Vektör Art Nedir,Nasıl Yapılır?

+ Yorum Gönder
Grafik ve Photoshop Dersleri Bölümünden Vektör Art Nedir,Nasıl Yapılır? ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MUSTAFA
  Usta Üye
  Reklam

  Vektör Art Nedir,Nasıl Yapılır?

  Reklam  Vektör Art Nedir,Nasıl Yapılır?

  Forum Alev
  Vektör art freehand, illustrator ya da photoshop kullanarak yapılabilir . Tabi ki vektör art a başlamadan önce vektör art'ın ne olduğuna kısaca değinmemiz gerekebilir. Vektör art koordinatlarla iki boyutlu objeler tasarlama sanatınıdır. Renk ve koordinat tanımlamada verdiğiniz detaylar yaptığınız vektör art'ın kalitesini ortaya koyar.

  Bir Vektör Art Örneği


  Vektör artta en çok kullanacağınız araç hangi programı kullanırsanız kullanın . Adobe Photoshop yada Illustrator daki Pen tool ve ya diğer programlar için pen tool a eşdeğer araçlar olacaktır.

  İlk kez pen tool'u kullanacaklar için pen tool'un kullanımı zor gelebilir. Bu aracı kullanma yeteneğiniz vektör arttaki başarınızı da büyük oranda etkiler. Pen tool için hazırlanmış bir kaç video seyrederek bu aracın ne olduğu hakkında aklınızda birşeylerin canlanmasını sağlayabilir. Başlangıç için
  bu Videoları Seyredebilirsiniz...


  Pen tool hakkında da bilgi edindikten sonra biraz internetten faydalanarak çeşitli kaynaklardan vektör art ile yapılmış imajlara ve yapım aşamalarına bakabiliriz.


  Bunun gibi fotoğraflardan başlamak yerine daha basit fotoğraflardan da başlayabilirsiniz. Vektörlerin belirlenmesi işleminin nasıl yapıldığını gösteren bu videoyu da seyretmenizde fayda var.

  Video Icin Tıkla

  Vektör art'ın kalitesini belirleyen ögelerden birinin detaylar olduğunundan bahsetmiştik. Burda göreceğiniz örnekteki gibi detaylı çalışmalar fotoğraf kalitesine yakın vektörler elde etmenizi sağlayabilir. Örnekte 316 layer kullanılmış ve 16 saat boyunca detaylarla uğraşılmış.
  Kalite Detaylarda Gizli

  Vektör artla neler yapılabileceği hakkında fikir edinmemizi sağlayan bir video yayınlanmış. Videodaki tasarımın nasıl yapıldığı pek açık değil, fakat ağızları açık bırakabilir.

  Videodaki tasarımın nasıl yapıldığı pek açık değil, fakat ağızları açık bırakabilir. Vektör Artı'n kullanım alanları ise çok geniş. Günlük hayatımızda her gün defalarca karşılaştığımız bu sanat tişört baskılarında,çeşitli Sanal Karakterlerin Yapımında , ürün logolarında (örneğin nasa ,coca cola , pepsi vs... ) internet sitelerinde , genellikle flash ağırlıklı tasarımlarda kullanılabiliyor. Kullanım alanlarını artırmak mümkün. Sadece sanat özelliği taşıdığı için de yapılabilir.
 2. Alev
  Özel Üye

  Vektör Art Nedir,Nasıl Yapılır? Makalesine henüz yorum yazılmamış. ilk yorumu siz yapın


Sponsor Bağlantılar
+ Yorum Gönder
photoshop vector art nasıl yapılır
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi