Grand Theft Auto 3 Oyun Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Grand Theft Auto 3 Oyun Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Grand Theft Auto 3 Oyun Tanıtımı

  Reklam  Grand Theft Auto 3 Oyun Tanıtımı

  Forum Alev
  Grand Theft Auto 3  Geliştirici : Rockstar Games

  Seri: Grand Theft Auto

  Platform : PlayStation 2
  Windows
  Xbox

  Çıkış Tarihi : PS2: 10 Ağustos 2001
  14 Ağustos 2001
  28 Ağustos 2001
  Windows: 20 Mayıs 2002
  24 Mayıs 2002
  7 Haziran 2002
  Xbox: 11 Nisan 2003
  31 Ekim 2003
  2 Ocak 2004
  20 Mayıs 2004

  Tür : Üçüncü Şahıs Nişancı
  Aksiyon

  Biçim : Tek oyunculu
  Çok oyunculu (PS2)(PC)(XBOX)

  Ortam : CD, DVD

  Grand Theft Auto 3 (GTA III veya GTA3), DMA Design (şimdi ise Rockstar North) tarafından tasarlanılarak, Rockstar Games tarafından piyasaya çıkarılan Grand Theft Auto serinin üçüncü oyunudur. Sony PlayStation 2 için 10 Ağustos 2001 tarihinde piyasaya çıkarılan oyun, 20 Mayıs 2002'de Windows işletim sistemi kullanan bilgisayarlar için, en son olarak ise 2003'te Microsoft Xbox platformuna uyarlanmıştır.
  Oyun New York temel alınarak oluşturulan Liberty City isimli kurgusal bir şehirde geçmektedir. Oyun GTA serisinin ilk Üçüncü Şahıs Nişancı (TPS) türündeki oyunudur.

  Konu

  Ana karakter, oyunun başında kız arkadaşı Catalina ve başka bir kişi ile birlikte bir banka soyarken görülmektedir. Soygunun ardından kaçış sırasında Claude, Catalina tarafından vurularak ölüme terk edilmektedir.
  Daha sonra karakterin yaşadığını, emniyet güçleri tarafından yakalandığı, yargılandıktan sonra hapishaneye götürüldüğünü görmekteyiz. Bu sırada mahkumları taşırayan zırhlı araç kolombiyalı çeteler tarafından saldırıya uğrar.Kolombiyalı çete (Colombian Cartels)Oriental Gentlemen adlı bir kişi kaçırmak istemektedir.Aynı anda Hackerlar tarafından Callahan Köprüsü'ne bir bomba atılır.Kolombiyalılar Oriental'i alır ve kaçarlar.Bunu fırsat bilen 8-Balls ve Claude de polisleri etkisiz hale getirir ve kaçarlar.Bu sırada Callahan Köprüsü'ndeki bomba patlar.Ama 8-Balls ve Claude kaçmayı başarmıştır.Claude yeni bir hayata adım atar.8-Balls onu Luigi adında bir gece kulübü patronuyla tanıştırır.Claude ondan görev almaya başlar.Luigi de onu başkalarıyla tanıştırır ve doğal olarak görev sayısı artar.Genel olarak oyunda görevler yapıldıkça yeni şehirler, yeni görevler, yeni imkanlar, yeni yollar açılmaktadır.

 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Grand Theft Auto 3 Oyun Tanıtımı

  Reklam  piyasaya verilme yılı 2001 yılıdır Grand Theft Auto 3 DMA Design tasarlanılarak, Rockstar Games tarafından piyasaya çıkarılan serinin üçüncü oyunudur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi