Kuruyemişlerin faydaları..

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Proteinler Bölümünden Kuruyemişlerin faydaları.. ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Gönülce
  Özel Üye
  Reklam

  Kuruyemişlerin faydaları..

  Reklam  Kuruyemişlerin faydaları..

  Forum Alev
  Örneğin beyaz leblebi zayıflamaya yardımcı oluyor. İşte kuruyemişler ve faydaları...


  Badem
  Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Böbrek ,mesane ve tenasül yollarındaki iltihapları giderir. Baş ağrısı karaciğer ve böbrek ağrılarını hafifletir.

  Fındık
  Vücuda kuvvet verir. Kalp rahatsızlıklarının en önemli nedeni olan yüksek kolestrolün düşürülmesinde en önemli ilaçtır. (%25.2 oranında)İnsan vücuduna yaralı kalsiyum, demir, karbonhidrat, yağ ve çinko ile metabolizmayı düzenler, kemiklerin gelişmesini sağlar.E vitamini açısından zengindir. Kansızlığa karşı koruyucu etki yapar.Kanser yapıcı etmenlerin oluşmasını önler yada oluştuktan sonra onları etkisiz hale getirerek vücudu korur.

  Antep fıstığı
  Antep fıstığında kolesterol yoktur. Kandaki kolesterol seviyesini düşürür. Kroner kalp hastalığı riskini azaltır. Antep fıstığı, protein yönünden 2 kat,fosfor yönünden 4 kat etten daha üstündür.İnce bağırsakta glikoz emilimini azaltır ve kan şekerinin yükselmesini önler.

  Yer fıstığı
  Vücudun gelişmesini sağlar. Beden ve zihin gücünü arttırır.Göğsü yumuşatır. Öksürük söktürür.

  Kabuklu yer fıstığı
  İçeriğinde sabit yağ ve proteinli maddeler vardır. Böbrek ve safra kesesi ağrılarını hafifletir.

  Beyaz leblebi
  Mide suyunu çekmede ve zayıflamak isteyenler için açlıklarını bastırmada önemli bir işleme sahiptir.

  Sarı leblebi
  Hammaddesi nohuttur.Vücudu kuvvetlendirir. Anne sütünü arttırır.

  Ayçekirdeği
  Ayçekirdeğinin içeriğindeki yağ damar sertliğini giderir. Kalp, sinir hastalıklarını önler. Bol E vitamini ve protein içerir. Cinsel gücü arttırır. İktidarsızlığı önler.

  Kabak çekirdeği
  Mükemmel bir kurt ilacıdır. Günde çocuklarda 10-15 adet,büyüklerde 20-30 adet kabak çekirdeği yenmelidir.Tenya solucanlarını gidermek için de kabak çekirdeği iyi bir ilaçtır.

  Mısır
  Yüzde 18.3 gibi yüksek oranda lif içerir. Mısırın içeriğindeki yüksek karbonhidrat enerji seviyesini yükseltir. İçinde protein, kalsiyum,demir,fosfor, A vitamini bulunur.
 2. 2
  VESLiHAN
  Bayan Üye

  Cevap: Kuruyemişlerin faydaları..

  Reklam  Kuru yemişlerin faydaları çok fazla olmaktadır.Özellikle beyin sağlıkları için çok fayda vermektedir.İçerdiği d vitaminleri açısından ve insanların fiziki güçlerini arttırmaları da bilinmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi