Peygamberimizin Miracı

+ Yorum Gönder
İslami Konular ve Peygamber Efendimiz (S.A.V) Bölümünden Peygamberimizin Miracı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Galus
  Özel Üye
  Reklam

  Peygamberimizin Miracı

  Reklam  Peygamberimizin Miracı

  Forum Alev
  Peygamberimizin Miracı


  Allah cc eyeti kerimede şöyle buyuruyor:"Her türlü eksiklikten münezzeh olan Allahdır ki, kulunu (Muhammedi) bir gece Mescid-i Haram'dan (Mekke'den) alıp, o, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa'ya kadar götürdü; O'na ayetlerimizden (kudretimize delalet eden olağanüstü hadiselerden, garip olaylardan numuneler) göstermek istedik, şüphesiz O (Allah), her şeyi işiten ve her şeyi hakkıyla bilendir" (İsra, 1)


  Rasulullah sav yaşamı boyunca herzaman güvenilir ve sağlam karekterliğini insanlara benimsetmiş ve ona güvenleri tamdı. O nun gibisi ne geldi nede gelecektir. o bu dünyada bir örnek timsalidir.


  Peygamberliğin henüz 8.yılıydı ve recep ayının 27.gecesindeydiler evde Peygamberimizin hanımlarından ümmühani ve kızı Fatıma bulunmaktaydı. ve gecenin ilk saatleriydi ki kapı çaldı hz fatıma kapıyı açmak üzre ilerledi ve kapıyı açtı.
  Tanımadığı yabancı birisi , böylesini hiç görmediği birisii görmüştü. Üzeri süslü , gözleri kamaştıran ve böylesi görülmemiş güzel elbiselerle donatımlıydı. kanatlarından birisi doğuyu bir diğeri batıyı kaplamıştı. başında çok güzel süslemeli taç vardı. alnında ise Le ilehe illallah Muhammedur Rasulullah yazmaktaydı. Hz fatıma kalakalmıştı. Titremekteydi ve kendine zor geldi.

  Ne istediğini sorunca gelen kişiye

  Muhammed cevabını aldı hz Fatıma...

  hz Fatıma içeriye doğru girdi ve babasına ;Baba dışarıda birisi var kendisinden çok korktum ve ben böylesini daha önce hiç görmedim dedi.

  ve istediği şeyi söyledi.

  Rasulullah sav kapıya ilerledi ve kapıdakinin cebrail as olduğunu gördü.

  Cebrail as. Rasulullaha salat ve selam ettikten sonra kendisini buyur etti ne haber getirdiğini söyledi.

  cebrail as. Kendisine kalkmasını ve en güzel elbiselerini giyinmesini söyledi ve sakin olmasını telkin etti. kendisine şu müjdeyi verdi.

  Bu gece kesinlikle uyumayan Allaha yükselecekve huzuruna gideceksin.

  Rasulullah bu haberi duyunca kendine geldi ve uykusuzluğu kalmamıştı. ferahlık ve sevinçkaplamıştı kendisini.

  Elbiselerini giyindi ve dışarıya doğru çıktı. ve karşısında cebrail as ın kontrolünde burak onu beklemekte. o hiçbir vasıtaya benzememekteydi.

  cebrail as ona binmesini söyledi.

  öne geçti ve bindi. cebrail as burak a: Ey burak sakin ol Rabbimiz ben ve seni yaratanın sevgilisi üzerindeyken böyle sarsılmaktan ,çırpınmaktan utanmıyormusun dedi. üzerine Bu zattan daha kerim bir kimse henüz binmemiştir.

  ve miraç yolculuğu başlamış oldu.

  Allah cc ile karşılaşan Peygamberimiz bizlere mücdeli haberler ile geldi.
 2. 2
  BAKİYE
  Bayan Üye

  Cevap: Peygamberimizin Miracı

  Reklam  Miraç yükselmek, yükseğe çıkmak anlamlarına gelmektedir. Mescid-i haramdan, mescid-i aksaya ve oradan Allahu tealanın huzuruna getirilmek üzere yolculuğa çıkartılmıştır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi