Cuma Günü için Güzel Mesajlar

+ Yorum Gönder
Yudumla ve Özel Gün ve Geceler Bölümünden Cuma Günü için Güzel Mesajlar ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ensar
  Özel Üye
  Reklam

  Cuma Günü için Güzel Mesajlar

  Reklam  Cuma Günü için Güzel Mesajlar

  Forum Alev
  Cuma günü Kutlama mesajları ve sözleri

  Her cumada olduğu gibi bu cumadada sevdiklerimizi mesajsız bırakmayalım.  Ey inananlar! Cuma günü namaz için çağrıldığınız zaman, Allah'ı anmaya koşun, alışverişi bırakın. Eger bilirseniz, bu sizin için daha hayırlıdır. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin.


  cuma-mesajlari-1.jpg


  Rahmet rüzgârıyla savrulup cennet bahçesin de durmak, ehli dünyadan geçip mevlayı bulmak, gönüller sultanı ile beraber olmak dileğiyle Allah cc cumamızı ve ettiğimiz duaları kabul etsin inşallah.


  Dünyayı boğarken zulmün tekeli, teraziyi tutan, eller lekeli. Çatıları basmış cehalet seli; olmuşuz bir kere isyana tabi; kurtar bizi, kurtar bizi ya rabbi. Kara vicdana tabi; ne kadar da sabırlısın ya rabbi. Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, utancından durdu kalem gitmiyor, ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor; olmuşuz bir kere isyana tabi; kurtar bizi kurtar bizi ya rabbi. Amin. Amin. Amin. Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.  Cumamız mübarek dua'larınız kabul, yaşantınız Allah yolunda ve hayırlar ile dolu olsun İnşaallah. Cumanız mübarek ve hayırlı olsun.  Bütün kapıları açan anahtarları kendinde bulunduran yüce Allah'ım. Hakkımızda en hayırlı olan kapıyı aç. Hayırlı nurlu cumalar dilerim.  Cuma günü vefat eden müminlere şehit sevabı verilir ve kabir azabından korunur. Cumamız Mubarek olsun inşaallah.

  cuma-mesajlari.jpg  Kul nâfilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim. Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum. Sevilen kullardan olmak duasıyla cumanız mübarek olsun.  Cuma günleri, tüm iyiliklerin hazinesidir ve güzel olan şeylerin menbaıdır. Allah cumanızı kabul ve mübarek eylesin inşAllah.  Ceza ve mükâfat, Kur'ân'da çok net. Kimsede ne korku ne de bir gayret! Sanki bize değil, cehennem cennet; Olmuşuz.. Fallar, büyüler, cinlere tâbî; Ne kadar da sabırlısın Yâ Rabbî! Anlatmaya, dilde lisan yetmiyor, Utancından, durdu kalem gitmiyor. Ne yapsak da, bizde kusur bitmiyor. Olmuşuz bir kere isyâna tâbî; Kurtar bizi, kurtar bizi Yâ Rabbi! Amin. Cumanız hayırlı ve mübarek olsun.


  Cuma gününde makbul bir saat vardır. Duasını bu saate denk getiren Müslümana Allah dilediğini verir. (Hadis-i Şerif)

  Özürsüz üç Cuma'yı terkeden kimsenin kalbin Allah mühürler. (Hadis-i Şerif)

  Güzel söz, sadakadır. (Hadis-i Şerif)
  Cumanız mübarek olsun.
  mubarek cuma mesajlari.gif 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Cuma Günü için Güzel Mesajlar

  Reklam  Cuma günleri İslam alemi için mübarek bir gündür. Bu günde sevdiklerimizin ve dostlarımızın cuma günlerini mübarek kılarak güzel dileklerde bulunalım.+ Yorum Gönder
hayirli cumalar,  guzel gun mesaji,  CUMA MESAJLARI
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi