Erkekler Için Hormon Tedavisi

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Erkekler Için Hormon Tedavisi ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  Hakan
  Administratör
  Reklam

  Erkekler Için Hormon Tedavisi

  Reklam  Erkekler Için Hormon Tedavisi

  Forum Alev
  ERKEKLER İÇİN HORMON TEDAVİSİ


  Erkeklik hormonu testosteron tedavisini, erkek menopozu olarak kabul edilen hırcınlık ve mukavemet gücü kaybını önleyebileceği saptandı.


  Menopoz rahatsızlıkları olan kadılara, ateşlenme, osteoporosis nedeniyle verilen hormon tedavisinin, erkeklerde tartışmalı olduğuna değinen uzmanlar, testosteron tedavisinin erkeklerde, menopoz rahatsızlıklarını indirebildiğine değindi.


  Testosteronun enjekte edilebileceği gibi, jöle şeklinde hazırlanacak parcalarla deriden veya ağızdan alınabileceği, bu konuda bazı firmaların yeni uygulamalara girdiği belirtildi.


  Sheffield Üniversitesinde yapılan bir araştırmada, kronik kalp rahatsızlığı olan 20 erkek üzerinde testosteron tedavisi uygulandı. Testosteron tedavisinin bu deneklerde yürüme gücünü yüzde 34 artırdığı saptandı.


  TESTOSTERON KASLARI GÜÇLENDİREBİLİYOR


  Kalp rahatsızlığı olan erkeklerde, testosteron oranının düşük olduğu, bu gruptaki erkeklerde soluma rahatsızlığı, kas güçsüzlüğü ve depresyon görülebildiği biliniyor. Araştırmada, testosteron terapisinin kalp fonksiyonunu yükseltici özellik ortaya koymadığı, fakat kasları güçlendirebildiği gözlendi. Bazı uzmanlar, erkeklerde görülen ve andropoz olarak adlandırılan rahatsızlıkların yaşlılık nedeniyle oluştuğunu, ancak bunda testosteron oranının azılmasının da etkili bulunduğunu düşünüyor.


  Deneysel bir testosteron jölesinin 98 erkekte denendiği ve 24 saat içinde testosteron oranını yüzde 85 normale çevirdiği gözlendi. Uygulamada yan etki olarak, bazı hastaların ağızlarında hafif tahrişler meydana geldiği belirlendi. Güney California Üniversitesinde denenen sentetik testosteron hapının ise 60-87 yaş grubunda kasları geliştirdiği, kas gücünü ve fiziksel işlevi artırdığı gözlendi. 12 hafta süren denemelerin ilk altı haftasında, tedavinin yeterli etki sağladığı görüldü. 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Erkekler Için Hormon Tedavisi

  Reklam  Erkeklerin hormonal tedavileri yapılabilmektedir.Fakat hormon eksiklikleri değişik hastalıklara neden olmaktadır.Bu hormon seviyelerinin tespit edilmesi ve ona göre hareket etmek gerekmektedir.+ Yorum Gönder
testosteron tedavisi ne kadar sürer,  hormon bozukluğu tedavisi ne kadar sürer,  erkeklerde hormon tedavisi ne kadar sürer
5 üzerinden | Toplam : 0 kişi