Elifbe resimli

+ Yorum Gönder
İslami Resimler ve Resimli Dua Ayet ve Hadisler Bölümünden Elifbe resimli ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  AnqéL~
  Üye
  Reklam

  Elifbe resimli

  Reklam  Elifbe resimli

  Forum Alev  Kur’an-ı Kerim Elifbası’nda 28 harf vardır!

  Kur’an-ı Kerim alfabesinin birbirinden güzel 28 harfi var.
  Bu harfler, “Elif” harfiyle başlar, “Ye” harfiyle biter. Bu harflerin Türkçede kullandığımız harflerden farklı bir özelliği vardır. Bu harfler sağdan sola doğru yazılır ve yine sağdan sola doğru okunurlar.

  Lâmelif:
  Lâm ile Elif’in birleşmesidir
  Lâmelif, Lâm ve Elif harfinin yanyana gelmesiyle oluşur. Bu da bizlere yazarken ve okurken kolaylıklar sağlar. Onun için Lamelif harfini de Kur’an harflerinden biri sayarız.  Kur’an harflerinin okunuşlarını öğrenelim!
  Bütün dünya dilleri içinde, okunması en kolay kitap hiç şüphesiz Kur’an’dır. Kur’an’ın kendine has bir dili ve alfabesi vardır. Biz buna “Kur’an Alfabesi” diyoruz.
  Kur’an harflerini öğrenmek ve yazmak çok kolaydır. Zor olan bu harflerin telaffuzu, ağızdan çıkış şeklidir.
  Kur’an harflerini öğrenmek ve Kur’an’ı okuyabilmek için bu harflerin Türkçe alfabesindeki karşılıklarını ve okunuş şekillerini de bilmemiz gerekmektedir. Çünkü; Kur’an harflerinden bazılarının okunuş şekilleri ve sesleri, Türkçedekinden farklıdır. Hatta bu harfler içinde, Türkçede sesi bulunmayanlar ve Türkçe alfabede olmayan harfler de vardır.
  Onun için biz Kur’an harflerini, mümkün olduğu kadar, ağzımızdan çıkışlarına (mahrece) göre işaret ederek açıklamaya çalışacağız. İşte tek tek Kur’an harflerinin okunuşları:
  ALIŞTIRMALAR


 2. 2
  ELVAN
  Bayan Üye

  Cevap: Elifbe resimli

  Reklam  Kuranı kerimi bilmek her insanın her Müslümanın asli görevlerinden biridir. Hayatın temel rehberi olan kuranı kerimi bilmek hayatımızı şekillendirmektedir.+ Yorum Gönder
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 1 kişi