Prince of Persia: The Two Thrones - Oyun Tanıtımı

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Prince of Persia: The Two Thrones - Oyun Tanıtımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Prince of Persia: The Two Thrones - Oyun Tanıtımı

  Reklam  Prince of Persia: The Two Thrones - Oyun Tanıtımı

  Forum Alev
  Prince of Persia: The Two Thrones


  Geliştirici Ubisoft Montreal, Casablanca Studios
  Yayıncı
  Ubisoft
  Tasarımcı Kevin Guillemette
  Oyun Motoru
  Jade
  Çıkış tarih
  i
  PlayStation 2
  KA 1 Aralık 2005
  PAL 2 Aralık 2005
  Xbox, GameCube, & PC
  KA 1 Aralık 2005
  PAL 9 Aralık 2005
  Mobile
  KA 2 Aralık 2005
  Rival Swords
  Wii & PSP
  KA 3 Nisan 2007
  PAL 5 Nisan 2007
  Tarz Aksiyon-Macera Mod Tek Oyunculu
  Platform
  GameCube, PlayStation 2, PlayStation Portable, Xbox, Wii, Mac OS X, Microsoft Windows, Mobile phone
  Medya
  CD, DVD, Nintendo optical disc
  Sistem gereksinimleri
  PC
  Windows 2000/XP
  DirectX 9.0c
  1000 MHz Pentium III/AMD Athlon veya eşdeğeri
  256 MB RAM
  NVIDIA GeForce 3 veya üstü, ATI Radeon 7500 veya üstü
  DirectX 8.0 destekli ses kartı
  1.0 GB boş disk alanı
  Oyunun çıkış tarihi itibariyle desteklenen ekran kartları
  ATI 7500/8500/9000/X serisi
  NVIDIA GeForce 3/4/FX/6/7 serisi (GeForce 4 MX ddesteklenmiyor)
  NOT: Dizüstü bilgisayarlar desteklenmiyor fakat bu oyunu çalıştırabilir. Giriş Klavye, Fare, Gamepad

  Prince of Persia: The Two Thrones: Ubisoft isimli oyun firmasının yaptığı Prince of Persia üçlemesinin üçüncü oyunudur. Üçleme Sands of Time, Warrior Within ve Two Thrones oyunlarından oluşur. İlk Prince of Persia oyunu 1989 yılında Jordan Mechner tarafından yapılmıştır. İlk oyundan sonra çıkan POP2 ve POP3D oyunlarından sonra Ubisoft Prince of Persia oyunun telif haklarını satın alarak oyunu geliştirmiştir. Ubisof'tun yaptığı POP oyunlarında Mechner danışman olarak görev almıştır.

  Genel  Prince of Persia Two Thrones(POPT2T) kendinden bir önceki oyun olan Warrior Within oyunun devamı niteliğindedir. İlk oyunun karanlık atmosferine karşın POPT2T de atmosfer daha masalsı bir hale bürünmüştür. Müzikler daha yavaştır. Bir kaç yenilik dışında oynanış Warrior Withine çok benzer. Oyuna getirilen yeniliklerden en önemlileri zıplama tahtaları, tutunmanızı sağlayan ızgaralar ve spped kill denilen hızlı ölümlerdir. Ekran parlamaya başladığında doğru tuşlara basarak hızlı ölüm gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca Boss dövüşlerinde de hızlı ölüm kullanmak zorundasınız.
  Oyunda yine çift kılıc dövüş sistemi ve önceki oyundaki combolar kullanılmıştır. Bu defa ana silah olarak Zamanın Hançeri (Dagger of Time) sürekli olarak yanınızda kalmaktadır. İkincil silah olarak ise düşmanlardan aldığınız çeşitli savaş açaraçlarıdır.
  Oyunda hikayeyi bir önceki oyunun son düşmanı olan ve zaman kumlarının yaratıcısı Kaliena anlatmaktadır. Oyundaki kayıt sistemi yine aynen kalmıştır. Sadece belirli noktalarda oyunu kaydetme imkanınız bulunuyor. Oyunda ilerledikçe farklı zaman güçlerini kullanabilir ve aldığınız can geliştirmeleri ile canınızı arttırabilirsinz.
  Oyundaki bir başka yenilik ise prensin değişim geçirerek kara prense dönüşmesi. Kara prensin oynanış özellikleri normalden biraz daha farklı. Canınız sürekli azalıyor ve yalnızca zaman kumları ile canınız doluyor. Bazı yerlerden sadece kara prens olarak geçebiliyorsunuz. Hızlı ölümlerin şekli de bu formdayken farklılık gösteriyor. Kara prensken ikincil silah olarak kolunuzdan çıkan "Daggertail" adındaki zincir benzeri bir uzantıyla savaşıyorsunuz.
  Oyunun grafik motoru serinin diğer oyunlarıyla aynı olan Jade grafik motoru.  Hikaye  Prens kendi hayatını kurtarmak için Kaliena'yı öldürmek zorundadır. Çünkü zaman kumları yüzünden Dahaka adlı bir canavar onu gördüğü yerde kovalamaktadır. Bu yüzden zaman kumlarının yaratıldığı adaya yelken açar. Kaliena ile savaşıp onu öldürür. Fakat Kaliena da prens gibi kendi kaderini değiştirme çabası içindedir. Bunu öğrenen prens bir karar verir. Şatoda saklı olan gizemli bir maske ile tekrar adaya geldiği ana döner. Bu defa elinde su kılıcı vardır ve Dahaka ile savaşıp onu yener.
  Kaliena'yı da yanına alarak adadan ayrılan prens ölümcül bir hata yapmıştır. Prens onu kendi zamanına getirerek zaman kumlarının kum saatinde yapılmasını engellemiştir, tüm tarih değişir. Bir zamanlar kendi kralına ihanet eden ve zaman hançerine sahip olmak isteyen veziri prens hiç bir zaman öldürmemiştir. Prens ve babası kral Sharaman ordusuyla hindistanı hiçbir zaman işgal etmemiştir. Herşeyi yoluna koyduğunu düşünen prens taşıdığı zaman madalyonunu denizin soğuk sularına bırakırken vezir ölümsüzlük tutkusuyla Babil'i işgal eder.
  Prens vatanına vardığında acı gerçekle yüzleşir ve oradan kaçamadan gemileri batırılır. Kaliena vezirin adamlarına esir düşer. Onun peşinden giden prens en sonunda onu bulur fakat kurtaramaz. Veziri gören prens şaşırır ve vezir yanında getirdiği zaman hançeri ile Kaliena'yı öldürür. Kaliena'nın bedeni zamanın kumlarına dönüşerek tüm şehre dağılır. Vezir artık istediğine kavuşmuştur. Olümsüz olur fakat biçimi de değişir ve bir yaratığa dönüşür. Prens son bir hamle ile zaman hançerini vezirden almayı başarır ama o da zaman kumlarından nasibini alır. Artık onun da içinde kötücül bir varlık ortaya çıkmıştır.
  Prens şehrin her yerinde veziri kovalar fakat ummadığı biriyle karşılar. Hindistan kralının savaşçı kızı Farah. Vezir kralı öldürmüş ve kızını da tutsak olarak yanında getirmiştir. Bu yüzden o da prens gibi veziri öldürmek istemektedir. Bu yüzden güçlerini birleştirler. Prens her ne kadar eski olaylar yaşanmasa da hepsini hatırlamaktadır fakat Farah'ın hiç bir şeyden haberi yoktur. Bu ikili git gide bir birine yakınlaşır. Prensin içindeki kötülük ise zaman zaman günyüzüne çıkar ve prens karanlık bir yaratığa dönüşür. Fakat bilinci hala yerindedir bu yüzden bu halini kontrol altında tutar. Farah onu bu halde görür ve öldürmek ister fakat öldüremez. Prens bunun sadece bir değişim olduğunu ve bilincinin hala yerinde olduğunu ikna etmeye çalışır fakat başarısız olunca yolları geçici bir süre ayrılır. Prens tuzağa düştüğünde Farah yeniden belirip hayatını kurtarır. Böylece yeniden birlikte vezirin peşine düşerler.
  Bu arada Prensin akıl hocası olan yaşlı bilge Babil'deki insanları örgütleyerek ayaklanmaya öncülük eder. Prens ve Farah babil kulesinin en üst katına çıkmaya çalışırken vezir tarafından tuzağa düşürülürler. Vezir Farah'ı yakalar ve prensi kulenin boşluğuna atar. Fakat prens o anda değişim geçirerek kurtulur.
  Prens zindanlardan çıkmanın yolunu ararken babasının cesediyle karşılaşır. Bu olay onu çok etkiler ve içindeki tüm kötülüğü bastırır. Artık kara prense dönüşmez ve zihninden çıkarıp atar.
  En sonunda kulenin en tepesine çıkarak vezirle yüzleşir. Onunla savaşır ve onu yener. Zaman hançerini Vezirin göğsüne saplar böylece zamanın kumları yeniden Kaliena'nın bedeninde toplanır. Ona artık zamanın geldiğini söyler. Zaman hançerini eline alır ve hançer onun bedeni ile birleşir. Prensin zaman kumlarından etkilenen bedenini de iyileştirir ve ortadan kaybolur.
  Sadece Prensin içindeki kötücül benliği kalmıştır.Prens onunla da kendi zihninde yüzleşir. Farah'ın ona seslendiğini duyan prens onu orada bırakarak uyanır. Daha sonra Farah'a daha önceden başından geçen tüm hikayeyi anlatır.


 2. 2
  eRen
  Özel Üye

  --->: Prince of Persia: The Two Thrones - Oyun Tanıtımı

  Reklam  Karakterler


  PRINCE
  Oyunda kontrol ettiğimiz ana karakter. Kral Sharaman'ın Hindistanı işgali sırasında zaman hançerini aldı. Zamanın kumlarının içinde bulunduğu kumsaatinin mührünü açarak zamanı değiştirdi. Bu yüzden Dahaka adlı canavar onun peşine düştü. Böylece bu yaratıktan kurtulmak isteyen prens zamanın kumlarının yaratılışını engellemek üzere danışmanı yaşlı adamın rehberliğinde zaman adasına yolculuk yaptı. Burada Dahaka'yı yenen prens Kaliena'yı da yanına alarak babile döndü.


  DARK PRINCE
  Oyunda kontrol ettiğimiz ikincil karakter. Prensin Kaliena'yı kurtarma çabaları sırasında yaralanması ve zamanın kumlarından etkilenmesi sonucu ortaya çıkmış alt benliği. Onun bedeninde ve zihninde var olan zaman zaman ortaya çıkan karanlık bir yaratık. Prensin çevikliğine ve yeteneklerine sahip ve kolundan çıkan zincirle ölümcül.Ayrıca Dark Prince prince'in bütün kötü yanlarını almıştır.oyunda ilerledikçe prince ile atışmaya ve kavga etmeye başlarlar.dark prince tam bir şeytandır,herşeye atlar,aşırı bir biçimde bencildir ve fırlamadır.


  KAiLEENA
  Oyunda hikayeyi anlatan karakter. Zaman adasında yaşayan ve zamanın kumlarını yaratan kişi olarak biliniyor. Asıl yeteneği zamana hükmetmesi. Kendi geleceğine bakıyor ve gelecekten gelen birinin elinden öldüğünü görüyor. Bu yüzden Prens'i durdurmak için herşeyi yapıyor fakat başaramıyor. Yine de Prens onu kurtarak kendi zamanına getiriyor. Bilmediği ise kaderine doğru yol aldığı. Ölümsüzlük arayışı içindeki vezir tarafından öldürülerek hayatı son buluyor.


  FARAH
  Hindistan kralının savaşçı kızı. Mükemmel derece ok ve yay kullanabilen Farah'ı ilk oyundan tanıyoruz. Kararlı ve inatçı yapısıyla dikkat çekiyor, çevikliği ile zor durumlardan kurtulmakta oldukça başarılı. Prens Sands of Time daki olayları değiştirdiği için Prens'i hatırlamıyor fakat Prens onu hatırlıyor. Oyun boyunca Prensle bir yakınlaşma yaşıyorlar ve birlikte aynı amaç için çarpışıyorlar.


  VEZİR
  İlk oyundan tanıdığımız vezir Prens'in zamanı değiştirmesiyle ölmemiştir. Ölümsüzlük uğruna kendi kralına ihanet etmiş, zaman hançerini ve Farah'ı da tutsak alarak Babil'i işgal etmiştir. Kaliena'yı öldürerek değişim geçirmiş ve bir yaratığa dönüşmüştür. Oyunun son düşmanı olarak karşımıza çıkar. Kaliena'nın intikamı ve halkına yaptıklarını ödetmek isteyen Prens tarafından bir kez daha ve kalıcı olarak hayatına son veriliyor.


  YAŞLI ADAM
  Prensin akıl hocası ve öğretmenidir. Çocukluğundan beri ona yaşlı adam bakmış ve yetiştirmiştir. Prensi kendi oğlu yerine koymuştur ve ve verdiği akıllarla ona yol göstermiştir. Prens zaman adasına yolculuk etmek istediğinde de ona yolculuğunun mutlu sonla bitmeyeceğini hatırlatır. Fedekarlık yapmadan ona işleri yoluna koyamayacağını söyler ve söylediklerinde de haklı çıkar. Babil işgali sırasında da ayaklanmaya öncülük eder ve prensin vezirle savaşma fırsatı vermek için çoğu kum canavarlarını oyalayarak prince'e zaman kazandırmış,kendini feda etmiştir.


  Yeni bir Prince of Persia oyunu daha çıkacaktır ve ismi Prince of Persia 4: Ghost of the past olacaktır. Bu oyun farklı bir hikaye ile farklı Karakterler olacaktır. Ubisoft bu oyunu resmi olarak duyurmuştur.
  Prince Of Persia T2T de Starforce adlı kopya koruma yazılımı oyunu gölgeye düşürmüş;oyunun bilgisayarda çalıştırılma zorluğu ve de yazılım aksaklığı yüzünden oyunseverlerin tepkisine neden olmuştur.
 3. 3
  !!jasm!!
  Yeni Üye
  oyunda setupta hata veriyo sürekli bi yardımcı olablrmsnz oyunu kuranlar varsa+ Yorum Gönder
prince of persia the two thrones sistem gereksinimleri,  prince of persia two thrones sistem gereksinimleri,  prince of persia sistem gereksinimleri,  prince of persia 3 sistem gereksinimleri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi