+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Program Arşivi Bölümünden Divxleri altyazılı olarak VCD yapmak ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ORKUN
  Usta Üye

  Divxleri altyazılı olarak VCD yapmak

  Divxleri altyazılı olarak VCD yapmak Forum Alev
  Hiç bir programa ihtiyaç duymadan sadece 3 programla(ki bunlardan biri nero)film dosyasını ve altyazı dosyasını gösterip kolayca vcd nizi oluşturuyosunuz..
  öncelikle ihtiyacımız olan programlar:
  dvd2svcd:
  http://www.mrbass.org/dvd/dvd2dvd/
  tmpgenc:
  http://www.tmpgenc.net/e_download.html
  nero:
  http://www.download.com/3001-2646-10300178.html
  öncelikle indirdiğimiz tmpgenc dosyasını klasöre çıkartıyoruz(sanırım verdiğim linkteki dosya kurulum gerektirmiyor,bende önceden vardı çünkü)eğer gerekiyosa kurulumunu yapıyoruz.
  daha sonra dvd2svcd programını kuruyoruz.bunu kurarken avi to vcd seçeneğini seçiyoruz(gerçi daha sonra bunu değiştirebiliriz çok önemli değil)
  programı başlattık,subtitles kısmına geliyoruz ve rip subtitles seçeneğini işaretliyoruz.daha sonra sağ alttaki kısımdan altyazının font ve renk ayarlarını yapıyoruz..
  şimdi encode sekmesine gelip tmpgenc i işaretliyoruz ve tmpgencxxx in karşısındaki klasöre tıklayıp tmpgenc.exe dosyasını tanıtıyoruz programa.
  son olarak conversion sekmesine geliyoruz ve avi file dan vcd yapacağımız divx dosyasını seçiyoruz.alttaki kısımdan language yi seçiyoruz.sonra go diyoruz.karşımıza 5 seçenek çıkıyıor.add external subtitle stream diyoruz.buradanda filename kısmında filmde görünmesini istediğimiz altyazı dosyasını seçip dilini işaretliyoruz.en son olarak go=>start conversion diyoruz.karşımıza çıkan onay pencerelerini ok deyip geçiyoruz.ve program vcd yi default olarak C:\Program Files\DVD2SVCD\Movie klasöründe oluşturuyor.yalnız dikkat etmeniz gereken şey bu klasörün olduğu diskte en az bir 4gb lık boş yer gerekiyor(2 saatlik bir film için)
  birde şu var.vcd yap dedik.hemen 5 dakka içinde vcd miz hazır olmuyor ne yazıkki.biraz beklemeliyiz(2 saatlik bir film için yaklaşık 3 saat falan,gerçi pc nizin performansına bağlı bu süre)program donduda sonlandırayım falanda demeyin.
  neyse bekledik ve C:\Program Files\DVD2SVCD\Movie klasöründe 1000 lerce ufak tefek dosya oluştu.neroyu açıyoruz.burn image to disk diyoruz.oda bize image in hangisi olduğunu soruyor.bizde dosya türünden image files ı seçip C:\Program Files\DVD2SVCD\Movie klasöründeki dosyayı seçip yazdırıyoruz.

  Alıntı..
 2. 2
  DURİE
  Bayan Üye
  aslında normal bir video düzenleme veya klite kodek ile kendi srt dosyanızı oluşturabilirsiniz oluşturğunuz srt dosyasını klite kodek ten gösterip alt yazıyı aktif hale getirebilirisniz

+ Yorum Gönder