon masasının solunda.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi