Dunyadaki İlk Rap Yapan Kişi

+ Yorum Gönder
Müzik Köşesi ve Rap Muhabbet Bölümünden Dunyadaki İlk Rap Yapan Kişi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  MaviAdam
  Özel Üye
  Reklam

  Dunyadaki İlk Rap Yapan Kişi

  Reklam  Dunyadaki İlk Rap Yapan Kişi

  Forum Alev
  Rap, bir müzik türüdür. Kökenleri 1970'lerin getto Amerika'sına dayanmaktadır. Amerika'nın varoş bazı eyaletlerindeki çetelerin birbirlerini islah amaçla buldukları hip-hop kültürünün müzik koludur.

  Rap, müziğin temposuna uyarlanarak söylenen kafiyeli sözlerdir. Hiphop kültürünün içindeki başlıca dört elementden biridir. Ve diger elementler DJ'lik, breakdance ve grafiti, hiphop'ı yeterince yaygın hale getiremediği için rap yıllar boyunca değişim geçirmiştir. Rap sözcüğü daima bu aktiviteyi açıklamak için kullanılmamıştır. Müziğin temposuna uygun olarak kafiyeli sözler söylemek Mc' lik olarak adlandırıldı. Rap terimi 1979 yılında keşfedilen iki kayıt sayesinde hiphopla özdeşleşmiş gibi görünüyordu. Bunlardan ilki King Tim III (Personality Jock)'tu, ki bu şarkı hiphop'ın bilinen ilk kaydı olarak tarihe geçti.

  Rap, 'Rhtym and Poetry' olarak açılabilir ve çoğunlukla muhalefeti susturmak anlamında kullanılmaktadır.Rap tempoları ve müzik uyumu çok önemlidir. Rap'i icra eden kişiye MC (Master of ceremonies'in kısaltması) adı verilmektedir. Dünyada ilk rap yapmış kişi King Tim III (Personality Jock)'dır.
 2. 2
  rapsaiko
  Üye

  --->: Dunyadaki İlk Rap Yapan Kişi

  Reklam  bilgi için teşekkürlerr 3. 3
  CnSu
  Emekli
  PayLasm içn teseqqürLer emeğine sağLıq..;) 4. 4
  ayşe yüce
  Yeni Üye
  teşekkür ederim saolun

 5. 5
  ayşe yüce
  Yeni Üye
  -------------------------

+ Yorum Gönder
ilk rap yapan kişi,  dünyanın ilk rap şarkısı
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi