Anadolu İletişim Meslek Liseleri

+ Yorum Gönder
Öğretim ve Rehberlik Bölümünden Anadolu İletişim Meslek Liseleri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  elifizmir
  Özel Üye
  Reklam

  Anadolu İletişim Meslek Liseleri

  Reklam  Anadolu İletişim Meslek Liseleri

  Forum Alev
  Anadolu İletişim Meslek Liseleri


  Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret ve Turizm Öğretimi Genel Müdürlüğü’ne bağlı okullardır.Alanlarında yabancı dil bilir nitelikli insan gücünü yetiştiren, öğrencileri hem mesleğe hem de yüksek öğretime hazırlayan, ilköğretim okulu üzerine ilk yılı hazırlık sınıfı olmak üzere dört yıl eğitim süreli meslek liseleridir. Hazırlık sınıfından sonra öğrenciler aşağıdaki bölümlerden birini seçmektedirler:


  Gazetecilik


  Radyo-Televizyon


  Halkla İlişkiler ve Tanıtım

  Öğrenciler son sınıftan itibaren haftada iki gün teorik eğitimlerini okulda, haftada üç gün uygulamalı eğitimlerini seçtikleri bölüm programlarına göre alanlarında faaliyette bulunan işyerlerinde yapmaktadırlar.İşyerlerindeki beceri eğitimi sırasında asgari ücretin %30’undan az olmamak üzere ücret almakta ve Bakanlık imkânlarıyla sigortaları yapılmaktadır.Mezunlar, alanlarında bir meslek yüksek okuluna sınavsız geçebilmektedirler. Yüksek okuldaki başarıları doğrultusunda lisans eğitimine dikey geçişle kabul edilmektedirler.
 2. 2
  AKBİLE
  Bayan Üye

  Cevap: Anadolu İletişim Meslek Liseleri

  Reklam  Anadolu İletişim Meslek Liseleri, turizm öğretimi genel müdürlüğü bünyesine bağlı okullar olan ve yabancı dil ağırlıklı eğitim veren okullardır Gazetecilik
  Radyo-Televizyon Halkla İlişkiler ve Tanıtım dallarında eğitim veriyorlar.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi