Vampire: The Masquerade - Bloodlines Rehber

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Rehberi Bölümünden Vampire: The Masquerade - Bloodlines Rehber ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  InKusTe
  Usta Üye
  Reklam

  Vampire: The Masquerade - Bloodlines Rehber

  Reklam  Vampire: The Masquerade - Bloodlines Rehber

  Forum Alev
  1. bölüm - Karakter geliştirme bölümü

  Karakterimizin 6 ana gruba ayrılmış toplam 21 geliştirme bölümü var. Bu özelliklere deneyim puanı vererek asıl işinize yarayacak aktif (featlerinizi) yükseltebileceksiniz. Verdiğiniz her puan 1 veya 2 featinızi yükseltecektir; örneğin güce verdiğiniz bir puan unarmed(çıplak el dövüşme) ve yakın dövüş featinizi artıracaktır. Puan verebileceğiniz özellikleri sırası ile yazacak olursak:

  Fiziksel: Güç, Denge, Kondisyon
  Sosyal: Karizma, Pazarlık yeteneği, Dış görünüm
  Zihinsel: Keskinlik, Akıl, Uyanıklık
  Yetenek: Çıplak el dövüş, Kararlılık, Korkutma, Motivasyon
  Özellik: Barutlu silahlar, Barutsuz silahlar, Güvenlik, Hırsızlık
  Bilgelik: Bilgisayar, Finans, Araştırma, Bilgelik

  3 tane mensup olduğunuz klana göre değişen 1 tane de her klanda olan büyüleriniz var. Her klanda bulunan büyü olan blood buff, fiziksel özellikleri mevcut olduğu süre içinde doldurur. Diğer büyüler ise klan inceleme bölümünde mevcut.

  2. bölüm - Klanlar ve Özellikleri

  Brujah klanı:

  Ben diyaloglarla uğraşmam, düz mantığım vardır. Girerim, yakarım, çıkarım diyorsanız kesinlikle Brujah'ı tavsiye ederim. Büyü tarafı ve sosyal tarafı zayıf, komünizmin güce dayalı bir klan. Anarşinin çocuklarıdırlar.

  Büyüleri

  Celerity: Hızınızı yükseltir. (süreli)
  Potance: Düşmanın gücünü azaltır. (süreli)
  Presence: Gücünüzü yükseltir, hızınızı arttırır. (süreli)

  Başlangıçta verilen puanlar - Fiziksel 2, sosyal 0, zihinsel 1, yetenek 3, özellik 2, bilgelik 1

  Kötü yönü: çabuk cinnet geçirebilir (frenzy). 2. 2
  InKusTe
  Usta Üye

  --->: Vampire: The Masquerade - Bloodlines Rehber

  Reklam  Gangrel Klanı:

  Yine güce dayalı bir klan olan Gangrel'in sosyal tarafı çok zayıf olup hayvansal içgüdüleri ile yaşarlar. Yalnızlıklarını içgüdüleri ile örterler. Yalnızlığı sevip reina, laila yapmıyorsanız siz bir Gangrel'siniz.

  Büyüleri

  Animalism: Saldırı büyüsüdür. Seviyeye göre saldırı biçimleniyor.
  Fortitude: Defansınızı arttırır.
  Protean: Defans ve hacking yeteneğinizi arttırır.

  Başlangıçta verilen puanlar - Fiziksel 2, sosyal 0, zihinsel 1, yetenek 2, özellik 3, bilgelik 1

  Malkavian Klanı:

  Malkav'ın çocuklarıdır, Allah vergisi bir delilikleri vardır. Bu yönlerini olumlu kılmayı başarmışlardır; bu da onları tımarhanedekilerden farklı kılar. Çok komik olabilirler, ben komedyenim espri canavarıyım diyorsanız karakterinizle özdeşleşebilirsiniz. Aman dikkat tabelalarla ve televizyonla diyaloga girebilir, siz de ekran başında gülme komasına girebilirsiniz. Sosyal tarafı güçlü bir klandır. İnsanlara istediğiniz yaptırabiliyorsunuz ama unutmayın diyalogla geçilen 3-4 bölüm var; gerisi aksiyon..

  Büyüleri

  Auspex: Zihinsel özellikleri arttırır. (süreli)
  Dementation: Saldırı büyüsüdür. Seviyeye göre boyutu değişiyor.
  Obfuscate: Görünmezlik büyüsüdür, çok önemli bir özelliktir. Prensin verdiği gemi ve nosferatuların bölgesindeki kadının verdiği görevi bunsuz yapamazsınız. İsterseniz katliam yapabilirsiniz ama bu size deneyim kaybına yol açar. Evet önemli ama fazla buna experiance harcamayın. 2. seviye Obfucate biçilmiş kaftan.

  Başlangıçta verilen puanlar - Fiziksel 0, sosyal 1, zihinsel 2, yetenek 1, özellik 2, bilgelik 3

  Nosferatu Klanı:

  Caine'in lanetinden en çok nasibini almış klandır. Hayvansal yüzleri ile bütünleşmiştir, cadılar bayramı olmadıkça insan arasına çıkamazlar.

  Büyüleri

  Animalizm: Saldırı büyüsüdür. Seviyeye göre çeşitleniyor.
  Obfucate: Görünmezlik sağlar.
  Potance: Düşmanın gücünü azaltır.

  Başlangıçta verilen puanlar - Fiziksel 1, sosyal 0, zihinsel 2, yetenek 1, özellik 3, bilgelik 2 3. 3
  InKusTe
  Usta Üye
  Treador Klanı:

  Bu klan ölümlü dünya ile en fazla iç içe geçmiş bir klandır. Hayallerini, özlemlerini, geleceklerini ölümlü hayatın zevklerini tatmaya adamışlardır. Bir nevi vampirlerin entelektüellerindirler. Her türlü deneyime açıktırlar, özellikle sıra dışı olanlara..

  Büyüleri

  Auspex: Zihinsel özelliklerinizi arttırır.
  Celerity: Hızınızı yükseltir. (süreli)
  Presence: Gücünüzü yükseltir, hızınızı arttırır. (süreli)

  Başlangıçta verilen puanlar - Fiziksel 0, sosyal 2, zihinsel 1, yetenek 3, özellik 1, bilgelik 2

  Treme Klanı:

  Yapay yollardan vampir olmuş bir klandır. Sayıları azdır fakat her üyesi elit olduğundan bu açıdan pek güçlük çekmezler. Vampir dünyasının büyücüleridir. Deneyim puanlarınızı büyüye yatırmak için güzel bir seçim. Bu türe yabancı olanlar bu klanı kullanmasın, oyun sonlarına dogru büyü mü yapmalı yoksa savaşmalı mı derken kadavra oluyorsunuz.

  Büyüleri

  Auspex: Zihinsel özelliklerinizi arttırır.
  Dominate: Saldırı büyüsüdür.
  Thaumtulogy: Ağzınıza layık, bu klana özel bir kan büyüsü..

  Başlangıçta verilen puanlar - Fiziksel 1, sosyal 0, zihinsel 2, yetenek 2, özellik 1, bilgelik 3

  Kötü yanı: Fiziksel özellikleri 4'ten yukarı çıkamaz. (Not: Bu o kadar önemli değil, zira yukselince seviye 4'ten 5'e atlamak için 16 ex istiyor ki bu fal taşı gözlerle ekrana bakmak için yeterli.)

  Ventrue Klanı:

  Bu kendini beğenmiş arkadaşlar, vampir aristokrasisinin başını çekerler. Beyinlerinden kurnazlık, ceplerinden para hiç eksik olmaz. Oyuna başlarken sizin için geçerli değil ama başlangıçta bilgelik bölümüne 3 puan verir -ki buradan finansı yükseltebilirsiniz.

  Büyüleri

  Dominate: Saldırı büyüsüdür.
  Fortitude: Defansınızı arttırır. (süreli)
  Presence: Gücünüzü yükseltir, hızınızı arttırır. (süreli)

  Başlangıçta verilen puanlar - Fiziksel 0, sosyal 2, zihinsel 1, yetenek 2, özellik 1, bilgelik 3 4. 4
  InKusTe
  Usta Üye
  3. Bölüm � Bölümler ve Görevler

  Kader öyle bir şey ki siz kontrol edemezsiniz, açıklayamazsınız, sizi elinde oynatır. Sizse sadece ufak oynamalar yapabilirsiniz, o hep bildiğini okur. Hiç ölmeyecekmiş gibi yaşarsınız, bir de bakmışsınız ki gerçekten ölmüşünüz ama her şeyin sonu olan ölüm diğer oyunların aksine bir son değil; bu oyunda bir başlangıç. Ama ölmenize rağmen kader peşinizi bırakmaz, hiç şahit olmadığınız şeyler görür hiç olmadığınız yerlerde bulunursunuz. Saf saf dolaşırken, işe giderken televizyon seyrederken burnunuzun ucunda dönen dolaplar, cinayetler, katliamlar, sapıklıklar, kurt adamlar, zombiler, yaratıklardan haberdar olmadan yaşarsınız. Çünkü siz hep her şeye mantıklı bir açıklama getirirsiniz, evde yalnızken içerden ses gelirse rüzgara bağlarsınız. Evet, rüzgar yapmıştır dostum! Acı gerçeği öldükten sonra anlayacaksınızdır, ölümden başka insanın başına daha ne gelebilir ki.. İşte burada diğer insanlar dünya malını dünyada bırakıp ahirete göç ederken siz sonsuzlukla lanetleneceksiniz, hakkında hayal bile kuramadığınız bu acımasız dünyada başarılar... Dediklerimi yaparsanız hiç ölmeyecek, sonsuza dek yaşayacaksınız. Ancak unutmayın ki yaşamak tek şansınız; tekrar ölürseniz cehenneme gideceksiniz çünkü :)

  Lütfen bu oyunu kişiliksel gelişimi tamamlamayanlar oynamasın, çok vahşet içeriyor ve açık sahneler var. Konuşmaların da hafif müstehcen olduğunu göz önünde bulundurursak tam bir yetişkin oyunu..

  SANTA MONICA (tüccarı pawnshop)

  BOMBA VE PARA ALMA

  Isırılıp vampir oldunuz. Vampirin en güçlü federasyonu olan Camarilla'nın koyduğu kuralı çiğneyen biri sizi vampir yaptı ve ikiniz birden yakalanıp mahkemeye çıkarıldınız. Monarşi ile yönetilen Camarilla'nın prensi, sizi vampir yapanı mahkemede idam edip sizin hayatınızı bağışladı. Bunun üzerine prens sizi Santa Monica'da eve yerleştirip ajanı ile konuşmasını istedi. Evinizden sokağa çıkarken kanlar içinde bir adam görürsünüz, işte o prensin ajanı. Hemen onun girdiği yere gidin adam kanlar içinde yatıyor olacak. Konuşun, sizden iki görev isteyecek; kendisinden çalınan bombayı geri almak ve yan görev olan kendisinden çalınan parayı geri almak.. Olay yeri ise sahilde. Sahile gitmek için ajanın bulunduğu yerden çıkıp sağa dönün, yolun sonuna kadar gidin ve oradan garaja kısmına girin. Buradan merdivenlerden aşağı inince sahili göreceksiniz. 3-4 tane vampirliğin yüzkarası vatandaş var, hiç konuşmayıp sağdaki demir merdivenlerden yukarı çıkın ve öldürün içerdekileri. Odadan bombayı alın, para için bombanın bulunduğu odadan bir önceki odada yerdeki havalandırma boşluğunu açın ve para ile bombayla beraber ajana geri dönün.

  WAREHOUSE PATLAMA

  3 exp puanınız oldu. Şimdi ajan size bir görev verecek, depoda Sabbatlar (Camarilla'nın en güçlü rakibi, kötünün kötüsü ) var, onları temizleyip bombayı da yerleştirip çıkmamız gerekiyor, ama depoya ulaşmak için Bertham adında bir Nosferatu'yu bulmamız lazım. Burada bu görevi durduracağız, daha sonra döneceğiz.

  ÇİNLİ VAMPİR

  Ajanın evinden çıktık, karşısında bir poliklinik var. Kapısının önünde bir adam var, zaten direk sizle konuşmaya başlıyor. Konuşma bittikten sonra adamla diyalog kapanacak, bu göreve de daha sonra döneceğiz.

 5. 5
  InKusTe
  Usta Üye
  WAREHOUSE PATLAMA

  2. görevin devamı olan bu görevde Assylum barına gidin ve içerde Jeanett'le karşılaşacaksınız. Konuşun, yukarı çıkıyor. Barmenle konuşup yukarı çıkmak için ayartın kendisini. Yukarı çıkınca Jeanett'in kardeşi orada, konuşun ve görevi alın. Aşağı inin, klinik önünde konuştuğunuz adam orada. Onunla konuşun ve görevi alın

  ÇİNLİ VAMPİR (görev devamı)

  Bardan çıkın, kliniğe gidin. Arka kapıdan girin, ana girişin yanındaki odayı açın. Orada yaralı bir kadın göreceksiniz, ona kanınızı verin ve vampir öldüğünüzü söylemeyin. Sonra aşağıya inip çamaşır odasındaki deliğin önündeki tahtaları kaldırın. Kadavra bölümüne geçin, orada adam yatıyor. Ancak o gerçek ölü :)

  Köşedeki sandığı açın, içindekileri alın. Sonra St Martin'in odasından morfini alıp dışarı çıkarak ajana gidin. Bu morfini verip humanity kazanabilirsiniz, sonra gece kulübünün çaprazında bulunan küçük depoya gidin. Çinli'yi öldürün, görev tamamdır. Oradan çıkarak kanalizasyona gideceğiz.

  WAREHOUSE PATLAMA (Ocean House, Gallery Noir)

  Kanalizasyona inin, orada haritada bulunan Ocean House evine gidin. Yukarı çıkıp bekçi kulübesinden anahtarı alın ve otele girin, yukarıdaki avizeye dikkat!! Merdivenden çıkıp aşağı düşün :) 4 yol ağzı var, burada sevimli hayalet Casper'ı biri kovalıyor, oradaki bir odada gazete olacak, gazeteyi okuyun ve kapı açılacak. Çamaşırhane odasındaki çamaşır makinelerinin içinde bir şey olacak, ordan aldığınız bilgi ile kilitli olan kapıyı açın. Biraz karanlık ucuna kadar gidin ve oradan elektriği açıp bir yere dokunmadan odadan çıkın. Düştüğünüz yere dönün, asansör ile yukarı çıkıp Casper'ı takip edin. Tüm gazeteleri okuyun. Yukarıda sağ merdiven tarafındaki odalara girip gerekli eşyaları alın. Aldıktan sonra Casper'ı yine takip edin, bar odasına geçin. Oradaki delikten aşağıya inin ve mutfaktaki gazeteyi alın. Eğilin ve eşyalar çıldırsın... sonra kapı patlıyor olacak, oradan asansör boşluğuna çıkıyorsunuz.

  Hemen karşıdaki merdivene gidin, yoksa tepenize asansör düşer. En üst kata çıkıp odaları dolaşın ve eşyaları alın. Karanlık koridora gidin ve sonundaki odaya girin, oda eski haline dönüyor. Cıvıl cıvıl kolyeyi alın ve aşağı atlayın. Asansör boşluğundan ikinci kata inin ve bara gidin, orada şu klinik önündeki adamla konuşup görevi bitirdiğinizi söyleyin. Ardından yukarı çıkın fakat Jeannet'in kardeşini göremeyeceksiniz. Jeanette ile konuşun, sakın ona kolyeyi vermeyin, diğer kardeşe saklayın; nazik bir şekilde vermeyin!! Size görev veriyor, galeri görevi. Sizin evinizin olduğu sokağa gidip galeriye girin, tam anlamıyla kılkuyruk bir güvenlik görevlisi var. Galerinin arka kapısında Malkavian'ın konuşma ile adamdan anahtarı alın, yoksa lockpick ile arka kapıyı açın. Sırası ile resimleri kesin; 1. Caine kardeşini öldürür, 2. Sonra tanrı lanetler, 3.Caine Lilith'le tanışır, 4.Caine kadını da öldürür. Sonra masadaki parayı alırsanız humanity gidecek, alıp almamak size kalmış.

  Sonra bara gidip yukarı çıkın. Asansör ile gözlüklü kardeş orada, ona kolyeyi verin. Size görev veriyor, yemek salonuna gidin ve düzenlenen oyundan kurtulun. Oradan geri gelin, dönünce iki kardeşin aslında tek kişi olduğunu anlayacaksınız. Siz olaya girip 2 karakterden birinin hayatta kalmasını sağlıyorsunuz, bu size kalmış.. Artık Bertham'ın nerede olduğunu öğreneceksiniz. Göreve devam edeceğiz.

 6. 6
  InKusTe
  Usta Üye
  PSİKOPAT PROTEZCİ

  Şimdi Bertham'ın yerini biliyoruz; Assylum barının 150 metre karşısında. Onun yanında Bailbound var oraya gidip adamla konuşun. Carson isimli biri kaybolmuş, onu araştırmanızı istiyor. Çıkın ve ajanın olduğu binaya gidin. İçeri girip ajanın odasına gelmeden solda Carson'ın dairesi var. Oraya gidin teybi dinleyin, TV üstündeki anahtarı alın. (o anahtar dövme dükkanının anahtarı) Dövme dükkanına gidin ve aşağı inin, telefon çalacak. Açın konuşun. Carson yerine ben geleyim deyin, adam oldukça kibar sesli biri. (hep sapıklıklar bunların altından çıkıyor) Adam sizi çağırıyor, 1. caddenin sokağının sonunda park girişinin orada, yolun sonunda aşağıya giden merdivenler var. İnin ve megafona basıp konuşun, adam sizi içeriye alacak. Zevkli bir diyalogdan sonra adam gidiyor eşyaları almaya siz de aşağı inin. Yolun sonuna geldiğinizde büyük bir oda göreceksiniz, iki hapishane var ve hapishanedekilerden biri yardım istiyor. Tam o sırada psikopat odadan çıkıp elinde kopmuş kolla size saldıracak. Öldürün, adamı kurtarın. Sonra Bailbound'a gidin ve görevi bitirin.

  KAYIP KURT ADAM KANI

  Evinize dönüp PC'nizi açın, (a favor) isimli maili açarak görevi alın. Polikliniğin üst kata çıkıp görevliyi öldürün, şifre paige. Kanı alıp çıkın ve evinizin postasına koyun. Evden çıkıp tekrar girdiğinizde posta kutunuzda para bulacaksınız.

  ÖLÜM KARNAVALI

  Gazetelerden ve çeşitli kaynaklardan bu spekülasyonu duyacaksınız. Bu görev bir hayli uzun ve Santa Monica ile sınırlı değil. O yüzden bu göreve de sonra devam edeceğiz.

  WAREHOUSE PATLAMASI
  Bertham'la konuşun ve büyük depoya, hangara girerek öldürün herkesi. (Bertham'la konuşmadan önce sağdaki demirlerin üzerindeki tabelaya bakıp gülebilirsiniz � Olcay) En sondaki yerde, yukarıda ofis dolabının üstüne bombayı yerleştirip çıkın. Geldiğiniz yol kapalı olacak, yan taraftaki yoldan girip geri dönün, zira geri sayım var o yüzden çabuk olun. Çıktığınız zaman karşınıza arkeolog kurt adam çıkıyor. Onunla konuşun ve çıkın. Daha sonra taksi ile Los Angeles'ın iç kesimlerine, yanı Downtown'a gidin...

  DOWNTOWN (Tüccarı gökdelenin yanındaki kamyonetli zenci)

  Video giriyor. Niles hayatınızı kurtarıyor.

  Evet, kocaman Downtown'dayız. Taksi bizi prensin gökdeleni önünde indiriyor. Hemen gökdelene girin ve galerideki güvenlik görevlisi ile konuşun. Asansör çağıracak, asansöre binip çıkın, prens ile konuşarak görev alın.

 7. 7
  InKusTe
  Usta Üye
  MALKAVIAN MALİKANESİ

  Taksi ile gidin, kapıda Niles'ı göreceksiniz. Konuşun ve içeri girin. Burası çok komplike olduğundan adım adım anlatmayacağım yapacaklarınızı. Kapıdan girin ve adamları öldürün. Aksiyon esnasında kan emmek çok yararlı, adamları emerek öldürebilirsiniz. (Bu işlem humanity kaybı gibi istemeyeceğiniz türden şeylere sebep olmuyor, o yüzden kötü adamları hep bu şekilde öldürün � Olcay) Kapıdan girişte sağda eşyalarla çevrilmiş yerden girin, yolun sonunda 3 tane şamdan var. Oradaki kağıtta yazılanlara göre şamdanları açıp kapayın.
  Sonra girişteki kapı açılacak. Geri dönün, kapıdan girip yolu takip edin. Herkesi öldürün. Merdivenli bir yere geleceksiniz, merdivenin altındaki şamdanı çekin, üstteki kapı açılacak. Oradan çıkın ve önünüze geleni öldürün. Daha sonra kule girişine geleceksiniz, döner merdivenden yukarı çıkıp yolu takip edin. Diğer kuleden aşağı inip yolu takip edin, bu arada telefon kayıtlarını dinleyin yolda ki canın sıkılmasın. Yolu takip ettikten sonra tekrer baştaki kütüphanenin oraya geleceksiniz, orada yine 3 şamdan var. Oradaki kağıda göre şamdanları ayarlarak kapıyı açıp girin, şimdi 5 taraftan elektrik gelen bir yer var. Odada arkada şalter var onları kapatıp eğilerek geçin, yolu takip ederek şömine yerine gelin. Şöminenin üstündeki düğmeye basın ve kapı açılsın. Sonra yolu takip edin, etrafta gramofon olan, ortada kapsül içinde bir kız olan bir hol var. Gramofona basın, kıza bir şeyler oluyor ve kapı açılıyor.

  Oraya gidin ve ölü adamla yüzleşin, ne oluyor yahu derken ünlü vampir avcısı Bach'ı görüyorsunuz. Konuşun, sonra oradaki balkona çıkın aşağı atlayın her tarafta yangın var. Yanan düşmanlardan kaçın ve yolu takip edin. Yukarı çıkarak camdan atlayın ve taksiye binerek yeniden Downtown'a ulaşın.

  Yukarı çıkın ve prens ile konuşun, kilit rol oynayan Ankaran Sarcaphogus görevi başlasın

  GEMİDEKİ TARİHİ ESER

  Prens ile konuştunuz, size İstanbul'dan gemi ile gelen tarihi eserin ne olduğunu, gemiye girip öğrenmemizi istiyor. Öncelikle Santa Monica'daki sahile gitmeniz lazım, taksi ile dönüp sahile giderek bota binin. Gemiye gidince oradaki adamla konuşun, bir şifre verecek (lighthouse) Sonra 2 seçeneğiniz var; gizli gizli ya da katliam yaparak ilerlemek. Gizlenerek ilerlemek daha çok experience kazandırıyor, görünmezlik büyünüz varsa ve o 2. seviyedeyse en az veya snake'ing özelliği 4 veya üstüyse gizlenerek bu görevi gerçekleştirin. Şayet değilse uğraşmayın, görevin geminin iç kısmındaki defteri alıp geminin uç kısmındaki eser bakın ve geldiğiniz yoldan çıkın.

  Downtown'a dönüp görevin tamamlandığını prense rapor etmemiz gerekiyor.

  YAN GÖREVLER
  Şimdi bu görevden sonra prensin görevlerini durduralım ve yan görevlere bakalım..

  Buralarda bir yerde kanınızı bağışladığınız kadın geri gelecek. Onunla konuşun, sizi evinizde bekleyeceğini söylüyor. Her biten görevden sonra ona uğramak çok yararlı oluyor.

  TERK EDİLMİŞ HASTAHANE

  Gökdelenin bir yanında kamyonetli tuccar, diğer yanında terk edilmiş, telle çevrili bir hastane var. Önünde eski model Volkswagen minivan var, bir yerinde teller yırtılmış. Oradan içeri girin ve oradan hastahaneye girin, bir adam çıkacak.

  Aşağı ineceksiniz. Koridordaki eşyaların üstünden geçemek mümkün olmuyor ne yazık ki. Yandaki merdiven kapısından girin, üste çıkış yok. Etraf hayli karanlık. Merdivenin altında boşluk var, oradan diğer tarafa geçin ve yolu takip edin. Sonra bir barikat daha var, burayı eşyaları kaldırarak geçin. Aşağı inin, bu arada insanların öldüğünü göreceksiniz. Yolun sonunda hastanenin morg bölümüne geldiğinizde kaosun sebebi olan yamyam kadınla karşılaşıyorsunuz. İster kadını öldürebilir, ister yaralanabilirsiniz; bence sakın korkup kadını öldürmeyin, zira bu tek uzlaşabileceğiniz vampir.
  Havalandırmadaki kısa yoldan yukarı çıkın, adamın kartının yerde olduğunu göreceksiniz. Onu alın ve doğru Skyline apartmanına...

 8. 8
  InKusTe
  Usta Üye
  APARTMAN SAKİNLERİ

  2. kat: Santa Monica'da Bailbond'tan aldığınız görevdeki adamın birinin evi
  3. kat: Zengin birinin evi.. kasasında yüzük var
  4. kat: Kapalı yapmamışlar, yani kilitli değil.
  5. kat: Zebra motifli, plazma TVli çok hoş bir daire.
  6. kat: Daha sonra alacağınız kanı zehirleyen salgın hastalık görevinin kilit katı. Şu an kilitli durumda.
  Not: Apartmanlara girmek için kapıları değil, bodrum katından girilen havalandırmayı kullanın. En pratik yol.

  1. kata gidin, adam dairenin üst katındaki odanın dolabında gizlenmiş. Konuşun, konuşma özelliklerinden yararlanarak �arkadaşların sana oyun yapmış, seni aynı yerde bekliyorlar' deyin ve adam iç rahatlığıyla geri dönsün. Şimdi hastanedeki güzel kişinin yanına dönün, görev bitti. Takas için sizden 2 şey isteyecek; biri müzede, diğeri Giovanni isimli mafya ailesinin malikesinin müze bolümünde. Giovanni bölümünde bunların nerede olduklarını söyleyeceğim.

  KLUP GÜNAH ÇIKARMA

  Evet, adamlar oyunda kiliseyi gece kulübü yapmışlar. Görünce şaşıracaksınız gerçekten. Girişte bir kadın var otomatik olarak onunla konuşmaya başlıyorsunuz. Konuşun ve diyalog bitince barmaid ile de konuşun. Bu hatun klubün sahibi, size 2 tane görev verecek.

  1. PARK YERİNDEKİ RUSLAR

  Yandaki Empire State otelin park yerindekilere paranın olmadığını söyleyin ve adamları öldürün. Sonra bardaki kadına geri dönüp 2. görevi alın.

  2. RUS MAFYASININ KÖKÜNÜ KURUTMA

  Kadın, size bir anahtar verecek. Empire State oteline girin, etrafta dolanın. Zevkli konser bölümünün arka tarafındaki odadan yüzüğü alın (bunun için lockpick kullanmanız gerek � Olcay) Sonra asansörle 6. kata çıkın ve anahtar ile kapıyı açın. Elemanları öldürün, balo odasından diğer tarafa geçin. İlerleyin, koridorun sonuna kadar gidin. Mafyanın başını öldürün, geri dönün. Klüpte kadınla konuşup görevi bitirin. Sonra bu kadından belli aralıklar ile 250 dolar alacaksınız, ancak yeterli paranızın olduğunu tahmin ediyorum. Kamyonetli zenci adama gidin ve kıyafet ticareti yapın.

  KAMYONETLİ ZENCİ ADAM

  Çantası çalınmış, tam karşıdaki kapalı otoparkta istediği çanta. Otopark kapısı açılıyor, oraya girin ve otopark 5 kat aşağı iniyor. Yolun sonunda istediği çanta bulunuyor, karşınıza çıkanları öldürün ve çantayı alarak adamla konuşun. (bu görev bazı görevleri yaptıktan sonra açılıyor)

 9. 9
  InKusTe
  Usta Üye
  KANI ZEHİRLEYEN SALGIN HASTALIK

  Bu görevi Tremere klanının Chantisinden (bir clana mensup kişilerin yaşadığı yer) bizzat zehirlenerek, ya da Last Round barındaki komünist kadından alabilirsiniz. Ben şahsen Last Round'dan aldım. Skyline Apartmanı'na gidin, orada en üst katta kadının kaldığı odanın şifresini öğreneceksiniz. Bu görevde odaya girip kadınla konuşun, Empire State'te kalan kadının ismini verecek. Oele tekrar gidin, bu sefer 5. kata çıkıp kadın ile konuşun. Bunlar da yamyam ama bunlarla uzlaşamıyorsunuz, kadını öldürün. Hastalığı başlatan 3 kişiden biri olan varlıkların 1.sini öldürdük, sıra 2.de.. sokakta ateş karşısında bulunan evsizler ile konuşun. Bir evsizin ismini verecekler, Last Round etrafında olan bu adamla konuşun, adamın yakınındaki bir kanalizasyon boşluğundan aşağı inip yolu takip edin.

  Sonunda kırmızı, beyni delik bir yaratık var. Şahsen bu yaratıkla uzlaşmaya çalıştım, hastanedeki kadın gibi güçlerimizi birleştirelim dedim ve o da karşılık olarak gel bize katıl sana bizim kardeşliğimiz sırlarını güçlerini göstereyim, ama önce seni yemem lazım dedi. Aynı yöntemi deneyebilirsiniz kısaca 2. salgıncı da öldüğünde bulunduğu yerde yerde bir kağıt var, kağıdın üstündeki amblemin Last Round etrafında ve Tremere chantisi etrafında bulunan duvara çizilmiş olacağını göreceksiniz. Oradaki kapıdan girin, kapıdaki adam �aydınlandın mı' diye soracak, biz de kağıdı göstererek �aydınlandım' diyeceğiz. İçeri girip oradaki kadın ile konuşun, yukarı çıkın ve zombilerle ilk karşılaşmanız bu kısımda olacak .Zombiler güçsüz fakat sayıca sonsuz; o yüzden hepsini öldürmeye çalışmayın imkanı yok. Yolunuzdakileri öldürün, sonda bir adam göreceksiniz. Tanrı olduğunu iddia eden bu kişiyi de öldürerek görevi aldığınız kişiye gidin.

  ÖLÜM KARNAVALI

  Last Round'un tam karşısında görünen kapıdan içeri girin, orada bir evsiz ve parçalanmış cesedi göreceksiniz. Yangın arasından geçip Holywood Lucce otelin oda anahtarını alın. Daha sonra yine devam edeceğiz.

  MÜZEDEKİ ANKARAN ESERİ

  Prens ile konuştuğunuz zaman müzeye git ve Ankaran'ı al diyecek. Taksi ile gidin, girişte sağdan ilerleyin. Oradaki duvarda açılan kapılar var, ofis anahtarını alın. Gizli gizli ya da aksiyonlu bir şekilde ofis odalarına gidin, ofisten aşağı inin orada laboratuar bölümüne girin. Bence kamera falan dinlemeyin, katliam yapın. Laboratuar odasındaki bilgiyi, anahtarı alın, sonra oradaki laboratuar camını kırarak tabanca ile hastanedeki Pisha isimli yamyam kadının birinci istediği parça olan Fetish'i alın. Oradaki bir koridorun sonunda telefonlu bir ofis var, oradaki PC'den veya kağıttan şifreyi öğrenin ve sonra kilitli kapıyı açarak ilerleyin. Güvenlik odası var, camdan girin, alarmı ve lazerleri PC ile iptal ederek ilerleyin. Yolun sonunda Ankaran var, ama yok aslında :) Biri sizden önce davranmış.. Ayrıca tam o sırada Santa Monica'da karşılaştığımız Beckett, yani kurt adam ile karşılaşacaksınız. Onunla konuştuktan sonra prense olanları anlatın, adam çılgına dönüyor. Gary'yi bulmamız, onun için de aslen Yahudi olan Isaac Abrahams'ı bulmamız lazım.

 10. 10
  InKusTe
  Usta Üye
  HOOLYWOOD (Tüccarı market)

  Burası Anarchlar tarafından kontrol edilmekte olan ve Nosferatular'ın ana vatanı olan Hollywood semti. Abrahams yolun sonundaki kuyumcunun orada, oraya arka kapıdan girebilirsiniz. Kuyumcunun üstünde oyunu yapan firma olan TROIKA yazıyor, Abrahams ile konuşun ve sizden bir film bulmanızı isteyecek. Bunun 2 parça olan kasedin parçalarını toplamamız gerek. Önce 2.parçayı, sonra 1.parçayı bulacaksınız, ben hemen ilk parçanın nerde olduğunu söyleyeceğim; bu tarz her oyunda olduğu gibi bu oyunda da bir zindan ve bir tane de mezarlık bölümü var. Bu kasede ulaşmadan önce mezarlık bölümünü bitirmeniz lazım..

  MEZARLIK BEKÇİSİ

  Mezar giriş bölümünden mezara girin, girişin önünde tahtalar var. Onları kaldırın ve eğilerek girin, oradaki kulübeye gidin ve adamla konuşun. 2 seçeneğiniz var; 1.si şehirden 1 hayat kadını ayarlamak, 2.si adamın 5 dakikada işini bitirmesi için 5 dakika mezarlığa göz kulak olmak. Evet 1.de 1 experience puanı daha az alıyorsunuz o kadar. 2.yi seçerseniz zombileri ön ve arka kapıdan uzak tutmayı başaramazsanız devam etmeyin, sabaha kadar uğraşırsınız. O yüzden load game'den adamla ilk konutluğunuz ana dönün ve 1.görevi alın, ne de olsa bu bir yan görev.. Olayı hallettikten sonra adamla tekrar konuşun görev bitsin.

  YASA DIŞI KASET 2.PARÇA

  Mezarlığın sonunda büyük kapılı bir tapınak var, içinde ölüler bulunan.. Burada aradığımız kaset bulunuyor. Girdiğimizde sola dönün sonra ilk sağa dönün. Orada kemikli bir yer var, oradaki köşedeki bir mezarlığın içinde kaset kaseti bulduğunuz yerin karşısında da Nosferatular'ın çıkış tüneli var ama henüz açık değil. Siz uzun yoldan oraya gitmek zorundasınız, yakında bu görev başlayacak. Kasedi bulduktan sonra Abrahams'a geri dönün, kasedi seyrettirecek. Sonra size bir isim verecek, o ismi duyduktan sonra Sinbin'e gidin ve oradaki kızıl saçlı amca ile konuşun. Konuşma özelliklerinizden yararlanarak ya da para ile oradan bilgi alın, sonra sokak telefonun olduğu yere gidin. Bu adam ile konuşun, sonra arka sokakta bu adam ile konuşun ve Lukee star oteline gidin. Oradaki odadan anahtarınız kullanarak ölümün karnavalı ile ilgili bilgiyi alın ve yine aynı oteldeki adamın bahsettiği bilgiyi alın, veya anahtarı alın. Oradan Internet kafeye gidin kafenin arka tarafında anahtarınızı kullanarak geçin, yukarı çıkın ve filimdeki yaratıklar karşınıza çıkacak. Sonra film stüdyosuna geliyorsunuz, orada arada ofis olan tampon bir yer var. Kapı kilitli olacak, oradan ilerleyin. İkinci stüdyodaki yaratıkları da öldürün, yolun sonunda bir adamla karşılacaksınız. Onunla konuşup gerekli bilgiyi veremeden mefta oluyor, sonra oradan havalandırmayı kullanarak o ofise geçin. Oradan kasedin 1.parçasını da alın ve Abrahams'a geri dönün. Şimdi King's Way açılıyor, ancak oraya gitmeden birkaç görev yapın..

  Bu arada ölümlü zamanınızdan kalma bir dostunuz sizi restoran önünde görecek. Konuşma yeteneğinizle onu sizi görmediğine ikna edin, olmazsa sağlık olsun :)

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi