Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft Rehber

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 13
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  --->: Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft Rehber

  Reklam  Bölüm 14 - Madubu Gorge

  Bölüme başladıktan sonra zehirli tükürükler saçan dinoları öldürün. Sol taraftan kayalıklara inerek nehrin ortasında duran kayaya atlayın. Buradan da karşı taraftaki kayalığa tutunarak sol tarafa doğru ilerleyin. Buradan aşağıya inerseniz secret'i alabilirsiniz. Secreti aldıktan sonra yukarı çıkıp üstünüzdeki tırtıklara tutunarak karşı tarafa geçin. Buradan aşağıya sarkarak sağ tarafa oradan da en sağdaki yeşil alana ulaşın. Koridora girdikten sonra sağ taraftan aşağıya inin (Sağınızdaki küçük aralıktan ilerlerseniz secret'i alabilirsiniz). İlerleyerek düğmeye basın açılan kapının yanına geri dönün. Kapıdan geçtikten sonra hemen alttaki kayaya inin oradan da sol taraftaki şelalenin arkasındaki boşluğa atlayın. Tavandaki tırtıklara tutunarak sağ taraftaki yere ulaşın ve oyunu kayıt edin.
  Taşlardan atlayarak karşı tarafa ulaşın. Aşağıya kaydıktan sonra yukarıdaki tırtıklara tutunarak sol taraf geçin. Küçük aralıktan geçerek solunuzdaki duvara tırmanarak ilerleyin. Gerekli temizlikleri yaptıktan ve manivelayı indirdikten sonra kanonuza binerek oyunu kayıt edin. Küreklere asılarak akıntının da yardımıyla piranaların olduğu yere sağlam bir şekilde ulaşın. Bulunduğunuz yerde iki yerde akıntının devam ettiğini göreceksiniz. Akıntının biri aşağıya diğeri ise ulaşmanız gereken yere gidiyor. Akıntıya karşı kürek çekerek ilerleyin. Durgun suya geldiğinizde kanodan inip gerekli temizlikleri yapın. Yeşil dinonun geldiği yere çıkarak şöyle bir manzarayı seyredin. Üstünüzdeki çıkıntılara tutunarak ve ateşlere bulaşmadan sonuna kadar ilerleyin. İndiğiniz yerden karşı tarafa atlayın ve ilerleyin. Sağ tarafınızdaki çıkıntıya çıkın. Üstünüzdeki tırtıkları kullanarak karşı tarafa geçin. İndiğinizde bıçakların üstündeki kayaya atlayın ordan da bir zahmet zıplayıp karşı tarafa tutunun. Sol tarafa doğru ilerleyip koridordan aşağıya inin. Kayaları atlattıktan sonra yukarı çıkıp sağ taraftaki kayalığa atlayın ve oradan da tutunarak sola geçin. Küçük aralıktan geçip taşlardan atlayarak minik teleferiğin olduğu yere gelin. Teleferiği kullanarak aşağıya ulaşın. Yukarı çıktıktan sonra gerekli temizlikleri yapıp manivelayı indirin. Açılan kapıdan kanonuzun yanına ulaşın. Kanoyla birlikte ilerlemeye devam edin. Akıntıdan aşağıya sağlam bir şekilde indikten sonra gerekli temizlikleri yapıp manivelaları indirerek bu bölüme de bir son verin.

  Bölüm 15 - Temple of Puma

  Sizi zehirlemeye çalışan yerlileri temizleyerek bu bölümede başlıyalım. Gayet kısa ama zorlu bir bölümle karşı karşıyayız. Yerlileri temizleyerek gidip gelen çarkların bulunduğu odanın yanına gelin. Oyunu kayıt ettikten sonra aşağıya atlayıp dört düğmeye de bastıktan sonra açılan kapıya ulaşın. Aşağıya inerek üç manivelayı da indirip odadan çıkarak yolunuza devam edin. Büyük kayanın önündeki, manivelayı indirmeden önce oyunu kaydedip biraz deneme yapın. Manivelayı indirip açılan kapıya doğru ilerleyin (taşın hareket etmesinden sonra atlayarak ilerleyin) kapıdan çıktıktan sonra oyunu kaydetmeden aynı hızla koşmaya devam edin. Dışarı çıkıp yerlileri temizledikten sonra sağ taraftaki kapıdan geçip ilginç yaratığı temizleyip pasifiği simgeleyen kristali alıp bu bölümü de noktalayın.
  ForumAlev --->: Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft Rehber

 2. 14
  InKusTe
  Usta Üye
  Bölüm 16 - Antarctica

  Soğuklar ülkesine hoşgeldiniz. Laray'ı ilk önce evin yanına daha sonra da geminin diğer tarafına ulaştırın. Buzlara tırmandıktan sonra üstünüzdeki tırtıklara tutunarak gemiye geçin. Geminin içindeki manivelayı indirerek ve düğmelere basarak botu suya indirin. Gemiden inerek botunuza binerek evin yanındaki yoldan ilerleyerek diğer evin olduğu yere gelin. Gerekli temizlikleri yaptıktan sonra arka taraftaki kutuya çıkın ve demirlere tutunarak diğer tarafa ulaşın. Gerekli temizlikler yaparak etrafta dolaşın. Açılıp kapanan kapıların olduğu yere geldiğinizde içeri girerek levyeyi alın. Levyeyle birlikte size ilk köpeğin saldırdığı yere gidip orda bulunan yapıya çıkın. Manivelayı indirdikten sonra levyeyle kapıyı kırıp karşıya geçin (levyeyi yerden almayı unutmayın). İndiğiniz odadaki duvarda asılı olan plana bakarak hangi vanaları çevirmeniz gerektiğini kavrayın. Dışarı çıkarak gerekli temizlikleri yapın. Boruları takip ederek vanaların olduğu yere gelin. Vanaları çevirip yukarıda kapısı açılan odaya girin. Odadaki manivelayı indirdikten sonra tellerin arkasında köpeklerin olduğu alana gidin. Düğmelere basarak ve gerekli temizlikleri yaparak odadan "Gate Control key"i alın. Anahtar ve levyenizin olduğundan emin olduktan sonra botunuzu bıraktığınız yere geri dönün. Kapıyı levyeyle kırıp "Control key"i taktıktan sonra düğmeye basın. Dışarı çıkıp bota binerek açılan kapaktan yola devam edin.
  Yolda ilerlerken gördüğünüz ilk kırmızı bayrağın olduğu yerden dondurucu suya atlarsanız "Hut Key"i alabilirsiniz. Anahtarı almak için sağlık durumunuzun iyi olması gerekiyor. Anahtar ise bölüme başladığınız yerdeki evin kapısını açıyor (Evin içinde secret var eğer anahtarı almazsanız da bölümü bitirebilirsiniz. Ama secret bölümünü de oynamak isterseniz anahtarı alın). Tekrar "hut key"i aldığınız yere geri döndükten sonra yolunuza devam edin. Bottan buz kütlesine atlayarak ilerleyin. Ve günlerdir binbir çabayla topladığınız kristallerin Lara'nın saflığı yüzünden (saflıktan başka bir terim daha iyi olur ama herneyse) kaptırılışını anlatan demoyu seyredin.

  Bölüm 17 - RX TECH Mines

  Bölüme başladığınız yerin hemen solundaki küçük aralıktan çıkın. Açılıp kapanan kapılarla uğraştıktan sonra çıkış yolunu bulun. Küçük aralıktan ilerleyerek düğmeye basın ve yolunuza devam edin. Karşınızdaki küçük lüx vagona (madencilikte okuyan bir arkadaşım bu vagon için dakavil dedi, artık onun yalancısıyım) binerek ilerleyin. İlk makas değişim yerinde inin. Matkaplardan geçerek aşağıya doğru inin. Buzul kayalara tutunaraktan en aşağıya suyun olduğu alana ulaşın. Yukarıdaki platforma çıkıp levyeyi aldıktan sonra sol taraftaki buzula atlayın. Oradan da diğer buzullara atlayarak merdivenin olduğu buzula ulaşarak yukarı tırmanın. Makinalardan ilerleyerek ve gerekli temizlikleri yaparak Lara'yı dakavil'i bıraktığınız yere getirin. Araca binerek başladığınız yere geri dönün.
  Araçtan indikten sonra hemen alt kata inip tekrar dakavil'e binin. Araçtan indiğinizde suyun olduğu alana gelene kadar ilerleyin. Suya atlamadan önce oyunu kaydedin. Suyun içindeki "winch starter"i aldıktan sonra aracınıza binip tekrar dakavil'e ilk bindiğiniz yere dönün. Orta kata çıkarak burada bulunan kapıyı levyeyle kırıp içinden "Lead Acid Battery"i aldıktan sonra üst kattaki dakavil'e binerek ilerleyin. Son durağa geldiğinizde aşağıya inerek topladığınız materyalleri yerlerine takın. Oyunu kaydettikten sonra suya atlayarak sarı denizaltı benzeri şeyin içine girerek biraz ısının. Yardım çantasını aldıktan sonra tekrar suya atlayın ve dipteki koridordan içeri girip hemen sağa dönerek yukarı çıkın ve biraz daha ısının. Tekrar suya atlayıp yukarıya dogru seri bir şeklde yüzerek ilerleyin. Eğer başardıysanız oyunu kaydedin. Bulunduğunuz alanda gezdikten sonra düğmeye basarak açılan kapıdan içeri girerek bu bölümü de noktalayın. 3. 15
  InKusTe
  Usta Üye
  Bölüm 18 - Lost City of Tinnos

  Bu bölümde oyunun başından beri kas yapmaya başlayan parmaklarınızı çok iyi kullanmanız gerekiyor. Kapıya doğru ilerleyerek bölüme başlayın. Hemen sol taraftaki merdivenlerden yukarı çıkıp koridorda ilerledikten sonra göreceğiniz manivelayı indirin. Aşağıya inerek açılan kapıdan içeri girip "Uli key"i alın. Anahtarı yerine takıp merdivenlerden yukarı çıkın. Kapının yanındaki manivelayı indirip aşağıya kayın ve buradaki manivelayı da indirdikten sonra "uli key"le açtığınız odaya girerek merdivenlerden yukarı çıkın. Sol taraftaki boşluktan aşağıya inip manivelayı indirin. Size gösterdiği alana gidip yukarı çıkın.
  Birinci,ikinci ve beşinci düğmelere basarak kapıyı açın. Açılan kapıdan ilerleyin eşşek arılarını (Eidos firması eşşek arıları diyor bu yaratıklar için) engellemeye çalışarak en uç kısma kadar yaklaşıp sol tarafta secret'in olduğu yere atlayın. Secret'i aldıktan sonra sol taraftaki kayaya ve onun üstündeki kayaya çıkarak karşıya atlayın ve aşağıya inip sağ taraftan yolunuza devam edin. İlginç yaratıkları öldürdükten ve sallanan ateşleri geçtikten sonra oyunu kaydedin. Buradan sağ tarafa doğru giderseniz bu bölümden çıkmanız için gerekli olan dört "Oceanic Mask"ı bulabilirsiniz. Sol taraftan giderseniz yaratıkların ve manivelaların olduğu bir yere gelirsiniz. Manivelaların mantığını çözer ve kapıyı açıp ilerlerseniz zor bir yerde olan secret'i alabilirsiniz. Secret bölümü oynamak isteyenleri ve çok merak edenler soldan buyursun biz sağdan devam edelim.
  Sağ taraftan ilerleyerek ışığın çıktığı yerin arkasındaki kapıdan içeri girin. Kayanın üstündeki haritaya bakarak yanmayan kayaların üstünden zıplayarak ilerleyin. Aşağı kata inerek daha doğrusu düşerek etrafınızı inceleyin. Oyunu kayıt ettikten sonra ejderlerin ateşiyle belli olan saydam kayalara atlayarak diğer taraf ulaşın. Bu arada sağ taraftaki manivelayı da indirmeyi unutmayın. Birinci "Oceanic Mask"'ı aldıktan sonra tekrar yukarı çıkarak ışığın diğer tarfındaki kapıdan içeri girin. Bataklıktan ilerleyerek yukarı çıkın. İkinci "Oceanic Mask"ı almadan önce maskenin bulunduğu yere giden köprünün hemen altındaki odaya ulaşıp manivelayı indirirseniz çözmeniz gereken bir bulmacaya sahip olabilirsiniz. Maskeyi aldıktan sonra üç dört şiddetindeki sarsıntıya ve üstünüze düşen kayalara aldırmadan yavaş yavaş geldiğiniz yerden geri dönün.
  Bataklık sarsıntıyla birlikte yok olduğu için taşlardan atlayarak tekrar ışığın olduğu yere ulaşın. Bu sefer ışığın sol tarafındaki kapıdan içeri girin ve labirentin içinde gezerek üçüncü "Oceanic Mask"ı bulup alın (bir yokuşun üstünde maskeyi almadan önce oyunu kaydetmeniz iyi olur). Maskeyi aldıktan sonra tekrar ışığın olduğu yere çıkarak sağ taraftaki kapıdan ilerleyin. Suya atlayarak dönen bıçakların altındaki su dolu koridordan ilerleyin. Sol taraftaki manivelayı indirip diğer tarafta açılan kapaktan yukarı çıkın. Burada "Oceanic Mask"ın bulunduğu yerin kapısını açan manivelayı indirip dördüncü "Oceanic Mask"ı alın ve yolu bulup geri dönün. Topladığınız dört "Oceanic Mask"ı yerlerine takarak aşağıya inin ve kendinizi son bölüm için hazırlayın. 4. 16
  InKusTe
  Usta Üye
  Bölüm 19 - Meteorite Cavern

  Saf Lara'mız adamı gördüğü anda silahına davranıp ateş etmediği için ilginç bir yaratıkla karşı karşıyayız. Eidos firması herhalde bu çizimi yaparken nasıl bir şey yapsam da bu oyunu oynayanların canını sıksam diye baya bir düşünmüş. Bölüme başladığınızda hemen kayıt tuşuna saldırmamanız sizin için iyi olucaktır. Eğer yavaş bir makinanız varsa öldükten sonra oyuna tekrar başlayamadan tekrar ölüyorsunuz. Yani örümcek kafayı bayıltmadan oyunu kaydetmeyin. Örümcek kafalı kardeşimiz dört adet füzeyi böğründe hissettiğinde baygınlık geçiriyor. Siz de bu baygınlıktan faydalanıp kaptırdığınız kristalleri topluyorsunuz. Bütün kristalleri topladıktan sonra örümcek kafaya dört füze daha yolladığınızda zavallıyı diğer tarafa postalıyorsunuz. Siz de rahat bir şekilde merdivenlerden çıkıp buzlardan atlayıp son bir temizlik yaptıktan sonra düğmeye basıyorsunuz. Etrafta biraz dolaştıktan sonra helikopterinize binip evinize doğru geri dönüşünüzü anlatan demoyu izliyorsunuz...

  Gizli Bölüm - All Hallows

  Oyunu tam çözüme bakmadan oynayan ve secretleri toplamak için uğraşan arkadaşlarımızın oynayacağı bir bölüm. Başka bir deyişle secret bölüm. Size iyi başarılar...Ama secret bölüme yakışacak bir bölümdesiniz dikkatli olmanızı tavsiye ederim.
  Sonuç

  Hindistan'ın yağmurlu havasında başlayan ve Antartica'nın soğuk sularında son bulan keyifli bir oyunun sonuna geldik. Oyunu şöyle bir değerlendirirsek; berbat arayüz (zaman zaman oyunun başlamasını beklerken makinaya şiddet uygulasanız bile) oyunun güzelliğini ve kalitesini etkilemiyor. Eğer adventure oyunlarına meraklıysanız sabahlara kadar oynayacağınız bir oyun...

 5. 17
  sedatceyhun
  Yeni Üye
  Paylaşım için teşekkürler. 2nci bölümde 2nci key i bulmakta zorlanmıştım doğrusu :D

+ Yorum Gönder
2. Sayfa BirinciBirinci 12
tomb raider 3 tam çözüm
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi