Adaware Programı Nedir? Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

+ Yorum Gönder
Programlar ve Programların Resimli Anlatımları Bölümünden Adaware Programı Nedir? Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Adaware Programı Nedir? Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

  Reklam  Adaware Programı Nedir? Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

  Forum Alev
  Adaware Programı Nedir? Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

  Ad-aware programı çok kullanışlı bir program olup izinsiz olarak gelişmiş izleme sitemleri sayesinde bilgisayarınıza kurulu bulunan çeşitli programları bulmaya ve bunları yok etmeye yarar. Tüm windows sürümlerinde çalışmaktadır. Bu program bilgisayarınızın hafızasını, kayıt defterini, sabit ve sabit olmayan diskleri bilinen bütün istenmeyen-programlar için arar.


  (“Datamining, aggressive advertising, Parasites, Scumware, Keyloggers, selected traditional Trojans, Dialers, Malware, Browser hijackers, and tracking components” olarak tanımlanır.)


  Bu program Internet'te kişisel bilgilerinizin güvenli kalmasına yardımcı olur.
  Ilk önce güncelleme işleminin yapılması yararlı olabilir. Nitekim bu istenmeyen programların sayısı ve niteliği gün geçtikçe değişmektedir. Gerekli güncellemeler için fare ile “Check for updates now” bağlantısını işaretleyin. “Connect” tuşuna tıklayın(1). Yeni referans dosyası varsa bunu size bildirecektir. Onaylamak için “OK” butonunu işaretleyin(2).Güncelleme işlemi bitince “Finish” tuşuna basınız(3).

  (1)


  (2)

  (3)

  Ayarlarda bazı değişiklikler yapmak için “Customize” bağlantısına tıklayınız.  Burada “Click here to select drives + folders” bağlantısını tıklayın(1). İstemiş olduğunuz disk alanlarını işaretleyin(2).  “Next” tuşuna basıp işlemi başlatın. Bu işlem uzun sürebilir. Bu işlem esnasında bilgisayarınızda başka birşey yapmaz iseniz yararlı olur.
  Tarama işlemi bittikten sonra aşağıdaki pencere gelir. “Next” tuşuna basınız.  Karşımıza tarama sonuçlarını gösteren bir pencere gelecektir.  Silinecek olan nesneleri tek tek fare ile işaretleyiniz.  “Next” tuşuna basınca sizden onay isteyecektir. “OK” tuşuna tıklayınız.
  Program bundan sonra gerekli işlemleri yapacak ve tekrar ilk pencereyi ekrana getirecektir. Eğer istenirse program tekrar baştan çalıştırılabilir.  Bilgisayarınızı kapatıp açtıktan sonra bu programı ikinci defa daha çalıştırınız.


  Yeni programlar yüklediğinizde, özellikle Internet'ten indirmiş olduğunuz programları kurduktan sonra bu programı çalıştırmanız yararlı olacaktır.
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Adaware Programı Nedir? Nasıl Kullanılır Resimli Anlatım

  Reklam  bir çeşit virus temizleme diyelim yada adaware, çok iyi bir solucan temizleyisidir diyelim . sistemi kasmaz ve yakalarsa affetmeyecek düzeyde bir temizleyicidir+ Yorum Gönder
ad aware kullanımı resimli anlatım
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi