Pastalar - Pasta Tarifleri - Milföy Pastası - Çilekli Pasta - Dağ Çilekli Milföy Pastası Tarifi

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Pasta ve Tatlılar Bölümünden Pastalar - Pasta Tarifleri - Milföy Pastası - Çilekli Pasta - Dağ Çilekli Milföy Pastası Tarifi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gülehasret
  Süper Moderatör
  Reklam

  Pastalar - Pasta Tarifleri - Milföy Pastası - Çilekli Pasta - Dağ Çilekli Milföy Pastası Tarifi

  Reklam  Pastalar - Pasta Tarifleri - Milföy Pastası - Çilekli Pasta - Dağ Çilekli Milföy Pastası Tarifi

  Forum Alev
  Pastalar - Pasta Tarifleri - Milföy Pastası - Çilekli Pasta - Dağ Çilekli Milföy Pastası Tarifi
  Malzemesi:

  300 gr. hazır milföy hamuru
  açmak için un,
  250 gr. dağ çileği reçeli
  100 gr. pudra şekeri
  1 çorba kaşığı limon suyu
  1 yumurta akı
  4 bütün yumurta
  120 gr. şeker
  1/2 litre süt
  1/4 litre krema
  100 gr. maya
  1 paket vanilya


  Hazırlanışı:

  1 Hamurun yarısını unlayıp tezgahta 40x35 cm. açın: Üzerini örtün. 6-8 dakika dinlenmeye bırakın. Tepsiyi su ile ıslatın, Hamuru tepsiye koyun. Çatalla bir kaç delik açın. Hamuru 10 dakika daha dinlendirin. Kızdırılmış fırının ona gözünde 200 derecede 15-18 dakika pişirin. Hamuru dikkatlice bıçakla tepsiden ayırın. Tepsiyi soğuduktan sonra yıkayın ve ikinci hamuru da aynı şekilde açıp pişirin.
  2 Bu arada 100 gr. reçeli kaynatın. Pişmiş olan hamurun alt yüzünü üste çevirin. Enlemesine 24 cm. den kesin. Özerine sıcak reçeli sürün, ikinci hamuru da aynı şekilde 24 cm.den kesin. Bunun üzerine de 150 gr. pişmemiş reçeli sürün. Bu iki hamur tabakasını üst üste yerleştirin.
  3 Pudra şekeri, limon suyu ve yumurta akını karıştırın. Reçel sürülmüş hamurun üzerine dağıtın.
  4 Yumurtaların aktarım sarılarından ayırın. Yumurta aklarını 60 gr. şeker ve iyice çırpın, süt ve kremayı ilave edin. 1/4 litresini alın ve mayayı bu kremada eritin. Yumurta sarılarını mayaya karıştırın. Vanilyayı, kalan şekeri süte ilave edip, kaynatın. Mayayı telle çırparak kaynayan süte ilave edin. Tekrar koyulaşıncaya kadar kaynatın. Bir yumurta akını çırpıp dikkatlice hazırlanan puddinge ilave edin, Puddingin yarısını pişmemiş olan dağ çileği reçeli sürülmüş hamurun üzerine yayın. 24 cm.lik parçaları kestikten sonra, geride kalmış iki dar hamur parçası bulunmaktaydı. Bu iki parçayı puddingi sürdüğünüz hamurun üzerine koyun ve hafifçe bastırın. Kalan puddingi de üzerine sürün.
  5 Pudra şekerli karışımdan sürülmüş olan hamuru 8x6 cm. büyüklüğünde parçalara ayırarak puddingli hamurun üzerine yerleştirin. Hamurun kenarındaki fazlalıkları, keskin bir bıçak ile düzeltin. 30 dakika buzdolabında soğumaya bırakın. Sonra servis yapın.


  alıntı
 2. 2
  SALİHA
  Bayan Üye

  Cevap: Pastalar - Pasta Tarifleri - Milföy Pastası - Çilekli Pasta - Dağ Çilekli Milföy Pastası Tarifi

  Reklam  Hazır alınan milföy hamurları ile kolayca şekillendirip kısa bir süre içinde hazırlayabileceğiniz pastalar bulmak kolaydır. Bu tarif de bunlardan biridir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi