Crysis 2 - Oyun Hakkında Bilgi

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Crysis 2 - Oyun Hakkında Bilgi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  eRen
  Özel Üye
  Reklam

  Crysis 2 - Oyun Hakkında Bilgi

  Reklam  Crysis 2 - Oyun Hakkında Bilgi

  Forum Alev
  Crysis 2 - Oyun Hakkında Bilgi

  Geliştirici Crytek
  Yayımcı Electronic Arts
  Seri
  Crysis
  Oyun motoru CryEngine 3
  Platform Microsoft Windows, Xbox 360, PlayStation 3
  Tür
  Birinci Şahıs Nişancı
  Biçim Tek oyunculu ve çok oyunculu


  Crysis 2 - Almanya Frankfurt merkezli Crytek'in geliştirmekte olduğu ve Electronic Arts'ın yayınlacağı Birinci Kişi Nişancı bilim kurgu tarzı bir video oyunudur. Oyun Microsoft Windows, Playstation 3 ve Xbox 360 için satışa sunulacaktır[1] ve oyunda Crytek'in geliştirmiş olduğu en yeni oyun motoru CryEngine 3 kullanılacaktır. Crysis 2, Kasım 2007'de satışa sunulmuş Crysis'in devamı niteliğinde olacaktır ve oyun resmi olarak 1 Haziran 2009 tarihinde duyurulmuştur. Electronic Arts'ın E3 2009 Konferası sırasında bir dakikalık teaser yayınlanmıştır.[2]


  Geliştirme Tarihçesi  Genel Söylentiler ve Resmi Duyuruya İlişkin Bilgiler [değiştir]

  Crytek yetkilileri birçok röportajda orjinal Crysis'in devamı niteliğinde bir oyun çıkaracaklarını ima etmişlerdir.[3] 15 Kasım 2007'de Cevat Yerli resmi ağızdan Crysis'i ifade etmiş — bu oyun planlanan üçlü yapıtın ilk parçasıdır.[4][5] Kasım 2007'nin sonlarında Crytek'in ana animatörü Steven Bender yeni haberleri açıklamıştır.[6] Yeni oyunun grafiklerindeki yenilikleri, teknolojik unsurları ve aynı zamanda teması kısaca tarif edilmiştir.[7][8][9][10]
  External images
  Üç sahte ekran görüntüsü
  ekran görüntüsü 1 — kumsal
  ekran görüntüsü 2 — deniz kıyısı
  ekran görüntüsü 3 — dağ yolu

  15 Ocak 2008'de Crysis hayran sitesi inCrysis.cz'de Crysis 2'ye ait olduğu iddia edilen bazı ekran görüntüleri yayınlanmıştır[11], Crytek görüntüleri teyit etmemiş ve bu asılsız olduğu yorumunu yapmıştır. Daha sonraları bu ekran görüntülerinin Crysis'e ait bir moddan çekildiği ortaya çıkmıştır.

  Zaten Crytek, Crysis'in devamı niteliğindeki oyun olan Crysis Warhead'in satışları Crysis 2'nin kaderini bütünüyle belirleyeceğini kaydetmiştir.

  Games Convention Asia 2008 sergisinde yaygın olarak GameSpot oyun sitesinde tanınan gezeteci Randolph Ramsay, Yerli kardeşlerle kapsamlı bir röportaj yapmıştır. Yerli kardeşlerle yapılan bu röportajda Crysis'te kullandıkları ve muhtemelen Crysis 2'de de kullanılacak geleceğe yönelik grafikler ve gelen eleştiriler hakkında konuşmuştur.

  Soru: Crytek'in yeni nesil grafiklere 2009 yılında başlayacağından bahsettiniz. Bu ne anlama geliyor?
  Cevap: Ticari bir oyunda görülemeyeceği anlamına geliyor. Bunu konferanslarda açığa kavuşturabilir ve önceden lisans verebiliriz. Demek istediğim 2012 yılına kadar oyun satışlarını pek göremeceğiz çünkü yeni nesil bir oyununa satışı için daha sonra, 2009/10'da geliştirmeye başlayacağız. Dolayısıyla yeni nesile şimdi başlamak zorundayız. Şu anda önemli şeyleri araştırarak temelini atıyoruz. Yani 2009'da başlayacağız, bunu 2010 ve 2012 yılında konferanslarda açığa kavuşturmaya başlamak ilk satışlar yapıldığı zaman olacak.
  Resmi Duyuru

  1 Haziran 2009'da, E3 2009 fuarının açılışında bir gün önce, Crysis 2 resmi ağızdan duyurulmuştur. Crytek'in kurucularından biri olan Cevat Yerli:
  “ Crysis 2'yi geliştirmek stüdyomuz için önemli bir adım, Crysis kurgusunun tek yeni oyunu değil ve CryEngine 3 oyun motoru kullanılarak hazırlanmış ilk tasarımız. Biz memnunuz ki EA'deki ortaklarımızın desteğini aldık ve Crysis'in yanında daha büyük iki oyunu beraber çalışarak yaptık. ”


  Üstdüzey başkan yardımcısı ve EA Ortakları genel müdürü David deMartini
  “ Dolayısıyla EA ortaklığı başarısıyla ilgili kimse ezbere konuşamaz, böylesine yetenek düzeyi yüksek Crytek gibi bir stüdyoyla çalışmalarımıza devam edeceğiz ”
  şeklinde konuşur ve ekler
  “ Zaten Crytek kişisel bilgisayar oyunlarıyla çalışmalar yapan dünyadaki en seçkin stüdyolar arasındadır, bizler memnunuz ki Crytek ile ortalık ederek onların özellikle onların gelişmiş teknolojilerini ve Crysis 2'nin oynanabilirliğini elde ettiğimiz için birçok platform için Crysis 2'yi satışa sunacağız. ”

  E3 2009'da Crysis 2 Hakkındaki Haberler

  External videos Crysis 2 Teaser Trailer Cevat Yerli'nin başarısı 2 Haziran'da başlayıp 4 Haziran'da sona eren Uluslarası Electronic Entertainment Expo 2009 fuarında söz konusu oyun hakkında yeni bilgiler verilmiştir. Fuarın ilk gününde Cevat Yerli oyunu halka takdim etmiştir üstelik Crysis 2'nin ilk treaser trailerı gösterilmiştir. Video içersinde oynanış tanıtımı bulunmakla beraber yanında sadece yazılı tarihçe kesitleri değil: doğal afetler, halk ile polisin çatışması, kargaşa ve harabeler bulunmaktaydı.[23][24]
  E3 sırasında Cevat Yerli IGN, Gamasutra, Develop ve daha sonra GameSpot ile küçük röportajlar yapmıştır.[25][26]
  1 Haziran'da IGN sitesinin gazetecileriyle iletişim kuran Yerli, Crysis 2'yi konsollar için kolaylaştırma zorunluluğu olmadığını ifade etmiştir. Ayrıca Crysis 2'nin PS3 ve Xbox 360 konsollarına yakışan en güzel oyun olacağı sözünü vermiştir. Crysis 2'nin kalitesini aşağılara çekmek ve oyunu genel olarak kolaylaştırmak zorunda değiliz, CryEngine 3'ün yeni teknolojisi bize Xbox ve PS3 için şahane oyunlar yapma olanağını sağlıyor ve bizi aynı zamanda bilgisayar oyunlarını yeni bir düzey kalitesine taşıyamaya zorunlu kılıyor <...> Bizden önce Xbox ve PS3 konsolları için en güzel oyunu yapma gayesi hepimize pahalı gelmekteydi. şeklinde eklemiştir. Ayrıca şirketin merkezi ikinci Franfurt ofisi Crysis 2'yi geliştirmekle meşgul olmaktadır ve diğer üye şirketlerin anlamsız çalışmalarının hesabı kesilecektir.


  2 Haziran'da Gamasutra sitesinin gazetecileriyle röportajda bulunan Cevat Yerli daha ziyade PlayStation 3 konsolunun önemini ele alarak, çalışmalarını ve altındaki oyun motoru optimizayonu hakkında konuşmuştur.
  “ İlginçtir ki PS3 konsolunda ne zaman verimlilik analizi yaparsak bunun kesin olmadığını biliyoruz. Konsolun tüm işlemcilerinin, Cell mikro işlemcilerinin ve grafik işlemcilerinin yüklenmesi yeterince yüksek ve neredeyse sınırdaydı ... bu nedenle hala yüklenmeyi artırabiliriz fakat zaten bizim donanım bakımı sınırlarıyla ilgili çalışmalarımız var. Üç yıl önce teknoloji araştırmasına başladık. Rezerv aramak ve "burada %2'den fazlayız ve burada da %1'deyiz" demek için bilgisayar donanımın en derinlerine saklansak iyi olur ve aslında bu da istediğimizin üstesinden gelmeye olanak sağlayacak. ”
  Gazeteciler aynı zamanda Cevat Yerli'ye Xbox 360 ve PlayStation 3 konsolları arasındaki üstünlük farkı hakkında sorular yöneltmişlerdir. Yerli bir gazetecinin sorusunu Konsollardan birinin daha güçlü grafik işlemcisi ve diğer biri de daha güçlü merkezi işlemciye sahip olması olası. Bu nedenle sizin yaptıklarınıza bağlıdır, PS3 bir problemde daha iyiken Xbox 360 diğerlerinde daha iyidir. Buna rağmen oyun satışa sunulduğu zaman her iki konsolda da tamamen eşit olarak çalışacak şeklinde cevaplamıştır.


  3 Haziran'da önceki röportajda demeçlerin teyidinde başka haberler de elde eden Develop sitesinin gazetecileriyle iletişim kurmuştur. Crysis 2'nin kişisel bilgisayar, Xbox 360 ve PlayStation 3 sürümleri arasındaki farklar neler sorunsuna cevaben İnanıyorum ki Crysis 2, hem Xbox 360'ta hem de PlayStation 3'te en yüksek ayarlarda çalışacak. Bilgisayar sürümü konsollara nazaran ayarlamalarda ve verimlilikte daha iyi demiştir. Yerli aynı zamanda Crysis 2'nin çalışmalarının ilerlediği hakkında konuşma yapmıştır:
  “ İlk Crysis'in çalışmalarının bitmesinden hemen sonra yaklaşık iki yıl önce Crysis 2'nin çalışma hazırlıklarına başladık. Komutamız konsol ve bilgisayar sürümlerini ayırmadan çalışmalarımızı gerçekleştirmek, tüm platformlar için eş zamanlı olarak çalışıyoruz ... 150 kişiden oluşan düzenli işçi personelimiz genelde Crysis 2 üzerinde doğrudan çalışmalar yapmaktadır. Crytek projeyi dolaylı olarak destekleyen serbest meslek çalışanlarına, işçilerden ve uzmanlardan oluşmaktadır. ”
  10 Haziran'da güvenilir oyun sitesi GameSpot'ta oyun duyurusundan sonra Cevat Yerli ve David DeMartini ile yapılan bir röportaj yayınlanmıştır. Yerli, röportajda oyunun konsollar için çalışmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etmiştir.
  “ Bu — basit bir finans daha fazlası. Maaşları öderiz ve hepimiz yaşamak için biryer bulduk, fakat bu — sadece bir sorunun bir parçası bu. Fakat en önemli ve malzemeden daha da önemlisi "Niçin konsollar için çalışmalar yapmıyorsunuz?" diye soru soran ailemizin, yiğenlerimizin ve çocuklarımızın üye olması. Bu insanda kısmen de olsa merak uyandırır. Üç veya dört yıl boyunca bize "Konsol ne zaman? Konsol ne zaman? Konsol ne zaman?" diye sürekli soruldu. Bu tam anlamıyla kaçınılmazdı ve biz bunu yaptık. ”
  Aynı zamanda Yerli, Crytek'in teknik araştırmalar ve Crysis 2 çalışmalarına başlamadan önce konsollar üzerinde çalışmak için iki-üç yılını harcadığını ifade etmiştir.

  Eleştiriler ve Ödüller


  Oyunun Çıkışına İlişikin Ödüller

  8 Haziran 2009'da tanınan ingilizce oyun sitesi Voodoo Extreme 3D E3 2009 fuarının bitiminden birkaç gün sonra, 13 Haziran'da devam etmekte olan Voodoo Extreme E3 2009 Okur Seçim Ödülü yarışmasını sona erdirdi, sitenin ziyaretçileri kategorilerde E3 2009 sergisinde gösterilen en iyi oyun için oy verdiler. En iyi kişisel bilgisayar nişancı oyunu ödülü Crysis 2 tarafından kazanıldı. 1316 kişinin oy verdiği Crysis 2, Modern Warfare 2'yi geçti.[37][38][39]

 2. 2
  yturkmen
  Yeni Üye

  --->: Crysis 2 - Oyun Hakkında Bilgi

  Reklam  merhaba Crysis-Razor19111 oyununus key'i bulabilirmisin şimdiden çok teşekkür.. 3. 3
  albaytrex
  Emekli
  cok guzel bır oyun herkeze onerırım... 4. 4
  yturkmen
  Yeni Üye
  oyunu yükleyecem ama key istiyor bana gönderirmisin

 5. 5
  sinemacrazy
  Usta Üye
  oyunu yükleyecem ama key istiyor bana gönderirmisin
  bu tür paylaşımlar yasak.

  Crysis 2 oyunu daha çıkmadan beğenip yüklemeye çalışmanız ilginç.

+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi