Photoshopta Vektörel Yıldız Yapımı

+ Yorum Gönder
Grafik ve Photoshop Dersleri Bölümünden Photoshopta Vektörel Yıldız Yapımı ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MUSTAFA
  Usta Üye
  Reklam

  Photoshopta Vektörel Yıldız Yapımı

  Reklam  Photoshopta Vektörel Yıldız Yapımı

  Forum Alev

  Adım1) Bu seferki dersimizde boyut kısıtlamamız yok. İstediğiniz ölçülerde bir dosya açabilirsiniz. Ve ardından aşağıdaki resimde de gösterildiği gibi istediğimiz ölçülerde bir yıldız çizeceğiz.  Yıldız şeklimizi seçtikten sonra sayfamızın üzerine faremizi çekerek istediğimiz boyutta yıldızı çiziyoruz. (Not: SHIFT tuşuna basarak eşit oranlarda büyültme işlemi yapabilirsiniz.)

  Adım2) Yıldızımızın var olduğu layer’a layer listesi üzerinden sağ tıklıyoruz ve Blending Options‘a giriyoruz. Ve sırasıyla aşağıdaki resimlerde gösterdiğimiz ayarlarda Outer Glow, Color Overlay ve Gradient Overlay efektlerini uyguluyoruz.

  Ve sonuç olarak bu çıkıyor karşımıza.  Adım3) Bu sefer yıldızımızın bulunduğu layer’ı kopyalıyoruz. (Sağ tık; Duplicate Layer) ve kopyaladığımız layer’da yine Blending Options’a giriyoruz daha önceden seçtiğimiz seçeneklerden Outer Glow, Color Overlay efektlerinin sekmelerini kaldırıyoruz.  Adım4) Move Tool‘u seçip (Kısayol tuşu: V) içi beyaz olan ilk yıldızlı layer’ımızı kenarlarından SHIFT tuşuna basarak büyültüyoruz.  Adım5) Arkadaki beyaz yıldızımızı çerçeve gibi arkadan göstermeyi başardıktan sonra bu sefer CTRL tuşuna basıp üstteki yani sarı yıldızımızın layer listesindeki renk kutucuğuna tıklıyoruz. Böylelikle bütün sarı alan seçilmiş oluyor. Ardından Eliptical Marquee Tool ile ALT tuşuna basarak sağ alt köşeden resimdeki gibi bir daire kesiyoruz.  Adım6) Yeni bir layer oluşturup Gradient Tool ile (Kısayol tuşu: G (o anda Paint Bucket Tool seçili ise SHIFT+G yapmalısınız)) Beyazdan Transparana giden boya paletini seçiyoruz. Ve resimdeki gibi bir yönde yeni açtığımız layerda bu işlemi uyguluyoruz.  Adım7) Yine CTRL tuşuna basıp sarı yıldızımızın layer listesindeki renk kutucuğuna tıklayıp sarı alanı seçmiş oluyoruz. Ve Select menüsünden Modify -> Contract seçeneğine girip 7 pixel’lik kesim payı belirliyoruz.  Gradient Tool efekti verdiğimiz yani en üstteki layer’ımızı seçip bu sefer de alt kısımdan resimdeki gibi efekt uygulaması yapıyoruz.  Adım8) Son layer’ımızı Layer listesinin üzerinde Normal yazan seçeneği Overlay yapıp kapasitesini de %80 verdikten sonra yıldızımızı oluşturmuş oluyoruz.  Yardımcı olabildiysek, ne mutlu bize.

  İyi dersler…

 2. Alev
  Özel Üye

  Photoshopta Vektörel Yıldız Yapımı Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
photoshop yıldız ekleme,  photoshopta yıldız yapma,  photoshop yıldız yapımı,  photoshopta yıldız yapmak,  photoshop yıldız
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi