Türk Kahvesi Yapmanın Incelikleri Nelerdir

+ Yorum Gönder
Yemekler ve Pratik Bilgiler Bölümünden Türk Kahvesi Yapmanın Incelikleri Nelerdir ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ziyaretçi
  Reklam

  Türk Kahvesi Yapmanın Incelikleri Nelerdir

  Reklam
 2. 2
  Hakan
  Administratör

  Cevap: Türk Kahvesi Yapmanın Incelikleri Nelerdir

  Reklam  Evde Türk Kahvesi Yapmanın Incelikleri

  Bol Köpüklü Güzel Türk Kahvesi Yapmanın Püf Noktaları

  Bol köpüklü Türk kahvesiBol köpüklü, lezzetli Türk kahvesi yapmak istiyorsunuz, ama nelere dikkat etmeniz gerektiğini bilmiyorsunuz... İşte size tiyolar! :)

  - Eğer vaktiniz ve sabrınız varsa, kahve çekirdekleri kendiniz kavurun ve öğütün... Taze kavrulup öğütülen kahve her zaman daha başarılı sonuç verir. Çünkü kahve yağları beklemiş kahveye kıyasla çok daha iyi durumda olacaktır. Kavurma kısmı biraz zahmetli olduğundan, sadece öğütmekle de yetinebilirsiniz. Basit bir el değirmeni ile kahvenizi çok kısa bir sürede rahatlıkla öğütebilirsiniz.

  - Eğer önceden kavrulup öğütülmüş kahve alacaksanız, iyi bir markanın yeni tarihli ürününü alın. Kahve alırken rutubetli bir kaşık kullanmayın. Kahve kutunuzun ağzını sıkıca kapatın. Uzun süre beklemiş kahve kullanmayın.

  kahve köpüğü- Mutlaka temiz ve soğuk içme suyu kullanın. Musluk suyu kullanırsanız, bu sudaki klor kahvenizin tadını bozacaktır.

  - Beklemiş kahveyi ısıtıp tekrar tüketmeyin. En fazla yarım saat içinde kahve bütün güzel özelliklerini yitirmiş olur...

  - Kahvenizi temiz bir cezvede pişirin. Deterjan kalıntılarının iyice temizlendiğinden emin olun. Kullandığınız deterjanlar kokusuz olursa çok daha iyi sonuç alırsınız.
+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi