Bilgisayarinizdaki Elektron Mikroskobu[Resimli]

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programların Resimli Anlatımları Bölümünden Bilgisayarinizdaki Elektron Mikroskobu[Resimli] ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Börtecine
  Emekli
  Reklam

  Bilgisayarinizdaki Elektron Mikroskobu[Resimli]

  Reklam  Bilgisayarinizdaki Elektron Mikroskobu[Resimli]

  Forum Alev
  isayarinizdaki Elektron Mikroskobu[Resimli]

  Hiç bir elektron mikroskobu kullanmayı hayal etmiş miydiniz? Hem de evinizde...
  Bilgisayarınıza indireceğiniz bu program sayesinde birçok seçenek arasından seçeceğiniz örneği elektron mikroskobu altında inceleyebiliyorsunuz. Şu an programda bulunan mevcut örneklere zamanla yenileri eklenerek inceleyebileceğimiz örnek sayısı zaman içinde arttırılacak; bu sayede elektron mikroskobu keyfini bilgisayarımızda sürebileceğiz. Program bir elektron mikroskobunun aklınıza gelebilecek her türlü özelliğini kullanımımıza sunuyor öyle ki seçtiğimiz örneği istediğimiz oranlarda büyütebiliyoruz. Bunun yanında program kullanma kılavuzu ve çeşitli hareketli örnekler barındırıyor.
  Anlatımımıza giriş yaptıktan sonra programı kullanmak için adım adım neler yapmamız gerektiğine bakalım.Öncelikle http://sourceforge.net/project/downl...alLab6.2.2-WIN tıkla***** yaklaşık 135 MB olan kurulum dosyamızı indiriyoruz. Daha sonra eğer sisteminizde bulunmuyorsa Java(TM) 2 Runtime Environment yazılımını http://www.java.com/tr/download/wind...ndownload=true tıkla***** indiriyoruz. Virtual Lab’ın 135 MB olan kurulum dosyasını çalıştırıp programı bilgisayarımıza kuruyoruz. Programı çalıştırabilmek için Java(TM) 2 Runtime Environment yazılımını da eğer bilgisayarda mevcut değilse kuruyoruz. Böylece NASA’nın yılın yazılımı seçtiği programı bilgisayarımıza kurduk ve çalışır hâle getirdik.
  :

  Programı ilk kurduğunuzda “Sizin Elinizdeki Örnekler” bölümünde sadece üç tane örnek bulunacaktır. Yeni örnekleri inceleyebilmeniz için “İndirebileceğiniz Örnekler” bölümünden istediğiniz birini seçip “Download” tuşuna basmanız gerekir.
  En üstteki “Switch to Detail View” tuşuna basarsanız karşınıza örneklerle ilgili detaylı olarak İngilizce bilgi veren aşağıdaki gibi bir görünüme geçersiniz:

  Eski görünüme geri dönmek isterseniz “Switch to Icon View” tuşuna basmanız gerekmektedir.

  Şimdi programımızda bir örneği inceleyelim. Bunun için “My Specimen Collection” yani elimizde bulunan örnekler bölümünden bir örneği çift tıkla***** açıyoruz. Karşımıza şu şekilde bir pencere çıkıyor:

  Bu ekranda “Brightness” bölümünden parlaklığı, “Contrast” bölümünden kontrast rengini ayarlayabilirsiniz. Seçtiğimiz örnek bir EDS olduğundan dolayı yan menüde bir EDS bölümü var. Bu bölümden görüntüdeki hangi bölümde hangi elementin bulunduğunu ve hangi yoğunlukta olduğunu öğrenebiliyoruz. Ayrıca “Opacity” bölümünden saydamlık ayarı yapabilirsiniz.
  Menünün alt tarafındaki “Magnification” bölümünden zoom yapabilir ve en üstteki “Navigator” bölümüyle örnek üzerinde istediğiniz yerlere gidebilirsiniz.

  Ayrıca yeniden ana ekrana dönebilmek için yan menünün en altındaki “Unload” tuşuna basmanız yeterli.
  Bundan sonra benim size anlatabileceğim fazla bir şey yok. Ancak siz (biraz da İngilizcenin yardımıyla) kendinizi geliştirebilirsiniz. İyi araştırmalar
 2. 2
  zzr1100
  Emekli

  --->: Bilgisayarinizdaki Elektron Mikroskobu[Resimli]

  Reklam  harika ya çok saol teşekkürler+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi