+ Yorum Gönder
Bilgisayar Dünyası ve Program Arşivi Bölümünden FiLm'Lere aLt Yazı EkLeme ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  NOVA
  Üye

  FiLm'Lere aLt Yazı EkLeme

  FiLm'Lere aLt Yazı EkLeme Forum Alev
  Bir DivX filme altyazi eklenerek nasil MPEG Encoder ile VideoCD, Super VideoCD veya DVD yapilir?
  Gerekli programlar:Mpeg Encoder, Ffdshow ve codec paketi.

  FFDShow download linki : http://www.mainconcept.com/downloads.shtml

  1: FFDShow kurmadan once butun altyazi programlarini silin.
  2: FFDShow bilgisayara yukleyin ve FFDShow configuratie kismini tiklayin.Cunku bir kac ayar yapmamiz gerekiyor.
  "Tray & Dialog settings" kismininda "Show Tray Icon" kisminin isaretli olmasina dikkat edin.

  "Subtitles", kisminda "Subtitles" kisminin isaretli olmasina dikkat edin. Daha sonra vertical positie kisminin 90% olmasi gerekiyor.Font kisminda ise yazi buyuklugunu ayarliyabilirsiniz.

  Altyazi programimizin ayarlari tamam. Yalniz altyazi dosyasini film ile ayni isme ve ayni yerde olmasi gerekiyor.Ornegin filmin adi Terminator.avi ise altyazida Terminator.srt olamsi gerek.Simdi MainConcept MPEG Encoderde "Options" - "Import Modules..." kismina gidelim DirectShow Import satirini yukari ok vasitasiyla en ustte gelecek sekilde tiklayalim. Ve OK tusuna tiklayalim.


  Altyazi programimizin ayarlari tamam. Yalniz altyazi dosyasini film ile ayni isme ve ayni yerde olamsi gerekiyor.Ornegin filmin adi Terminator.avi ise altyazida Terminator.srt olamsi gerek.Simdi MainConcept MPEG Encoderde "Options" - "Import Modules..." kismina gidelim DirectShow Import satirini yukari ok vasitasiyla en ustte gelecek sekilde tiklayalim. Ve OK tusuna tiklayalim.

  Open ..." tusuna (A) tiklayarak hangi filmi istiyorsaniz tiklayalin.
  Dikkat: Cevirmek istediginiz film ( kisminda da cikmasi gerek eger otomatik olarak gelmiyor ise ses de bir problem var demektir. Ornegin AC3 (5+1 kanal) filmlerde direk gelmiyebilir.Cunku ses de standart stero olarak cevirilir.C kismina da filmi kayit etmek istediginiz yerin ve ismini belirtin..


  Bir kac saniye sonra MPEG Encoder film formatini tanimaya calisacak taniyinca alttaki (B+C) ekranda gozuktugu gibi codecleri aktiflestirecek.MPEG type kisminda ise Divx filmi hangi formata cevirecek iseniz o kismi belirtiyorsunuz ve convert tusuna basinca islem basliyacak ve islem baslayinca ekranin sag altkosesinde ffdshow belirecek. 2. 2
  vturunc
  Yeni Üye
  oyunlar için olanı varmı:) :) :) :) :) :) :) :) :)

 3. 3
  NOVA
  Üye
  Alıntı vturunc Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
  oyunlar için olanı varmı:) :) :) :) :) :) :) :) :)
  hayır oyunlar için 3d studio max vb. programlarla yapa bilirsin onuda paylaşmıştım ben

 4. 4
  Ziyaretçi
  Link bozulmuş duzeltirsen sevinirim

 5. 5
  ORKUN
  Usta Üye
  FFDShow 20080320

  FFDShow en popüler codec(çözücü) yazılımıdır. Xvid, H264, FLV1, MPEG2 gibi popüler video formatlarının yanında MP3, AAC, Vorbis, AC3, DTS gibi popüler ses formatlarını, LPCM, True Audio ve QDM2 gibi popüler olmayan ses formatlarını dahi desteklemektedir. FFDShow hızı ve görüntü kalitesiyle diğer codec uygulamalarına açık fark atmış durumdadır. Açık kaynak kodlu olması ve sürekli geliştirilmesi ile de güncelliğini sağlayarak yeni multimedya ortamlarına çok hızlı bir şekilde cevap verebilmektedir. Audio ve video ayarları için konfigürasyon arabirimi de mevcut olan FFDShow tryouts güncel sürümünü video görüntülümede sorun yaşayanlara öneririz.

  DOWNLOAD


+ Yorum Gönder