Bir Lisan… Binlerce insan…

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Bir Lisan… Binlerce insan… ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  siyah_in_ci
  Usta Üye
  Reklam

  Bir Lisan… Binlerce insan…

  Reklam  Bir Lisan… Binlerce insan…

  Forum Alev
  Dil bilmek dünyalıların en önemli önceliklerinden biri. Yabancı bir dili anadiliniz gibi konuşabilmeniz günümüz iş dünyasında artık bir gereklilik. İş ilanlarında en çok karşılaşacağınız satır en az bir dili mükemmel konuşmanız ve yazmanız olacaktır.


  Bizim eğitim sistemimizde yabancı dil konusu hala istenen noktaya oturmuş değil. Kolejlerden ve anadolu liselerinden mezun olanlar üstüne hazırlık sınıfı olan veya yabancı dil eğitiminin güçlü olduğu bir üniversiteyi bitirmiş olanlarınız bu noktada şanslı.

  Ama eğer bu durumların hiçbir sizin için geçerli değilse hazır eğitim almaya elverişli bir yaştayken bu sorunu nasıl çözerim diye düşünün. Deneyimlerimiz gösteriyor ki yabancı bir dil sıradan kurslarla öğretilmiyor. Ama farklı metodlar kullanan öğrencilerini yabancı ülkelerden gelen öğretmenlerle çalıştıran kurslar var. Bu kursları bitirmiş olan arkadaşlarınızla görüşmeniz faydalı olur. Sonuçta her kurs kendi metodunun sağlamlığını savunacaktır ama siz işinizi referans ile yürütün. Sonuçları değerlendirin.

  Yurtdışında yoğun bir dil eğitimi de yararlı olduğu gözenlenen bir metod. Bunun için yurtdışında yarı zamanlı çalışma olanaklarını da araştırmak faydalıdır.

  Hem çalışırım hem dil öğrenirim diye düşünmeniz normal ama yapacağınız iş dili şart koşuyor ise kaybediyor olabilirsiniz.

  Hangi konuda çalışıyorsanız çalışın ev hanımı da olabilirsiniz yabancı dil dünyanızı zenginleştirir.
 2. 2
  Filiz
  Bayan Üye

  Cevap: Bir Lisan… Binlerce insan…

  Reklam  Dil bilmek çok faydalıdır.Yabancı bir ülkeye gittiğiniz zaman dil bilmeden nasıl iletişim sağlarsınız.O yüzden en azından dünyanın dili olan ingilizceyi öğrenmekte fayda vardır.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi