Call of Duty 2 - Oyunu Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Call of Duty 2 - Oyunu Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Call of Duty 2 - Oyunu Hakkında Bilgi

  Reklam  Call of Duty 2 - Oyunu Hakkında Bilgi

  Forum Alev
  Call of Duty 2

  Geliştirici Infinity Ward
  Yayımcı Activision, Aspyr
  Sürüm
  1.3.9
  Platform
  PC, Xbox 360, Mac
  Çıkış Tarihi 25 Ekim 2005 - PC
  15 Kasım 2005 - Xbox 360
  13 Temmuz 2006 - Mac OS X
  Tür
  Aksiyon - Macera - Savaş
  Biçim
  Tek oyunculu
  Çok oyunculu
  Sınıf
  Birinci Şahıs Nişancı
  Ortam CD (6), DVD
  Sistem Gereksinimleri Intel Pentium IV veya AMD 1.4 GHz seviyesinde işlemci, 256 MB Bellek, DirectX 9.0 uyumlu 64 MB son sürücüler yüklenmiş ekran kartı
  Giriş birimi Klavye, fare (PC)


  Call of Duty 2, yapımı Infinity Ward, dağıtımı Activision tarafından gerçekleştirilen FPS tarzında bir bilgisayar oyunudur. 2. Dünya Savaşını konu alır. Gerçeğe yakın efektleri ve oynanabilirliği ile dikkat çeker.

  • Daha geniş mekanlar: Call of Duty 2'deki mekanlar ilk oyundaki mekanlardan %50 - %200 daha geniştir.


  • Geliştirilmiş yapay zeka: Artık düşmanlar el bombalarından kaçabiliyor, siper alabiliyor, sizi ve takımınızı yan taraftan vurup gafil avlayabiliyor. Tabii bunlar sadece düşmanlar için geçerli değil, takım arkadaşlarınız da bu özelliklere sahip.


  • Savaş konuşmaları: Artık savaş alanında ne olup bittiğini takım arkadaşlarınızdan öğrenebiliyorsunuz. Köşelerde saklanan düşmanlar olduğunu, düşman birliklerinin yaklaştığını ve daha bir çok gerekli bilgiyi takım arkadaşlarınızdan alabiliyorsunuz. Bu özellik için Infinity Ward oyuna tam 20.000 satırlık konuşma ekledi.


  • Geliştirilmiş grafikler: DirectX 9'un bütün özelliklerini kullanan oyunda, parçacık efektleri için özel bir çaba harcanmış; mesela toz bulutları, top ateşiyle ortaya çıkan kör edici siyah dumanlar ve bunun gibi parçacık efektleri son derece etkileyici görünüyor.

  Tekli Oyun Modu (Singleplayer)


  RUS CEPHESİ Oyun 27 epik bölümden oluşuyor.İlk olarak 1941 yılında Moskova'yı Almanlardan savunuyorsunuz.Ayrıca eğitimde bu bölümde oluyor.Sonradan ise Stalingrad'ı Almanlara karşı savaşıyorsunuz.1942 yılındaki Rus bölümleri sizi çok zorlayacak çünkü Almanların taktiksel üstünlüğü bulunuyor.Fakat 1943 yılında çok rahat olacaksınız.Çünkü üstünlük sizdedir.Burada rütbeniz er,adınız Vasilidir. İNGİLİZ CEPHESİ Oyunda Kuzey Afrika'da Almanlar'la savaşan Çavuş John Davis'i canlandırıyorsunuz.Mısır'daki bölümlerden sonra İngiliz bir tank kumandanı olarak Libya'da Crusader tank'ınızla Panzer II'larıyla savaşıyorsunuz. .Ardından Tunus ve Doğu Fransa'da görev yapıyorsunuz. AMERİKAN CEPHESİ Amerikan görevleri oyunun en uzun bölümüyle başlıyor.Burada Normandiya Çıkarmasında mangasıyla Normandiya'yı temzilemeye çalışan Onbaşı Bill Taylor'ı canladıyorsunuz.Burdan sonra ise Bergstein kentinde Alman direşinişini bastıyorsunuz.Ardından Operasyon Plunder'da görev alıyorsunuz.  Çoklu Oyun Modu (Multiplayer)


  Maksimum 64 kişilik olan internet üzerinden oynanan serverlara bağlanılarak giriş yapılan oyun modudur. Çoklu Oyun toplam 13 değişik haritada oynanılır.Oyunda dört ülkenin askerleri birbiriyle savaşmaktadır.(Amerikan Askerleri,Alman Askerleri,Rus Askerleri,İngiliz Askerleri)

  • DM (Deathmatch): Adında anlaşıldığı üzere önünüze geleni öldürdüğünüz moddur.


  • TDM (Team Deathmatch): Haritasına göre Alman veya ABD askerlerinden 2 takım oluşturuluyor. Almanlar her haritada oluyor fakat haritasına göre İngiliz veya Rus askeri de olunabiliyor. Bu iki takım belirlenen süre veya skora erişene kadar çarpışmaya devam ediyor. En çok düşmanı öldüren takım kazanıyor.


  • SD (Search and Destroy): Düşmanın bölgesinde bulunan ve daha önceden belirlenen, pusulada yıldız işareti ile görünen araca bomba yerleştirmeye veya bulunulan takıma göre yerleştirmeye çalışarak zamana karşı yarışılıyor. Müttefik oyuncular, gerekli sürede Almanları temizleyemez veya araçları imha edememezse o round'u kaybederler.Almanların görevi ise ölmeden araçları savunmaktır.


  • CTF (Capture The Flag): Düşmanın bölgesinde olan bayrağı kaparak kendi bayrağınızın yanına getirmelisiniz aynı şekilde düşmanda sizin bayrağınızı kapmışsa düşmandan bayrağınızı geri alana kadar sayı yapma imkanınız yoktur.


  • HQ (HeadQuarters): Yapı itibarı ile Search and Destroy'a benzeyen bu mod da amaç haritaya rasgele olarak koyulan radyoyu bulup onu ele geçirmektir. Herhangi bir taraf radyo'yu ele geçirdiğinde pusulada o takımın bayrağı gözükür ve karşı tarafta buna göre harekete geçer.


 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Call of Duty 2 - Oyunu Hakkında Bilgi

  Reklam  II. Dünya Savaşı'nı konu alır. Gerçeğe yakın efektleri ve oynanabilirliği ile dikkat çeker. 2005 yayını bir oyundur+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi