Halo: Combat Evolved (oyun tanıtım)

+ Yorum Gönder
Tanıtım ve Oyun Tanıtımları Bölümünden Halo: Combat Evolved (oyun tanıtım) ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  sinemacrazy
  Usta Üye
  Reklam

  Halo: Combat Evolved (oyun tanıtım)

  Reklam  Halo: Combat Evolved (oyun tanıtım)

  Forum Alev


  Yapımcı:Bungie studios , Gearbox software
  Yayımcı:Microsoft
  Motor:Halo engine
  Platform:Xbox,Mac os,PC
  Tür:FPS


  Halo: Combat Evolved (daha çok Halo veya Halo 1 olarak bilinir),Bungie studios 'un geliştirdiği FPS oyunudur.Halo serisinin bu ilk oyunu 15 Kasım 2001'de Xbox ile aynı anda piyasaya sürüldü ve oyun, konsolun en gözde uygulaması olarak düşünülür. 9 Kasım 2005 itibarı ile oyunun dünya çapında 5 milyondan fazla kopya satmasıyla Microsoft 2003'te Pc için ve Mac için sürümleri piyasaya sürdü. Ayrıca oyunun hikayesi uyarlanıp detaylandırılarak bir roman serisine dönüştürüldü. Oyunun daha sonra Xbox 360 HDD'ye indirilebilmesi için Xbox Original sürümü çıkarıldı.

  Halo
  'nun yirmi altıncı yüzyılda kurulan mekanında, oyuncu sibernetik olarak geliştirilmiş, ''SPARTAN" süper askeri Master Chief rolündedir. Oyuncuya, Master Chief'in sinirsel arabiriminde bulunan Cortana adında bir yapay zeka eşlik eder. Oyuncular çeşitli yaratıklarla ayakta ve araçların içinden savaşırlar ve Halo'ya ismini veren halka şeklindeki yapının sırlarını açığa çıkarmaya çalışırlar. Oyun "kolay öğrenilebilir" olarak nitelendirilir ve çekici hikayesi ile övülür.

  Birçok oyun dergisi Halo'yu tüm zamanların en iyi ve en önemli oyunlarından biri olarak gösterdi.Tüm zamanların en çok oynanan 7. oyunudur. Oyunun popülerliği diğer oyunlardan Halo'ya benzer olanlara "Halo clone" ve Halo'dan daha iyi olduğu düşünülenlere de "Halo killer" gibi bir takım yakıştırmalar yapılmasına neden oldu. Bunlara ek olarak oyun, hayranların oluşturduğu Red vs Blue adlı video serisine ilham kaynağı oldu ve seride kullanıldı. Red vs. Blue serisi machinimanın (genellikle video oyunlarından alınan 3d motorlarla üretilmiş animasyonlardır) ilk büyük başarısı olarak nitelendirilir.

  Bir FPS oyunu olarak Halo temelde emsallerine benzerdir. 3 boyutlu bir çevrede süren savaşta, oyunun neredeyse tamamında bir karakterin bakış açısı ile oynanır. Oyuncu yukarı, aşağı, sola ve sağa hareket edebilir ve bakabilir. Oyunda zırhlı ciplerden (Warthog) tankalara (Scorpion), uzaylı hoverkraftına (ghost) ve hatta hava taşıtına (Banshee) kadar daha pekçok araç bulunur ve bunların hepsi oyuncular tarafından kontrol edilebilir. Oyun araçları kullanan pilotlar ve silah operatörleri için üçüncü şahıs perspektife döner; yolcular birinci şahıs bakış açısında kalmaya devam eder.
  Oyuncu karakter, sağlık puanına ek olarak bir de darbe emici zırh ile teçhizatlıdır. Zırhın yükü, baş yukarı göstergesinde (HUD) sağ yukarı köşede mavi bir bar olarak görünür. Zırh tamamen tükendiğinde oyuncu bir hayli savunmasız kalır ve bundan sonra alacağı darbeler onun sağlık puanını düşürür. Kısa bir peryotta eğer oyuncu aralıksız olarak darbe almaz ise zırh yeniden yüklenir.

  Halo'
  nun askeri teçhizatı bilim kurgu silahlarını içerir. Oyun, kendine özgü amaçlar için verilen ve onları farklı senaryolarda kullanışlı yapan silahları ile övülür.Örneğin plazma silahları, eğer çok süratli bir şekilde ateşlendiyse, soğuması için zamana ihtiyaö duyar, ancak yeniden doldurulması gerekmez. Bunun yerine oyuncular bataryası tükenen silahları atmaya mecbur bırakılır. Tam tersine konvansiyonel silahlar çok ısınamaz ve yeniden doldurma ve mühimat gerektirir. Her silah, rakibin, yakınlardaki diğer düşmanlara farkettirmeden sessizce öldürülmesini sağlayacak şekilde sopa amacıyla da kullanılabilir. Oyuncular bir defa da yalnızca iki tane silah taşıyabilir. Bu şekilde hangi silahların seçimi ya da kullanımı bir strateji gerektirir.
  Oyuncu bir anda dördü parça tesirli ve dördü de plazma olmak üzere, sekiz taneye kadar el bombası taşıyabilir. Oyundaki diğer silahlar gibi el bombalarının da iki türü farklı özellikler gösterir. Parça tesirli olan el bombaları zıplayıp hızlıca patlarken, plazma el bombaları hedefe bağlıdır ve patlaması daha uzun sürer. 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Halo: Combat Evolved (oyun tanıtım)

  Reklam  Halo serisinin bu ilk oyunu 15 Kasım 2001'de Xbox oyun konsolu ile aynı anda piyasaya sürüldü ve oyun, konsolun en gözde uygulaması olarak düşünülür.+ Yorum Gönder
halo combat evolved hikayesi
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi