19 Eylül Gaziler Günü

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Özel Gün ve Geceler Bölümünden 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Heroes*
  Emekli
  Reklam

  19 Eylül Gaziler Günü

  Reklam  19 Eylül Gaziler Günü

  Forum Alev
  Ebedi Başkomutanımız Atatürk’e “mareşal” rütbesi ve “gazi” unvanı verilişinin yıl dönümünde, bölünmez bütünlüğümüzün ve ulusal birliğimizin korunması uğruna girişilen mücadelelerde gazi unvanı alan kahramanlarımızı bugün bir kez daha şükran ve minnetle anıyoruz.

  Kahraman gazilerimiz destanlarıyla büyüdüğü ecdadına layık birer evl...
  at olduklarını; gerektiğinde vatan, cumhuriyet ve vazife uğrunda seve seve kanlarını feda eyleyeceklerini ortaya koyarak göstermişlerdir. Bu üstün hizmetleri ve fedakârlıkları hafızalarımızda daima tazeliğini koruyacak ve yaşatılacaktır.

  Kahraman Gazilerimiz,

  Sizler, vazifenin yapılması uğrunda taşıdığınız üniformayı kendi kanınızla taçlandırıp gazi unvanı alarak vatanın, milletin ve bayrağın ne denli paha biçilmez değerler olduğunu bir kez daha ortaya koydunuz. Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının bu yüce değerleri yaşatmak uğruna neleri göze alabileceğini gösterdiniz. Sergilediğiniz kahramanlık, cesaret ve fedakârlıklarla bizlere güç ve ilham kaynağı olmaktasınız. Sizler için yapılan hiçbir şey, bu eşsiz hizmetlerinizin bir karşılığı veya bedeli olamaz.

  19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle; bizlere bu güzel yurdu emanet eden Ebedi Başkomutanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını, vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve Cumhuriyetimizin temel niteliklerinin muhafazası için gözlerini kırpmadan canlarını feda eden aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla anıyorum. Tedavileri devam eden kahraman gazilerimize acil şifalar diliyor, değerli ailelerine ve yüce ulusumuza saygılar sunuyorum.

  SAYIN GENELKURMAY BAŞKANI ORGENERAL IŞIK KOŞANER

 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: 19 Eylül Gaziler Günü

  Reklam  Gaziler bir savaştan yaralı yada sağ olarak kurtulan çıkan insanlara denmektedir.Bu nedenle gazilerimiz ülkemiz için canlarına hiçe saymış ve vatanımız için savaşmışlardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi