Sinirlerin Hasar Görmesi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Sinirlerin Hasar Görmesi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Ezgimm...
  Üye
  Reklam

  Sinirlerin Hasar Görmesi

  Reklam  Sinirlerin Hasar Görmesi

  Forum Alev
  Sinirlerin Hasar Görmesi Diyabet ayrıca sinir hücrelerine de zarar verebilir. Bunun tıptaki adı, nöropati’dir. Kan şekeri yüksek olduğunda sinir hücreleri şişer ve nedbeleşir. Zamanla bunlar, vücutta organlara sinyaller taşımak şeklindeki temel görevlerini yerine getiremez olurlar. Bazı sinirlerin hasar görmesi ayaklarda ve bacakların aşağı kısımlarında karıncalanma, uyuşma, yanma, sızı veya zonklama hislerine neden olur. Diğer bazı hastalarda ise ayaklardaki kesikler, yaralar ağrı vermeyebilir.
  Nöropati semptomları zaman zaman ortaya çıkıp zaman zaman kaybolabilir. Birçok hasta ağrılarının, kan şekeri normale yakın olduğu zaman daha azaldığını bildirir.Nöropati tedavisinde yenilikler vardır. Bu semptomlardan herhangi biri sizde varsa, doktorunuza veya diyabet eğiticinize danışınız.
  Sinirlerin hasar görmesi, cinsel sağlığı da olumsuz yönde etkileyebilir. Örneğin, erkeklerde ereksiyon bozuklukları (iktidarsızlık), kadınlarda orgazma ulaşma yeteneğinde azalma olabilir. Bu sorunların tedavisi vardır. Herhangi biri sizde varsa, lütfen doktorunuza bildirin.
 2. 2
  Ziyaretçi

  Cevap: Sinirlerin Hasar Görmesi

  Reklam  Parmagim kesildi sürekli uyuşukluk oluyor ne yapmalıyım+ Yorum Gönder
sinirlerin zarar görmesi,  sinirlerin hasar görmesi,  hasar gören sinirlerin tedavisi,  zaarar goren sinirler,  kutanöz sinirin zarar görmesi
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi