Reflü Hastalığı Başlangıçı Belirtileri

+ Yorum Gönder
Sağlık ve Sağlık-Genel Bölümünden Reflü Hastalığı Başlangıçı Belirtileri ile ilgili Kısaca Bilgi
 1. 1
  ULtRaDяagoN
  Usta Üye
  Reklam

  Reflü Hastalığı Başlangıçı Belirtileri

  Reklam  Reflü Hastalığı Başlangıçı Belirtileri

  Forum Alev
  Reflü Hastalığı Başlangıçı Belirtileri

  Hayatı zehir eden hastalık


  Sinsi bir şekilde ilerleyerek kalıcı hasarlar bırakıyor

  Kendini tipik olarak ağıza acı su gelmesi ve yanma şikayetleri ile ortaya koyan reflü hastalığı, kimi zaman sinsi biçimde boğaz, geniz, akciğer problemlerine ve hatta astım gibi kalıcı sıkıntılara da yol açabilir.

  En sık sindirim sistemi hastalığı olan ve tüm nüfusun %40’ını etkileyen reflü hastalığının tanı ve tedavisinde baş döndürücü ilerlemeler olmuştur.

  Kendini tipik olarak ağıza acı su gelmesi ve yanma şikayetleri ile ortaya koyan reflü hastalığı, kimi zaman sinsi biçimde boğaz, geniz, akciğer problemlerine ve hatta astım gibi kalıcı sıkıntılara da yol açabilir.

  Kalp krizini taklit eden göğüs ağrılarının büyük bölümünden reflü sorumludur.

  Uygun tedavisi yapılmamış reflünün uzun dönemde çok ciddi hastalıklara yol açabileceği kanıtlanmıştır.

  Uzun süreli ve doğru tedavi edilmemiş reflü hastalarının %10’unda ortaya çıkan Barrett durumu, kişiyi yutma borusu alt uç kanseri gelişimi açısından 100 misli fazla riske sokar. Reflü hastalığı yutma borusu alt uç kanseri için kesin risk faktörüdür! Reflü hastalığı gırtlak kanseri için kısmi risk faktörüdür! Reflü tanısı nasıldır?

  Endoskopi, PHmetre, Empedans, Bravo, Manometre, Sineradyografi, Ultrasonografi.

  Reflü tanısı, deneyimli ellerde ve yüksek teknoloji kullanarak tamamen objektif kriterlere dayandırılmalıdır.

  Merkezimizde tüm tanı aşamaları Prof. Yerdel tarafından gerçekleştirilmektedir ve doğru tanının ardından en uygun tedavi elde edilen bilgiler dinamik bir sentez süzgecinden geçirildikten sonra hastalarımıza sunulmaktadır. Reflü tedavisi nasıl olmalıdır?

  Önlem, diyet ve ilaç tedavisi. Laparoskopik anti-reflü cerrahi.

  Alternatif tedaviler Hastaların % 90’ından fazlasında ilk etapta ve yeni tanı konulduğunda önlem-diyet-ilaç uygulaması, belirti ve şikayetleri tamamen kontrol altına almaktadır.

  Reflü tedavisinde önlemdiyet- ilaçlar ömür boyudur. Ancak, önlem, diyet, ilaç üçlüsü ömür boyu sürdürülmelidir. Reflü hastalığının kalıcı etki gösteren ilaç tedavisi yoktur. Çünkü reflü için verilen ilaçlar reflüye engel olamazlar.

  Anti-reflü girişimler ise gerçek anlamda reflüsüz olmanın tek kanıtlanmış yoludur.Çünkü reflü mekanik bir bozukluk sonucu oluşagelmektedir. Dolayısıyla, ancak bu mekanik bozukluk giderilirse gerçek reflüsüzlük sağlanacaktır.

  REFLÜ NEDiR?

  Ağıza acı su gelmesi, göğüs kemiğinin arkasında yanma hissi, sık ses kısıklığı gibi şikayetleriniz var ise muhtemelen "reflü"nüz var ve mutlaka bir reflü merkezine başvurmalısınız.
 2. 2
  CANGÜLER
  Bayan Üye

  Cevap: Reflü Hastalığı Başlangıçı Belirtileri

  Reklam  Mide kapağının yerine getiremediği görevleri olduğu zaman reflü başlamaktadır.Midede yanma ağrı boğaza gelen acımtırak su gibi belirtileri vardır.Yüksek yastıkta yatmak gerekir.+ Yorum Gönder
reflü başlangıcı,  reflu baslangici,  reflü başlangıcı tedavisi,  reflü başlangıcı nasıl olur,  reflü başlangıcı belirtileri
5 üzerinden 5.00 | Toplam : 2 kişi